dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Exclamation Fundamenty a Ściany Zewnętrzne

    Witam , chciałem poprosić o rady Fachowców i tych którzy spotkali się już z taką sytuacją.
    Jestem na etapie konczenia fundamentów i myslałem aby budować sciany z porotherma 25 więc fundamenty zrobiliśmy szerokie na 25 cm , ale spędziłem dośc duzo czasu na forach i i czytając i większość poleca maxa 30 ,więc zastanawiam się nad maxem . I moje pytanie jest takie czy można postawić ściany 30 na fundamencie 25 ? są to ławy fundamentowe, w ziemi beton szeroki na 40 B20 , na górze 25 cm B 25 , dodam jeszcze ze będzie stropodach . Prosze o rady.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Tak troche z innej beczki.. kto niby poleca maxa 30? :> Sciana konstrukcyjna jak najciensza!!!
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #3

    Domyślnie

    Potwierdzam. Daj Pan 18cm silki, do tego 20-25cm styro i będziesz Pan zadowolony ;D

  4. #4

    Domyślnie

    Mniej czytać internety a wiecej rozmawiać z wykonawcami czy osobami zwiazanymi z tą branzą

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    mhm to wtedy w ogole zrobi sciane 2x grubsza i piec na wegiel obowiazkowo 5cm styro na sciany tez z pewnoscia wystarczy.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli proponujecie pozostać przy Porothermie 25 ?do tego 15 cm styro. Pustak Porotherm 25 podobno wieje między szczelinami , i słyszałem że problemy z dziurami jeżeli chodzi o wiercenie w ścianie ..

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Kazdy material ma swoje plusy i minusy. Nie ma sensu dawac nic grubszego, bo nic Ci to nie da (lepiej dac wiecej styro)
    Pomysl nad dzialowkami z silikatow bedziesz mogl wiercic i wieszac bez problemu.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za Odpowiedzi , jednak chciałbym się dowiedzieć czy można wypuścić pustaka poza fundament z obydwu stron po 2 cm? ( jeżeli juz zdecydował bym się na pustaka szer 30 cm )

  9. #9

    Domyślnie

    W którymś z poradników spotkałem się z takim rozwiązaniem, że dopuszcza się wysunięcie lica ścian nośnych poza obrys fundamentu. Jaka wartość jest dopuszczalna nie wiem. Ja bym się nie zdecydował na taki zabieg ze względu na nierównomierne obciążenie zarówno fundamentów, jak i samych ścian, zwłaszcza u podstawy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Kazdy material ma swoje plusy i minusy. Nie ma sensu dawac nic grubszego, bo nic Ci to nie da (lepiej dac wiecej styro)
    Pomysl nad dzialowkami z silikatow bedziesz mogl wiercic i wieszac bez problemu.
    Mam ściany z porothermu i też wieszam to co trzeba bez problemu, trzeba tylko kupić dedykowane do tego kołki. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #11

    Domyślnie

    Do: wg39070 Tak przy okazji zapytam a przy ocieplaniu domu tez musiałeś stosować specjalne kołki ??

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mam ściany z porothermu i też wieszam to co trzeba bez problemu, trzeba tylko kupić dedykowane do tego kołki. Pozdrawiam.
    Złych słów użyłeś. Powinieneś napisać: mogę wieszać normalnie wtedy gdy użyję specjalnych kołków. Jeśli ich nie użyję to nie mogę wieszać tak jak bym chciał.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Złych słów użyłeś. Powinieneś napisać: mogę wieszać normalnie wtedy gdy użyję specjalnych kołków. Jeśli ich nie użyję to nie mogę wieszać tak jak bym chciał.
    Akurat nie o stylistykę tu chodzi. Tak na marginesie, musisz się podszkolić z interpunkcji.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoladz91 Zobacz post
    Do: wg39070 Tak przy okazji zapytam a przy ocieplaniu domu tez musiałeś stosować specjalne kołki ??
    Zastosowałem kołki Tytan z metalowym trzpieniem. Pozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie czepiaj się interpunkcji. Sens mojego wpisu jest jasny. Wydaje mi się, że nikt nie ma wątpliwości.

  16. #16

    Domyślnie

    Witam Co sadzicie na taki temat: Sciany zewnetrzne stawia sie na srodku fundamentow(bloczkow fundamentowych).U mnie sa przesuniete na bok fundamentow w strone srodka domu bo wymiary sie o kilka centymetrow nie zgadzaly.Sciany sa z Porothermu.Wykonawca mowi ze nieraz tak robili.Alternatywa byla zmiana wymiarow domu zglaszana do wydzialu architektury.CHodzi mi o to czy to moze negatywny miec wplyw na cokolwiek?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony