dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Koszt budowy mojego domu:

Głosujących
239. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 250 tys. - zakup dzia

    28 11,72%
  • 47 19,67%
  • 21 8,79%
  • 45 18,83%
  • 61 25,52%
  • 21 8,79%
  • 16 6,69%
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 120
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Będę chciał się ze wszystkim zmieścić w dwójce. Co mi tam, najwyżej będę od wiosny (mam nadzieję) częstym gościem psychologa dyżurnego.

    Będzie poprawiony Kopciuch, znaczy 126 użytkowej + 18 (lub więcej) garażu.

    Jak się uda ściany bk samodzielnie, dachóweczka cementowa z niewielką pomocą ciał obcych, elektryka jeno na pomiary, malowanki też umiem , a pergolka (coś koło 50 m2 ) poleci w przyszłość okołoziemską. Panele mogą mi też ideowo obce nie być itd.., itp...
    Pełen brak powagi jak to u Wodnika, żeby to moja Koziorozica widziała... .... .. ... ...

    A Socjalistyczna Reforma Ustrojowa, i tak się uda .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Aaa z tym:

    (mam nadzieję)
    to chodziło o wiosnę, a nie psychologa (oczywiście ). Oczywiście .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #43

    Domyślnie

    Zaznaczyłem 250 tys. na budowę domu i działkę. Na razie wydałem na działkę 24 tys. zł, + 6 tys. na projekt indywidualny (także dlatego nie wziąłem projektu typowego, żeby z góry mieć wpływ na to, co będzie projektowane i żeby dom był przede wszystkim tani w budowie). Dom będzie parterowy z możliwością adaptacji poddasza (100m w parterze + możliwość adaptacji ok. 45 m na poddaszu.

  4. #44

    Domyślnie

    ciekawe co piszecie, szczególnie ci co za 100 tys mają zamiar zamieszkać.
    u mnie wyszło 40 tys za działkę (nieduża 1069 metrów)
    1,4 tys za projekt
    2 tys. za dostosowanie i projekty przylaczy
    500 zł geodeta (znajomy), mapa do celow projektowych i punkty graniczne.
    200 zł na oszasty i gwoździe z których zbudowałem szope o pow. 8 m2
    wydałem więc 44 tys a nie mam nawet dołu wykopanego i ogrodzenie rodem z dzikiego zachodu.

    a tak apropo to dziwne jest to że najwiecej ludzi buduje sie na wsiach bo dla miastowych wybudowanie domu jest strasznie drogie. jeszcze nierozgryzlem tej prawidlowości ale przecież rolnicy są tacy ubodzy.
    gg: 27962

  5. #45

    Domyślnie

    shago Tak to jest, bo ludzie z miast też się budują na wsi. Bo:
    1. Tańsza ziemia
    2. Czystsze powietrze
    3. Spokojna okolica
    4. Możliwość obcowania z przyrodą
    5. Możliwość izolacji od niechcianych wścibskich
    ....i co tam jeszcze....

    Pozdro.

    T.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Borzysławiec niedaleko Szczecina - woj. zachodniopomorskie.
    Zakup działki (bardzo niewielka suma) stan surowy zamknięty z ociepleniem dachu i instalacją elektryczną - ca. 101.000 PLN! Dom ok. 140 m2!!! widoczny obok!

    a to dlatego, że wszystko oprócz dachu - robiliśmy sami!

    myślę, że z resztą nie przekroczymy kwoty 250.000PLN!!! i starczy na meble!!!!
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  7. #47

    Domyślnie

    Z moim chudym portfelem stanowię jedną z 5% .
    Trudno.Skoro nie ma więcej musi być do 250 !!!
    Działka jest.
    Dom parterowy z poddaszem,podpiwniczony.
    Dach prosty dwuspadowy i blaszany , bryła na prostokącie ...
    Acha.To jest na wsi czyli w tanim standardzie : świece i szambo : [/code]

  8. #48

    Domyślnie

    Agnes..... przybij piątkę....

    my się zmieścimy w kwocie 250 tys dom + działka

    w stanie obecnym mamy postawiony dom stan surowy zamknięty
    powierzchnia ok 120 m2 parterowy + poddasze, bez piwnicy,
    garaż przyłączony do bryły domu
    (okna drewniane, brama garażowa, jeszcze brak drzwi wejściowych)
    i część instalacji i posadzek i osiągneliśmy kwotę ok 70 tys......
    z tym, że robocizna swoja

    Żebyśmy tak mieli te brakujące 180 tys.....
    to byłoby wyporządzone na cacy do wiosny... a tak jeszcze parę latek

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asley

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8

    Domyślnie tak nam przykro.....

    przykro
    i to dlatego ze nie mileismy zamiaru byc ochlastani blotem tak jak zrobili to niektorzy!! a ceny zbieralismy je w miesiacach sierpien-pazdziernik TEGO ROKU!! mieszkamy w nieduzym miescie 80 tys.mieszkancow i naprawde wiele rzeczy mozemy zrobic sami z pomoca rodziny. i jezeli rzucilibysmy sie na drewniane okna i pozlacane klamki to na pewno nam ta 100 braknie.ale na niewielki dom wykonczony z tynkami i pomaalowanymi scianami z podlogami nie z drewna egzotycznego to raczej nam starczy!! boimy sie co prawda o to ze na cos tam moze braknac.ale jestesmy mlodzi i na pewno ten dom zdazymy skonczyc.a ze wprowadzimy sie nie do palacu tylko do naszego przytulnego gnazdka i bedziemy je urzadzaci patrzec jak zmienia sie z dnia na dzien...
    no i przede wszystkim napisalismy ze mamy nadzieje i teraz mamy nadzieje ze marzenie sie zisci.
    pozdrawiamy raz jeszcze.czytajcie miedzy wierszami!!1

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorka1

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    hmmm,dzialka dosc droga 50000 do tego media (woda,gaz,prad)15000,stan zero 25000,a gdzie reszta ,czy ja sie zmieszcze w tej magicznej sumie 250000chba raczej bez dzialki i medii

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorka1

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    chcialam dodac ze dzialke kupilam w czerwcu tego roku w miedzyczasie zrobilismy media ,a budowa zaczela sie w pazdzierniku,to mam troche czasu aby zarabiac i wydawac bo coz to jest budowa domu w ciagu np 2 do 3 lat

  12. #52

    Domyślnie

    Asley spokojnie, uwierz mi, nikt nie chciał Cię urazić. Po prostu większość z nas tutaj ma już jakieś doświadczenie i dlatego widzimy, że kwota, która podajesz jest nierealna Szczególnie, że projekty, nad którymi się zastanawiasz do tanich nie należą: skomplikowany dach, nietypowe okna... Jeśli upierasz się przy tanim budowaniu, to poszukaj innego projektu.
    I nie chodzi o to, że budujemy luksusowe pałace - większość z nas ma ograniczone środki, piszą tutaj też ludzie, którzy tak jak Ty budują własnymi rękami... Poczytaj sobie dziennik Kodiego http://murator.com.pl/forum/viewtopi...asc&highlight=
    moim zdaniem taniej nie da się wybudować - a to było dwa lata temu...
    Powiedz, czy robiąc kosztorys liczyłeś dokładnie gwożdzie, piach? Czy jesteś pewien, że cementu, drewna szalunkowego nie wyliczyłeś za mało? To są niby drobiazgi, a całkiem spore kwoty mogą się uzbierać... Czy nie mając adaptacji projektu wiesz dokładnie ile betonu i stali pójdzie w fundamenty? Czy wycenę dachu i okien robił Ci sprzedawca, czy robiłeś sam "na oko"? To będą zdecydowanie najdroższe elementy w domach o których myślisz.
    Nie chcę Cię zniechęcać, nie twierdzę, że nie da się zbudować taniej niż np. my - bo da się na pewno. Ale spróbuj być realistą! Czy naprawdę nie przekonuje Cię przykład tylu osób, które twierdziły tak jak Ty i które teraz przyznają, że kosztorys był niedoszacowany?
    Uwierz mi - nikt tutaj nie chce Ci dogryźć, to powątpiewanie nie wynika ze złośliwości, tylko z doświadczenia swojego i innych!
    Pozdrawiam.
    Kinga

  13. #53

    Domyślnie

    Witam

    Za działkę 1000 metrową zapłaciliśmy 60 tyś co na okolice Warszawy nie jest dużo.
    Za dokumentację potrzebną do uzyskania pozwolenia na budowę 4.5 tyś.
    Na przyłącze elektryczne wydamy jeszcze 2.5 tyś co razem z opłatami sądowymi i notarialnymi daje 71 tyś.
    Troszkę to przerażające ale cóż, klamka zapadła.
    Dom ma być parterowy, niepodpiwniczony i z poddaszem nieużytkowym. Powierzchnia użytkowa to 102 m2 + garaż dobudowany, nieogrzewany.
    Na jego budowę chcemy zaciągnąć kredyt w wysokości 250 tyś bo kwota ta daje realne dla nas raty do spłaty. Do jakiego etapu wykończenia dojdziemy tego jeszcze nie wiemy ale jedno jest pewne, że musimy częściowo wykończyć i ogrodzić.
    Dopiero na tym etapie planujemy sprzedaż mieszkania i wtedy zadecydujemy ile przeznaczymy na wyposażenie a ile na spłatę kredytu chociaż już czuję, że mniej niż sobie zakładamy.
    Idealnie było by, gdybyśmy zmieścili się w kwocie 250 tyś razem z działką ale jesteśmy realistami i wiemy, że 180 tyś za ok. 100 metrów na Mazowszu jest tylko pobożnym życzeniem.
    Standard ? No cóż, nie marmury ale też nie gres za 19,90 zł/m2, a reszta- życie pokaże.

    Pozdrawiam
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommco
    shago Tak to jest, bo ludzie z miast też się budują na wsi. Bo:
    1. Tańsza ziemia
    2. Czystsze powietrze
    3. Spokojna okolica
    4. Możliwość obcowania z przyrodą
    5. Możliwość izolacji od niechcianych wścibskich
    ....i co tam jeszcze....
    O to, to!! Buduję się na wsi i podpisuję się pod tym postem obiema rękami!!!
    Pod każdym punktem z osobna i wszystkimi razem!

  15. #55

    Domyślnie

    Za działkę 15 km od Poznania zapłaciliśmy 24 tys. - 850 m
    Budujemy dom parterowy o pow. 146 m z garażem.

    Obecny stan surowy otwarty z wylanym podbetonem i ściankami działowymi kosztował nas 110 tys.
    W tej kwocie jest wszystko/ oprócz działki/ począwszy od kosztów notarialnych związanych z zakupem działki , poprzez przygotowanie placu budowy skończywszy na dachu.

    Kosztorys opiewa na 220 tys., czyli teoretycznie 110 tys.powinno starczyć na resztę. Ale czy starczy? Wydaje mi się, że do stanu zamieszkania tak, ale na ocieplenie + otynkowanie, podjazd i taras trzeba będzie wziąć ze sprzedaży mieszkania. Chcemy budowę szybko zakończyć i zamieszkać w czerwcu 2005 r. Rozpoczęliśmy we wrześniu br.
    Na razie zaznaczyliśmy 250 tys. z działką.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Nie mogę się z Tobą Kinga zgodzić, dlaczego ashley ma się nie łudzić, spójrz na kilka wypowiedzi wyżej tam podałam ile do tej pory kosztowała mnie budowa zaczęliśmy pod koniec maja tego roku - wszystko oprócz dachu własnymi siłami, z oszczędności i normalnych wynagrodzeń...

    uważam, że jest to możliwe - proponuję obejrzenie zdjęć z mojej budowy!!! wiadomo, trzeba trzymać wydatki w ryzach i jeżeli chcemy osiągnąć standard mieszkaniowy taki jak do tej pory - to się uda!!!!
    Uważam tak jak ashley, wcale nie muszę mieć drogich bajerów, nam chodzi o to, by nie kapało na głowę, by nie słyszeć jak sąsiedzi baraszkują w nocy itd. po prostu skromny dom!!!!

    Ashley, jeżeli będziecie wydatkować kasę tak, jak założyliście to przed budową, to wszystko się uda. My jesteśmy tego przykładem i na pewno zmieścicie się w tej kwocie. My mamy nadzieję zamknąć się w kwocie 200.000 !!!! I wierzę, że się to uda!!! Pogadamy w przyszłym roku!!!
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Wybrałem opcje "Mniej niż 250 tys. - zakup działki i budowa domu", w sumie to nie miałem wyboru, poprostu musimy zmieścić się w tej kwocie, a zakładamy że nawet jeszcze mniejszej (ponieżej 200 tys), do tej pory mamy działke i dom (150m2, z poddaszem, obecnie stan surowy + elektyka) wydaliśmy 115 tys, z tym że dom stawiałe 'ekipa', a teraz będziemy prawie wszystko robic dalej samemu. Musi sie udać
    pozdrawiam
    m.

  18. #58

    Domyślnie

    w założeniach miało być do 200 tyś. na koniec budowy miałem wziąść 50 tyś kredytu sprzedać mieszkanie i spłacić kredyt a poszło i mieszkanie i kredyt zostal mi na 30 lat do spłacania i jeszcze niemam wszyskiego co bylo założone

  19. #59

    Domyślnie

    Jolly poczytaj, co Asley rozumie przez stan surowy zamknięty... Nie to, na co Wy wydaliście 100tys., ale jeszcze ocieplenie, terakotę, malowanie itd. I zobacz projekty jakie rozważa...

  20. #60

    Domyślnie

    Domek 106 m bez piwnic z użytkowym poddaszem + działka 20 ar. Tynki + wylewki i drzwi zewnętrzne, oczywiście okna , instalacje wewnętrzne, dach ocieplony i na części regipsy ( na razie , sie robi reszta)- do tej pory 130 000, mam nadzieje, że się zmieszcze w 200 000 ale jakby co zaznaczyłem 250 000 , mam za sobą 5 lat ile jeszcze trudno powiedzieć jak zakończę to zweryfikuje.
    Pozdrowienia.
    Przemcio

    GG3849872

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony