dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie 250 - 300 tyś.

    Mam nadzieję zmieścić się w kwocie 250-300tyś. To mam byc mały bungalow. Wliczam koszt zakupu działki. Okolice Trójmiasta.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    To miło z Twojej strony,że nam o tym piszesz.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    No to fajnie.
    Ale bardziej 250 czy 300?
    Bo w przypadku 250 to jest o 20% więcej, więc dość dużo.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie, że chciałbym 250tyś. Rzeczywistość jednak może okazać się bezwzględna.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Abram, zauważyłam, ze zamiast wpisywać się w istniejący wątek zakładasz nowy temat. Używaj "odpowiedz" a nie "nowy temat".
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Abram, zauważyłam, ze zamiast wpisywać się w istniejący wątek zakładasz nowy temat. Używaj "odpowiedz" a nie "nowy temat".
    Pozdrawiam
    A może Abram jest po prostu bardzo lakonicznie wyrażającym się facetem?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorka1

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    a masz juz wybrany projekt,jaka technologia bedziesz budowal

  8. #8

    Domyślnie Re: 250 - 300 tyś.

    Cytat Napisał abram
    ...Mam nadzieję zmieścić się w kwocie 250-300tyś...
    ...no resztę dołoży rodzina.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał buba48
    ...no resztę dołoży rodzina.
    A o mnie mówią,że jestem pesymistą!

  10. #10

    Domyślnie

    Ja buduję w gdańsku. Parterowy z użytkowym poddaszem, ok 270 m2 (w tym 100m2 piwnica z garażem). 300 tyś jak nic przy podstawowym standarcie.

    PS. Gdańsk jest jednym z droższych obszarów jezeli chodzi o budownictwo jednorodzinne - widziałem swego czasu raport. Choć nie wiem dlaczego
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  11. #11

    Domyślnie 250-300 PLN

    Ja zakładam: 50 tys. PLN działka 1500 m2 uzbrojona, w tym opłaty m.in. pośrednika i notariusza, 120 tys. PLN stan surowy otwarty ( z dobrych materiałów ), 100 tys. wykończenie domu - w tym instalacje ( oczywiście bez umeblowania ). Dom o prostej bryle, dach dwuspadowy, bez balkonów, z tarasem, z poddaszem użytkowym, 120 m2 pow. użytkowej + garaż 20 m2. Zakładam także, że kuchnia i częściowo łazienka będzie wyposażona w sprzęt i meble, które akrualnie użytkuję w obecnym mieszkaniu.
    Przepraszam, ale to nie miało być 100 tys. na wykończenie, ale 140 tys. Nie biorę pod uwagę ogrodzenia.

  12. #12

    Domyślnie

    Udało mi się juz kupić uzbrojoną działkę za około 50 tyś. w Jankowie zaraz za obwodnica Trójmiasta. Poletko ma lekko ponad 10 arów, położone jest na morenowym wzgórzu z którego mam jako taki widok na część Gdańska i okolic. Widać też trochę obwodnicy przez co krajobraz nie jest taki monotonny. Natomiast jest na tyle daleko, że ledwo ją słychać. Nie wybrałem jeszcze projektu, ale ma to byc mały bungalow z użytkowym poddaszem.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie Re: 250-300 PLN

    Cytat Napisał Janewa
    Ja zakładam: 50 tys. PLN działka 1500 m2 uzbrojona, w tym opłaty m.in. pośrednika i notariusza, 120 tys. PLN stan surowy otwarty ( z dobrych materiałów ), 100 tys. wykończenie domu - w tym instalacje ( oczywiście bez umeblowania ). Dom o prostej bryle, dach dwuspadowy, bez balkonów, z tarasem, z poddaszem użytkowym, 120 m2 pow. użytkowej + garaż 20 m2. Zakładam także, że kuchnia i częściowo łazienka będzie wyposażona w sprzęt i meble, które akrualnie użytkuję w obecnym mieszkaniu.
    Chyba jeszcze się nie urodził taki inwestor którego etap wykończeniówki kosztował mniej niż postawienie stanu surowego (otwartego czy zamknietego to juz nie ma znaczenia)

  14. #14

    Domyślnie

    Tez mi się wydaje, że to wykończenie może Cię więcej kosztować. Jeśli chodzi o stan surowy otwarty, to zgadzam się całkowicie co do wymienionej kwoty.

  15. #15

    Domyślnie Re: 250 - 300 tyś.

    Cytat Napisał abram
    Mam nadzieję zmieścić się w kwocie 250-300tyś. To mam byc mały bungalow. Wliczam koszt zakupu działki. Okolice Trójmiasta.
    Pozdrawiam
    Po co spekulować ! Zobacz do Muratora z grudnia br. W załączonej płytce CD znajdziesz projekty z wyceną. Poziom cen z 2003 r. Wystarczy porównać.

  16. #16

    Domyślnie

    To dziwne moja kioskarka powiedziała mi, że w grudniowym numerze nie ma żadnej płytki CD. Nie kupiłem grudniowego numeru.

  17. #17

    Domyślnie

    Szczesliwego Nowego roku 2005

  18. #18

    Domyślnie

    Bardzo Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony