dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jak wygląda Wasza okolica?

Głosujących
162. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Pole, pole.. albo lasek

    62 38,27%
  • Nowe osiedle, w przysz

    23 14,20%
  • 38 23,46%
  • 16 9,88%
  • 23 14,20%
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21

    Domyślnie

    Marek 30022 z Marek, precyzja prawie geodezyjna. W ciemno można trafić.

    No to nie zdziw się, chłopie, jak któregoś pięknego dnia zwali Ci się na głowę liczna forumowa rodzinka.
    cele budzą szacunek

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    My będziemy się budować na nowym osiedlu, które dopiero powstaje. A właściwie na końcu tego osiedla w ślepej ulicy. Właściwie to osiedle jak osiedle, nic szczególnego. Jesteśmy wokół otoczeni ludźmi, za nami dwie działki i dalej same pola, które kiedyś też pewnie zostaną przeznaczone pod działki. Nie możemy więc pochwalić się pięknymi widokami, najwyżej ciszą, bo osiedle usytuowane jest na uboczu miasta. Ale za to mamy na miejscu szkołę i ośrodek zdrowia, blisko do sklepów i drogi asfaltowej, dogodny dojazd do pracy, uzbrojenie w drodze. Postawiliśmy na wygodę i jak na razie wcale nie żałujemy swojej decyzji

  3. #23

    Domyślnie

    Dzialka leży na uboczu małego, nowego osiedla.Wydaje się być cichym miejscem.
    Niestety nie jest zbyt widokowa. Nie ma tam lasu ani stawu. W przyszlosci prawdopodobnie sąsiedzi oddzielą się od siebie gestym żywopłotem, więc i tak nic nie byłoby widać.

  4. #24

    Domyślnie

    Moja działka jest na wsi - dwa sklepy, bar. Z dwóch stron sąsiedzi przez płot, z jednej widok na pola a od frontu droga asfaltowa. Zawsze chciałam mieć widok na pola i wyjazd na drogę asfaltową, na sąsiadów niekoniecznie. Trzeba będzie się troszkę obsadzić roślinkami.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    u mnie pokrętnie:
    - podróż samochodem do samego centrum miasta 15-20 minut
    - najbliższy sąsiad 400 m
    - najbliższy sklep spożywczy 900 m
    - najbliższy słup z niskim napięciem 400m
    - najbliższa linia telefoniczna 500m
    - las - jest
    - jaszczurki - są
    - droga - się robi

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Działka na zamieszkałym osiedlu / 20 lat/, ale na samym jego końcu, działka rogowa. Od strony wjazdu na posesję ulica, domki, sąsiedzi, bardzo mili zresztą. Za domem widok na zachód słońca, pola i las. Do przystanku komunikacji miejskiej i sklepu całodobowego 800m.


  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Nowe osiedle domków, jeszcze pięć lat temu, orne pola pod lasem. Zające się mylą i kicają po ulicach, a bażanty przysiadają na płotach.
    Wkoło nowe domki, każdy z innej bajki i każdy czymś się chce wyróżnić od innych. Ale co tam, przynajmniej na monotonię nie można narzekać.

  8. #28

    Domyślnie Re: Jak wygląda Wasza okolica?

    [quote="baba_budowniczy"]Jak możecie opisać okolicę, w której mieszkacie lub "się budujecie"? Jak tam jest - surowe nowe osiedle, czy też eleganckie dróżki z kostki i latarnie? Stara dzielnica czy niedawne pole? Sąsiad zaraz za płotem, czy zaraz za horyzontem? Duże skupisko czy kameralne osiedle?

    u mnie jest różnie:

    niedawne pole, nowe osiedle kilka domków na krzyż, w większości surowe i półsurowe dalej pole, pole, lasek,
    droga gruntowa ale... są latarnie (!)

    pozdro

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Stara dzielnica na obrzeżu sporego miasta. Domy bardzo stare, stare, nowe i bardzo nowe ....
    A za domami hektary łąk i odłogów.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  10. #30

    Domyślnie

    Głównie pola, pola, sarenki i zające. Nowe domy powstają w pasach wzdłuż ulic "ziemnych".
    Nie uwierzycie ale to w W-wie.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Z przyjemnoscia porzuce moja miejska lokalizacje -dwupasmowa wylotówkę z Łodzi na Poznan, tramwaje za oknem, wokół rudery na wiejskie przedmiescia, buduje sie w Parku Krajobrazowym Wzniesien Łódzkich, we wsi (przedostatnia chata za wsia), bezposrednio przy drodze asfaltowej, z widokiem na pola, lasy, sady owocowe.
    Z cywilizacji mam: komunikacje miejska i podmiejska w ewsi, sklep spozywczy, apteke, kosciol mariawicki i katolicki, cmentarz, remize, osrodek zdrowia, szkole, knajpke typu mordownia i ...autostrade w budowie w odleglosci 4 km!

    Nie chcielismy budowac sie na tzw. nowych osiedlach, bez zadnej infrastuktury, charakteru, posrodku nieczego, ale tak, musimy skolei akceptowac zasiedzialych sasiadow.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    nowe osiedle pod laskiem

  13. #33

    Domyślnie

    My wybudowalismy sie na osiedlu domków jednorodzinnych, zabudowanym, dzialki maja po ok. 1200 m2 wiec nie jest bardzo ciasno, ale dookoła wszystkie zabudowane wiec bezpiecznie, teren jest uzbrojaony lacznie z woda i kanalizacja ... nie ma niestety lasu i szerokiej perspektywy widoków, ale za to jest bezpiecznie ... przynajmniej mamy takie poczucie . Ja osobiscie chialbym i moglbym bowac sie dalej od centrum, nawet jakies 30 -40 km od miasta, ale moja druga, piekniejsza polowka nie wyobraza sobie zycia dalej niz 2 km od entrum handlowego, dyskotek, kina i teatru ... Pozdrawiam wszystkich

  14. #34

    Domyślnie

    Nasza działka jest na wsi ale do granicy miasteczka jest 2 m
    Kilka zdjęć z okolicy jest na mojej stronie: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38341

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Morenowa górka porośnięta brzozą, świerkiem, sosną, / wiek drzew 0 - 15 lat /najbliższy istniejący dom 150 m potem jeszcze 120 m i zaczyna się asfalt, jeszcze 50 m i jestem w pracy.
    w drugą stronę po 100 m zaczyna się prawdziwy las co rósł 100 lat i ciągnie się wiele kilometrów.
    Miasto podzieliło teren na działki budowlane i sprzedało.
    Nadało nazwy wirtualnym ulicom - moja działka jest przy Poziomkowej.
    Mam teraz 180 samosiejek do wycięcia nim zacznę budować - na tyle opiewa zgoda z urzędu na wycinkę.
    Na razie jedyny pożytek z działki to piękna choinka w domu.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Jacek33 nie chciałabym rujnować Wam tego poczucia bezpieczeństwa, bo jest ono bradzo ważne, ale ku przestrodze: mieszkam aktualnie na osiedlu domków szeregowych, ogródeczki po 400 m2, ciaśniutko, kameralnie, wydawałoby się - bezpiecznie. Też tak myślałam, zdarzało mi się nie zamknąć zaparkowanego na chodniku samochodu, wrota na taras otwarte całymi dniami...
    Tej nocy wszystko było pozamykane jak należy, a jednak schodząc o 4 rano do kuchni po picie dla dziecka, spotkałam złodzieja.... Na szczęście, po chwili wahania nie walnął mnie w łeb, tylko wybiegł.
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Może to był Mikołaj

  18. #38

    Domyślnie

    Pare lat temu było tam wielkie pole kukurydzy. Teraz - działki, rozjeżdzone drogi polne, wzdłuż tych dróg - kilka budów, kilka pustych placy, bardzo niewielu jeszcze mieszkańców. Do "centrum" wsi kilometr, tam tez jest stacja PKP, z której jeździmy do pracy. Na naszym nowym "osiedlu" nie ma utwardzonej drogi, latarni, właśnie buduje się wodociąg i w przyszłym roku kanaliza. Wszystko rozjeżdzone koparkami i ciężarówkami. Błoto po pachy, kałuże i koleiny. Typowe nowe osiedle budowlane Ale z jednego okna - piekny widok na łąkę, strumień, dalej las. Przez całe lato pod lasem pasły się dwa czarne konie. Bażanty, zające, lisy. Niesamowite mgły.

  19. #39

    Domyślnie

    Ostatni nadaliśmy naszemu miejscu na ziemi miano "przedwsie".
    Mogłoby się jeszcze nazwywać "międzywsie".
    Jeden sąsiad na działce obok, do drugiego prawie 300m. Pólnoc - las, południe las i łąki (otulina parku krajobrazowego). A wszystko to przy drodze powiatowej.

  20. #40

    Domyślnie

    Od wschodu piękna panorama wielkiego zakładu przemysłowego,
    od południa i zachodu bloki, a od północy domek sasiadki.
    Jak widać nie jest to normalne otoczenie
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony