dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Koszt budowy mojego domu:

Głosujących
239. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 250 tys. - zakup dzia

    28 11,72%
  • 47 19,67%
  • 21 8,79%
  • 45 18,83%
  • 61 25,52%
  • 21 8,79%
  • 16 6,69%
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 120
  1. #101

    Domyślnie

    mamy nadzieje i nie mamy innego wyjscia
    zeby zmiescic sie w 250tys-dom
    bo dzialke juz mamy

  2. #102

    Domyślnie

    Czwarty przedział, bo niżej nie ma, około 180 m w trzech kondygnacjach (piwnica, parter, poddasze) i duży udział pracy własnej w robotach mniej specjalistycznych.

  3. #103

    Domyślnie

    Myślę,że posty takie jak Anny99 a więc ludzi,którzy już naprawdę skończyli są rzetelne i prawdziwe. Po przeczytaniu wszystkich postów można stwierdzić konkluzję: im kto bliżej końca tym mniej fruwa w obłokach. Zauważcie wszyscy jak mało jest takich osób jak Anna99. Dzięki Ci Aniu za odwagę i prawdę! Pozdrawiam.

  4. #104
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pajoma

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zaznaczyłem przedział miej niż 250tys. I tu moze być wynik z lekka zafałszowany ponieważ działkę kupiłem 10 lat temu za kwotę ok 4 tys.Dom zaś (modelowy muratora zbudowałem za kwotę ok 170 tys przy olbrzymim kładzie własnej pracy, doraźnie rodziny i kolegów w zupełnie wyjątkowych sytuacjach prace zlecałem. Wsumie na cudzą robociznę wydałem ok 7tys były to :
    -fundamenty
    -szambo
    -studnia
    -schody drewniane wewnęrzne
    -pomoc przy konstrukcji i pokryciu dachu
    -montarz wkładu kominkowego
    Przy czym w przypadku niektórych z wyminionych prac np studnia otrzymałem fakturę za całość więc szacunkowo policzyłem samą robociznę.
    Dom wymaga jeszcze tynku zewnętrznego.
    Obejście też jest na razie placem budowy.

  5. #105

    Domyślnie

    250 tys. =

    w moich okolicach

    działka 50 tys
    dom 100 m2 z firmy Amtech = 160 tys
    pozostałe 40 tys to ogrodzenie, wspaniały ogród i umeblowanie
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  6. #106

    Domyślnie

    bez działki, projektu, nadzoru niebezpiecznie zbliżyłam się do kwoty 250.000. nie mam jescze kozy, alarmu, drzwi, oczyszczalni, wykończonego garażu, łazienki, tarasu, podestu wejściowego, ocieplonej i wykończonej elewacji jak na zdjęciu obok. więc szacuję, że dojdę do 300.000. wykończenia mnie wykańczają.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  7. #107

    Domyślnie

    bajzi nie przejmuj się u mnie to samo! Buduję dla siebie a nie na sprzedaż, a to jest duża różnica w kasie. Pzdr.

  8. #108
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jaka kasa taki dom
    a może...
    jaki dom taka kasa

  9. #109
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    justii

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    jesteśmy swieżo po studiach nasza przyszłosc tez niewiadomo jaka....zamiast mieszkania marzymy o swoim przytulnym domku,rodzice kupili działke i jeszcze zrobią nam prezent-stan surowy zamknięty.Czytajac od niedawna muratora okazuje sie ze wszystko mozliwe ale....Niewiemy czy gdzies wyjechac zarobic czy poczekac jakie bedziemy miec prace a jesli oboje po 1000 netto czy jest sens brac sie za realizacje marzen....Jakie jest wasze zdanie?Jeśli z motyka na księżyc to prosze o kubeł zimnej wody,pozdrawiam

  10. #110

    Domyślnie

    Witam !!!

    Gdyby mi ktos dał taki prezent to chyba w d.... piętami bym sie bił .Nie zastanawiajcie się nawet tylko realizujcie marzenia . ja mysiałem kupić sobie działkę za własne pieniądze ,a teraz za własne będę budował stan surowy -gdybym dostał taki prezent to bym juz mieszkał ..Nie macie wyjścia musicie budować .
    pozdr D.RZ

  11. #111

    Domyślnie

    Budujcie, budujcie i niech się wam uda. Nie ma nic lepszego jak własne cztery kąty z ogrodem. Jak się zacznie to i się skończy, wcześniej lub później ale będziecie na swoim. Powodzenia i realizujcie marzenia.

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    justii

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi,bardzo mobilizujace.....Wiekszość osób musi sama podołac zadaniu to fakt. Ja choc jestem osobą niedoświadczoną,jestem optymistką i mysle że warto spróbowac,jak sie uda to moze nawet na jesien .Poza tym nie jest mi obca opinia że budowa 120 m domku to zblizona cena mieszkania,przynajmniej w Poznaniu...Mam nadzieje że po zakonczeniu stanu sur zamknietego około 40 tys wystarczy aby sie wprowadzic.Choć wiem że beda to warunki żarówkowo-tynkowe,materac jedyny mebel,echo pustych scian.....mimo wszystko "Wolnosć Tomku w swoim domku",dziekuje za doping i zycze miłego dzionka,pozdrawiam.Justyna

  13. #113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie około 300 tys

    Witam.

    Dom: parterowy z poddaszem użytkowym i garażem w bryle budynku. Powierzchnia użytkowa około 130m, ściana 3W ( elewacja z klinkieru), pokrycie z dachówki ceramicznej, rekuperator, kominek z płaszczem wodnym, CO gazowe, ... co tam jeszcze powininem podać ?? aha - okolice Warszawy.

    Według kosztorysu (opartego na faktycznych rachunkach za materiały oraz ofertach - na elementy jeszcze nie zakupione) wychodzi około 320-340 tys zł w tym 60 tys działka (nie zbrojona).

    Jak się uda to zrealizować to będziemy zadowoleni.

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    zanim zaczelismy budowę w swojej naiwności myślałam ,że starczy nam 200 tyś !!!!!! teraz wiem ,że wydamy więcej .....ale jest nieźle, bo 1 m2 będzie nas kosztował 1300 zł ( w tym ściana 2 warstwowa -ceramika 28 + 10wełna + tynk , dach ceramiczny Ruppceramika , 3 łazienki , gres polerowany 90zl/m 2 ok 40m , dębowe schody,parkiet debowy 50m ,ok.70m desek sosnowych podłogowych, czesciowe ogrzewanie podłogowe , piec gazowy Vailant z zasobnikiem 20 l, grzejniki Purmo, armatura Oras , koło , Aquaform-kabina, kominek z DGP, okna M&S z roletami ( w tym tarasowe elektr) , drzwi wew i zew. drewniane machoń ,wszystkie podbitki , tynki ,gładź gipsowa,elektryka, zadaszony taras i garaż -wyplytkowany gresem i wc....oraz wiele innych ). Ogólnie mamy 220 m2 ( z garazem ,stryszkiem i tarasem ).Cena za m2 jest dość niska z tego powodu ,że jest tu bardzo dużo prac własnych

  15. #115

    Domyślnie

    Mój domek ma 90 m piwnicy, 40 garażu i 150 mieszkalnego.
    W sumie nic szczególnego w środku nie ma - ogrzewania gazowe, kominek, podłogówka, prąd, woda, szambo, brama garażowa itd.

    Koszt nie bardzo chce się zamknąć w 300 lecz z uwagi na to że część pomieszczeń pozostanie bez podłóg i żarówką na kablu pośrodku nie przekroczy tej kwoty. Nie wyceniam też własnego czasu i zaangażowania poświęconego na ocieplenie i wykończenie (podłogi i ściany).

    Jest to - co ważne - koszt bez działki. W moich okolicach ziemia kosztuje więcej niż pola złotonośne w czasach gorączki złota. A podczas wykopów skarbów żadnych tam nie odkryłem, oj nie.

  16. #116

    Domyślnie

    No a ja aż 6 czyli ok 400 000zł. w tym
    1. działka
    2. projekty
    3. przyłacza
    4. działka 586m2, dom 158m2, 1 piętro, max + styropian, gont bitumiczny ( Tegola), kominy systemowe, beton z gruchym miksokret, tynki maszynowe , kominek z dgp, ... poza tym żadnych cudów, bajerów. Wszystko kupowałam po "sławewtnym 01 maja 2004r." ceny +22%.
    5. Jestem na etapie wykańczania domu tzn. rozpoczynam tę drogę do dzis wydałam 270 000zł. i moim zdaniem i według moich wyliczeń według średnich cen 170 000zł. z ogrodem pochłonie.

    Cóż napewno można taniej, ale ja nie doświadczyłam tego.

    Pozdrawiam
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  17. #117

    Domyślnie

    Jesteśmy na etapie wykończeniówki więc z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić , że budowa zamknie się kwotą 250 tyś zł. Dodam ,że budżet zostanie przekroczony o c.a. 15 tyś

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A ja mam 209m2 pow całkowitej ,bez garażu (wiata). Sciana 3W ,tynk cem-wap z barankem cem barwionym,drzwi porta,dach (260m2) papa termozgrzwalna ,zbrojona,kolorowa,instalacja miedź ,kocioł na drewno,okna rehau pcv,podłogi-szedzka,terakota i wykładziny (schody i góra). Całość ca.190tys z działką. Aha strych właściwie nie ruszony (bo po co).ogrodzenie betonowe ,a z tyłu siatka. I tyle.
    Ale szczerze mówiąc zrobiłbym to troche taniej mając aktualne doświadczenie i rozeznanie na rynku materiałów.
    Zreszta uważam ,że prawdziwe jest powiedzeni ,że porządny dom to dopiero 3 z kolei - niedrogi i na miare.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    250tys. wystarczy na budowę i umeblowanie...

  20. #120

    Domyślnie

    mam taka cicha nadzieje ze 250 wystarczy na wykonczenie i umeblowanie

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony