dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie

    Wykonawca chce zrobić warstwę izolacyjną na ścianie fundamentowej z cegieł pełnych pod przyszłą ścianę. Wujas budowlaniec mówi że to bez sensu przy ścianie jednowarstwowej z MAXA + ocieplenie na zewnątrz ze styropianu?
    Pomóżcie za dwa tygodnie zaczynają !!!. Jeżeli to nie potrzebne to jak zaizolować poziomo -podmokły grunt - fundament wylewany w grunt + bloczki betonowe(stan aktualny)

    _________________


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: STEVE dnia 2002-08-26 00:36 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    zupełnie bez sensu jeżeli to zwykły MAX a nie ceramika porotyzowana, nasiąkliwość obu materiałow (cegła ,MAX)jest prawie taka sama natomiast izolacja pozioma to warstwa papy lub folii. Ja jestem tradycjonalistą i dałem 2 warstwy papy na lepiku na gorąco. Zobacz co lepsze folia czy papa w sondażach

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    chyba przesada, ale jednak max ma jednak inna nasiakliwosc niz pelna, przede wszystkim w maxie w szczelinach moze gromadzic sie woda
    pozdr
    kub

  4. #4

    Domyślnie

    Chłopaki nie wiem czy dobrze sformułowałem pytanie i czy mnie zrozumieliście. Chodzi o izolację poziomą tzn. czy robic izolacje: wariant 1: a)sciana fundamentowa(bloczki betonowe)-b)wartstwa izolacji (papa na lepiku?, folia?, papa termozgrzewalna z osnową?) - C) warstawa cegieł pełnych - d)warstwa izolacji(papa na lepiku?, folia?, papa termozgrzewalna z osnową?) warstawa cegieł max-sciana, wariant 2:a)sciana fundamentowa(bloczki betonowe)- b)warstwa izolacji(papa na lepiku?, folia?, papa termozgrzewalna z osnową?) - c)warstwa cegieł max- sciana
    lub
    jeszcze inaczej
    pozdr-STEVE

  5. #5

    Domyślnie

    zrób jedną izolację bo przecież i tak ją musisz połączyć z izolacją posadzki, ponieważ izolacja musi być ciągła, więc robienie izolacji na dwuch poziomach jest nieuzasadnopne i nieekonomicze, wybierz wariant 2

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.

    Ciekaw jestem skąd biora sie takie pomysły? Przecież to archaiczny sposób wywodzący sie najpewniej ze sposobu wyrównywania kamiennej podwaliny, ale tak robiono 100 lat temu!
    Może sie mylę, ale widziałem to w starych chatach na podwalinie?
    Moim zdaniem wystarczy solidna papa na lepiku (ja dałem 3 warstwy) lub folia.

    Sebastian.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    ArtMedia,
    nie zgodzę się z Tobą. Ja, ponieważ mam ścianę trójwarstwową wykorzystałem położenie dwóch warstw cegły na zaizolowanych papą bloczkach fundamentowych po to by móc wysunąć się 3 cm poza obrys fundamentu. W tej chwili trzecia zewnetrzna warstwa w całości opiera sie na zaizolowanym folią podłożu z cegieł, a nie wisi w części w powietrzu. Co do wyższości materiałów to wydaje mi się, że pomimo iż folia często jest wytrzymalsza od papy to jednak w papę drobne kamyczki sie wtapiają nie przebijając je a folię przebijają. Ja mam dwie izolacje - przy ogólnych kosztach budowy koszty izolacji poziomych ścian są to koszty prawie pomijalne.

  8. #8

    Domyślnie

    drogi Hansie_68 przeczytaj uważnie jaką scianę ma STEAVE (dwuwarstwową) a następnie komentuj
    PS:
    Ja też uważam że papa jest lepsza

  9. #9

    Domyślnie

    Witam

    Pierwotny wątek prowadza się do tego na jakiej wysokości wykonywać izolację poziomą. Dla materiałów które mają zdolność wchłaniania wody poziom to 50 cm ponad teren. W przypadku gdy chcemy obniżyć się z taką ścianą ( poziom podłogi np. równy z terenem) tą część ściany wykonuje się z materiałów o mniejszej chłonności wody do wysokości 50 cm ponad teren. Powód to zabezpieczenie się od pochłaniania wody odbitej od opaski, która będzie chlapać na ścianę w czasie deszczy.
    Wykonuje się to poprzez ułożenie izolacji na ścianie fundamentowej wymurowanie z dobrze wypalonej cegły kilku warstw muru lub na sztorc ( w rolkę ) gdy brakuje nam 13 cm do 0,5 m a dale z materiału np. betonu komórkowego, porothermu,
    Izolację jaką mogę polecić to na pewno z papy i to 3x . Co do folii to można ją zastosować ale tylko pomiędzy papę. Dlaczego papa sprawdza się od dziesiątków lat, folia jest dobra i niby niezniszczalna ale czy nie skruszeje po 20 latach?. Pomiędzy papę to dlatego by zabezpieczyć się przed jej uszkodzeniem.

    Pozdrawiam Jacek

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc! oby wam woda nigdy nie podchodziła
    Kochani podtrzymujecie moje obawy o folię i przekonujecie mnie do papy ale jakiej ? Czy lepsza zwykła izolacyjna + lepik czy może lepsza modyfikowana termozgrzewalna z osnową i elastyczna + na to jeszcze folia. Będę miał dłuższa przerwę w budowie po stanie surowym, boje się że przy zwykłej papie, porwie się oraz w jaki sposób ją wywinąć pod izolacje podłogi na gruncie. Z mododyfikowaną mogę sobie to wyobrazić. Co wy na to?
    Z tą rolką to wydaje mi się że w przypadku sciany taka jak moja (dwuwarstwowa) w sytuacji przerwania dolnej izolacji, wilgoć kapilarna czy jak wspomniał Abakus, z opadów weszła by w warstwę bardziej nasiakliwą jaką jest cegła pełna ( przy założeniu że górna izolacja jest szczelna) i nie miała by szansy na wysuszenie. Inaczej jest w murze trzywarstwowym gdzie tynku jest niewiele i może szybciej się obsuszyć. Wniosek: trzeba wykonać porządną izolacje. Zastanawiam się nad dodaniem do zaprawy pod izolacją Hydro –Stopu czy cuś innego.
    P.S.Rozmiawałem z wykonawcą mówi że nie ma problemu może nie robić rolki ale izolacje by dał w dwie warstwy. Pod ostanim górnym bloczkiem i nad nim pod pustak. W ten sposób chce odciąć wilgoć kapilarną z dołu (nie ma żadnej zolacji pomiędzy ławą a scianą fund.)
    Pozdrawiam STEVE

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Abakus za wyjasnienie roli tej izolacji w postaci warstwy cegieł ale czy jesteś za czy przeciw w przypadku sciany STEVA - sorry nie bardzo to zrozumiałem?

  12. #12

    Domyślnie

    Sorry za brak podpisu wcześniej

  13. #13

    Domyślnie

    Ile kosztuje w Polsce dobra papa modyfikowana termozgrzewalna (co to ją można położyć na styropian)?
    GG 5410889

  14. #14

    Domyślnie iz

    Padło stwierdzenie do 50cm od podłoża zabezpieczyć przed wodą odbitą. Ja mam od poziomu terenu U220- nasiąkliwe ale na to będzie 15cm styropianu i zewnętrzny tynk. Te 15 cm styropianu FS20 +tynk zabezpieczony przed wodą ( to się chyba nazywa hydrofobizowany) powinno chyba wystarczyć do ochrony ceramiki U220. Czy dobrze myślę ?
    TM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony