dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jaka wykładzina dywanowa?

    Obecnie jestem na etapie wykańczania domu (i oczywiście "siebie i pieniędzy" - to tak na marginesie) i zamierzam na poddaszu użytkowym (na którym znajdują się sypialnia małżeńska, dwa pokoje w tym jeden dziecka, korytarz oraz łazienka) położyć wszędzie oczywiście za wyjątkiem łazienki wykładziny dywanowe. Dlatego też chciałabym zapytać o radę:
    Jaką (jakiej firmy)wykładzinę polecacie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja kupiłam wykładziny w Komforcie - nie pamiętam jakiej firmy ale były chyba holenderskie albo belgijskie. Wykładzina jest na filcu, krótki włos, mięciutka. Grubość 1 cm. Mamy ją już prawie rok i uważam, że to dobry zakup.

  3. #3

    Domyślnie

    Przepraszam czy mogłabyś powiedzieć czy były bardzo drogie, ponieważ oglądałam w Komforcie różne wykładziny (a jest ich bardzo dużo) i powiem, że rozpiętość cenowa jest bardzo duża.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    swbeata - jakieś 60 zł/1mb

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Z wykładzinami jak z innymi materiałami, możesz kupić za 25,- pln a możesz za 200,- pln. Musisz określić przedział cenowy, bo inaczej za chwilę się pogubisz.
    Pozdro
    J

  6. #6

    Domyślnie

    koszt wykładziny jest podobny do kosztu podłogi z paneli, estetyka i trwałość nieporuwnywalna na korzyść paneli oczywiście.

  7. #7

    Domyślnie

    Gotowa jestem zpłacić wyższą cenę za lepszą wykładzinę o ile jest tego warta. Jeśli zaś chodzi o panele podłogowe to stanowczo mówię nie. Wykładzina będzie umieszczona na poddaszu użytkowym-tam będą tylko pokoje dla domowników, nikt obcy raczej tam nie będzie wchodził, wykładzina jest cieplutka, miła, itp. - można chodzić bez kapci, itp.

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie i o to przecież w wykładzinie chodzi( miła ciepła nikomu nie wadzi - no chyba że ponoć alergikom)

  9. #9

    Domyślnie

    ja bym nie kupil zadnej ROZTOCZA!! wole panele mozna przetrzec szmata i zawsze jest czysto,a te wykladziny to tylko kurz .

    ps.oczywiscie to moje zdanie i nie musisz sie z nim zgodzic,ja nie mam zadnej w mieszkaniu i nie bede mial w domu.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Witaj
    Przy kupnie wykładziny radzę , byś zwróciła uwagę nie tylko na jakość – wiadoma sprawa ( wszystko też zależy od zasobności portfela ; co jednak niekoniecznie oznacza , że drogie : dobre i na odwrót ) .
    Proponuję do sypialni rodziców pokrycie z dłuższym włosem – rzadko się tam chodzi , więc można sobie pozwolić na luksus dla bosych stóp i mile rozpocząć poranek przyjemnym dotykiem .
    Natomiast co się dotyczy dzieci – w tych pokojach zdecydowanie wykładzina z krótkim runem , łatwiejsza w utrzymaniu czystości , poza tym nie widać na niej śladów zabaw ( długi włos z czasem ulega „zbiciu” ).


    Pozdrawiam słonecznie

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał swbeata
    Gotowa jestem zpłacić wyższą cenę za lepszą wykładzinę o ile jest tego warta. Jeśli zaś chodzi o panele podłogowe to stanowczo mówię nie. Wykładzina będzie umieszczona na poddaszu użytkowym-tam będą tylko pokoje dla domowników, nikt obcy raczej tam nie będzie wchodził, wykładzina jest cieplutka, miła, itp. - można chodzić bez kapci, itp.
    swbeata - masz zupełną rację i popieram Cię w 100% Ja raczej nie polecam wykładzin z długim włosem (chociaż mi się bardzo podobają) bo potem ciężko je odkurzać.

  12. #12

    Domyślnie WYKŁADZINY

    ŻADNEJ WYKŁADZINY DYWANOWEJ! SIEDLISKO KURZU!

  13. #13

    Domyślnie

    Czy lepiej jest, gdy kurz osiądzie w dywanie i tam siedzi do czasu odkurzania nie wznosząc się w powietrze po każdym przejściu człowieka, co ma miejsce na podłogach gładkich?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał swbeata
    Gotowa jestem zpłacić wyższą cenę za lepszą wykładzinę o ile jest tego warta. Jeśli zaś chodzi o panele podłogowe to stanowczo mówię nie. Wykładzina będzie umieszczona na poddaszu użytkowym-tam będą tylko pokoje dla domowników, nikt obcy raczej tam nie będzie wchodził, wykładzina jest cieplutka, miła, itp. - można chodzić bez kapci, itp.
    Mam kilka pokojów sypialnych z wykładzinami (bardzo udanymi) i mam kilka rad:
    1. Kupuj wykładzinę jak najgrubszą i złożoną z kilku warstw - najlepiej na grubym podłożu filcowym, z wewnetrzną warstwą z elastycznego tworzywa i wykończeniem z grubymi (wysokimi) zbitymi węzłami - takie wykladziny są trwałe, ciepłe i nie "tupią" - to znaczy nie przenoszą dźwięków na strop.
    2. Zapomnij o czystej wełnie - tego typu materia wyglada naturalnie i lepiej pachnie, ale mechaci się i faktycznie jest siedliskiem roztoczy (to ważne dla alergików). Jeśli podobają ci się klimaty rustykalne - weż mieszankę z poliestrem.
    3. Omiń "salony" typu Komfort i inne sklepy specjalistyczne i idź do marketu lub hurtowni. Po kilkutygodniowych oględzinach "salonów" okazało się, że mają identyczne modele wykładzin i od tych samych producentów, co markety budowlane tylko, że markety maja mniejszy wybór kolorów i rozmiarów. W pewnym "salonie" na wybraną przeze mnie wykladzinę nie bylo mnie stać - a w pobliskim markecie budowlanym ta sama wykładzina była ok. 40% tańsza.
    4. Decydując się na wykładzinę zapytaj najpierw o koszt transportu do domu - to też nalezy wliczyć w koszty. Nikt o tym jakoś nie myśli, a potem widać na parkingu, jak nieszczęśnicy próbują złozyć i wpakować zwoje wykładzin do samochodu osobowego - już próbowałam i mówię, źe to się nie udaje.

  15. #15

    Domyślnie wykładziny

    Cytat Napisał pyrka
    Czy lepiej jest, gdy kurz osiądzie w dywanie i tam siedzi do czasu odkurzania nie wznosząc się w powietrze po każdym przejściu człowieka, co ma miejsce na podłogach gładkich?
    Wydaje mi się, że w trakcie chodzenia po wykładzinach dywanowych kurz również się "roznosi". Wykładzinę "gładką" można często wycierać na mokro i kurzu jest mniej. Pamiętam, jak po kilku latach używania wykładziny dywanowej przy chodzeniu po niej bez pantofli domowych nasze skarpetki były ( a tymbardziej śpioszki mojego syna ) po prostu "czarne". Jeśli wykładzina dywanowa - to tylko na okres przejściowy.

  16. #16

    Domyślnie

    Jeśli decydujesz się na wykładzinę, musisz pamiętać o tym, że trzymanie jej w odpowiedniej czystości nie będzie łatwym ani przyjemnym zadaniem. Ja na Twoim miejscu raz na jakiś czas zleciłabym wyczyszczenie tej wykładziny firmie , którą sama wynajmuję jak muszę wyczyścić swoją posadzkę - ja jestem bardzo zadowolona z ich pracy.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-06-2018 o 18:14 Powód: Reklama na Forum jest płatna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony