dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie

    jak w tytule jednowarstwowa z materiałów tupu gazobeton lub ceramika porotyzowana czy dwuwarstwowa

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    ceramika to podwyższona trwałość,
    gazobeton lepsze warunki grzewcze i mikroklimatyczne

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dla mnie, 1-warstwowa to teoria. Nie da się uniknąć mostków termicznych. Poza tym, 1-warstwowa w praktyce może być droższa od 2-warstwowej (trzeba robić wszystkie elementy systemowe). Dlatego wybrałem 2-warstwową. Gdybym miał więcej kasy na starcie (i czasu na pilnowanie) budowałbym 3-warstową.

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego nie da się uniknąć mostków? Przy grubosci ściany 44 cm (Porotherm) starczy miejsca na wieniec (nadproże) i na ocieplenie. Ścianę można zrobić bez spoin pionowych, a poziome mogą być na ciepłochronnej lub z przerwami (3 pasy). I masz trwałą, ciepłą ścianę.
    Grzegorz
    PS. Taką ścianę chcę mieć - dlatego tak bronię...)

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    On 2002-09-03 09:49, brzoza wrote:
    Lepsza jednowarstwowa od wielowarstwowych
    ceramika to podwyższona trwałość,
    gazobeton lepsze warunki grzewcze i mikroklimatyczne.
    przekonuje Cię to Januszek ?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-09-03 09:50 ]</font>
    Dlaczego "ceramika to podwyższona trwałość" ?

    A co do reszty to z grubsza bym się zgodził tylko po co kombinować (wieńce, nadproża, spoiny, narożniki, połączenia ze ścianami wewnętrznymi, itd...) ? Cały czas nie mogę pojąć po co płacić więcej i komplikować sobie technologię skoro nic się w zamian nie dostaje (mam na myśli ścianę jednowarstową) ?

    Ja podobnie jak cKwadrat - najchętniej postawiłbym trójwarstwową, ale siding jest brzydki, a klinkier drogi

    Więc jak się nie ma co się lubi... będę robił dwuwarstwową.

    BTW. Na jakiś targach Pan z firmy handlującej ceramiką poryzowaną przez kwadrans przekonywał mnie do jej zalet, a na koniec powiedział, że sam swój dom postawił z betonu komórkowego z ociepleniem. Chyba powinni go zwolnić
    Jasiu

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    ja podobnie jak Grzegorz zamierzam sie okopać i bronić ściany jednowarstwowej do ostatniej kropli krwi Mam takie ściany (mogę podesłać zdjęcia) tak więc to nie teoria ale rzeczywistość.
    Ściany jednowarstwowe rulez

  7. #7

    Domyślnie

    A z czego, jeśli mozna wiedzieć kolega ma te ściany?
    B.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    jeżeli mnie pytasz to mam z P 44 P+W

  9. #9

    Domyślnie

    a ja mam sciany ze zwykłago maxa 20 cm i 15 styropianu
    grubość tej sciany to 36 cm. wspł Uo 0.23.
    Przy tej grubości sciany powierzchnia domu wzrasta o kilka m kw w porównaniu z 44 cm
    Jak osadzać okna w takiej scianie. Tam musi być mostek termiczny.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    To ja znalazłem taki opis
    http://www.itb.pl/poradnik.htm
    (wydawało mi się, że to podsyłałem na forum, ale teraz nie mogę znaleźć)

    Jasiu

  11. #11

    Domyślnie

    Ja się ściany 1-warstwowej po prostu bałem. Jeśli została jednak zrobiona, jak trzeba i wszystkie elementy były systemowe to chyba wszystko powinno być ok. Trzeba np. zamówić wszystko przed budową żeby później nie czekać bezproduktywnie np. na nadproża. Wszelkie doróbki, podmurówki itp. też trzeba robić z jednego materiału a nie np. z cegły pełnej, co jest wygodniejsze i szybsze. Uważam, że 1-warstwówka to wyzwanie dla ekipy i inwestora. A zysk (finanoswy) chyba niewielki jeśli w ogóle jakiś jest w stos. do 2-warstwówki.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Każda ściana jest dobra, jeżeli jest dokłądnie wykonana. Ja osobiście przechodziłem ewolucję od trzy, poprzez dwu i skończyłem na ścianie jednowarstwowej i z takiej ściany buduję.
    Jest to beton komórkowy, klasy 400, 42 cm szerokości P+W, poziomo klejony na 2 mm zaprawę KB 15 Dlaczego wybrałem taką ścianę? Ponieważ:
    - niski koszt (80 PLN)/m2 ściany bez tynków z zaprawą
    - szybkość i łatwość w budowaniu (bloczki 60/24/42 cm)
    - słynny wsp przenikania ciepła U=0,28 mam taki sam jak dla pojedyńczego bloczka jak i całej ściany, a nie tak jak w ceramice; inny z zaprawą ciepłą inny ze zwykłą
    - brak spoinowych mostków termicznych(zaprawa klejowa 2 mm)
    - mam łatwość w kontrolowaniu prawidłowo stawianej ściany, nawet po tygodniu nieobecności na budowie
    - wymusza dużej dokładności murowania od ekipy murarskiej (nie mogą różnic nadzucić zaprawą, a do przycinania muszą używać piły z prowadnicą)
    - podczas wiercenia nawet głębokich otworów nie obawiam się że trafię w pustkę, albo na watę czy styropian
    - wszeskie rowki, zagłębienia ryje sobie ręcznie dłutkiem jak w maśle, nie bojąc się że odpadnie mi pół ściany
    - nie mam problemu z osadzaniem drzwi, okien czy parapetów
    Osobiście nie rozumiem jak można bawić się w ceramiczne ściany dwu czy trzywarstwowe, ocieplać, kłąść siatki, podkłady, specjalne tynki, kotwy, bać się czy ekipa włożyła czy wrzuciła styropian i czy nie popełniłem słynnej zbrodni ocieplając ceramikę styropianem a mój dom to termos i nie oddycha.
    To tyle


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Jubba dnia 2002-09-03 16:15 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Jubba dnia 2002-09-04 10:56 ]</font>

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    On 2002-09-03 12:55, januszek wrote:
    a ja mam sciany ze zwykłago maxa 20 cm i 15 styropianu
    grubość tej sciany to 36 cm. wspł Uo 0.23.
    Przy tej grubości sciany powierzchnia domu wzrasta o kilka m kw w porównaniu z 44 cm
    Jak osadzać okna w takiej scianie. Tam musi być mostek termiczny.
    No przestań januszek, okna osadza się normalnie i nie rozumiem dlaczego tam MUSI być mostek termiczny ? Z tą powierzchnią domu to też nie bardzo rozumiem. powierzchnia mieszkalna jest niezależna od grubości muru a jeżeli chodzi Ci o pow. całkowitą to może i o te parę metrów wzrasta ale co z tego ? Nie bardzo rozumiem

  14. #14

    Domyślnie

    Mieszkam w domu z POROTHERMU 44 P+W i uważam , że jest to najlepsza inwestycja. Zrobiła ten domek firma - bardzo dobrze podchodząc do technologii.
    Wszelkie powyższe uwagi i wady u mnie się nie potwierdzają.

  15. #15

    Domyślnie

    Wpadnijcie na "Prawo i pieniądze" wątek "A mury runą".

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-09-03 23:51 ]</font>

  16. #16

    Domyślnie

    "...wiedziałem, że tak będzie.." z tym porothermem oczywiście. A może ktoś wie czy to prawda, że oni nie mają ważnej Aprobaty ITB bo nie udaje się potwierdzić tych "wspaniałych parametrów"??????

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Pytanie do "Jubba" - gdzie kupowałeś swoje bloczki (42 cm) i jakiego producenta?

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-09-03 11:46, Jasiu wrote:
    On 2002-09-03 09:49, brzoza wrote:
    Lepsza jednowarstwowa od wielowarstwowych
    ceramika to podwyższona trwałość,
    gazobeton lepsze warunki grzewcze i mikroklimatyczne.
    przekonuje Cię to Januszek ?
    Dlaczego "ceramika to podwyższona trwałość" ?
    może Jasiu i słusznie pytasz..
    po artykule "A mury runą".
    i rozmytych po powodzi w Czechach domach z cegły (wysuszonej zamiast wypalonej) wytrącasz mi argumenty i przypierasz do ściany
    czy w takim razie sformułowanie " porządnie wykonana ceramika to podwyższona trwałość" Cię zadowoli ?
    On 2002-09-03 16:05, Jubba wrote:
    Każda ściana jest dobra, jeżeli jest dokłądnie wykonana. Ja osobiście przechodziłem ewolucję od trzy, poprzez dwu i skończyłem na ścianie jednowarstwowej
    Jubba - wygląda, żeśmy tę ewolucję razem przechodzili



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-09-04 08:48 ]</font>

  19. #19

    Domyślnie

    Wytrzymałość Porothermu na ściskanie P 44 P+W wynosi 10 MPa. Czyli obliczone przez Urbana 9 Mpa jest O.K. - chyba trochę przesadził z podanymi w "NIE" 15 MPa. Kto tu blefuje?

    Mieszkam w domku z P44 P+W już 3 lata i jakoś nic się nie dzieje.
    Może teraz jakość tak bardzo spadła ? Ciekawy jestem innych opinii.



  20. #20

    Domyślnie

    Wierzcie Urbanowi...
    Mnie uczyli (dawno, bo dawno, ale było), że na domek jednorodzinny, nawet piętrowy, z uwagi na wytrzymałość wystarczy ściana z cegły pełnej 6 cm (tak!). Oczywiście nikt tak nie robi, bo po pierwsze - zimno, po drugie - nic w takiej ściane nie da się zamocować. Więc czy ten porotherm ma 10 MPa, czy 2 MPa - przy ścianie grubości 44 cm nie ma najmniejszego znaczenia (chociaż oczywiście lepiej, gdy jest te deklarowane 10 MPa). A wracając do dylematu - ile warstw:
    - w ścianie dwuwarstwowej murarz powie: Panie, to wszystko "steropianem" sie przykryje... (albo spaprze i tym "steropianem" zasłoni
    - w jednowarstwowej wszystko widać
    Grzegorz

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony