dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie projekt M138 NIEZAPOMNIANY

    Witam.

    http://projekty.muratordom.pl/projek...ge=1&sd=#rzuty

    Z mężem wybierzemy chyba na 90 % projekt domu "Niezapomniany". Nie mogę nigdzie znaleźć jakichkolwiek informacji , żeby ktoś go już budował, więc proszę was o rady.
    Kształt domu zmienimy całkiem w prostokąt, żeby było prosto go wybudować.
    Zależy nam , żeby salon był od frontu, bo tam będzie zachodnia część działki. Kuchnia wtedy od wschodu jak najbardziej może być. Trzy sypialnie , większa kotłownia na paliwo stałe i łazienka to nam wystarczy.
    Chcemy prosty dom , dość tani w budowie dla naszej czteroosobowej rodzinki.

    Co myślicie o tym projekcie? Poradzicie coś ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten projekt ma za małą kotłownię na paliwo stałe i w dodatku z wejściem od mieszkalnej części domu - pył węglowy będzie na wszystkim.

    To mały domek - jak dobrze ocieplicie, miesięcznie w sezonie grzewczym grzanie prądem powinno wynieść ok. 300 zł. Jak odpalicie kominek to pewnie mniej.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Kotłownię chcemy powiększyć i myślimy , żeby drzwi do niej były od strony wiatrołapu. Wtedy może tak kurzyć się nie będzie.

    Nie myśleliśmy jeszcze o innym ogrzewaniu niż paliwo stałe. Rozważymy również ten aspekt. Dziękuję

  4. #4

    Domyślnie

    Podoba mi się ten projekt. Prosta bryła przłoży się na niższe koszty budowy, ale przy tej niedużej powierzchni szkoda marnowac jej na składowanie paliwa stałego.
    Może rzeczywiście warto rozważyć ogrzewanie elekryczne. Koszt inwestycji będzie zapewne połowę niższy od paliwa stałego i ta różnicę w cenie zainwestujcie w dodatkową izoalcję. Bonusem będzie zaoszczędzony czas na obsługę pieca.
    Inną opcją przy takim domku to kominek z DGP i ewntualnie wspomaganie się ogrzewaniem elektrycznym.

    Pomyślcie też o zastosowaniu klimatyzatora z funkcją grzania - bo to najtańsza opcja posiadania pompy ciepła (w tym przypadku powietrze-powietrze). Trzebaby ją wspomagać przy dużych mrozach wspomnianym kominkiem lub elektryką.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mały dom i piec na węgiel to marnotrawstwo pieniędzy.
    Nasze zimy rzadko kiedy charakteryzują się najniższymi obliczeniowymi temperaturami przez całe 4 miesiące. Raczej przez większość dni temperatury wynoszą między 5 a -5 stopni. Nie znajdziecie pieca na węgiel, który da tak duża modulację mocy - innymi słowy, w cieplejsze zimowe dni większość wyprodukowanego ciepła wypuścicie przez komin i otwarte do wietrzenia okna. A i tak będziecie musieli kupić piec elektryczny do grzania wody latem.

    Piec na węgiel ma sens w dużych i słabo ocieplonych domach - starych dworkach, kamienicach

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Musimy rozważyć te opcje, chociaż jakoś mój mąż nie myśli o innym paliwie jak stałe.
    Teraz coś wspomina o piwnicy, żeby może też zbudować ...

    My mieszkamy w domu gdzie palimy w piecu, więc jakoś jesteśmy przyzwyczajeni do tego. Mamy stary dom przedwojenny około 75 metrów i mamy piec na węgiel i drewno.

    Muszę poczytać o tym grzaniu..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bo macie stary dom - z dużymi stratami ciepła.
    Ten dom z projektu będzie miał najprawdopodobniej 3-4 krotnie mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.


    Jak słyszę "węgiel, piwnica", to jakbym własnych teściów słyszała. I ich poglądy na budowanie sprzed 50 lat.
    A po wybudowaniu własnego domu wg. współczesnych standardów płacę za cały rok ogrzewania tyle, co oni za trzy miesiące.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dzięki ELFIR

    Już rozmawiamy na ten temat. Zobaczymy do czego dojdziemy.

    Wstępna pożyczka już jest, może uda się zacząć załatwianie dokumentów jeszcze w tym roku.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cześć Aguś!
    Zapisuję sobie wątek i zaraz zerknę co to za projekt
    Mam nadzieję, że spełnisz marzenie o własnym domku
    Jak dzieciaczki?
    Pozdrawiam Dana

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    O widzę, że podobają nam się podobne domki
    Też nad nim myślałam , ale okazał się zbyt długi na moją nową działkę.
    Ja wybrałam z7.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witaj Danusiu.
    Ten projekt nam się spodobał, ponieważ ma salon przy wejściu do domu a na naszej działce tam będzie strona zachodnia, więc jak najbardziej nam to pasuje.
    Z7 też patrzałam, i inny zx53- .. Ciągle szukam tego odpowiedniego.
    Jestem chyba bliżej niż dalej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony