dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Temat: .

  1. #1

    Domyślnie .

    ...

  2. #2

    Domyślnie

    Pojazd uprzywilejowany jest gdy jest odpowiednio oznakowany, ma odpowiednie swiatla i do tego uzywa modulowanego sygnalu dzwiekowego.

    To, ze karetki w nocy czasem jezdza na swiatlach niebieskich, ale bez sygnalu to tylko ich 'dobra' wola.

  3. #3

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    W jaki sposób policja ma w nocy zatrzymać do kontroli samochód jadący przed nimi Wystrzelic racę swietlną?
    Z Twojego opisu wynika, ze policja uzywa krótkiego sygnału, to jest prawidłowe. A budzi Cie to, poniewaz jesteś nastawiony wrogo w ogóle do policji. Sam się nakręcasz.

  5. #5

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jestes niewyspany i rozdrazniony. Ja Cię nie atakuję, wyciagam wnioski tylko z tego co napisałeś /forma i treść/. Rozumiem, ze oczekiwałes albo ogólnego współczucia, albo potepienia poczynań policji.
    Policja ma prawo do uzycia krótkiego sygnału do zatrzymania pojazdu. I zatrzymuje się za kontrolowanym samochodem /miedzy innymi po to, aby ograniczyć moliwośc przejechania funkcjonariusza/.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariete
    Majka.
    Powiedziałaś co wiedziałaś i skończ komentowanie moich wypowiedzi. Nie oczekuję już od Ciebie ani jednego słowa. Może zajmujesz się jasnowidztwem, ale robisz to nieudolnie. Skończ proszę.
    Wspolczuje Ci. Znasz kodeks i co? I nic z tej znajomosci nie wynika. Szkoda.

    Policjant moze uzyc sygnalow bez pytania dyspozytora. Po sluzbie musi wypelnic raport, w ktorym jest m.in. ilosc interwencji, miejsce, rodzaj a takze uzycie sygnalow. Ciesze sie, ze policja chociaz w Twoim miescie robi to, co do niej nalezy.

    Oczywiscie nie musisz mnie prosic zebym nie komentowala Twojej wypowiedzi. To byl ostatni komentarz.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Nazywaniem bestiami ludzi,którzy wykonują swoje obowiązki zgodnie z przepisami jest sporym przegięciem.

  10. #10

    Domyślnie

    Otóż pojazd uprzywilejowany jest nim zaróno przy włączonym sygnale świetlnym jak i dźwiękowym. Policja, straż i pogotowie ratunkowe w godzinach 22-6 rano mają zakazużywania sygnałów dźwiękowych, chyba, że sytuacja tego absolutnie wymaga.
    Często używają ich bez przyczyny, bo skoro "ja nie śpię, to inni tez niech nie spią". Ale są to wyjątki. Jest różnica w użyciu dźwieku o godz. 23 a o godz. 2 czy 3 w nocy. Skoro w nocy słyszysz sygnał to albo jest akcja z umotywowanym użyciem dźwięku albo trafiłeś na chama.
    Możesz zadzwonić na policje i złożyć skargę. Może zignorują ale może też częstotliwość "wycia" sie zmniejszy.

  11. #11

    Domyślnie

    Otóż pojazd uprzywilejowany jest nim zaróno przy włączonym sygnale świetlnym jak i dźwiękowym. Policja, straż i pogotowie ratunkowe w godzinach 22-6 rano mają zakazużywania sygnałów dźwiękowych, chyba, że sytuacja tego absolutnie wymaga.
    Często używają ich bez przyczyny, bo skoro "ja nie śpię, to inni tez niech nie spią". Ale są to wyjątki. Jest różnica w użyciu dźwieku o godz. 23 a o godz. 2 czy 3 w nocy. Skoro w nocy słyszysz sygnał to albo jest akcja z umotywowanym użyciem dźwięku albo trafiłeś na chama.
    Możesz zadzwonić na policje i złożyć skargę. Może zignorują ale może też częstotliwość "wycia" sie zmniejszy.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał opal
    Nazywaniem bestiami ludzi,którzy wykonują swoje obowiązki zgodnie z przepisami jest sporym przegięciem.
    Nie wrzucam całej policji do jednego worka. W każdym środowisku zawodowym są ludzie wykonujący swoje obowiązki źle, lub przesadzający w egzekwowaniu swoich uprawnień. Nawet jeżeli mają takie uprawnienia to nie znaczy, że muszą w nocy zakłócać spokój bo ktoś im się wydał podejrzany i muszą go skontrolować.
    Zadałem pytanie:
    Jak to jest z używaniem syren pojazdów uprzywilejowanych w nocy
    No i otrzymałem kilka odpowiedzi nie mających związku z postawionym pytaniem.
    Anno99 Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
    Podziwiam Cię, że zaryzykowałaś, bo możesz dostać po głowie tak samo jak ja.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Dostałeś odpowiedź,która nie rozwiązuje Twojego problemu,bo przecież leżąc w łóżku nie widziałeś,czy policja użyła sygnału zasadnie czy nie.
    A po głowie dałeś Ty-nie konkretnej osobie,która na to (być może-ale tego nawet nie wiesz)zasłużyła lecz całej grupie zawodowej.

  14. #14

    Domyślnie

    Ariete już wtedy podpadłeś
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...hlight=#275647
    Cytat Napisał ariete
    Cytat Napisał _weynrob_
    Cytat Napisał mad
    widac, ze jezyk polski sie stale rozwija i eternit trafil do slownika ciezszych wulgaryzmow. to ciekawe...

    ps
    jak widac - takze z waszych wypowiedzi - spoleczni "kapo" z tego forum sa dosc tendencyjni...
    MAD ale podpadasz elicie
    Szczerze mówiąc "elita forum" nie jest szczęśliwym określeniem.
    oraz kiedy dopominałeś sie o temat " Co o tym myslicie" - tym z Bungą
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...hlight=#294203

    trzym się, Ty masz racje !
    pozdro

  15. #15

    Domyślnie

    Bohdan

    Ja piszę, że w pięknym stawie kilka ryb mi się zbiesiło, a Oni twierdzą, że obrażam całą populację żab w sadzawce, bo jestem źle nastawiony do Leppera i to mi spać nie daje, a Kuna spotkał się na wigilii z Jolą Kwaśniewską kilkanaście lat temu, to w związku z tym.....

    Trzymaj się

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    Otóż pojazd uprzywilejowany jest nim zarwóno przy włączonym sygnale świetlnym jak i dźwiękowym. Policja, straż i pogotowie ratunkowe w godzinach 22-6 rano mają zakazużywania sygnałów dźwiękowych, chyba, że sytuacja tego absolutnie wymaga.
    Często używają ich bez przyczyny, bo skoro "ja nie śpię, to inni tez niech nie spią". Ale są to wyjątki. Jest różnica w użyciu dźwieku o godz. 23 a o godz. 2 czy 3 w nocy.Skoro w nocy słyszysz sygnał to albo jest akcja z umotywowanym użyciem dźwięku albo trafiłeś na chama.
    Możesz zadzwonić na policje i złożyć skargę. Może zignorują ale może też częstotliwość "wycia" sie zmniejszy.

    Ariete, Anna99 przecyzyjnie określiła w jakich okolicznościach policja może użyć sygnału miedzy 22 a 6 rano.
    Jeśli policjanci (o których Ty pisałeś) stosowali systematycznie, w tej okolicy, taki "manewr doganiania" TIR- ów nocą na syrenie (a nie łapanie "na latarke" do kontroli), to owi policjanci robili z siebie "świete krowy" i mieli ubaw po pachy.
    Generalizowanie typu
    Cytat Napisał Majka
    A budzi Cie to, poniewaz jesteś nastawiony wrogo w ogóle do policji.
    i "stadny atak" na Ciebie to metoda gdy nie ma sie wystarczajacych argumentów
    (w ostateczności pozostaje w zanadrzu donosik, a zniknie ten cały ten temat)
    Pomiń te uszczypliwości i bądź "ponad".
    Znasz przysłowie "psy szczekają a karawana jedzie dalej" ?


    pozdro

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Bohdanie vel Ariete, nie należy wykasowywać części własnych wypowiedzi. Czyżby jednak forma ich nie była tak wywazona

    Podziwiam włozoną pracę w zapisywanie starych wątków.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Bohdanie vel Ariete, nie należy wykasowywać części własnych wypowiedzi. Czyżby jednak forma ich nie była tak wywazona

    Podziwiam włozoną pracę w zapisywanie starych wątków.
    Zapraszam do
    Pancerno-betonowego wątka w uwagach o forum

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Bohdanie vel Ariete, nie należy wykasowywać części własnych wypowiedzi. Czyżby jednak forma ich nie była tak wywazona

    Podziwiam włozoną pracę w zapisywanie starych wątków.
    Majko (vel Zen), nie kasowałem nic w tym wątku sorry
    Ariete miał prawo skasować własną wypowiedź (i zrobił to zgodnie z regulaminem )Majko, chcesz mi wmówić, że jestem Ariete ?
    (nastąpiło oczarowanie ? ? ? czy coś innego ? ? ? )
    czyżby na moim punkcie ......hmmm hmmm

    podziwiam

    p.s.
    Ariete, z okazji zbliżających sie Świąt - wszystkiego najlepszego Ci życzę
    Tobie Majko tak samo dobrze życzę
    Ariete .... a "Twoim policjantom" życzę ...... duuużo rozumu

  20. #20

    Domyślnie

    Oryginalny tytuł wątka brzmiał: Policyjne bestie. Po inteligentnych, pełnych wsparcia postach Majki i Agniesi zmieniłem na Nocne bestie. Po wtrąceniu się przez Opala chciałem wycofać się z dyskusji i wycofałem swoje posty. Nie chciałem zachęcać pozostałych forumowiczów do tej jakże przyjaznej dyskusji.
    Miałem problem i liczyłem na przyjacielskie podpowiedzenie co w takim przypadku robić. Nie umieściłem tego postu np. w sondażach z pytaniem: co o tym sądzicie?. Umieściłem w dziale porad życiowych. Czekałem na odpowiedź od znawcy tematu, a nie laików. Wiedziałem, że policja chcąc zwrócić na siebie uwagę ( uwagę kierowcy) może użyć krótkotrwałego sygnału dźwiękowego, tak jak gwizdka. W kodeksie drogowym który mam, nie ma szczegółowych przepisów dotyczących zachowań policji w określonych porach dnia. Po poście Anny99 dowiedziałem się, że jednak w nocy nie powinni tego robić.
    Takie "inteligentne", pełne troski wypowiedzi, wzbudzają niestety lawinę dalszych niepotrzebnych komentarzy. Niejeden pisał o tym niejednokrotnie. Jeżeli zadam pytanie, co zrobić, bo dana farba nie chce dobrze pokryć elewacji, nie odpowiadajmy, że jestem wrogo nastawiony do malowania, nie przytaczajmy definicji procesu malowania, nie wciskajmy komuś, że robi krzywdę całej braci malarzy pokojowych łącznie z artystami. A tak właśnie wyglądała dyskusja pomiędzy Ariete, Majką, Agniesią i Opalem.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony