dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 319
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasart Zobacz post
    Mam pytanko do tych co już wybudowali. Czy kombinowaliście coś z oknami dachowymi? Zastanawiam się nad dodatkowym oknem w ścianie szczytowej w pomieszczeniu nad garażem oraz usunięciem okien dachowych w pomieszczeniach nad salonem. Okna 160x230 wydają się na tyle duże że okna dachowe mogą być zbędne. Jakie macie odczucia "z praktyki"? Każde okno dachowe mniej to z 5 tysi oszczędności (okno + roleta). Z drugiej strony nie chcę przesadzić i zrobić jakiegoś Mordoru
    Załącznik 409619
    Siemka my zrezygnowaliśmy z okien dachowych w pokojach nad salonem i jednego nad garażem,ale dodaliśmy tam jedno balkonowe i wydaje się być ok ,tylko to też pewnie zależy od ustawienie domu względem stron

  2. #282

    Domyślnie

    Ja mam wejście od południowego zachodu

  3. #283
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    elcia2602

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-829
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasart Zobacz post
    Mam pytanko do tych co już wybudowali. Czy kombinowaliście coś z oknami dachowymi? Zastanawiam się nad dodatkowym oknem w ścianie szczytowej w pomieszczeniu nad garażem oraz usunięciem okien dachowych w pomieszczeniach nad salonem. Okna 160x230 wydają się na tyle duże że okna dachowe mogą być zbędne. Jakie macie odczucia "z praktyki"? Każde okno dachowe mniej to z 5 tysi oszczędności (okno + roleta). Z drugiej strony nie chcę przesadzić i zrobić jakiegoś Mordoru
    Załącznik 409619

    My zostawiliśmy okna dachowe ale zmniejszyliśmy drzwi balkonowe na pojedyncze (1m), tyle wystarczy by wyjść na balkon. Dzięki temu zyskaliśmy trochę ściany bo pokoje nie są wcale takie duże i ustawne jak na projekcie. Budujemy Lisandre M2

  4. #284

    Domyślnie

    Rodzi się kolejny temat. Mianowicie przeniesienie chodów wejściowych do garażu (jak co niektórzy robili) by zyskać trochę powierzchni we wiatrołapie. Garaż jest obniżony w stosunku do domu o 54cm. W związku z tym drzwi przejściowe (w założeniu że wszystkie schodki będą w garażu) mogą mieć maksymalnie ze 180 cm wysokości. Trzeba bedzie na głowę uważać. Tak macie w adaptacji?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi garaz dom.JPG
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	409687
    Ostatnio edytowane przez Lasart ; 21-03-2018 o 11:47

  5. #285
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Macie jakieś pomysły jak poradzić sobie z tą różnicą poziomów między garażem a domem?
    Poniżej poziomu domu jest piwniczka i część wiatrołapu. Zastanawia mnie czy to się ociepla, bo w takich miejscach (o ile nie jest ocieplone od zewnątrz) może skraplać się woda.

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grough Zobacz post
    Siemka my zrezygnowaliśmy z okien dachowych w pokojach nad salonem i jednego nad garażem,ale dodaliśmy tam jedno balkonowe i wydaje się być ok ,tylko to też pewnie zależy od ustawienie domu względem stron
    Mam ten sam problem z oknami dachowymi w pokojach nad salonem - robić czy nie? Jak to wygląda na żywo? Tak jak piszesz pewnie sporo zależy od polożenia domu względem stron świata ale jak to wygląda u Ciebie (bo rozumiem, że Lisandra już wybudowana)? Nie jest w tych pokojach za ciemno?
    U mnie oba mają być przeznaczone dla dzieci i zostawiłęm przy adaptacji projektu te okna tylko dlatego, żeby nie miały w pokojach za ciemno. Jednak dzieci mimo wszystko sporo czasu spedzaja w pokojach i nie chciałbym, żeby bez tych okien zrobiły się "nory".
    Druga sprawa to wymiary tych okien - z tego co pamiętam 78x160 wg mnie dość duże zastanawiam się czy nie zmiejszyc ich do 78x140...

  7. #287
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał olafffff Zobacz post
    Druga sprawa to wymiary tych okien - z tego co pamiętam 78x160 wg mnie dość duże zastanawiam się czy nie zmiejszyc ich do 78x140...
    Ja mam te okna 78x140, jak zobaczyłem w sklepie okna 78x160 to zauważyłem, że to wygląda jak taka wąska, a długa kiszka.
    Nie rezygnujcie z okien dachowych, bo będziecie tego żałować (już znam 2 osoby u których jest ciemno jak w dupie w takich pokojach, przez właśnie likwidację okien dachowych).

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek87 Zobacz post
    Ja mam te okna 78x140, jak zobaczyłem w sklepie okna 78x160 to zauważyłem, że to wygląda jak taka wąska, a długa kiszka.
    No właśnie dopiero teraz zacząłem rozkminiać temat tych okien bo powoli rozglądam się za materiałami na dach i wydały mi się duże już na papierze.

    Cytat Napisał krzysiek87 Zobacz post
    Nie rezygnujcie z okien dachowych, bo będziecie tego żałować (już znam 2 osoby u których jest ciemno jak w dupie w takich pokojach, przez właśnie likwidację okien dachowych).
    No właśnie byłem w kilku domach bez okien dachowych w pokojach i z oknami i o ile przy slonecznej pogodzie jest w miarę ok bez okien to już przy pochmurnej wg mnie brakuje światła. Wiadomo ile u nas w PL jest słonecznych dni więc tak jak piszesz zostawimy pewnie te okna.
    Dzięki!

  9. #289

    Domyślnie

    Nie u nas jest wszystko ok ,bo okna są tak na południowa strone ustawione jeżeli chodzi o pokój nad garażem to dodaliśmy okno balkonowe a jedno dachowe usunelismy wg mnie mogły zostać dwa.Co do okien dachowych mamy te mniejsze.

  10. #290

    Domyślnie

    Po ostatnich rozmowach ze znajomymi oraz ostatnich wypowiedziach na forum to chyba zostawię te dachowe w pokojach nad salonem. Zmienię tylko na 140-tki

  11. #291

    Domyślnie

    Ja się teraz zastanawiam nad papą przed wylewkami,bo tak mi doradza kierownik,ale ż drugiej strony wylewkarz mowi ,że nie ma co się w koszta ładować.Moze ktoś z Was wie coś na ten temat?

  12. #292

  13. #293
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grough Zobacz post
    Ja się teraz zastanawiam nad papą przed wylewkami,bo tak mi doradza kierownik,ale ż drugiej strony wylewkarz mowi ,że nie ma co się w koszta ładować.Moze ktoś z Was wie coś na ten temat?
    Też mam dokładnie ten sam dylemat, jeszcze nie zdecydowałem - papa - wiadomo, mocniejsza więc pewnie bezpieczniejsza opcja.

    PS. powyższe linki nie działają.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek87 ; 27-03-2018 o 21:01

  14. #294

  15. #295

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanna1606 Zobacz post
    Dziękuję za zdjęcia.Dom świetnie wygląda przy podniesieniu o 2 pustaki i pewnie jest bardziej ustawny.
    Jaki jest kolor okien?
    Nie ma sprawy Pewnie jest bardziej ustawny i trzeba dodać,że jak w oryginale jest 80cm to jeszcze na wylewke odchodzi i dopiero lipa.A okna to złoty dąb

  16. #296

  17. #297

    Domyślnie

    Grough. Czy miałeś jakieś problemy z adaptacją ze względu na podniesienie ścianki kolankowej? Jeden z moich architektów powiedział że odradza przeróbkę bo podniesienie wytęży konstrukcję, drugi mówi że wymaga to dodatkowych obliczeń i ew. wzmocnienia konstrukcji.

  18. #298

    Domyślnie

    Siemka nie mieliśmy żadnych problemów tylko coś tam wiadomo było zmienione,ale nie wiem co dokładnie,bo mieliśmy też poszerzony o 90 cm i stop betonowy.I ja byś się zdecydował to pamiętaj żeby Ci obniżyli jętki,bo jak ściana kolankowa idzie w góre to dach jest wyżej(u mnie tego architekt nie zrobił i straciłem dużo na strychu), a teraz tu już po ptokach
    Ostatnio edytowane przez Grough ; 11-04-2018 o 22:33

  19. #299
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin0812

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sokołowice
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam @Pawi90 czy zalewałeś podłogę w garażu niżej o te 56 cm jak w projekcie?

  20. #300
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    No i co? Jak Wam idzie budowanie?

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony