dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile trwała Wasza budowa?

Głosujących
74. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jeden sezon

    27 36,49%
  • 1,5 - 2 lata

    22 29,73%
  • 3 lata

    8 10,81%
  • 4 i d

    17 22,97%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Ile trwała/trwa Wasza budowa?

    Hej Ano właśnie - ile tak realnie trwała Wasza budowa od momentu "wbicia pierwszej łopaty" do wprowadzenia się?
    Ja mam ambitny plan wyrobienia się w 1,5 roku (począwszy od przyszłej wiosny), pomóżcie mi go zweryfikować
    BabaB

  2. #2

    Domyślnie

    Marzec 2001 r - początek budowy, 14 lutego 2003 - zamieszkaliśmy w juz wykończonym , urządzonym domu. Czyli prawie 2 lata.

  3. #3

    Domyślnie

    Początek - czerwiec 2004. Zakończenie sierpień 2005. Obecnie stan surowy z docelowym pokryciem dachowym i ogrodzoną i częściowo uporządkowaną działką. Na razie idzie według planu.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie

    Początek czerwiec 2004, koniec październik 2004 . W listopadzie juz spalismy w pełni wyposażonym i wykonczonym domku. Powierzchnia niewielka to i szybko poszło (D 06 Muratora). Na razie jest super, żadnych usterek nie stwierdzam (oby tak dalej). Została do zagospodarowania działka, podjazd - takie "drobiazgi". Posadzilismy tylko drzewka owocowe i krzewy, reszta musi poczekac do wiosny. A i jeszcze nie ma tynku (za wilgotno, za zimno), choć ocieplenie juz zrobione.

  5. #5

    Domyślnie

    U nas budowa trwa 2 rok. Już się przeprowadziliśmy, ale nie mamy ocieplenia - elewacji

    Zaznaczyłam 3 lata, bo jak bedzie prawdziwy koniec to tyle to bedzie trwało.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie 4 lata, ze względu na: finansowanie z bieżących zarobków, b. dużej odległości od miejsca zamieszkania (nie spieszymy się z przeprowadzką w inny koniec Polski) i wreszcie - częstych zmian pomysłów. Taki dom i jego otoczenie musi dojrzeć w głowach, będziemy tam przecież mieszkać do końca życia!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Sama budowa jak ciąża - trwa 9 miesięcy. Do czasu przeprowadzi będzie 12 miesięcy.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Start: maj 2004
    Meta: wrzesień/październik 2005
    na imieniny połowinki
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Start IX 1999, zamieszkanie VIII 2004. Długo prawda?!
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Dwa i pol roku dom sie budowal i sezonowal czyli sechl. Po tym czasie wprowadzilismy sie, choc nie byl wykonczony na tip-top. Za to byl dobrze wyschniety i wywietrzony.

  11. #11

    Domyślnie

    3 lata a wprowadzić planuje sie na wiosnę,

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Start maj 2004, planowane zamieszkanie IV - V 2006 Mam nadzieję
    REKLAMA

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie jak u markusa - 9 miesięcy.
    Wszystko jest możliwe ale szybka budowa wymaga dużo wysiłku przy koordynacji i uzgadniania realistycznych terminów z NIEWIELKĄ garstką wykonawców.

  14. #14

    Domyślnie czas

    Start 2.04.2003 przeprowadzka (do gotowego już domu na 100%) 19.12.2003. Czyli jeden sezon!

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Start - październik 2003
    Zamieszkanie - maj 2004

    Zaznaczyłem że 1 sezon - choć właściwie można by przyjąć że 0 sezonów
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  16. #16

    Domyślnie

    Start tak jak "deha" IX 1999 ale wprowadzenie się ? Trudno powiedzieć może za dwa , może trzy latka.
    Przemcio

    GG3849872

  17. #17

    Domyślnie

    Jedną nogą jesteśmy w czwartym roku budowy !!! TO dość!!!
    Ani kroku dalej
    cele budzą szacunek

  18. #18

    Domyślnie

    30 marca geodeta wytyczył nasz domek Za tydzień kończy ostatnia ekipa i w następny weekend - wielkie sprzątanie i wprowadzamy się! Czyli wychodzi 8 miesięcy... Ale to nie koniec - wprowadzamy się i będziemy malować i kłaść podłogi - myślę, że tak z miesiąc nam zejdzie... Czyli 9 miesięcy do zamieszkania w normalnych warunkach
    No i na wiosnę będziemy jeszcze robić taras i ganek... nie wiem czy to się liczy?

  19. #19

    Domyślnie

    Zaczęłam w maju 2004, mieszkam od 30 września. Bez tynków zewnętrznych, ale środek całkowicie wykończony. Tynki i otoczenie domu dopiero wiosną. Myślę, że takie tempo możliwe było dzięki jednemu, rzetelnemu wykonawcy

  20. #20

    Domyślnie

    od kwiecień 2002 kopanie, do 7 lipiec 2003 przeprowadzka i wpis w dzienniku o zakończeniu budowy, chociaż do października było robione ocieplenie i elewacja

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony