dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: dylematy

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Pomocy!!!!!!!!!!
    1. POROTHERM CZY POROTON?
    2. ROBEN CZY RUPPCERAMIKA?
    3. CZY MACIE INFO NT. KOMINKA Z PŁASZCZEM WODNYM?

    3MAJCIE SIĘ CIEPŁO I PORĘCZY !!!

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    porotherm

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki, a dlaczego?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Porotherm i poroton to to samo tylko pierwsze robi Wienneberg w Polsce a drugie Roben w Niemczech.
    Podobno poroton nie ma jakiś atestów (nie bardzo w to wierze - tak słyszałem), a o porothermie mówią, że jest różnej jakości (w zależności z jakiego oddziału pochodzi).

    Kominek z płaszczem wodnym jako urządzenie dogrzewające średnio się opłaca (koszt instalacji ca 10 kpln / oszczędnośc roczna ca 2 kpln = amortyzacja ca 5 lat). Jako podstawowe urządzenie grzewcze już bardziej ale jest kłopotliwe w utrzymaniu - trzeba palić czy chcesz czy nie, nawet latem (c.w.u.). Pozatym różnie gadają o wytrzymałości takiego urządzenia (przy ciągłym używaniu)

    Pomyśl o ogrzewaniu tradycyjnym (gaz ?) i dogrzewaniu kominkiem z rozprowadzeniem powietrza - koszt niewysoki (2-5 tys), palisz kiedy masz na to kaprys, a przy odrobinie szczęścia rocznie możesz na tym zaoszczędzić tak jak przy dogrzewaniu kominkiem z płaszczem wodnym.

    PS. O dachówkach się nie wypowiem bo wybrałem cementowe - jestem więc poza tą konkurencją ;o)

    _________________

    Jasiu ze Szczecina

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2002-08-24 11:01 ]</font>

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    własnie mamy już piętro z porothermu-śliczny i gładki jak stół.
    sąsiad ma plecewice-koszmar.krzywe bloczki, popękane.nie wiem , jak sie dołożyła do tego efektu praca murarzy, ale te ściany tańczą.
    sama widziałam jak dostawca ustawial paletę na ziemii i kilka cegieł mu spadło ze sporej wysokości. nawet sapnęłam trochę . nic im się nie stało.
    dlatego polecam szczerze-sami byliśmy niezdecydowani, a teraz cieszymy się z wyboru.
    były nawet tańsze od plecewic.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    to byłam ja -opal
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Jasiu i Opal-dzięki, będę analizować Wasze informacje.


  8. #8

    Domyślnie

    Opal, powiedz proszę co to plecewice?


  9. #9

    Domyślnie

    Wybralem porotherm i jeZdem zadowolony znajomi mieszkaja w takim domku 2 rok i tez sa zadowoleni, pisze oczywiscie o grubosci 44 P-W, oczywiscie bo nie trzeba ocieplac styropianem.

  10. #10

    Domyślnie

    Czy nie warto zastanowić się nad betonem komórkowym jest tańszy wcale nie mniej zdrowy ,a może nawet i zdrowszy.Tak naprawdę to w sąsiedztwie mojej budowy są dwa budynki z porothermu jeden ze ścianą jednowarstwową 44P+W z dziurami na wylot w miejscu łączeń pionowych (trzeba docieplać) drugi ze ścianami cieńszymi chyba 25 cm a więc też do docieplenia.Ten z cienszymi ścianami ma pustaki ładne w jednolitym kolorze (nie wiem czy jest to wada czy zaleta)ten drugi z bloczkami które nie pasują do siebie ma pustaki z duzymi ciemnymi plamami .Oba wyroby sygnował ten sam producent więc może nie warto mieć dylematów co do producenta tylko co do relacji ceny do jakości i parametrów technicznych.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Plecewice to producent ceramiki poryzowanej zwanej megaterm.

  12. #12

    Domyślnie

    ..........w sąsiedztwie mojej budowy są dwa budynki z porothermu jeden ze ścianą jednowarstwową 44P+W z dziurami na wylot w miejscu łączeń pionowych (trzeba docieplać) ..........
    chcesz powiedziec, ze pioro i wpust sa od siebie oddalone o 2 cm???? skladal je chyba mocno pijany gosc

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edytac

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    wybudowałam z porothermu a le drugi dom z poromuru Jopka . Taniej

  14. #14
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Jasiu!
    Ja również myślę o ogrzewaniu kominkiem z płaszczem wodnym jako dodatkowe źródło ciepła.
    Czy mógłbyś przybliżyć wyliczenie kosztów. Dlaczego z płaszczem wodnym 10 tys. a tradycyjny z rozprowadzeniem tylko 2,5 tys.
    Według mnie koszty są podobne:
    1. Kominek z płaszczem - 4.500 - 6.000
    naczynie wzbiorcze - 500
    wymiennik płytowy (tylko kiedy kocioł grzewczy jest w układzie zamkniętym)- 1.500
    2. Kominek tradycyjny - 2.000 - 5.000
    system dystrybucji ciepła - 2.000 - 4.000
    Peter

  15. #15

    Domyślnie

    Paj^ oba te domy budowała ta sama firma ale czy na bani był murarz czy producent tego naprawdę nie wiem.

  16. #16

    Domyślnie

    Też chciałem budować z Porothermu 44, ale po oglądnięciu wielu takich bloczków stwierdziłem, że każdy bloczek tego materiału ma pęknięcia ścianek wewnętrzych na długości ponad 60% wysokości bloczka w ilości ponad połowę ścianek wewnętrznych.Wyglądało to tak jak bym miał budować na skleconych stojących na sztorc dachówkach, a nie na dobrym całym pustaku.Zrezygnowałem z Porothermu ale piszę to po to aby zwracać uwagę na pęknięcia wewnętrzne.Tad

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony