dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzychu10

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    02-262
    Posty
    6

    Question Pomoc przy malowaniu

    Witam wszystkich

    Chciałem zmienić kolor ścian w pokoju, na wstępie dodam, że nigdy nie malowałem, jestem totalnym amatorem.
    W tym momencie ściany są pomalowane na intensywne, jaskrawe kolory, a mają być bardziej stonowane, jaśniejsze,
    dodatkowo farba jest słabo związana (przy odrywaniu czegoś co trzymało się na zwykły klej, odeszła warstwa farby),
    są też nieliczne ryski czy niewielkie zagłębienia, które wypadałoby czymś wypełnić
    jest też kilka dziur po kołkach.

    No i nie do końca wiem co powinienem teraz zrobić, dziury i rysy jak mi się wydaje będę musiał zaszpachlować jakąś masą masą, to samo z dziurami po kołkach, tylko czy to ma być gips czy co? Nie znam się, wiem tylko, że wystarczy mi troszkę tej masy, 5kg worek to za dużo.
    Potem będę musiał przeszlifować to co szpachlowałem, umyć, oczyścić, odpylić, ścianę, dobrze kombinuję?
    A potem? Czy starą warstwę farby muszę zdzierać w całości, jak tak to czym? Czy wystarczy, że zagruntuję ścianę?
    Czytałem też o farbach podkładowych czy gruntujących, takich białych które mają jakieś cechy gruntu, polecali je przy zmianie koloru z ciemnego na jasny, czyli tak jak u mnie, no ale strach coś kupić zanim mi fachowcy doradzą

    Także czekam na fachowe porady

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    łuszczącą się, odspajającą od ściany starą powłokę malarską należy usunąć za pomocą szpachelki. Po tym zabiegu ścianę trzeba dokładnie odpylić i oczyścić. W przypadku starszych wymalowań, które są zabrudzone i zatłuszczone konieczne będzie również ich umycie wodą z mydłem malarskim, z użyciem pędzla ławkowca.

    Po wyschnięciu podłoża przystępujemy do wypełnienia rysek i zagłębień – polecam użycie masy naprawczej ACRYL-PUTZ® LT22 LIGHT. Wypełniamy nią ubytki, nakładając masę szpachelki i wyrównując. Po wyschnięciu (ok. 2 godz), szlifujemy masę i odpylamy.

    Następny krok to nałożenie podkładowej farby gruntującej dedykowanej dla wybranej przez Pana farby nawierzchniowej i aplikacja farby nawierzchniowej – rekomenduję zastosowanie farby Śnieżka Barwy Natury.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony