dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JODA

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć!
    Jettem na etapie zbierania ofert od firm budowlanych.
    Chłopcy za budowę(robocizna) fundametów + ściany fundamentowe zaśpiewali 14000PLN.
    Czy ktoś wie ile to powinno rzeczywiście kosztować?
    rejon - Szczecin

  2. #2

    Domyślnie

    -10000

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JODA

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki ckwadrat
    ja się na TYM NIE ZNAM,
    ale z rękawa strzeliłem 5000PLN
    pozdrowienia

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    JOda , masz na myśli sama robociznę, czy cenę z materiałami?

  5. #5

    Domyślnie

    Joda - za 14 tys. to ja sie umowilem na caly stan surowy otwarty (z dachem pod papa).

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zielona też mniej wiecej na tyle (nawet z kryciem dachu).
    A mi piąta ekipa zaproponowała 2 razy mniej niż pierwsza ale i tak ponad dwa razy więcej niż to co tu czytam
    Już sam nie wiem czy się cieszyć czy szukac dalej. A w tym tygodniu mam podpisac umowę z "ekipą" bo już pora zaczynać.

    Do JODA: 14 tys. to zdecydowanie za dużo. 5 tys. to dobra cena (dla ciebie) ale mało która ekipa się zgodzi. Nie powinieneś się zgadzać na więcej niż 10 tys.

    BTW. Fundament to 1-2 tygodnie pracy dla 2-4 ludzi. Prostych ludzi z łopatami.
    Jasiu

  7. #7

    Domyślnie

    Oj bardzo prostych. Ja z teściem, ojcem i murarzem /wymurował ścianki fundamentowe w 1,5 dnia/ zrobiliśmy stan zero w 2 tygodnie z podłogą na gruncie i izolacjami poziomowymi i pionowymi. Postsze niż ...
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Joda.To bardzo dużo. Tyle biorą za fundamenty i ściany.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: PANTHER dnia 2002-08-28 22:36 ]</font>

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    U mnie w poniedziałek na plac budowy wchodzi ekipa uważana za drogą ale solidną i biorą mi za fundament /zdjęcie humusu + materiały+robocizna+praca sprzętu+kierownik tego etapu budowy /16,5 tyś.Z tym,że moja rola w tym przedsięwzięciu ogranicza się tylko do zapłacenia faktury.Nie ma jednak przlicznika na zaoszczędzone nerwy i zdrowie zatem jest to i dużo i mało.
    Ewa

  10. #10

    Domyślnie

    Te 16,5 tys. to wcale nie wygląda drogo. Jeśli domek ma ponad 150 m2 to już będzie zaczynało być nawet tanio...

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Za wykonanie fundamentów do poziomu zero (wykop, zbrojenie, zalanie betonem z gruchy w gruncie i wymurowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych) fachowcy zawołali 2 tys.PLN, natomiast z wymurowaniem ścian, wykonaniem stropu, schodów, tarasu razem 11tys. PLN.
    Obrys zewn. fundamentu - 57 m., pow. użytkowa domu (z użytk. poddaszem) 148 m2.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Myslę, że najpierw należałoby ustalić obszar geograficzny dyskusji. Inna będzie cena wybudowania stanu surowego pod Warszawą a inna pod Augustowem.
    Po drugie wielkość domu też nie jest bez znaczenia
    Po trzecie technologia budowania
    itd..
    Osobiście odradzam oferty najtańsze i najdroższe - sztuka w znalezieniu "złotego środka". Obawiam się, że porady innych niewiele pomogą. Każdy z nas budujących po wykonaniu prac przekonał się, czy decyzja była dobra, czy nie. Mam w tej chwili stan surowy, z pokryciem dachu, instalacjami i tynkami. Miałem różne ekipy - jedne bym zatrudnił jeszcze raz - inne pogonił. Cóż życie
    (dużo jest prawdy w powiedzeniu - pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie - wtedy juz jest wystarczająco duże doświadczenie i znajomość ekip)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony