dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie

    kup potrzebne narzędzia:
    szpachelka, łata 2m, packa do ścierania styropianu, mieszadło do kleju, piłka ręczna, itp..
    kup styropian wcześniej niech się posezonuje mój się jeszcze dużo skurczył i odkształcił na pierwszej scianie na łączeniu kilku płyt popękało (nieznacznie)
    kup styropian z dobrej firmy nie żałuj kilku złotych. Ja kupowałem w dwuch firmach i różnica jest niesamowita nawet przy tym samym gatunku również wymiary są dokładniejsze. Dobry robią (dalej nie czytać bo to reklama) "austrorherm" "gamrat" "organika". Na pewno jacyś lokalni producenci też robią dobry.
    Kup styropian frezowany ja miałem zwykły i baaaaardzooo żałuję
    zdecydowanie mniej pracy z dopasowywaniem kolejnych płyt,
    kup listwy srartowe aluminiowe (do tworzywa nie mam przekonania)
    zacznij od sciany północnej (takiej na którą najmniej świeci słońce) moją eksperymentalną była wewnętrzna w garażu.
    najpierw sprawdź czy masz pionowe ściany i jak bardzo odchylone ja w niektórych miejscach musiałem szlifować styropiam ponad 1 cm a w niektórych musiałem w kilku warstwach nakładać klej też ponad 1 cm jeśli masz nierówne to najpierw wyrównaj zaprawą.
    przybij listwy startowe ale tak abyś miał jeszcze miejsce na klej (troszeczkę odsuń od ściany)
    na dolną warstwę płyt styropianowych naniś klej i siatkę i wciśnij w listwę startową na mokro (oczywiście nanieś klej na boczną powierzchnię) widziałem już mrowiska w styropianie i dlatego zamykam go jak najbardziej szczelnie zwłaszcza u dołu
    nakładaj klej nie na samej krawędzi lecz nieco blizej środka gdyż jak musisz przycisnąć płyte to wypływajacy klej wypycha sąsiednie płyty
    do przyklejania używaj klejów tych gorszych (wychodzi taniej)
    kolejne płyty przyklejaj z przesunięciem
    rób zakłady na rogach domu na przemian
    i tak dojdziesz do okien tutaj nie żałuj na listwy przyokienne(takie z uszczelką i siatką do zatapiania)
    zrób sobie glify więcej światła w domu
    u góry okna zrób glif z kątem ujemnym tak aby woda płynąca po ścianie odrywała się a nie spływała na okno
    oczywiści łata i pozimica cały czas w ruch
    jeśli skończysz przyklejanie to wieczorkiem ustaw sobie światło wzdłuż ściany widać od razu efekty pracy (górki zetrzyj packą)
    do zatapiania siatki weź sobie pomocnika do mieszania kleju ważny jes czas aby warstwy wykonać mokre na mokre
    zacznij od wszystkich naroży listwy narozne przy zakupie sprawdź czy siatka jest przyklejona równo (nie ma gulek klejowych)później to widać
    do kątów innych niż 90 są narożniki regulowane (super)
    nakładaj klej na styropian fragmentami takimi jakimi jesteś w stanie na raz zatopić, siatkę układaj pionowo na zakład 10 cm
    na zakładach oczywiscie klej krochę podeschnie i widać zakłady ja rozwiązałem to tak kupiłem rozpylacz do wody i takie połączenie nawilżałem a póżniej wyrównywałem klej, efekt wyśmienity
    więcej nie pamiętam
    Kodi_gdynia jakbyś w trakcie pracy miał problemy wal śmiało służę pomocą

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Jejku ile zachodu, a ile Ciebie to kosztowało ? Pytam wyłącznie
    z ciekawości bo mam ścianę jednowarstwową

  3. #3

    Domyślnie

    3 tyś styropian 3 tyś klej+ siatka + kilka stów na listwy

    Scianę mam z max 19cm + styropian 15 cm
    Sciana grubości 35 cm wspł Uo =0,23 bez mostków termicznych

    PS:
    jak zaczynałem nie było jeszcze u nas porothermu a szkoda

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    z tego co widzę to koszt ściany z P44 P+W plus do tego zaprawa ciepłochłonna nie wychodzi wcale tak drożej (choć tak się utarło)
    a napewno jest mnie pracochłonna

    pozdrowienia

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Czy do ocieplania scian wewnetrznych np. w garazu trzeba stosowac listwy startowe, czy wystarczy rowna podloga ?

  6. #6

    Domyślnie

    wystarczy chudziak w miarę równy

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: januszek dnia 2002-08-29 14:07 ]</font>

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Ciekawa lektura i coraz bardziej cieszę się że wybrałem ścianę jednowarstwową......, ale ktoś na forum pisał że styropian na pustak to jakieś mordestwo czy zbrodnia...
    styropian mam tylko w podłodze

  8. #8

    Domyślnie

    A jak masz rozwiązane nadproża i wieniec aby nie było mostka termicznego.
    Zbrodnią jest izolowanie materiałów służacych do murowania ścian jednowarstwowych.
    Natomiast pustak MAX lub UNI nie są materiałami do ścian jednowarstwowych. Jak czytasz muratora to porównanie cen ścian mówi samo za siebie

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za te uwagi - chyba je sobie wydrukuję. Powiedz tylko co to jest glift i ten z ujemnym kątem. Kupa roboty, ale jak to mówię wszystko jest dla ludzi.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Do Januszka. Czytam Muratora i również bardzo dokładnie sprawdziłem porównanie cen ścian jedno, dwu i trzywarstwowych. Artykuły obszerne ale są bardzo niedokładne, jeżeli chodzi o porównanie cen. To samo się tyczy porównania cen betonu komórkowego w marcowym muratoze. Odsyłam do wątku "Co w muratorze - skomentuj" Tam na ten temat założyłem swój wątek.
    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    do Jubby
    to jest wątek o tym jakie mam doświadczenie w ukladaniu styropianu i chciałbym się z innymi którzy będą lub ocieplają podzielić jeśli możesz coś jeszcze mądrego dorzucić do tego wątku to proszę.
    Natomiast dyskusję na temat cen przenieś na inne forum jak również co lepsze jedno dwu lub trzy warstwowa ściana do tematu co lepsze
    PS:
    mam pewne rozwiązanie tego ogrzewania wody i kominka
    pozdrawiam
    PS: też będę grzał prądem

  12. #12

    Domyślnie

    do kodi
    jeśli masz nowy dom wstawiasz okna (licujesz) do zewnątrz. wówczas boczna krawęź ocieplenia przy oknie to glif.
    Ja zrobiłem kąt pomiędzy ramą okna a ociepleniem rozwarty przez co uzyskuje się więcej światła i dłuższy okres nasłonecznienia
    u góry zrobiłem kąt ostry (85-87st) woda z deszczu się odrywa sprawdzone

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Do Januszka. Proszę daj swój pomysł z tym kominkiem co ogrzewa wodę w moim mailu. Bardzo jestem ciekaw co wymyśliłeś.

  14. #14

    Domyślnie

    Januszku!
    Twoja wypowiedż jest super!!!
    O to chodzi w tym forum właśnie.
    Jak ktoś coś obczyta, wymyśli lub wypróbuje niech nie będzie sobkiem tylko się podzieli.
    Pomysł na kominek też wrzuć na forum jeśli możesz.
    Twoją wypowiedż o styropianie wydrukowałam, jak będziemy robili- mąż dostanie jako instruktaż.
    Pozdrowionka!!!

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    A jaki dałeś kąt przy glifach?

  16. #16

    Domyślnie

    Januszku wielkie dzięki. Taki proste a zarazem takie genialne. Jest tyle przykładów klejenie styropianu, ale nikt ni mówi o przycinaniu pod jakimś tam kątem. Super. Najtrudniej to chyba przyciąć pod odpowiednim kątem.
    Dzieki i pozdrawiam


    Jezier kąty podał Januszek. Patrz wyżej

  17. #17

    Domyślnie

    Czy styropian na porotherm to zbrodnia tylko finansowa, czy coś się ze ścianą będzie działo???

  18. #18

    Domyślnie

    zrobiłem sobie ze sklejeczki taki szablonik żeby kąty były jednakowe dla wszystkich okien. Kąt taki na 15cm grubości styropianu 3cm uskoku.

  19. #19

    Domyślnie

    Czy są narożniki z kapinoskiem, do przyklejenia na poziome krawędzie np. przy balkonie? Tad

  20. #20

    Domyślnie

    na pewno w terranowa widziałem, być może w zwykłych składach budowlanych się pojawiły, nie orientuję się bo mam to już za sobą.
    Ps:
    kupuj aluminiowe nie PVC

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony