dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie stare panele - jakie możliwości?

    Witajcie,
    Szykuję*mieszkanie do wynajmu i potrzebuję*Waszej rady. Mieszkanie od 10 lat nieremontowane, na podłodze najtańsze panele, które przez ostatnie lata i kilka zalań powybrzuszały się*na krawędziach. Na pewno muszę wymienić*listwy przypodłogowe, bo one są*jeszcze bardziej paskudne niż panele... Szukam jakiegoś niedrogiego sposobu na tę podłogę. Mieszkanie ma być*wynajmowane, więc nie chcę robić*nie wiadomo czego, skoro nie mogę liczyć na to, że ludzie będą się*obchodzić*należycie z nową*podłogą. Czy da się jakoś odratować napuchnięte panele?

    Przyszło mi na myśl żeby na aktualne panele nakleić panele winylowe (nie zrywałabym starych, bo byłaby dodatkowa warstwa wygłuszająca). Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy trudno kładzie się*taką*podłogę*samodzielnie? Jak jest z trwałością takich paneli? Wzór się nie ściera? Myślałam o wersji najtańszej, powiedzmy do 35 zł/m2.

    Widzę, że zwykłe panele podłogowe też można kupić w takiej (a nawet niższej cenie), więc może powinnam po prostu wymienić panele/położyć drugą warstwę?

    A może kupić*wykładzinę*dywanową? Widziałam kiedyś taką, która była sprzedawana na kwadraty - wtedy łatwo wymienić*zabrudzony fragment...

    Jak myślicie, które rozwiązanie byłoby najlepsze pod wynajem? A może macie jakieś*inne pomysły?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    napuchniętych nie naprawisz. Wywal stare połóż nowe.
    Wykładzinę pewnie trzeba będzie zmienić po każdym wynajmującym.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s-rejent

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-401
    Posty
    15

    Domyślnie

    Przychylam się do opinij kolegi wyżej, połóż nowe panele, Na pewno wyjdzie niedrogo, a jak lokatorzy zniszczą, to potrącisz z kaucji, proste.

  4. #4

    Domyślnie

    Przychylam się do opinii, że najlepiej położyć nowe panele. Ich położenie można sobie odbić na nieco wyższym koszcie wynajmu. Wykładzina dywanowa może być o tyle uciążliwa, że mimo zachowywania względnego porządku, trzeba ją prać, jeśli chcemy mieć ładnie w domu. No i jeśli udostępniasz lokum studentom, to na pewno będzie im łatwiej po imprezach sprzątać z paneli

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony