dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarcinO

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeżeli budowaliście z agregatem to jaki się sprawdził (moc, producent)? Może ktoś chce sprzedać?
    Mam problem z ZE - sprawa chyba wyląduje w sądzie - czy da się mieszkać w domu bez prądu (agregat + akumulatory)?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-08-23 08:51, MarcinO wrote:
    czy da się mieszkać w domu bez prądu (agregat + akumulatory)?
    Jasne, że się da. Ale jakim kosztem i jaki to komfort.

    Życzę pomyślnego rozwiązania problemu.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    W którymś ze starszych numerów "Muratora" ktoś pytał czy może mieszkać bez prądu. A odpowiedź niestety nie była pozytywna. Gmina nie wyda pozwolenia na budowę jeżeli nie zostanie jasno określona sprawa zasilania w energię elektryczna. A mogą nie zaakceptować agregatu i akumulatorów. Hmmmm, masz trochę duży problem.

  4. #4

    Domyślnie

    kilka lat temu dostałem pozwolenie na budowę na działce bez energii elektrycznej. Beton z gruszk, mieszalnik zasilany silnikiem spalinowym, reszta robót ręczna, można też tak zrobić, jednak do zamieszkania potrzebny będzie przyłącz energii elektrycznej, Na czym polega twój problem z ZE

  5. #5

    Domyślnie

    Ja buduję na 1-fazowym agregacie 2,2 kVA - napędza 200-litrowy mieszalnik. Sprawdza się doskonale. Zużywa ok. 5 l beznyny dziennie.

  6. #6

    Domyślnie

    Mieszkac bez pradu to niebardzo, ale co do budowania bez pradu czemu nie. Ja caly czas buduje swoj dom na agregatach i jestem na etapie wykonczenia. Na poczatku mialem pozyczony 1,2 kW (nie znam firmy). Bydowalem z SOLBETU na klej wiec agregat byl uzywany do wiertarek i malego mieszalnika 80l (600W silnik). Beton na wieksze roboty i tak bierzesz z gruchy. Teraz tesc uzycza mi nowego 3 kW (koszt 2500), firma blizej nie znana. Sa drozsze na lepszych silnikach np. HONDY, ale na razie ten sie sprawdza.
    Powodzenia
    Wojtek

  7. #7

    Domyślnie

    energetykę można przejśc przez podlicznik zzałożony u sąsiada. warto wtedy aby sąsiad złożył też wniosek o zwiększenie zabezpieczenia przedlicznikowego

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    W domu bez prądu się da mieszkać ale jest niekomfortowo. Z ciepłem nie będzie problemu. Ze światłem też nie powinno być bo można kupić sobie lampy ładowane energią słoneczną http://www.ekoland4.com/main.html
    ale nie podłączysz telewizora ani jakiegokolwiek innego urządzenia.
    A tak poważnie: agregat prądotwórczy jest dobry na czas budowy ale jak już chcesz mieszkać to kiepsko. Rozwiązaniem jest blok grzewczo-energetyczny. Wytwarza prąd jak agregat prądotwórczy i dodatkowo ciepło. Bloki są zasilane gazem (ziemnym, propan butanem lub biogazem) a nawet jest jeden zasilany olejem opałowym. Sam blok jest dość drogi. Najtańszy (na gaz lub olej) 46 tys zł (5,5 kw energi elektrycznej i 12,5 grzewczej). Mocniejsze (już tylko na gaz) od 80 tys w górę. Gdyby tylko było co robić z ciepłem latem to nie są złe.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarcinO

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Problem z ZE polega na tym że -cytuję pismo z ZE "(..)Przedsiębiorstwo energetyczne ... są obowiązne do zawarcia umowy o przyłączenie ... jeżeli istnieją techniczne i ekonomiczne warunki dostarczenia (energii)" i podłączą mnie za kwotę ryczałtową jeżeli wraz ze mną podpiszą umowę jescze 3 osoby. Żaden z sąsiadów nie jest zainteresowany budową lub uzbrojeniem działki.
    Druga propozycja ZE to budowa sieci tylko do zasilania mojego budynku - orientacyjny koszty 16 000 zł.
    Teren mojej działki nie jest w gminnych założeniach uzbrojenia terenu.
    Pan z URE przyznał rację ZE.
    Mogę jeszcze wykonać za ok.6 000 zasilanie placu budowy (odległość 300 m) ale nie można go zamienić na docelowe i ja martwię się o kabel (kradzieże).
    Chciałem się przemęczyć na agregacie do czasu pojawienia się sąsiadów.

  10. #10

    Domyślnie

    Stan surowy postawiłem na agregacie 2,2kVA , jakiegoś chyba włoskiego producenta (1 100 zł - rok temu). Mocy brakło dopiero przy dachu jak "chłopaki" musieli na raz pracować dwiema pilarkami, wiertarką i szlifierką kątową. Musiałem ciągnąć kabel od sąsiada (ok. 100m). Spalił 10 litrów na fundamenty (murowane z bloczków betonowych) i tyle samo na ściany (Ytong). Przydał się nawet wczoraj przy tynkach wewnętrznych (Goldband) jak przez kilka godzin nie było prądu.
    Instalacja elektryczna w domu przygotowana jest do tego, by agregat awaryjnie zasilał obwód oświetlenia.

    Podsumowując: agregat na czas budowy - polecam, do mieszkania nie nada się.

    Pozdrowionka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony