dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 102
  1. #41

    Domyślnie

    To pewnie po to ten kabel Baltycki. Taka zmyla. Co kotwa to pojemnik.
    A jakby kto pytal to markery dla latwiejszej lokalizacji.
    Czy nie byloby prosciej III kosmiczna i poza Uklad Sloneczny.
    To nawet fajna idea na interes!

  2. #42

    Domyślnie

    Ale Ktoś stamtąd (jeśli takowy istnieje ) mógłby się lekko wk...ć, gdyby mu taki pakuneczek ni ztego ni z owego do ogródka wleciał. No i mógłby oddać większa pigułę...
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  3. #43

    Domyślnie

    Z penoscia tylko czy na Ziemi jeszcze cos bedzie, czy Ziemia jeszcze bedzie istniala.
    Poza tym mozna metodycznie, zalaczac list powitalny etc i wysylac w losowych kierunkach. Ideologie da sie dorobic.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał katerhasser
    Ale Ktoś stamtąd (jeśli takowy istnieje ) mógłby się lekko wk...ć, gdyby mu taki pakuneczek ni ztego ni z owego do ogródka wleciał. No i mógłby oddać większa pigułę...
    A oglądałeś film "Marsjanie atakują"? Tam do marsjan strzelali rakietami z głowicami atomowymi. Marsjanie wessali cały wybuch atomowy do takiej specjalnej fifki, a potem się nim zaciągali i mieli niezłą śmiechawę.
    Trzeba więc tylko znaleźć kolesi, dla których to coś na kształt naszej gandzi, albo suszi i im zasyłać zapakowane w bombonierki

  5. #45

    Domyślnie

    mieczu, oglądałem - no popatrz taci twardzi, a jednak tacy wrażliwi (na muzykę)...
    Mnie się jednak do takiej wymiany kulturalno-technologicznej nie śpieszy.
    Wogóle nie życzyłbym sobie by mi jakiś obcy w moich śmieciach grzebał i haki zbierał.
    A wracając do zanieczyszczeń... Bodaj kanadyjscy naukowcy zmierzyli, że ichniejsze krowy obecnie swoimi bąkami więcej jakichś tam baaardzo szkodliwych związków do atmosfery oddają niż cały przemysł chemiczny. A wszystko przez dzisiejszą dietę krowią zasilaną kiszonkami, nawożonymi roślinami i cholera wie czym jeszcze... I teraz taki krowi placek, zamiast nawieźć ogródek, to Chiński Syndrom wywołać może. Pastwiska zamienią się w zony z ograniczeniem dostępu, a w wiadomościach prócz przewidywanych temperatur i wysokości ciśnienia atmosferycznego, podawać będą stężenia bąków krowich w powietrzu...
    A my się tu żywiczną gałązką w ognisku martwimy.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Wy się śmiejecie - ale naprawdę rozważano na poważnie wysyłanie odpadów radioaktywnych w kierunku Słońca. Tam cała Ziemi znikła by niezauważona wiec wszystko co w przewidywalnej przyszłości jesteśmy w stanie wytworzyć i wysłać w tym kierunku Słońce przyjmie bez problemu.

    Jedynym problemem jest fakt, że obecnie jest to pierońsko drogie.

    Ale nie ma problemu że wrzucimy komuś kamyczek do ogródka i jakiś zielony z czułkami nas przestanie lubić (bo to co proponuje mieczotronix mogłoby spowodować interwencję kosmicznej policji antynarkotykowej )

    A tak na poważnie to neuron ma też rację twierdząc, że ideologię da się dorobić do wszystkiego. Bo niektórzy proponowali nawet wykrywanie obcych cywilizacji poprzez obserwacje widm gwiazd i próbę wyłapania tam substancji powstałych w reaktorach atomowych (zakładając, że obca cywilizacja właśnie poprzez wystrzeliwanie na swoje Słońce rozwiązuje problem odpadków - zwłaszcza radioaktywnych).
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  7. #47

    Domyślnie Re: czy ogrzewanie kominkiem jest ekologicznie etyczne?

    Cytat Napisał JoShi
    Masz miec podpisana umowe na wywoz smieci i nieczystosci plynnych
    A jeżeli mam u siebie własne urządzenie do utylizacji ?
    A jeżeli jestem przedsiębiorcą prowadzącym własne wysypisko i swoje śmieci tam wyrzucam ?
    A jeżeli umówiłem się z sąsiadem, że to on za przysłowiową flaszkę będzie mi utylizował śmieci, bo ma po temu możliwości ?

    Cytat Napisał JoShi
    sadze, ze gmina ma prawo takie rozporzadzenie wydac i je egzekwowac. I ja jestem jak najbardziej za.
    A ja sądzę inaczej i napisałem, dlaczego.
    Będąc przeciwnikiem zasyfiania okolicznych pól, łąk i lasów nie zamierzam godzić się bezmyślnie na każde chciejstwo urzędasa, któremu się wydaje, ż ema nieograniczoną władzę - o to mi chodzi.

    Cytat Napisał JoShi
    Owszem, ale co ze smieciami, ktore laduja w pobliskich lasach ? Poza tym tak czy inaczej jest to jakis przymus.
    Ludzi do porządku trzeba przekonać, pokazać im, że to się opłaca nie tylko w przenośni, nie tylko w nieokreślonej przyszłości. Moja gmina to robi - znalazła pieniądze na wywóz większości rodzajów śmieci i ludzie się powszechnie do tego stosują, co widać co miesiąc po stertach worów przed każdym domem.
    Problem palenia nie zniknął. Zawsze zostaje trochę śmieci, których się nie da zakwalifikować do jednego z "gminnych" rodzajów. Niewiele, ale jednak - u mnie jest to 120-litrowy kubeł miesięcznie. Jego wywóz kosztuje mnie 7,50 zł. Ktoś powie: "grosze !" i przyznam mu rację. Ale jestem też świadomy, że np. bezrobotny sąsiad, który z pocałowaniem ręki łapie sie wszelkich prac dorywczych, bierze stawkę "aż" 3,50 za godzinę, a tych godzin w miesiącu ma nie tak wiele. Przekonaj jego, że warto wydać te 7,50...
    Gdyby znaleźć środki na zorganizowanie wywozu i tej resztki, problem palenia zniknąłby "jak sen jaki złoty".
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: czy ogrzewanie kominkiem jest ekologicznie etyczne?

    Cytat Napisał Tomek_J
    Ludzi do porządku trzeba przekonać, pokazać im, że to się opłaca nie tylko w przenośni, nie tylko w nieokreślonej przyszłości.
    Don Kochot z La Polski

    Cytat Napisał Tomek_J
    Moja gmina to robi - znalazła pieniądze na wywóz większości rodzajów śmieci i ludzie się powszechnie do tego stosują, co widać co miesiąc po stertach worów przed każdym domem.
    Problem palenia nie zniknął.
    No wiec co z tego za pozytek. Glupich i zacofanych kmiotow nie przekonasz inaczej jak tylko przymusem.

  9. #49

    Domyślnie

    Zgadzam się Tomek,
    systemy nakazowo-zakazowe nic nie dadzą. Ludzie mają rogatą duszę i efekty może przynieść tylko długotrwała kampania społeczna. Już się cieszyłem jak ostatniego lata TVP puściła kilka razy spot z gościem w kąpieli, któremu wywalają do wanny kubeł śmieci.... No i co? Już wszyscy o tym zapomnieli - pieniądze wyrzucone w błoto. To jakby kupić antybiotyk i podać 1 lub 2 dawki zamiast całej serii.
    Jednocześnie każdy z nas jest zobowiązany przestrzegać pewnych standardów i dbać o swoje środowisko, a także pouczać i napominać tych, którzy tego nie robią. I wychowywać dzieci w poczuciu takiego obowiązku. Rzecz ma się zresztą nie tylko z czystością ale z uczciwością, honorem, patriotyzmem (wątek z flagą), etosem pracy, dobrymi manierami, szacunkiem dla ludzi itp. itd.
    Państwo, gmina, ja, to łańcuszek, a to ja jestem najmniejszym i jednocześnie najsłabszym ogniwem. Chcemy mieć mocne państwo? to kształtujmy je, w skali mikro swoją pozytywistyczną pracą u podstaw.
    No, toby było na tyle moralizowania...
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  10. #50

    Domyślnie

    JoShi,
    nawet Cię rozumiem, bo czasem też nerwy mnie biorą na "tę ciemną masę", za różne rzeczy: za naiwność i wybory polityczne, przyzwolenie na łapówkarstwo, psie kupy wszędzie, pety i papierki wszędzie itd. Tylko świadomości społecznej nie da sie siłą wykształcić tylko nauką i dobrym przykładem. W wychowanie dzieci też trzeba włożyć duży wysiłek umysłowy i wiele cierpliwości. Tylko rózgą wychowasz jedynie psychopatę, który jak dorośnie to odda ci z nawiązką, a jak nie tobie to innym, bo tylko taki styl będzie znał.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  11. #51

    Domyślnie Re: czy ogrzewanie kominkiem jest ekologicznie etyczne?

    Cytat Napisał JoShi
    Don Kochot z La Polski
    Glupich i zacofanych kmiotow nie przekonasz inaczej jak tylko przymusem.
    Argumentów brak, to sięgnijmy do epitetów ?

    Wierz mi, lub nie, ale z jednym z tych, jak to ładnie ujęłaś, "głupich i zacofanych kmiotów" miałem nie tak dawno ciekawą rozmowę. Padały takie nazwiska, jak Picasso, Van Gogh, Przybyszewski. Nie z moich ust. Z ust tego kmiota, bezrobotnego spawacza, który na co dzień nie stroni od kielicha. A ja stałem i słuchałem zadziwiony. Sam nie wiem, czemu - przecież taka wiedza jest czymś normalnym i powszechnym dla kmiotów...

    Powiesz nam coś o Przybyszewskim, dziecko drogie ? Czy nie chcesz się zaliczac do kmiotów ?

    EOT. Po raz kolejny pokazałaś, że nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: czy ogrzewanie kominkiem jest ekologicznie etyczne?

    Cytat Napisał Tomek_J
    Wierz mi, lub nie, ale z jednym z tych, jak to ładnie ujęłaś, "głupich i zacofanych kmiotów" miałem nie tak dawno ciekawą rozmowę. Padały takie nazwiska, jak Picasso, Van Gogh, Przybyszewski.
    No coz z tego, ze encyklopedyczna wiedza zostala w toku edukacji wtloczona do glowy. Dbalosc i troska o wlasne otoczenie i jako taka estetyke pejzarzu (ja ciagle o tych smieciach w lesie) juz sie tam w tej glowce nie miesci, prawda ? Dla mnie taki brudas to zawsze bedzie kmiot chocby nie wiem ile wiedzial o Przybyszewskim czy innych pisarzach, malarzach i kim tam chcesz.

    A do podejmowania polemiki ze mna nikt Cie nie zmusza. Ale to chyba Tobie zabraklo argumentow, zeby mi odpowiedziec na pytanie jaki porzytek z tego opiewanego przez Ciebie systemu skoro palenie smieci i okadzanie otoczenia odbywa sie w dalszym ciagu ?

  13. #53

    Domyślnie

    ej chopcy! troszkę ta wasza polemika zbyt obcesowa i mało konstruktywna
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał katerhasser
    ej chopcy! troszkę ta wasza polemika zbyt obcesowa i mało konstruktywna
    I dziewczeta

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trach
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    842
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Chyba się wątek wyczerpał?
    Andrzej (Trach)
    --------------------------------------------------
    Dziennik Tracha: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35389
    ... i komentarze: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35390

  16. #56

    Domyślnie

    no to pozwolę sobie podsumować:
    ogrzewanie kominkiem, szczególnie za pomocą suchego drewna, jest jak najbardziej etyczne i kształtuje pozytywnie charakter człowieka (uczy zapobiegliwości, pracy fizycznej, zbliża rodzinę, rąbanie pozwala upuścić "nadmiaru pary".
    ogrzewanie starymi gumofilcami, kubkami po jogurtach itp. materiałem jest beee....
    tak jak kataster...
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  17. #57

    Domyślnie

    Witam!

    Święte słowa katerhasser! Podpisuję się pod nimi obiema ręcami oderwanymi od siekierki rąbiącej polana, które teraz trzymają browarka przed kominkiem
    Pozdrawiam budujących!

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemik
    Witam!

    Święte słowa katerhasser! Podpisuję się pod nimi obiema ręcami oderwanymi od siekierki rąbiącej polana, które teraz trzymają browarka przed kominkiem
    Browarka trzymają ręce czy polana .

    Tym niemniej też podpisuje się pod wypowiedzią katerhasser'a.
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  19. #59

    Domyślnie

    Bio masz rację, sprawność obiegu Rankine^a nie jest rewelacyjna zazwyczaj nie przekracza 33% ale instnieja elektrownie wodne, wiatrowe, oparte na biomasie, bioelektrownie, spalrnie śmieci. Sprawność całego układu można znacznie podnieść poprzez produkcję prądu w skojarzeniu z produkcją ciepła. Układy pracujące w kogeneracji są promowane, prawo energetyczne gwarantuje zbyt takiej energii. Ale chodzi mi o nieco inny aspekt. Spalając paliwa stałe w domowych kotłowniach nikt nie kontroluje emisji szkodliwych związków. W energetyce zawodowej normy emisji muszą byc dotrzymane i sa monitorowane 24 godziny na dobę. W Wiedniu w centrum miasta jest spalarnia śmieci. I patrząc z tej strony to prąd jest bardzij przyjazny dla środowiska od spalnia paliw stałych w domowych kotłach.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    Cytat Napisał katerhasser
    Ale Ktoś stamtąd (jeśli takowy istnieje ) mógłby się lekko wk...ć, gdyby mu taki pakuneczek ni ztego ni z owego do ogródka wleciał. No i mógłby oddać większa pigułę...
    A oglądałeś film "Marsjanie atakują"? Tam do marsjan strzelali rakietami z głowicami atomowymi. Marsjanie wessali cały wybuch atomowy do takiej specjalnej fifki, a potem się nim zaciągali i mieli niezłą śmiechawę.
    Trzeba więc tylko znaleźć kolesi, dla których to coś na kształt naszej gandzi, albo suszi i im zasyłać zapakowane w bombonierki

    dla tak cennych odpowiedzi śledzę te forumy
    po prostu to jest lepsze niż sejm )
    po tym poscie widać niestety że debaty sejmowe nie są oderwane od rzeczywistości ))
    to przypomina debatę sejmową ... tylko nikt już nie pamięta o co chodziło ustawodawcy
    kupa śmiechu ... trzymajcie tak dalej !!!

    mieczo jesteś moim idolem

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony