dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie nasza parterówka - inspiracje, porady Wasze

    Witam Was serdecznie.

    Powoli powstaje nasza parterówka, czas pomyśleć o wnętrzach.

    W jakim stylu? Skandynawski nowoczesny minimal
    Kto będzie mieszkał? My, dwa futra i w przyszłości być może jakiś dzieć lub dwa

    Przyda nam się burza mózgów. Pomożecie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ewedela, ten wątek najlepiej będzie połączyć z dziennikiem budowy i przenieść do "Galerii wnętrz"

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj joliska.

    Zastanawiałam się gdzie ten wątek zamieścić i za poradą Elfir powstał właśnie tutaj.
    Wnętrza chciałam mieć w oddzielnym temacie niż kwestie budowy domu, a czy jest to adekwatne do "galerii wnętrz" skoro tych wnętrz jeszcze nie ma?
    Chciałam tutaj podzielić się swoimi pomysłami, zaczerpnąć Waszej wiedzy, wysłuchać uwag i ewentualnie skorzystać z podpowiedzi bardziej doświadczonych.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    To wklej tutaj plany domu i swoje inspiracje, pomysły, marzenia itd. Sięganie każdorazowo do Twojego dziennika budowy odbiera chęć pomocy

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie taki jest zamysł

    Zacznijmy zatem od ogólnego poglądu na plan pomieszczeń. Wygląda to tak:


    Wnętrza mają być jasne, ściany białe (prawdopodobnie flugger, lub coś (?) o podobnych właściwościach a niższej cenie )
    Podłogi (w domu tylko podłogówka):
    - nasza sypialnia, garderoba, pokój 1, pokój 2 = panele (takie same), jasne, drewnopodobne (np: http://ruckzuck.pl/panele-pod/presti...b-cassino.html)
    - salon, kuchnia, korytarz i być może gabinet (tu się jeszcze zastanawiamy czy nie panele) - płytki drewnopodobne, jasne, zbliżone do paneli (tu jeszcze szukamy)
    - wiatrołap, pom.gosp = jeden rodzaj płytek, gdyż pomiędzy tymi pomieszczeniami będą drzwi przesuwne chowane w ściankę K-G
    - mini łazienka - płytki (?)
    - łazienka - płytki (?)
    - pralnia płytki (?)

  6. #6

    Domyślnie

    Jak uda mi się rozpracować testowego autocada i pousuwać zbędne rzeczy to wrzucę pomieszczenia z wymiarowaniem i opisze co i jak, bo pliki od projektantki są tak... zagmatwane, że głowa mała i ledwo co widać ;/ a jak ją o to poproszę to może za miesiąc bym dostała.

  7. #7

    Domyślnie

    mini łazienka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	minilazienkA.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	348356

    Łazienka na przeciw wejścia do kuchni/salonu, 2,99m2, drzwi 70 białe (ale jeszcze nie znaleźliśmy konkretnego modelu - tzn wiem co bym chciała, ale nie wiem gdzie mogę takie kupić )

    KOLORY: biały, szary (beton), drewno (ale chłodny/jasny odcień, ew. jasne beże)

    Prysznic 80x80 (?) z odpływem liniowym, wc podwieszane (Roca Gap Clean Rim ), umywalka nablatowa prostokątna/kwadratowa (?) z bateria podtynkową, wiszące żarówki koło lustra po prawej stronie, po prawej na ścianie jakiś mały grzejniczek (?)

    Tylko koncepcji na płytki brak :/ Przede wszystkim najbardziej zastanawia mnie kwestia czy płytki kłaść do sufitu. Przy prysznicu to oczywiste, ale czy dookoła też? Może ktoś pomoże?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    inspiracje:




  9. #9

    Domyślnie

    Elfir dziękuję Ci bardzo za pierwszą inspirację całkiem zmyślnie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na tym zdjeciu jest taki układ:


  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a tu zdjęcie z forum muratora:

  12. #12

    Domyślnie

    Moja łazienka ma dokładnie taką szerokość 175cm,jest kabina(90x90) i obok wc (roca gap),umywalkę mam na przeciw bo łazienka długa na 210cm nad nią 2 czarne wiszące lampy.
    Nie mam aktualnych zdjęć,tylko takie robocze,ale coś widać (mozaikę bym najchętniej zdarła,mąż wybierał i takie oto efekty,misz masz trochę ale musi być)




  13. #13

    Domyślnie

    Układu zmieniać nie będę, rury kanalizacyjne już położone Zależało mi na tym aby wc i prysznic był nieco zasłonięty jakby ktoś się kiedyś zapomniał zamknąć - łatwiej się wycofać nie onieśmielając na wprost delikwenta hehe

    Problematyczne jest dla mnie tutaj ułożenie płytek, aby nie zrobić jakiegoś idiotycznego odcięcia. I z tego co widzę przeważają płytki położone do sufitu.

    Kinka jakie płytki masz na ścianie?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  15. #15

    Domyślnie

    O! Elfir - ten zamysł jest chyba strzałem w 10. Baaardzo mi się podoba!
    Zastanawiam się tylko czy nie zmienić miejscami obrazów z grzejnikiem, aby z poręczniejszym dostępem móc wysuszyć ręcznik do rąk czy po skorzystaniu z prysznica.

  16. #16

    Domyślnie

    Płytki hiszpanskie Keros Natura Gris z mercurego.Dokładnie bym zrobiła tak jak wyrysowala Elfir,nie musisz wszędzie dawać płytek zwłaszcza że jedna ściana jest wolna.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy umywalce możesz użyć mozaiki z bambusa lub merbau Dunina a nie płytek

  18. #18

    Domyślnie

    Ja w swojej łazience postawiłam na drewno i nie zmieniłabym tej decyzji prezentuje sie fantastycznie

  19. #19

    Domyślnie

    Gdybym miała pomieszczenie z samym wc i umywalką też może drewno wchodziło by w grę, a przy natryskach i takich większych mokrych strefach wolę tego uniknąć - i z powodu kosztów żeby było dobre jakościowo, odpowiednie drewno a później z lenistwa, żeby o to odpowiednio dbać

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, już byłam, ale... gdzie to masz?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony