dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 92
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Z thermomixa wychodzą ekstra placki ziemniaczane

  2. #22

    Domyślnie

    Moze i tak, ale wszystko to kwestia dobrych ziemniakow i kucharza
    Jak dobre ziemniaki to mozna trzec i recznie (wiem, wiem co powiecie.. ale zapewniam, ze sa tacy, ktorzy chetnie tra i ucieraja, byle ich tylko nie wykorzystywac zbyt czesto )

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..a do tych placków, tzn. ziemniaków dorzucę malchewkę i trochę cebulki.
    Też przygotowaną ( cebulkę ) w garze, parę kropli oleju na noże, wyrzucamy ćwiartki cebulki, nastawiamy na 3-4 min. i ok. 70 stopni.
    A potem to już ziemniaczki i malchewka
    J

  4. #24

    Domyślnie

    No właśnie - z TermomiXem można zrobic rewelacyjne placki ziemniaczane. Przede wszystkim przepis jest doskonały. Są chrupiące, przesmaczne. Zrobienie placka drożdżowego to fraszka- igraszka, TM podgrzeje mleko, zważy surowce, wyrobi i wygaruje, tylko tłuszcz topię w mikrofali. Cena urządzenia jest straszna - ale na raty po 100 zł / 5 lat temu, nie wiem jak obecnie/ z konta nie bolał za bardzo. Podkreślam, że jest łatwy do mycia i musi stać na wierzchu / ciężki/ więc aż zaprasza do częstego stosowania. Właśnie jem plędza. Pozdrawiam smakowicie.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja robie tradycyjne (bez malchewki ) i tez sa smaczne.
    A na placek drozdzowy 'codzienny' czyli z drozdzy instant mam sposob taki, ze mieszam wszystko tak jak jest (czyli z lodowki) i wyrobione robotem ciasto wkladam do piekarnika na 60-70st na dmuchawe. Po 20-30min mam ladnie wyrosniete ciasto drozdzowe.
    Do wazenia mam wage elektroniczna. Fakt, ze to jeden grat wiecej ale jak mi robot wyrabia rozczyn to w miedzyczasie moge odwazyc maselko. Albo skladniki na kolejna potrawe.

    A poza tym chyba lubie ladne kuchenne zabawki i od czasu do czasu je wyciagnac na blat

    A tak prawde mowiac to mnie najbardziej w tym wszystkim nie odpowiada ta forma sprzedazy. Zawsze jak mnie nachodza tacy sprzedawcy w domu mam wrazenie, ze wciskaja kit za duze pieniadze. A nawet jak nie kit to sprzet, ktory jest warty polowe tego co za niego chca.
    Za 3500 mozna sie obkupic w robot, maszynke do mielenia, wage elektroniczna, parowar, sokowirowke, dobre garnki, ksiazki kucharskie i jeszcze zostanie na dolozenie do lepszego piekarnika.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlaK

    sprzet, ktory jest warty polowe tego co za niego chca.
    To zależy jak na to patrzec... Jakbyś chciała te wszystkie sprzęty kupic z wyższej półki, a z tej jest TM, to by ci jeszcze zabrakło
    Z drugiej strony polecam kupno używanego. Ja posiadam od 8 lat TM21 i pomimo tego, że jest używany nadal nie widac śladów użycia na zewnątrz.
    Prócz cech w/w jest ozdobą kuchni

    Zupy zamiast serkiem zagęszczam kartoflanką, piekę chleb (choc wkurza mnie wydłubywanie ciasta ze śruby ;/ ) robię jogurty i ajerkoniak, a wszystkich zapewniam że takich lodów jak TM nie robi nawet GRYCAN :d

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ja uwielbiam kawę mrożoną z TM - zresztą wszyscy goście się zachwycali. Ale też rewelacyjne koktaile mleczne z mrożonych owoców, bardzo lubię gotowane na parze dania ( i super jest to, że w jednym naczyniu można ugotować wszystko naraz). Surówki tez robiłam, nie jest dla mnie problemem ustalenie grubości szatkowania, jak ktoś wcześniej pisał (a surówka robi się naprawdę błyskawicznie - 3 - 4 sek.).

    Waga jest fajna, bo można w trakcie pracy TM coś zważyć, więc tak naprawdę dodatkowa waga absolutnie nie jest potrzebna.

    Ja teraz mało korzystam, bo młodsza córka bardzo alergiczna, i jest na ostrej diecie, ale wcześniej owszem. Ostatnio najczęściej robię placki ziemniaczane
    To jest dopiero wygoda - nawet mieszać nie trzeba

  8. #28

    Domyślnie

    No właśnie! I większośc bez dodotkowych tam E-ileś :d

  9. #29

    Domyślnie

    Cena nowego sprzętu jest faktycznie wysoka, ale zważywszy na pozytywne opinie wieloletnich użytkowników o bezawaryjnej pracy, może warto sie zastanowić nad zakupem używanego. Jakiś czas temu Vorwerk wypuścił wersję TM31, która zastąpiła TM21. "31" jest bardziej kompaktowy od "21", napchali trochę więcej elektroniki i odchudzili urządzenie, przez co wygląda dużo zgrabniej. Jednak dla kogoś, kto nie przywiązuje do nowinek aż takiej uwagi to wersji TM21 jest jak najbardziej odpowiednia. Poza tym nie wiem gdzie to czytałem, ale były opinie że "31" już nie ma tak legendarnej wytrzymałości co "21". Więc może warto by rozważyć zakup używanej TM21, bo ceny są już dużo bardziej atrakcyjne, a poza tym użytkownicy tych sprzętów zazwyczaj dbają o ten sprzęt. Więc cena w okolicach 2 tys. już jest do zaakceptowania. Oto parę przykładów:
    http://www.allegro.pl/item168573607_...per_stan_.html
    http://www.allegro.pl/item168056603_...y_vorwerk.html
    http://www.allegro.pl/item169259052_...egladzie_.html
    No i są też TM31:
    http://www.allegro.pl/item168880555_...omix_tm31.html
    http://www.allegro.pl/item168402947_...ncji_nowy.html

    Strona producenta:
    http://www.vorwerk.com/pl/html/thermomix.html

    http://www.vorwerk.com/pl/thermomix/...zystkiego.html

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kksia
    Tez nie mam termomiksa, tylko robot i zaletą tego pierwszego wydaje mi się dużo łatwiejsze mycie.
    A moze znacie roboty, które nie wymagają mycia co najmiej 4 elementów?
    Ja jakoś mojego robota za to mycie właśnie, nie polubiłam.
    Bo albo trzeb te części myć ręcznie, albo zajmują pół zmywarki.
    jesli te czesci wsadza sie do zmywarki to jesli jest ich nawet 10 to ie stanowi to chyba zadnego problemu?
    a za 4 tys mozna kupic pozadny, wielofunkcyjny mikser i zmywarke, w ktorej wiele innych rzeczy mozna umyz, a w termomiksie nie
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  11. #31

    Domyślnie

    Ja wiem tylko jedno - pączki z termomiksa są najlepsze na swiecie Ajerkoniak też jest pyszny.

    Ma go moja znajoma, bardzo go sobie chwali i zawsze wszystkim poleca.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Sprzęt jest dobry, ale jeśli kuchnia to zjawisko " przejściowe" w Twoim życiu to nie warto inwestować w TM....
    J


    ... ale ziupka z łogurka w 12 min tooooooooooooooooooo mniamku, mniaku jessssssssssssssssssssssssst


    najlepsza na po - 15 Cencyljussssszy
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  13. #33

    Domyślnie

    Ja też mam ten TM21 i to już z 6 lat, wykorzystuję go do wszystkiego co się da zmielić, zmiksować, robię placki ziemniacz,naleśniki ,ciasta itp. Zaletą jest że stoi na blacie pod ręką i się łatwo myje i zajmuje niewiele miejsca.Wadą jest wysoka cena, chociaż jak mówi mój kolega" nic nie jest drogie jak mamy dużo kasy".Takie towary sprzedawane podczas prezentacji zazwyczaj mają wysoką cenę np:garnki AMC,odkurzacze KERBI i wiele innych, zawsze się zastanawiałam ile tak naprawde są warte i ile dopłacamy sztucznych kosztów.

  14. #34

    Domyślnie

    Ja mam to urządzenie ładnych kilka lat i używam je bardzo często, przede wszystkim do wyrabiania wszystkich ciast. Super wyrabia w 2-3 minuty drożdżowe i chlebowe, także na pizzę, nie ma możlwości, aby wyrobić tak ręką. Także ciasto pierogowe bez grzebania się reką w mące czego nie cierpię. Robię zupki, niekoniecznie na serku topionym, wszystkie typu krem, szczegolnie fajna jest brokułowa z mrożonki. Wszelkie sosy. Robię też często dżemy z resztek owoców z cukrem żelującym. Mielę mak, lód na daiquiri. Błyskawicznie robi się placki ziemniaczane. Dużo dań tzw. pracochłonnych zajmuje dosłownie kilka minut. Robię na przykład na poczekaniu bułeczki i chleb oraz pizzę. przed świętami przychodzą nawet do mnie koleżanki na wielkie pieczenie ciast drożdżowych. Jest chyba nie do zajechania, ze znajomych osób nikomu się nie zepsuło. Prądu bierze jak wszystkie maszyny na prąd, ale w sumie używa sie go krótko, bo ma olbrzymie obroty. Gotując bierze tak jak każda kuchenka elektryczna. Niestety cena zabijająca, chociaż ja płaciłam mniej niż jest teraz. Trochę mnie ogłupiło jak kupowałam i miałam trochę wolnej kasy, nie wiem, czy teraz bym tyle wydała, ale w sumie nie żałuję, bo pieniądze i tak by się rozeszły, a to urządzenie bardzo lubię.

  15. #35

    Domyślnie

    Sceptycznie podchodzę do rzeczy 2w1, 3w1...zwykle jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...Szczególnie, jak kosztuje więcej niż inne...Ale Thermomix naprawdę przypadł mi do gustu...Zrezygnowałam w kuchni z blendera, miksera, maszynki do mielenia, różnych tarek itd. Gotuję w nim budynie ( moje dzieci je uwielbiają ), przygotowuję naleśniki, placki, farsze, mielę mięso,ser na sernik, wyrabiam ciasta, szatkuję warzywa, robię majonez ( znacznie lepszy niż ze sklepu i bez konserwantów ), pasty, wyrabiam ciasto na pierogi bez oblepiania rąk i zasypywania mąką połowy kuchni...w zasadzie niemal nie używam innych sprzętów...Może nie gotuję w nim zup...trochę, jak dla nas za mała pojemność...
    Mając więcej czasu były również jogurty, ale teraz ...budowa, budowa i jeszcze raz to samo...
    Bardzo ułatwia codzienne czynności w kuchni, łatwo się myje ( szkoda tylko, że nie można w całości w zmywarce )...
    Wadą jest tylko cena...dość zaporowa...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  16. #36

    Domyślnie

    Rzeczywiscie robi swietna kawe.
    Co do gotowania - jak dla mnie za mala pojemnosc.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Temacik trochę "przykurzony"

    Moje zdanie, oczywiście że warto!!... właśnie w styczniu spłaciliśmy ostatnią ratę.
    Maszyna super, najbardziej lubię chlebek, chałkę, soczki, kawa mrożona......długo by jeszcze wymieniać.

    Cena to jego jedyna wada.

  18. #38

    Domyślnie

    Za te pieniądze nie warto. Mam, ale zachwytu brak. Ciasto drożdzowe owszem szybko się robi, ale smak jest inny niż tego wyrabianego ręcznie. Sieka znakomicie, ale o mieleniu mięsa nożna zapomnieć - wychodzi paćka jak na pasztet. Gotowanie na parze nie najlepsze, smaczniejsze są potrawy gotowane w "parowniku". Do robienia kawy to polecam ekspres ciśnieniowy. Ajerkoniak jest niezły, jogurt też...
    To taki robot kuchenny z funkcją podgrzewania- jak dla mnie, ale ja to nie jestem dzisiejsza.

  19. #39

    Domyślnie Thermomix

    Cytat Napisał Tomasz M.
    Jak wspomniałem wcześniej, urządzenie to umie tylko ciąć, mieszać i podgrzewać - w różnych konfiguracjach - ponadto ma wbudowaną wagę i timer. Jest to wysokie naczynie pojemności chyba ok. 3l ze stali nierdzewnej oz sadzonymi na dnie nożami z podobnej stali, które mogą obracać się z różną prędkością (czyli tak jak malakser), naczynie ma pokrywę. Na nożach można montować "motylki" itp. mieszadła. Jednocześnie zawartość naczynia może być podgrzewana do wybranej temperatury. Wszystko to bardzo łatwo się rozbiera i składa i dość łatwo myje. Załącznikiem jest książka z przepisami na bardzo szybkie i dobre dania, surówki, desery itp. Moi faworyci to wspomniany wyżej likier jajeczny, kawa amareto i kaszka manna. Umie też zrobić np. ciasto drożdżowe na pizzę i wiele innych rzeczy, w zasadzie wszystko co wymaga mielenia, cięcia na drobno, gotowania, mieszania.
    To urządzenie umie też ugotować Zarówno zupy, jak i skladniki na pyszne sałatki, tak samo zestawy obiadowe - mięsko i ryż/ziemniaki. Rozdrobni buraczki i owoce na dżem.
    Mam to urządzenie w domu. Upraszcza moję życie kuchenne od jakiiś 10 lat Polecam!!

  20. #40

    Domyślnie

    Mam Thermomix od wielu lat i praktycznie wszystko można w nim zrobić od mielenia po gotowanie na parz ,zrobienia super dobrego adwokatu co na zwykłym piecu jest raczej mało możliwe bo nie da się ustawić temperatur 65 stopni,kawy capuccino z ogromną pianką obiadków dla niemowląt i wiele jeszcze innych super potraw.Polecam szczerze.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony