dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie projekt M197 NIEPOSPOLITY

    Witam.

    Po dużych perypetiach doszliśmy do wniosku z narzeczoną że chyba zdecydujemy się na projekt M197 Niepospolity z muratora.

    Mam pytanie czy ktoś już go budował/buduje?

    Czy wyceny kosztów z muratora są "rzeczywiste"?

    http://projekty.muratordom.pl/projek...&sd#mozliwosci

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    na forum nikt się nie chwalił.

    Cena za SSZ 235 000 jest możliwa przy tanich materiałach. Drugie tyle pewnie pójdzie w wykończenie do stanu deweloperskiego.

    W sumie, jak tak patrzę na rzuty, to się nie dziwię małej popularności.
    Elfir... jesteś chyba najbardziej wszechstronna na tym forum... ale nie mogę dłużej czytać tych bredni. Zapoznałem się z twoim dziennikiem budowy - Twój "klocek" szału nie robi, na szczęście większość ma inny gust (ale o tym nie będziemy dyskutować).
    Też jestem zainteresowany tym projektem, nic dziwnego że jeszcze nikt się nie chwalił budową, bo projekt pojawił się w tym roku, można to przeczytać w zakładce parametry - copyright 2016...
    Ad. Jabolek - Projekt funkcjonalnie super, zastanawiam się również nad M75a Promień słońca wariant I.
    Kontaktowałem się również z wykonawcami w okolicach Poznania - wyceniali stan surowy zamknięty obydwu projektów w granicach 220-240tys. Skontaktuj się z firmami wykonawczymi u siebie w okolicy.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W sumie, jak tak patrzę na rzuty, to się nie dziwię małej popularności.
    Może rozwiń myśl co wg ciebie jest takie strasznego w nim?

    Cytat Napisał marek.ow Zobacz post
    Ad. Jabolek - Projekt funkcjonalnie super, zastanawiam się również nad M75a Promień słońca wariant I.
    My właśnie trafiliśmy niedawno na ten projekt i bardzo nam się spodobał. Na pewni chcemy usunąć drzwi balkonowe w kuchni i możliwe że TV z resztą przenieść pod schody.

    Ogólnie nam się po prostu podoba. Wcześniej mysleliśmy nad Mileną II

    http://www.dobredomy.pl/projekt/milenaII/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post



    My właśnie trafiliśmy niedawno na ten projekt i bardzo nam się spodobał. Na pewni chcemy usunąć drzwi balkonowe w kuchni i możliwe że TV z resztą przenieść pod schody.

    Ogólnie nam się po prostu podoba. Wcześniej mysleliśmy nad Mileną II

    http://www.dobredomy.pl/projekt/milenaII/
    My myślimy o likwidacji ścianki między kuchnią a salonem. Przewidziane miejsce na TV raczej byśmy zostawili albo zamienimy miejscami z oknem. TV raczej nie pod schodami, bo będą rozpraszały uwagę
    Plus dla Niepospolitego za kuchnie z widokiem na wejście oraz otwarte schody na salon, a plus dla Mileny za WC bliżej wejścia.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Osobiście myślimy nad takim wariantem mniej więcej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-3.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	364690

    Przy czym nie będzie oczywiście drzwi z 2 do 3.

  6. #6

    Domyślnie

    My w tym kierunku (tylko parter) -> Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	364702

  7. #7

    Domyślnie

    Powierzchni użytkowej w tym projekcie jest 139,9m2, oczywiście z garażem i innymi pom. jest ponad 200, ale nie mieszka się w nim. Czy jak byś wybudowała oddzielny garaż też byś liczyła go jako powierzchnia mieszknia?
    Jest przewidziana izolacja termiczna między garażem a cześcią mieszkalną.
    Nie ma możliwości zaprojektowania domu na wszystkie możliwe warianty lokalizacji działki względem stron świata.
    Akurat w moim przypadku, wjazd od wschodum - ogrodu z tyłu nie będzie tylko z lewej strony domu, pasuje bardzo dobrze.
    Okna nie są problemem... zależy od usytowania, bez problemu do modyfikacji w razie potrzeby (w projekatach gotwych ważna jest bryła i kontrukcją - ingerencja może być kosztowna).
    Salon pewnie po to jest o większej powierzchni aby zapenić komunikację.
    Loggie czy balkony - co kto lubi..., akurat uważam że przy pralni na poddaszu i sypialni bardzo przydatne, spokojnie fotelik się zmieści.
    Taka różnica, niektórzy patrzą na estetykę inni na koszty, a najważniejsza równowaga.
    To nie miejsce na dyskusję na temat Twoich innych wypowiedzi.

  8. #8

    Domyślnie

    Standardowo wykonawcy wyceniają budowę biorą pod uwagę powierzchnię netto (232m2), a nie całkowitą (po zewnętrznym obrysie). Pilnując wykonawców i planując rozsądnie budowę spokojnie w 450tys. można się zmieścić i wprowadzić. Garaż wolnostojący (w tej samej technologi) będzie bardziej kosztowny niż w bryle budynku. Otrzymałem od muratora dokładne rzuty - przewidzieli izolację od części garażowej i gospodarczej. Akurat nie mam ulicy tylko polną drogę advocatus diaboli - tzw. hejter internetowy...

  9. #9

    Domyślnie

    Udzieliłaś już swoją opinię, ja udzieliłem swoją - zakończmy tę dyskusję i poznajmy opinie innych forumowiczów.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    Chciałabym zobaczyć realizację tego projektu pod klucz za 450 tyś. Będzie to jeden z lepszych wyników finansowych na forum za m2. Na poziomie Klubu Samorobów
    Jeśli taka cena uważasz że jest aż tak nie realna to jestem ciekaw ile musi mieć dom który da się wybudować pod klucz za 300 tyś zł

    Martwi mnie że chyba nie znajdę projektu z narzeczoną który nie dość że się "spodoba" to będzie realny w budowie w kosztach.

    No chyba że do 300 k PLN nie da się postawić domu z poddaszem koło 120m2?

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek.ow Zobacz post
    Standardowo wykonawcy wyceniają budowę biorą pod uwagę powierzchnię netto (232m2), a nie całkowitą (po zewnętrznym obrysie). Pilnując wykonawców i planując rozsądnie budowę spokojnie w 450tys. można się zmieścić i wprowadzić. Garaż wolnostojący (w tej samej technologi) będzie bardziej kosztowny niż w bryle budynku. Otrzymałem od muratora dokładne rzuty - przewidzieli izolację od części garażowej i gospodarczej. Akurat nie mam ulicy tylko polną drogę advocatus diaboli - tzw. hejter internetowy...
    Biorac pod uwagi wypowiedzi forumowiczow, to deweloperski wychodzi ok 1500/m2 pow., a pod klucz 2500-3000zl/m, wiec 450 tys moze nie wystarczyc na dom o pow netto 230m

  12. #12
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Domyślnie M197 Niepospolity, ocieplenie poddasza

    W miesięczniku Murator 11 (415) listopad 2018 w dziale budowa i remont artykuł "Wełna do ocieplenia poddasza" a w nim wycena przez firmę Isover 3 wariantów ocieplenia poddasza w projekcie M197 Niepospolity >> https://projekty.muratordom.pl/proje...campaign=forum <<
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M197_pol.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	420973   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MU11_300.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	420974  
    Projekty Gotowe MURATOR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony