dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile trwała Wasza budowa?

Głosujących
74. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jeden sezon

    27 36,49%
  • 1,5 - 2 lata

    22 29,73%
  • 3 lata

    8 10,81%
  • 4 i d

    17 22,97%
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Co to znaczy budowa??? Czy chodzi o projektowanie + wykonanie czy też samo wykonanie ??? U mnie było ok. 2 lata projektowania i papierologii a potem 3 lata budowania . Czyli albo 3 albo 5 lat. Wiec niczego nie zaznaczyłem w ankiecie.
    Pozdrawiam

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Prace nad projektem zaczęły się we wrześniu 03. Pozwolenie na budowę miałem w listopadzie, ale od wytyczenia budynku (marzec `04) do przeprowadzki (marzec `05) minie dokładnie rok.

  3. #23

    Domyślnie

    Działka kupiona w marcu 2003. W grudniu rok temu zaczeliśmy rozbiórkę stargo domu.
    Sprawy projektowe się trochę przewlekły i rozpoczęliśmy budowę 6 lipca 2004.
    Obecnie stan surowy - mam nadzieję, że za 2 tygodnie już zamknięty.
    Planujemy przenosiny w okresie wakacji - optymistycznie na wakacje,
    a pesymistycznie - po wakacjach 2005.
    Ale do właściwego a nie urzędowego końca budowy pewnie będzie jeszcze wtedy daleko

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    Działkę kupiłem kwiecień 2003, bicie łopaty (fundamenty) listopad/grudzień 2003 (łagodny początek zimy). A tak na całego to ruszyła w kwietniu 2004 roku. Przeprowadzka najpóźniej czerwiec/lipiec 2005

  5. #25

    Domyślnie

    Pierwsza łopata została wkopana w ziemię na początku lutego 2004, a wprowadziliśmy się w połowie sierpnia. Prawie 7 miesięcy. Ale też domek nasz nie za duży (ok.110 m użytkowych), no i jeszcze czeka działka na zagospodarowanie.
    no i jest juz nasz domek!

  6. #26

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę uzyskaliśmy w grudniu 2000r.(tuż przed świetami), pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w maju 2001r. i trwają do dnia dzisiejszego. Przeprowadzkę planujemy na lato 2005r.POZDROWIENIA

  7. #27

    Domyślnie

    Pytanie - tylko co nazwać końcem budowy???
    Mieszkamy od stycznia i ciągle jeszcze coś robimy.

  8. #28

    Domyślnie

    Mu zaczelismy budowe na poczatku września 2003 i wprowadziliśmy się w połowie września 2004 do prawie całkowicie wewnętrznie wykończonego domu.
    Gdyby udało nam się zacząć tak jak planowaliśmy na początku lata 2003 to przed zimą mielibyśmy mury, jesienią więźba i dach i zamieszkalibyśmy pewnie sporo wcześniej (o ile by się dało zgrać finanse i fachowców).
    drugie gdyby: gdyby nie to że mamy 2-letnie dziecko moglibyśmy się wprowadzić do domu o duuużo niższym standardzie wykończenia (np. bez malowania, przynajmniej niektórych pomieszczeń, bez podłóg, bez zlewu i kuchenki w kuchni itp), i być może wprowadzilibyśmy się dobre 2 miesiące wcześniej - oczywiście gdyby nas do tego zmuszały poprzednie warunki lokalowe...

    Jedna ważna uwaga - dom parterowy ze stropem drewnianym przez co odpadło czekanie aż wylewany strop podeschnie żeby można się było zabrać za murowanie piętra.

    Grzegorz

  9. #29

    Domyślnie

    Zacząłem pod koniec lipca 2004.Planujemy się wprowadzić X-XI 2005

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Co to znaczy budowa??? Czy chodzi o projektowanie + wykonanie czy też samo wykonanie ??? U mnie było ok. 2 lata projektowania i papierologii a potem 3 lata budowania . Czyli albo 3 albo 5 lat. Wiec niczego nie zaznaczyłem w ankiecie.
    Pozdrawiam
    Inwestor - napisałam, że "od pierwszej łopaty", a takową najczęściej wbija się już PO zakończeniu projektowania i papierologii. Projektują co po niektórzy pół życia, niestety (znam rodzinę, która projektowała i marzyła 20 lat )
    Ankieta w tej formie mogła by się okazać ciut przygnębiająca (chociaż może i nie, teraz ludzie raczej sprawnie budują)
    BabaB

  11. #31

    Domyślnie

    Zakup działki wrzesień 2003, początek prac - koniec kwietnia 2004, niedawno stan surowy zamknięty, przeprowadzka planowana na marzec/kwiecień 2005, koniec prac maks. maj 2005.
    Damian

  12. #32

    Domyślnie

    Zakup dzialki sierpien 2004, poczatek prac sierpien 2004, stan surowy juz tuz,tuz , przeprowadzka mysle ze w lipcu, koniec prac pewnie na jesieni

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    zaczeliśmy 3 sierpnia 2004-czyli 4 miesiące do dziasiaj - stan zamknięty surowy ( dach + okna+ elektryka+wod-kan+ tynki+ osieplenie wełną poddasza+ podbitki )

    czekamy na wylewki i ruszamy dalej

    a wprowadzic sie planujemy lipiec 2005 :lol:

  14. #34

    Domyślnie

    Cztery miesiące. Dom o powierzchni 107 m kwadratowych - pod klucz. Według projektu GL 69 Studia Atrium. Wyszedł prześlicznie. Górę zrobiliśmy jak najbardziej użytkową, choć nie w dosłownym sensie. Jest tam bardzo obszerna garderoba, pralnia z toaletą i pracownia mojego Misia. Zyskaliśmy więc dodatkową przestrzeń. Ekipia, która budowała jest rewelacyjna.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał deha
    Start IX 1999, zamieszkanie VIII 2004. Długo prawda?!
    Projekt - 09.1999
    Pierwsza łopata - 27.04.2000r
    Przeprowadzka - sierpień 2009r.
    ... bo mnie się nie spieszy...
    Pozdrawiam sprinterów i żółwiki też...

  16. #36

    Domyślnie

    Jeden sezon
    w myśl zasady: gdzie diabeł nie może...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    dokładnie to pół roku.

    Wbicie łopaty 4 czerca, wprowadzenie się 23 grudnia

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Pierwsze wbicie łopaty - lipiec 2003 , pierwsza noc w Domku z 30.XI. na 1.12.2004 . Można było urwać jeszcze 1,5 miesiąca gdyby nie złośliwość przedmiotów martwych i nierzetelność tzw. " fachowców ".

    Pozdrowionka - Maxtorka

  19. #39

    Domyślnie

    Zaczęliśmy w końcu września 2004, plan przeprowadzki /wg męża/sierpień 2005. Do tego czasu możemy mieszkać w nie swoim już mieszkaniu
    Mam nadzieję, że wprowadzimy się wcześniej tj. w czerwcu bo wtedy zaczynam wakacje. Czyli jak wyjdzie na moje to będzie 10 miesięcy.

  20. #40

    Domyślnie

    Dłuuuugo,bo fundusze skromne.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony