dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 98
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Styropian na skosy 40 m2 jakieś 1280 zl, welna 800 zł.
    Styropian zaciagniety klejem a wełna Rockwool Toprock to bardzo gęsta wełna będzie się trzymała sama.
    Robocizny nie liczę bo mam w cenie SSO.
    Coś tanio za ten styropian ? mnie wyszło ok 32 m3 styropianu warstwa 30 cm grubości na cały dach/strop 108 mkw co dało kwotę ponad 6 tys zł. Styropian mieszany - grafitowy z białym w zależności od miejsca użycia.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze miałem grafit z Termoorganiki sprzed podwyżki, Galaxy 0,033 płaciłem teoretycznie po 161 zł.Kupiłem 12 m3 ale wychodzi na to że mam go za dużo.
    Mam 2 połacie 2,4 x10 mb ale odejdzie 8 m2 na okna dachowe.
    Mam jeszcze 6 paczek 15 cm więc będę szukał miejsca gdzie to upchnąć.

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Lambda piany pir to 0,021-0,022 (i nie znajdziesz takiej wełny), dla pur jest to 0,035-037
    PIR, PUR, tak, istnieje różnica. Tylko że porównując ceny ociepleń o porównywalnych parametrach, ostatnio układa się to tak:
    wełna < styropian < PUR OK - dalej nawet nie szukałem, bo to dla mnie technologie ekonomicznie nie uzasadnione.
    Druga sprawa że chyba większość ofert na rynku to natrysk PUR.
    PIR spotykam tylko w formie płyt, najczęściej jako izolacja nakrokwiowa. Cena dla mnie zaporowa.

    styropian u mnie pójdzie ciągłą warstwą na beton, między krokwie też. krokwie będą jednak wystawać z tego styropianu, nie będą w całości otulone. Na krokwie daję deskowanie, a pod deskowaniem zostanie około 3cm szczeliny wentylacyjnej. Nie spodziewam się żeby wszystko mi miało zgnić. Już prędzej szczelnie otulone pianą natryskową.

    Trochę się obawiam pracy drewna i przenoszenia obciążeń, ale dach u mnie podparty będzie na murłacie i płatwiach na stropie nad skosami.
    Pożyjemy - zobaczymy. Obecnie mieszkam w domu z poddaszem wykończonym GK, ocieplone wełną z rolki + twarda prasowana. Wiatr przewiewa tę wełnę jak chce, tu żadne folie nie pomagają. To był dla mnie jeden z argumentów za lanymi skosami, ze styropianem.
    Ostatnio edytowane przez jkmp ; 11-10-2017 o 20:29

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkmp Zobacz post
    Obecnie mieszkam w domu z poddaszem wykończonym GK, ocieplone wełną z rolki + twarda prasowana. Wiatr przewiewa tę wełnę jak chce, tu żadne folie nie pomagają. To był dla mnie jeden z argumentów za lanymi skosami, ze styropianem.
    Rodzice mieszkają właśnie w taki domu i Tato mnie namawia na lane skosy. Mówi, że gdyby budował drugi raz k-g nie zrobiłby ponownie. Na razie nie zlecam architektowi projektowania tylko szukam wykonawców, którzy wykonają mi "trumnę" i nie będzie to ich pierwszy w życiu żelbet na skosach

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    .....Pomiędzy krokwie nie daje się styropianu i nie okrywa się styropianem elementów drewnianych. .....
    Ze wzgledu na ?

    Cytat Napisał jkmp Zobacz post
    .....
    PIR spotykam tylko w formie płyt, najczęściej jako izolacja nakrokwiowa. Cena dla mnie zaporowa.
    Kupiłem thermano jako izolacja od środka 80 mm ceny już nie były takie zaporowe , jak bede mial chwilke znajde fakture i policze ile bylo za m2

    Dodatkowo mysle ze dachy ze skosami lanymi nie powinny miec normalnych wiezb -> strata pieniedzy. Jeszcze nad tym sie nie zastanawialem ale da sie tak to wykonstruowac aby w czesci lanej mocować blache czy to dachówke na podkonstrukcji mocowanej do lanego skosu np warstwa pir mocowana przez kontrałtay i łaty do żelbetu...
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 12-10-2017 o 05:45

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie właśnie robi się skośny dach więc jeśli kogoś to interesuje to zapraszam do mojego dziennika tam będę starał się robić dokładną dokumentację zdjęciową+
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171011_154657_resized_20171012_070400868.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	398533

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ać-za-200-tys

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Rodzice mieszkają właśnie w taki domu i Tato mnie namawia na lane skosy. Mówi, że gdyby budował drugi raz k-g nie zrobiłby ponownie. Na razie nie zlecam architektowi projektowania tylko szukam wykonawców, którzy wykonają mi "trumnę" i nie będzie to ich pierwszy w życiu żelbet na skosach
    Jak pytałem się architekta ile projekt skosów lanych to powiedział 500 zł, a kierownik(zresztą konstruktor) zrobił zmianę w cenie prowadzenia budowy.
    Dobrze mi znajomi podpowiadali żeby nie robić żadnych zmian w projekcie bo kierownik wszystko sam zrobi. Oszczędziłem kilka tyś.

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Wygodną będziesz miał ściankę kolankową widzę
    Ja chcę/muszę zrobić projekt bo na pewno na tak doświadczoną w robieniu skosów ekipę jak Twoja nie trafię, a z projektem nawet mniej doświadczonej będzie łatwiej. Będę śledził Twój wątek i kibicował

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Jak pytałem się architekta ile projekt skosów lanych to powiedział 500 zł, a kierownik(zresztą konstruktor) zrobił zmianę w cenie prowadzenia budowy.
    Dobrze mi znajomi podpowiadali żeby nie robić żadnych zmian w projekcie bo kierownik wszystko sam zrobi. Oszczędziłem kilka tyś.
    Takie oszczędności to Ci mogą bokiem wyjść, dobry projekt zooptymalizowany na pewno nie da się zrobić z doświadczenia , zresztą 500 pln za projekt żelbetowej konstrukcji to smieszne pieniądze, więcej wydasz na zbrojenie albo na łatanie rys, najgorsze jest własnie takie podjescie robotnikowi - włascicielowi " firmy" dacie zarobic dobrych 7-8 tysi na miesiac, ale inżynierowi to sie juz nie nalezy, sam program do mesu kosztuje minimum 10 tys zeby sie dalo modelowac w 3d echh szkoda gadać

    ... poza tym zmiana w projekcie jak w skos z żelbetu bez projektu i podpisu projektanta to samowola budowlana, to ze nie trzeba zmieniać PnB nie znaczy ze na tak ważne rzeczy powinien być projekt a nie za przeproszeniem "głupie" gadanie kierownika
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 12-10-2017 o 09:19

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale często kierbud ma uprawnienia projektanta/ konstruktora więc nie nazwałbym tego co mówi głupim gadaniem.
    P.S. Druga ekipa, którą rozważałem do budowy nie robiła lanych skosów nigdy. Wieczorem mam rozmowę z kolejną.

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ale nie moze tego zrobic na gebe, musi zrobic rysunek obliczenia itd, a nie "ja jestem takze konstruktorem daje fi 10 co 10 cm bedzie dobrze Panie"

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Ze wzgledu na ?
    drewno może zacząć w tych miejscach być wilgotne - styropian może mieć problemy z przepuszczeniem pary wodnej chociaż wiele się czyta o tym że tak nie jest, poza tym konstrukcja drewniana pracuje i wciśnięcie styropianu może skutkować pękaniem płyt.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Kupiłem thermano [...]
    Poszukałem na szybko, znalazłem na All... płyty 10cm w cenie 76 brutto. żeby osiągnąć zbliżone parametry do 30cm styropianu 0,031 trzeba by dać trochę ponad 20cm płyt PIR - przyjmijmy 20cm, co daje 152zł. Biorąc do porównania najdroższy styro 0,031 po 240zł daje 72zł/m2. Za różnicę na samych skosach kupię wszystkie dachówki podstawowe
    Płyty PIR mają sens jak ktoś chce stosować z tradycyjną więźbą, nakrokwiowo - podstawowa zaleta to oszczędność miejsca pod więźbą, na pewno też daje lepszą izolacje niż wełna (pisałem o przewiewaniu, a jeszcze występuje kondensacja przez co parametry jeszcze bardziej uciekają).
    Przy lanych skosach nie widzę mniejszego sensu, chyba że:
    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Dodatkowo mysle ze dachy ze skosami lanymi nie powinny miec normalnych wiezb
    Tutaj może i racja, ale wtedy skosy musiały by być liczone na obciążenia jakie przenosi dach - przez co pewnie były by jeszcze grubsze. Do tego, o ile jeszcze łatwo postawić "szczyt", to już ciężko dokleić okap - a nie każdy się lubuje w nowoczesnych bezokapowych stodołach.

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Zgadzam się z jacentyy. U mnie sytuacja była taka, że kierbud mi powiedział, że jak chce skosy to je będę miał z projektem czy bez. Ale on by wolał żeby był projekt bo czasami ekipy robią na wyczucie (w moim regionie mają doświadczenie ze skosami). Mogłem przyoszczędzić, ale pogadałem z architektem i nie będzie nanosił zmian do projektu w pozwoleniu na budowę, tylko wykona dokumentację wykonawczą (przeliczenie konstrukcji, umiejscowienie nowych słupów, podciągów, rozkład zbrojenia, przekroje przez belki). Koszt 700zł uważam, że kasa nie została wyrzucona w błoto w kontekście wydatków na całą budowę.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Takie oszczędności to Ci mogą bokiem wyjść, dobry projekt zooptymalizowany na pewno nie da się zrobić z doświadczenia , zresztą 500 pln za projekt żelbetowej konstrukcji to smieszne pieniądze, więcej wydasz na zbrojenie albo na łatanie rys, najgorsze jest własnie takie podjescie robotnikowi - włascicielowi " firmy" dacie zarobic dobrych 7-8 tysi na miesiac, ale inżynierowi to sie juz nie nalezy, sam program do mesu kosztuje minimum 10 tys zeby sie dalo modelowac w 3d echh szkoda gadać

    ... poza tym zmiana w projekcie jak w skos z żelbetu bez projektu i podpisu projektanta to samowola budowlana, to ze nie trzeba zmieniać PnB nie znaczy ze na tak ważne rzeczy powinien być projekt a nie za przeproszeniem "głupie" gadanie kierownika
    Znając realia "architekt " podjechałby do mojego kierownika(projektanta) ten wziął za rysunek 400 zł ten doliczy sobie 100 zł i miałbym to na papierze.
    Nie muszę mieć rysunku 3D, kierbud pojechał na budowę, powiedział jak ma wyglądać zbrojenie wieńca oraz zbrojenie stropu, murarze powiedzieli jak robią to na co dzień ale KB stwierdził że on tu rządzi i ma być po jego, więc tak zrobili.
    Ja wiem że każdy chce zarobić ale może nie na mnie?
    Wiem iż ludzie z każdą zmianą idą do architekta a potem teksty że adaptacja kosztuje 5 tyś zł.U mnie nie ma żadnych zmian istotnych i wszystko robi KB, a każdy etap wnikliwie kontroluje, kiedyś miał pretensje że fundament zasypałem sam i zagęściłem a on nie sprawdził jakości izolacji wewnątrz i stopnia zagęszczenia.(oczywiście przy fundamencie był 3 razy)

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ale tynkarze murarze i wszyscy inni mogą na Tobie zarobic? Jedynie inzynier, który studiował iles tam ma zarabiać g..?

    Poza tym nie chodzi o rysunek 3d tylko o profesjonalen bardzo zblizone do rzeczywistosci obliczenia statyczne w programie 3d.

    Przy bardziej skomplkowanej geometrii zaden kierbud nie jest w stanie sprawdzić jakie bedzie ugiecie, jakie zarysowanie itd, pozniej często jest placz skad jest ta rysa

    Cytat Napisał jkmp Zobacz post
    Poszukałem na szybko....
    teraz nie pamietam dokladnie ile mnie to wyniosło ale cena nie byla tak drstyczna jak sie mialo na poczatku wydwawac


    Cytat Napisał jkmp Zobacz post
    Tutaj może i racja, ale wtedy skosy musiały by być liczone na obciążenia jakie przenosi dach - przez co pewnie były by jeszcze grubsze. Do tego, o ile jeszcze łatwo postawić "szczyt", to już ciężko dokleić okap - a nie każdy się lubuje w nowoczesnych bezokapowych stodołach.
    To wiadomo trzeby jakoś wykonstruować, ale to sie da sensownie zrobić..
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 12-10-2017 o 11:06

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=jacentyy;7537402]^^
    Ale tynkarze murarze i wszyscy inni mogą na Tobie zarobic? Jedynie inzynier, który studiował iles tam ma zarabiać g..?

    No to już wiem że jesteś architektem
    Widziałeś biednego architekta? biednego geodetę? biednego KB? Ja nie.
    Biednego murarza widziałem...zwłaszcza takiego co przez 6 miesięcy pracuje a drugie 6 miesięcy siedzi w domu i starą za cycka trzyma bo ...leje, zimno bo się robić nie chce...za pół roku na cały rok nie wyrobi.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Niestety nie masz racji inżynier budownictwa to nie architekt, a Ty myslisz, że zlecenia na projekty sa non stop ?

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Niestety nie masz racji inżynier budownictwa to nie architekt, a Ty myslisz, że zlecenia na projekty sa non stop ?
    Jak szukałem kogoś do adaptacji projektu to byłem w 3 biurach gdzie termin to 8-12 tygodni( tyle mają roboty) a wziąłem gościa który zrobił to najtaniej, robi po większości znajomy w okolicy i w dodatku sam sobie decyzje wydawał. U niego czekałem ponad 4 miesiące ale jak zawiozłem projekt tak poszedłem odebrać pozwolenie na budowę z urzędu gdzie jeszcze naczelniczka zadzwoniła czy podejdę sobie sam czy ma dać architektowi
    Także trzeba się w dobrym rejonie urodzić

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Wiem iż ludzie z każdą zmianą idą do architekta a potem teksty że adaptacja kosztuje 5 tyś zł
    To powiem jak było u mnie - nie chciałem żeby ekipa z KB sama robiła taką rzecz jak strop - nie ważne ile by mieli doświadczenia.
    w pierwszym biurze arch. jak myślałem o adaptacji gotowca, to powiedzieli żebym właśnie tak zrobił, bez adaptacji, bez rysowania w projekcie, bo to jest zmiana NIEISTOTNA. Tylko, że coś jest legalne, nie znaczy że jest poprawne. Jak się uparłem na przeliczenie stropu ze skosami to zadzwonili do konstruktora, wynik +2tys zł.
    Stanęło na tym że zrobiłem projekt indywidualny, ze wszystkimi moimi pomysłami, przeliczony od podstaw, za całość wyszło 10 tys. Dostałem wszystko policzone, z ugięciami itp, projektem zbrojenia, zestawieniem stali. Tym bardziej że w mojej okolicy ekipy nie mają dużego doświadczenia. Trafiłem na taką która robiła skosy. Tak się zastanawiam czy pierwsza ekipa którą miałem zaklepaną przez te skosy właśnie mi nie zrezygnowała

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony