dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Temat: Domek na wsi

  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie Domek na wsi




    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  2. #2

    Domyślnie

    Ładny domek Prosty i ładny. Podoba mi się

  3. #3

    Domyślnie

    A JAKI UKŁAD W ŚRODKU - MOŻE ZDJĘCIA?

  4. #4

    Domyślnie domek

    ...no, nie wiem ! Ładny, ale widziałem lepsze.

    Pozdrawiam !

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie


    W uproszczeniu w środku wygląda to tak.
    Około 130m2 brutto tj. licząc powierzchnię podłóg.
    Domek sam zaprojektowałem, miał być w założeniach tani i prosty do wykonania, oraz oszczędny w eksploatacji, ale to dopiero na drugim miejscu.
    Na początku będzie pełnił rolę letniska, a później domku dwojga emerytów, z niecierpliwością oczekujących gości. Na działce 2.5ha mam las, boiska i marzy mi się pływalnia. Wszyscy wierzą, że ją zbuduję. Sam jestem zaskoczony postępem prac. Miały być w tym roku tylko fundamenty, a tu udało się zadaszyć i nawet otynkować w środku, a wszystko dzięki bardzo życzliwym sąsiadom.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    On wygląda na okazalszy niż te 130 metrów o których piszesz Gratuluję postępów. Jeśli to w jeden sezon zrobiłeś, to pięknie Ja też marzę o jakimś baseniku, ale to jest (jeśli nawet) to baaaaaaaardzo bardzo odległa sprawa.

    Pozdrawiam

    Tommco

    PS. Czekam na postąpy z balkonikiem

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Podoba mi się bez dwóch zdań!
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  8. #8

    Domyślnie

    Tez mysle o jakby "doklejona" czescia z charakterystycznym dachem. Dla mnie swietny.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    am00 ta sama idea mną kieruje. Na razie mamy : działkę, prąd, wodę, ogrodzenie, pozwolenie na budowe i w związku z tym mały drewniany domek pełniący rolę domku gospodarczego a potem pokoju gościnnego Teraz zbieramy siły ( patrz: pieniążki ) na samą budowę. Mój jest podobny do Twojego tylko mniejszy i zamiast pomieszczenia gospodarczego mam w bryle wiatę.
    Super że nie tylko ja mam takie pomysły
    pozdrawim i trzymam kciuki za powodzenie

  10. #10

    Domyślnie

    Moim zdaniem przekombinowałeś z pokojem letnim (?) .... do takiego domku pasowąłby na tak dużej działce osobny domek dla gości lub warsztacik z garażem ....
    Ale to tylko moja opinia.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Świetny dom, gratuluję. Jestem pełen podziwu.

  12. #12

    Domyślnie

    am00
    super, fajny dom, jestem pod wrażeniem.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  13. #13

    Domyślnie

    Super DOM!!!

    Proszę mi powiedzieć te okna w salonie jaki mają wymiar? (akurat na zdjęciu stoją pod nim krzesełka).

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie Okna

    Na oknach, jak i wszędzie szukałem oszczędności. W związku z tym zaprojektowałem otwory standardowe, co jak się później okazało nie miało znaczenia. Te dwa ze ściany wschodniej mieszczą się w otworach 150cm na 150cm i są to tak zwane Fixy czyli się nie otwierają. Pozostałe okna są jednoskrzydłowe na trzykomorowych profilach Aluplast - standard z okuciami Wink Haus. Trochę marudziłem producentowi okien, że chcę tańsze polskie okucia, na co ten się zdenerwował i sprzedał mi te w cenie polskich, bo tylko takie miał na magazynie. W rezultacie za 13 okien zapłaciłem 4 tysiące (w tym 7% VAT). Montaż kosztował mnie 150zł, bo tyle za dniówkę bierze mój murarz, a zajęło nam to raptem pół dnia. Tego dnia wcześniej zdążyliśmy jeszcze zamontować drzwi wejściowe. Łudziłem się, że problem okien mam z głowy. No ale niestety. Pierwsza wizyta mamy (znaczy tesciowej) i okazało się, że coś nie tak i te zwłaszcza od północy są za małe. Jak były same otwory, to było ok. Jak przyszły ramy to zabrały po 15cm światła z każdej strony i zwłaszcza w łazienkach było za ciemno. Tydzień myślałem i wymyśliłem. Dokupiłem szersze okno do łazienki na górę, okno z górnej łazienki przeniosłem do łazienki na dole, bo było dłuższe, to z dolnej łazienki przesunąłem w bok do klatki schodowej. Na klatce schodowej miałem już takie same małe okienko i teraz dwa obok siebie wyglądały lepiej. Podciągnąłem je do góry, aż pod sam wieniec, żeby wyszły nad schodami. Murarz żartował, że za te same okna dwa razy bierze kasę, ale poszło nam sprawnie, bo wyciąć w betonie komórkowym otwór, to żaden problem i tu kolejny raz sprawdziła się wybrana technologia.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedż. Te jednoskrzydłowe też są 150/150? Otwierane? Twierdzisz że ramy zabierają tyle miejsca. Czyli szyby naprawdę jest mało. A jak ja mam 150/150 przedzielone na pół to pewnie będzie ciemno. Już sama nie wiem.

    A Twoje jednoskrzydłowe są otwieralno/uchylne? Jesteś zadowlony?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Jednoskrzydłowe są rozwierno-uchylne, 3 sztuki 90x120 (kuchnia, łazienka górna i pokój letni), 1 x 120x120 (sypialnia od północy - tu jest za ciemno), 1 x 60x120 (łazienka dolna, to nieporozumienie) i 2 sztuki 60x90 nad schodami tylko uchylne . Dodatkowo drzwi na taras 150x220 dzielone na pół i dwa komplety drzwi na balkon 75x220 + okienka 75x150. Dodatkowo dwa okna gospodarcze 60x80 i 60x40 i wyłaz dachowy najmniejszy z możliwych 45x55.
    Przyjmuje się, że powierzchnie okien powinny być = 1/8 powierzchni podłóg. W sypialniach na górze mam chyba trochę mniej i zwłaszcza w pokoju od pólnocy jest ciemno, ale w salonie jest OK. Te dwa okna witryny od wschodu, drzwi tarasowe od południa, okno w kuchni od północy i dwa okienka nad schodami od zachodu dają dostatecznie dużo światła zimą i nie jest ono dokuczliwe latem.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    A możesz zrobić zdjęcia tarasu "z góry"? Czym jest wykończony? Bardzo mnie zaciekawił, a nijak nie mogę z dostępnego zdjęcia rozszyfrować!

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    witam
    am00 powiedz ogólnie czy jesteś zadowolony z okien o profilu aloplast a jakie masz te okucia ???

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Bardzo ladny domek, piekna ta terakota, ciekawe sie zapowiadaja wnetrza... Mi sie podoba...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony