dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 319
  1. #261
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał olafffff Zobacz post
    Właśnie zastanawiam się czy nie zastosować u siebie okna przesuwnego tylko ta cena.... podobno w systemie PSK jest trochę taniej ale pewnie i jakość jest gorsza.
    Co do dachówki to zastanawiam się czy nie kupić Braass Teviva betonowej ma dość dobre opinie. Muszę jednak zobaczyć ją gdzieś na żywo.
    Okno PSK byłoby około 50% tańsze niż HS w tym naszym oknie balkonowym. Problem jest taki, że nie podzielisz okna PSK na dwie równe kwatery, musiałbyś mieć 3 (takiego nie chcieliśmy), albo 2 - ale stałe przeszklenie większe, a same drzwi przesuwne mniejsze (technologia ogranicza maksymalną szerokość drzwi wysuwno-przesuwnych do 150cm - jeżeli nie powiększałeś otworu, to PSK pewnie wejdzie na 2. kwaterach, bo chybą oryginalny otwór ma 280cm z tego co pamiętam) - nie wiem czy to by dobrze wyglądało, bo nie widziałem na oczy takiego rozwiązania. Dodatkowo, w PSK masz próg, w HS możesz sobie schować próg w wylewce. Jak dla mnie to te okna PSK są spoko i mógłbym takie mieć, ale żona się nie zgodziła, bo dla niej ten mechanizm nie wyglądał na taki co przetrwa lata.

    Znajomi mają dachówkę Braas Teviva - jest piękna i idealnie prosta (dach wygląda jak tafla), bo jest odlana, a nie wypalana. Jeżeli nie masz w pobliżu lasu ani pylących roślin - to ja bym zdecydowanie ją brał, zamiast krzywej ceramiki.

    Cytat Napisał qbsztyk Zobacz post
    Witam, pytanie do Was, koledzy koleżanki , jak kosztowo wyszła Wam dachówka jeśli można wiedzieć i czy w ogóle braliście pod uwagę dach z blachy. Robiliście może porównanie kosztowe, jaka to jest skala różnicy? Zastanawiam się nad tym tematem, ponieważ trochę poczytałem i pomijając już efekt wizualny (ładniejsza jednak dachówka) to znalazłem gdzieś informacje, że nawet przy dobrze zaizolowanym poddaszu, w upalne dni sypialnie mogą się badziej nagrzewać pod blachą niż pod dachówką. Jakie są Wasze przemyślenia i opinie?
    Teraz mieszkam w domu gdzie jest blachodachówka - sypialnia na poddaszu, na stronę południową - w lecie jest dramat, nie da się tam zasnąć przed pierwszą w nocy, bo jest tak gorąco. Wolałbym najtańszą ceramikę/beton niż blachę. W zimie, jak śnieg i lód leci po dachu to można dostać zawału, bo wydaje się, że chałpa się zawali.

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek87 Zobacz post
    Okno PSK byłoby około 50% tańsze niż HS w tym naszym oknie balkonowym. Problem jest taki, że nie podzielisz okna PSK na dwie równe kwatery, musiałbyś mieć 3 (takiego nie chcieliśmy), albo 2 - ale stałe przeszklenie większe, a same drzwi przesuwne mniejsze (technologia ogranicza maksymalną szerokość drzwi wysuwno-przesuwnych do 150cm - jeżeli nie powiększałeś otworu, to PSK pewnie wejdzie na 2. kwaterach, bo chybą oryginalny otwór ma 280cm z tego co pamiętam) - nie wiem czy to by dobrze wyglądało, bo nie widziałem na oczy takiego rozwiązania. Dodatkowo, w PSK masz próg, w HS możesz sobie schować próg w wylewce. Jak dla mnie to te okna PSK są spoko i mógłbym takie mieć, ale żona się nie zgodziła, bo dla niej ten mechanizm nie wyglądał na taki co przetrwa lata.

    Znajomi mają dachówkę Braas Teviva - jest piękna i idealnie prosta (dach wygląda jak tafla), bo jest odlana, a nie wypalana. Jeżeli nie masz w pobliżu lasu ani pylących roślin - to ja bym zdecydowanie ją brał, zamiast krzywej ceramiki.



    Teraz mieszkam w domu gdzie jest blachodachówka - sypialnia na poddaszu, na stronę południową - w lecie jest dramat, nie da się tam zasnąć przed pierwszą w nocy, bo jest tak gorąco. Wolałbym najtańszą ceramikę/beton niż blachę. W zimie, jak śnieg i lód leci po dachu to można dostać zawału, bo wydaje się, że chałpa się zawali.
    Ja u siebie zrobiłem jeszcze inaczej. Tego okna tarasowego, o które pytałem nie powiększałem (jest takie jak piszesz 280cm) i właśnie to chciałbym zrobić przesuwne. Powiększyłem za to to boczne okno tarasowe i teraz ma u mnie 4m jednak tu planuje zastosować stałe okno podzielone na 2 lub 3 ewentualnie podział na trzy z jednym tylko otwieranym standardowo.
    Fakt z tego co widziałem na Youtube to mechanizm PSK nie wydaje się za bardzo solidny no i jeszcze tak jak piszesz jeśli nie da się zastosować dwóch jednakowych szerokości to nie będzie to dobrze wyglądało. Ukryty próg i trwałość mechanizmu to napewno największe plusy HST. Jest jeszcze jedna kwiestia - komary latem. Przy oknie standardowym sprawę rozwiązuje moskitiera. A do przesuwnych są wogóle jakieś przewidziane?

    Co do dachu to typowej blachodachówki nie biorę wogóle pod uwagę - jedynie trochę zastanawiam się nad tą panelową, która w niektórych modelach jest bardzo podobna do płaskiej. O głośność tak bardzo się nie boję bo planuję lać drugą płytę (skosy). Jednak jeśli popatrzeć na trwałość to chyba mimo wszystko będzie dachówka. W okolicy jest co prawda kilka drzew (wierzby) jednak co do zarastania mchem to podobno każda wcześniej czy póżniej porasta więc chyba zdecyduję się na cementową.

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał olafffff Zobacz post
    Jest jeszcze jedna kwiestia - komary latem. Przy oknie standardowym sprawę rozwiązuje moskitiera. A do przesuwnych są wogóle jakieś przewidziane?
    Są moskitiery przesuwane na okna HS - widziałem takie, ale jeszcze się nie bawiłem w poszukiwania, nie ten etap. ;P

  4. #264

    Domyślnie

    Używałem okna przesuwnego na okuciach Segnia Aubi, przypuszczam że było to okno PSK ponieważ miało normalny próg.
    Przez 7 lat nic złego z oknem się nie działo. W Lisandrze też wstawie takie okno.

  5. #265

    Domyślnie

    Witam. Też przymierzamy się do zakupy Lisandry. Mam pytanka do tych do już wybudowali.
    1.Czy schody w oryginale nie są za wąskie? Nie mieliście problemów z wniesieniem większych gratów na górę?
    2.Druga sprawa to ocieplenie górnej części ściany szczytowej w miejscu gdzie wystaje ona nad garaż. Powstaje tam ok 1 metrowa ścianka z okapikiem. Nie było problemu żeby tam dostać się z dachu i wykonać docieplenie?
    3. Czy docieplaliście dach w części szczytowej czy też docieplaliście sufit nad poddaszem?
    Pozdrowienia dla wszystkich Lisandrowiczów
    Ostatnio edytowane przez Lasart ; 11-03-2018 o 21:14

  6. #266
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grough Zobacz post
    A tu nasze poczynania z elektryką na chwile obecną
    Załącznik 406227
    Załącznik 406228
    Gdzie jest ta skrzynka rozdzielcza umiejscowiona?

    Edit: Wygląda jakbyś ją dał w garażu.

  7. #267
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasart Zobacz post
    Witam. Też przymierzamy się do zakupy Lisandry. Mam pytanka do tych do już wybudowali.
    1.Czy schody w oryginale nie są za wąskie? Nie mieliście problemów z wniesieniem większych gratów na górę?
    2.Druga sprawa to ocieplenie górnej części ściany szczytowej w miejscu gdzie wystaje ona nad garaż. Powstaje tam ok 1 metrowa ścianka z okapikiem. Nie było problemu żeby tam dostać się z dachu i wykonać docieplenie?
    3. Czy docieplaliście dach w części szczytowej czy też docieplaliście sufit nad poddaszem?
    Pozdrowienia dla wszystkich Lisandrowiczów
    1. Są trochę wąskie, moim zdaniem warto je poszerzyć o te 10-20cm.
    2. Moje ekipa nie miała problemy żeby się tam dostać i zamontować ocieplenie.
    3. Myślę, że warto docieplić jedno i drugie. Z mojej logiki wynika tak: jak docieplę poddasze nieużytkowe od dachu - to muszę grzać tę przestrzeń, dodatkowo, praktycznie nie mam bariery dźwiękoszczelnej między pokojami na poddaszu.
    Jak docieplę sam sufit poddasza, to na poddaszu nieużytkowym będzie w zimie lodownia (a chcę tam dać różne sprzęty i rury od wentylacji).

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek87 Zobacz post
    1. Są trochę wąskie, moim zdaniem warto je poszerzyć o te 10-20cm.
    2. Moje ekipa nie miała problemy żeby się tam dostać i zamontować ocieplenie.
    3. Myślę, że warto docieplić jedno i drugie. Z mojej logiki wynika tak: jak docieplę poddasze nieużytkowe od dachu - to muszę grzać tę przestrzeń, dodatkowo, praktycznie nie mam bariery dźwiękoszczelnej między pokojami na poddaszu.
    Jak docieplę sam sufit poddasza, to na poddaszu nieużytkowym będzie w zimie lodownia (a chcę tam dać różne sprzęty i rury od wentylacji).
    W sumie z tego co patrzyłem to można schody poszerzyć kosztem gabinetu na parterze i sypialni na piętrze. Chyba nie powinno być z tym problemu.
    Odnośnie izolacji akustycznej to nie myślałem o tym, a pokoje dzieci blisko więc warto kosztem większego komfortu "nocnego" - if you know what I mean

    Czy ktoś podnosił ściankę kolankową? 80cm wydaje się trochę mało. Jakby to się miało do wyglądu budynku?
    Ostatnio edytowane przez Lasart ; 14-03-2018 o 19:45

  9. #269

    Domyślnie

    Siemka skrzynka jest w garażu po prawej stronie. Teraz urwanie głowy tynki prawie gotowe

  10. #270
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasart Zobacz post
    Czy ktoś podnosił ściankę kolankową? 80cm wydaje się trochę mało. Jakby to się miało do wyglądu budynku?
    Podniosłem o pustaka, teraz ma 105cm i dalej wydaje mi się, że to trochę mało.
    Zobacz sobie na poddaszu do łazienki - zauważ, że kibel jest odsunięty od ściany o 60cm, żeby facet mógł nad nim stać i nie opierać się głową o skos! Ja to zobaczyłem dopiero jak wybudowałem. ;P

    U mnie wygląd budynku się nie zmienił wcale, bo zmieniałem strop, więc zgubiłem tę różnicę.

  11. #271

    Domyślnie

    No my też mamy,ale do 120 i wygląda ok . Kibel przenieśliśmy na druga ścianę dlatego żeby puścić tylko jeden pion do góry .Tynki właśnie odebrane☺

  12. #272

    Domyślnie

    Witam
    Powiedzcie czy ktoś modyfikował schody tak aby zlikwidować dwa zabiegowe stopnie? Wydaje mi się, że one nie będą wygodne - lepszy by był dłuższy spocznik. Co myślicie?

  13. #273

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek87 Zobacz post
    Podniosłem o pustaka, teraz ma 105cm i dalej wydaje mi się, że to trochę mało.
    Zobacz sobie na poddaszu do łazienki - zauważ, że kibel jest odsunięty od ściany o 60cm, żeby facet mógł nad nim stać i nie opierać się głową o skos! Ja to zobaczyłem dopiero jak wybudowałem. ;P

    U mnie wygląd budynku się nie zmienił wcale, bo zmieniałem strop, więc zgubiłem tę różnicę.
    Czy mógłbym prosić o przesłanie informacji jak zmieniła się powierzchnia użytkowa poszczególnych pomieszczeń po podniesieniu ścianki kolankowej. Projekt LISANDRA XS bardzo nam (tzn. mojej żonie i mnie) sie podoba ale trochę przeraża nas ta niska ścianka. Konsultowałem jej podniesienie z firma która będzie nam prawdopodobnie budowała domek i właściciel zaproponował aby miała ona wysokość min. 1,5m. Wiąże się to ze wzrostem kosztu budowy o ok. 30.000zł (firma wycenia budowę wg powierzchni użytkowej tj. 2500zł/m2). Dlatego wolelibyśmy podnieść ściankę do ok. 90-100cm.

  14. #274
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta Es Zobacz post
    Witam
    Powiedzcie czy ktoś modyfikował schody tak aby zlikwidować dwa zabiegowe stopnie? Wydaje mi się, że one nie będą wygodne - lepszy by był dłuższy spocznik. Co myślicie?
    U nas tak jest, jest jeden duży spocznik. Uzyskaliśmy to, usuwając jeden schód, żeby wyrównać różnicę - zmieniliśmy strop na lany (ma 15cm, teriva która jest w projekcie, ma bodajże 24cm). Dodatkowo - obiżyliśmy jeszcze strop nad garażem. Dzięki tym zabiegom - będziemy mieć schody na gotowo o wysokości 19cm, ale nie ma tego dziwnego zakrętu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	409519


    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Czy mógłbym prosić o przesłanie informacji jak zmieniła się powierzchnia użytkowa poszczególnych pomieszczeń po podniesieniu ścianki kolankowej.
    Nie mam takich informacji nigdzie. Także nie pomogę.

  15. #275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Czy mógłbym prosić o przesłanie informacji jak zmieniła się powierzchnia użytkowa poszczególnych pomieszczeń po podniesieniu ścianki kolankowej. Projekt LISANDRA XS bardzo nam (tzn. mojej żonie i mnie) sie podoba ale trochę przeraża nas ta niska ścianka. Konsultowałem jej podniesienie z firma która będzie nam prawdopodobnie budowała domek i właściciel zaproponował aby miała ona wysokość min. 1,5m. Wiąże się to ze wzrostem kosztu budowy o ok. 30.000zł (firma wycenia budowę wg powierzchni użytkowej tj. 2500zł/m2). Dlatego wolelibyśmy podnieść ściankę do ok. 90-100cm.
    Jutro zaczynam rysować budynek w 3D. Łatwo będzie potem przeliczyć powierzchnię. A odnośnie wyliczania kosztów względem pow. użytkowej to kompletnie tego nie rozumiem. Dodanie 2 pustaków ma podnieść koszty o 30 tys?

  16. #276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasart Zobacz post
    Jutro zaczynam rysować budynek w 3D. Łatwo będzie potem przeliczyć powierzchnię.
    W takiej sytuacji muszę się uśmiechnąć o przesłanie przybliżonej powierzchni użytkowej przy ściance ok. 100cm


    Cytat Napisał Lasart Zobacz post
    A odnośnie wyliczania kosztów względem pow. użytkowej to kompletnie tego nie rozumiem. Dodanie 2 pustaków ma podnieść koszty o 30 tys?
    Taką jakąś metodę ma ta firma - według aktualnej powierzchni użytkowej wyszło ok. 315tys zł za doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego. W skład tego stanu (oprócz standardowego wykonania) wchodzi również m. in. położenie ogrzewania podłogowego w łazienkach, wiatrołapie oraz w kuchni, a także prace okołodomowe (podjazd z kostki do garażu oraz przygotowanie tarasu).
    Mimo wszystko cena wydaje mi się nieco wysoka. A może, tak przy okazji, poleciłby ktoś godną uwagi firmę której można powierzyć budowę domu pod Poznaniem?

  17. #277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grough Zobacz post
    No my też mamy,ale do 120 i wygląda ok . Kibel przenieśliśmy na druga ścianę dlatego żeby puścić tylko jeden pion do góry .Tynki właśnie odebrane☺
    Witam,a mógłby Pan wrzucić jakieś zdjęcie domu?Zastanawiam się czy podnosić ścianę kolankową do 120 cm tylko boję się,że budynek straci proporcje.6

  18. #278

    Domyślnie

    Witam zdjęcia wrzucę dopiero za tydzień bo jestem na wakacjach

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    W takiej sytuacji muszę się uśmiechnąć o przesłanie przybliżonej powierzchni użytkowej przy ściance ok. 100cm
    Trochę to potrwa bo robię to w pracy w tzw. przerwach na kawę

    Cytat Napisał Grough Zobacz post
    Witam zdjęcia wrzucę dopiero za tydzień bo jestem na wakacjach
    Dorzucam się do prośby i ew. browarka za zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez Lasart ; 20-03-2018 o 19:54

  20. #280

    Domyślnie

    Mam pytanko do tych co już wybudowali. Czy kombinowaliście coś z oknami dachowymi? Zastanawiam się nad dodatkowym oknem w ścianie szczytowej w pomieszczeniu nad garażem oraz usunięciem okien dachowych w pomieszczeniach nad salonem. Okna 160x230 wydają się na tyle duże że okna dachowe mogą być zbędne. Jakie macie odczucia "z praktyki"? Każde okno dachowe mniej to z 5 tysi oszczędności (okno + roleta). Z drugiej strony nie chcę przesadzić i zrobić jakiegoś Mordoru
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dc05b084bca2d.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	409619

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony