dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie WIRUS - czy nie wlazi do Was z postami ?

    Przepraszam, ale nie wiem, gdzie o to zapytac . Wlasnie zalozylam w domu Neostrade i troche sie boje otwierac forum ze wzgledu na wirusy. Czy macie u siebie jakies programy antywirusowe, ktore Was przed nimi chronia ?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam system Linux, wirusy mnie nie dotyczą!

    Pozdrawiam.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: WIRUS - czy nie wlazi do Was z postami ?

    Cytat Napisał zuzia
    Przepraszam, ale nie wiem, gdzie o to zapytac . Wlasnie zalozylam w domu Neostrade i troche sie boje otwierac forum ze wzgledu na wirusy. Czy macie u siebie jakies programy antywirusowe, ktore Was przed nimi chronia ?
    Ograniczając się tylko i jedynie do czytania postów na Forum to wirusa nie ściągniesz.
    Może tak się stać jedynie wówczas gdy "klikniesz" na jakiś podany przez kogoś złośliwego link na stronę z wirusem.
    Niemniej ochronę anti-vir winienaś posiadać.
    Swój comp możesz skanować np. tym bezpłatnym programem z sieci - http://bezpieczenstwo.onet.pl/ (zaręczam, że to nie jest link do wirusa )
    Niemniej jest to tylko program który działa po fakcie. Dostałaś już wirusa i ten program go wykrywa i niszczy.
    Postaraj się jednak o jakiś program z monitorem anti-vir. Który byłby na bieżąco aktualizowany i działał prewencyjnie a nie post factum

    Miesięczniki komputerowe pełne są bezpłatnych wersji takiego oprogramowania lecz baza wirusów przeważnie nie moze byc tam aktualizowana.


    Cytat Napisał matka
    Ja mam system Linux, wirusy mnie nie dotyczą!
    Do czasu, niestety ale do czasu ......

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #4

    Domyślnie

    Darmowe antywirusy masz np. tutaj. Korzystałem z niezłego i całkiem gratisowego do zastosowań niekomercyjnych avast! [aktualizacje bezterminowo, wymagana tylko rejestracja], ale bardzo też podobała mi się praca z NOD32 - tu wersja demo.

    Warto też mieć firewall'a, jeśli nie masz sprzętowego np. w Win XP z SP2.
    Firewall'e tutaj albo tutaj.

    Powodzenia

    Chciałem Ci wysłać coś o Neo na maila, ale dostałem zwrotkę 550 Protocol violation (in reply to DATA command)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś uzywał kompa bez stałego łącza przy pierwszym połączeniu łapie sassery i inne świństwa. Należy zainstalować niezwlocznie service pack'i, potem odczyścić anty-virami i zainstalować fire-walla.

    Jeżeli nie dajesz sama radę, poproś znajomego informatyka. Ja też /na domowym kompie/ przez to przeszłam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał matka
    Ja mam system Linux, wirusy mnie nie dotyczą!
    A ja widziałem wirusa na Linuxie na własne oczy . Żaden z adminów go raczej nie wpuścił - nie wiem więc jak został zainfekowany. Obserwowałem tylko jak pożera po kolei system infekując każdy uruchamiany plik. Serwer poszedł do zaorania...

    Cytat Napisał Wowka
    Ograniczając się tylko i jedynie do czytania postów na Forum to wirusa nie ściągniesz.
    Niestety i to stwierdzenie może być już nieaktualne. Jest błąd w GDI pozwalający na zainfekowanie Windowsa odpowiednio spreparowanym plikiem JPG... i podobno już jakieś eksperymenty z takimi plikami się pojawiły, choć nie słyszałem o skutecznym zarażeniu.
    Nic prostszego jak wstawić taki obrazek jako Gość w często uczęszczanym wątku
    Slaw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony