dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie Forumowicze a błędy ortograficzne

    Bardzo lubię czytać forum muratora ( jestem chyba już uzależniony ), razi mnie jednak duża ilość błędów ortograficznych. Czy to jest jakiś nowy slang czy analfabetyzm wtórny???


    Sorry, polonistą nie jestem, ale to bardzo rzuca się w oczy i obniża poziom tego forum.


    Pozdrawiam wszystkich dysortografików!
    [/b]

  2. #2

    Domyślnie


    Morze i siem zóca w oczy, ale to w końcó nie jest foróm ortograficzne.
    Pohodzem z rodziny naóczycielskiej, wienc wiem rze ciongłe poprawianie kogoś jest gorsze nisz pare buenduf w tekscie.

    Poza tym wiekszosc z nas pracuje, przychodzi wieczorkiem do domu podpierajac sie nosem, podchodzi do komputerka poczytac a potem cos napisac i przeciez bledy moga sie pojawic zupelnie przypadkowo.
    Przez pewien czas udzielalam korepetycji dzieciom ze szkoly podstawowej. Po kilku godzinach czytania sprawdzianow ortograficznych, musialam odpoczac, bo zaczynalam miec watpliwosci co do pisowni niektorych wyrazow (na 6 wyrazow 12 bledow i tak po kolei np. 6 klasowek) .

    Pozdrawiam wszystkich.

  3. #3

    Domyślnie

    Błędy ortograficzne. Chyba nie ma tu takiego któremu to się nie przytrafiło.
    Co mnie denerwuje?
    Chaotycznie zadawane pytania.
    Odpowiedzi nie na temat. Nie rozumiesz pytania? Nie odpowiadaj, bo wydajesz świadectwo sobie, a stąd droga krótka do awantury.
    Odpowiedzi złośliwe.
    Zadawanie dodatkowych pytań nie mających nic wspólnego z tematem.
    Atakowanie forumowiczów, a szczególnie bezmyślne ataki grupowe na jednego upatrzonego. Widać na kilometr, że atakujący to kumple.
    Denerwuje mnie podlizywanie się niektórych elicie forum.
    Siłą przebicia jest ilość postów. Nie fachowość.
    Jednak na pierwszym miejscu stawiam interpretację wypowiedzi. Przypomina mi to czasami analizę wiersza, czyli odpowiadający na post wie lepiej co sam autor miał na myśli. Co nim powodowało, że własnie tak napisał, a nie inaczej. Kreowanie siebie na psychologa.
    Wyrywane są zdania z kontekstu. Zauważcie, że niektórzy logują się tylko dla jednego postu bojąc się ośmieszenia. Proszą wręcz o darowanie sobie odpowiedzi kąśliwych.
    I ostatnia sprawa którą pamiętam. To forum jest niesamowicie smutne.
    Kiedyś próbowałem rozbawić towarzystwo. Udowodnić, że nawet troski można obrócić w żart. Nie wyszło

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie Re: Forumowicze a błędy ortograficzne

    Cytat Napisał AxLe
    Czy to jest jakiś nowy slang czy analfabetyzm wtórny???
    [/b]
    I tak i tak , i niestety musimy sie z tym pogodzić . Czasami jest to pośpiech, a czasami nasza wiedza i umiejętności. Najczęściej najważniejsza jest treść i wnioski.
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał projektant
    Błędy ortograficzne. Chyba nie ma tu takiego któremu to się nie przytrafiło.
    Co mnie denerwuje?
    Chaotycznie zadawane pytania.
    Odpowiedzi nie na temat. Nie rozumiesz pytania? Nie odpowiadaj, bo wydajesz świadectwo sobie, a stąd droga krótka do awantury.
    Odpowiedzi złośliwe.
    Zadawanie dodatkowych pytań nie mających nic wspólnego z tematem.
    Atakowanie forumowiczów, a szczególnie bezmyślne ataki grupowe na jednego upatrzonego. Widać na kilometr, że atakujący to kumple.
    Denerwuje mnie podlizywanie się niektórych elicie forum.
    Siłą przebicia jest ilość postów. Nie fachowość.
    Jednak na pierwszym miejscu stawiam interpretację wypowiedzi. Przypomina mi to czasami analizę wiersza, czyli odpowiadający na post wie lepiej co sam autor miał na myśli. Co nim powodowało, że własnie tak napisał, a nie inaczej. Kreowanie siebie na psychologa.
    Wyrywane są zdania z kontekstu. Zauważcie, że niektórzy logują się tylko dla jednego postu bojąc się ośmieszenia. Proszą wręcz o darowanie sobie odpowiedzi kąśliwych.
    I ostatnia sprawa którą pamiętam. To forum jest niesamowicie smutne.
    Kiedyś próbowałem rozbawić towarzystwo. Udowodnić, że nawet troski można obrócić w żart. Nie wyszło
    nie wyszło ci , nie wyszło
    http://www.murator.com.pl/forum/view...hlight=#359751
    Cytat Napisał projektant
    Następny szarak, który chce zaistnieć. Aż piszczy, żeby zauważono go.

  6. #6

    Domyślnie

    a ja chcę poprzeć AxLe

    wybaczcie wszyscy, których to urazi, ale niechlujna pisownia wyraża brak szacunku dla rozmówcy, podobnie jak niechlujny wygląd czy mowa

    słowniki ortograficzne nie są aż tak drogie, zwłaszcza dla kogoś, kto buduje dom....
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał agniesia

    Morze i siem zóca w oczy, ale to w końcó nie jest foróm ortograficzne.
    Pohodzem z rodziny naóczycielskiej, wienc wiem rze ciongłe poprawianie kogoś jest gorsze nisz pare buenduf w tekscie.

    Poza tym wiekszosc z nas pracuje, przychodzi wieczorkiem do domu podpierajac sie nosem, podchodzi do komputerka poczytac a potem cos napisac i przeciez bledy moga sie pojawic zupelnie przypadkowo.
    Przez pewien czas udzielalam korepetycji dzieciom ze szkoly podstawowej. Po kilku godzinach czytania sprawdzianow ortograficznych, musialam odpoczac, bo zaczynalam miec watpliwosci co do pisowni niektorych wyrazow (na 6 wyrazow 12 bledow i tak po kolei np. 6 klasowek) .

    Pozdrawiam wszystkich.
    Po przeczytaniu aż miło mi się dziś wstało z łóżka (niedziela)
    Fajnie napisane, dzięki
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie Re: Forumowicze a błędy ortograficzne

    Cytat Napisał AxLe
    Bardzo lubię czytać forum muratora ( jestem chyba już uzależniony ), razi mnie jednak duża ilość błędów ortograficznych. Czy to jest jakiś nowy slang czy analfabetyzm wtórny???


    Sorry, polonistą nie jestem, ale to bardzo rzuca się w oczy i obniża poziom tego forum.


    Pozdrawiam wszystkich dysortografików!
    [/b]
    Dysortografia jest chorobą jak każda inna np. debilizm i nie wiem czy koszty poniesione na leczenie dysortografa są wspómierne do efektów jeżeli to Cię tak razi, to filtruj wszystkie posty, niech to będą takie okulary przeciwsłoneczne Mi bardziej zależy na treści !!!
    PS Wolę spotkać byka (* czytaj błąd ort.) niż chama na tym forum
    A może spodziewasz się że na forum budowlanym każdy będzie pisał wierszem

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Poza tym wiekszosc z nas pracuje, przychodzi wieczorkiem do domu podpierajac sie nosem, podchodzi do komputerka poczytac a potem cos napisac i przeciez bledy moga sie pojawic zupelnie przypadkowo.
    Tłumaczysz się jak uczniak i to chyba nie ten z rodziny nauczycielskiej. Chyba każdy z nas pracuje i jakoś nie zdarza się nam, że po wyjściu z pracy, zamiast tramwajem do domu pojedziemy pociągiem, albo wsiadając w samochód ruszymy pod prąd.[/quote]

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Co mnie denerwuje?
    Chaotycznie zadawane pytania.
    Odpowiedzi nie na temat. Nie rozumiesz pytania? Nie odpowiadaj, bo wydajesz świadectwo sobie, a stąd droga krótka do awantury.
    Odpowiedzi złośliwe.
    Zadawanie dodatkowych pytań nie mających nic wspólnego z tematem.
    Atakowanie forumowiczów, a szczególnie bezmyślne ataki grupowe na jednego upatrzonego. Widać na kilometr, że atakujący to kumple.
    Denerwuje mnie podlizywanie się niektórych elicie forum.
    Siłą przebicia jest ilość postów. Nie fachowość.
    Jednak na pierwszym miejscu stawiam interpretację wypowiedzi. Przypomina mi to czasami analizę wiersza, czyli odpowiadający na post wie lepiej co sam autor miał na myśli. Co nim powodowało, że własnie tak napisał, a nie inaczej. Kreowanie siebie na psychologa.
    Wyrywane są zdania z kontekstu. Zauważcie, że niektórzy logują się tylko dla jednego postu bojąc się ośmieszenia. Proszą wręcz o darowanie sobie odpowiedzi kąśliwych.
    I ostatnia sprawa którą pamiętam. To forum jest niesamowicie smutne.
    Kiedyś próbowałem rozbawić towarzystwo. Udowodnić, że nawet troski można obrócić w żart.
    To już inna strona medalu. Chamów należałoby piętnować i wytykać palcami.

  11. #11

    Domyślnie

    AxLe
    [quote]Chyba każdy z nas pracuje ....... [quote]
    Tylko że jeden pracuje na jednym etacie , siedzi w ciepełku i dłubie w nosie, albo siedzi na forum muratora, a drugi ma dwa etaty fizyczno -umysłowe w terenie i na dodatek prowadzi budowę czynnie, a nie paluszkiem. Nie jestem za analfabetyzmem, ale trzeba mieć trochę wyrozumiałości dla ludzi pracy, nierzatko bardzo ciężkiej. A ty jeszcze sugerujesz zaglądanie do słownika.Ty masz dewizę "napisz coś ,a powiem Ci kim jesteś", a Ja "Pokaż co zbudowałeś i co pozostawisz po sobie, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem" I nikt nie musi się "tłumaczyć jak uczniak " i poziom" forum Muratora" nie zależy od tego jak ktoś pisze tylko co pisze, może przeżuć się na inne forum tam lepiej będzie Ci się czytać, bo chyba Ci wcale nie zależy co czytasz, tylko jak Ci się czyta?

  12. #12

    Domyślnie

    AxLe
    Jeden włada zgrabnie piórem drugi zaś skutecznie szpadlem
    Niech każdy robi to co umie najlepiej
    Tobie najlepiej wychodzi chyba czepianie się tak więc czepnij się tramwaju i odjedź w siną dal.
    Tylko bez urazy!!!

  13. #13

    Domyślnie

    AxLe

    "Chamów należałoby piętnować i wytykać palcami"

    To jest niewykonalne. Nie wierzysz? Zrób to, a zobaczysz reakcję.

    Patos

    "...poziom forum Muratora nie zależy od tego jak się pisze, tylko co pisze."

    Właśnie. To jak ogólnie oceniasz poziom forum Muratora w skali 1-6?

  14. #14

    Domyślnie

    Pod względem pomocy przy budowie wyżej oceniam jak czasopismo "Murator" bo chyba o taką ocenę Ci chodzi?
    Kożystam oczywiście z obu.

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Po przeczytaniu aż miło mi się dziś wstało z łóżka (niedziela)
    Fajnie napisane, dzięki
    Przyznaje, ze mi takze sprawily przyjemnosc Twe slowa.
    Po bardzo ciezkiej nocy to miod na moje serce...

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Tylko że jeden pracuje na jednym etacie , siedzi w ciepełku i dłubie w nosie, albo siedzi na forum muratora, a drugi ma dwa etaty fizyczno -umysłowe w terenie i na dodatek prowadzi budowę czynnie, a nie paluszkiem. Nie jestem za analfabetyzmem, ale trzeba mieć trochę wyrozumiałości dla ludzi pracy, nierzatko bardzo ciężkiej. A ty jeszcze sugerujesz zaglądanie do słownika.Ty masz dewizę "napisz coś ,a powiem Ci kim jesteś", a Ja "Pokaż co zbudowałeś i co pozostawisz po sobie, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem" I nikt nie musi się "tłumaczyć jak uczniak " i poziom" forum Muratora" nie zależy od tego jak ktoś pisze tylko co pisze, może przeż*uć się na inne forum tam lepiej będzie Ci się czytać, bo chyba Ci wcale nie zależy co czytasz, tylko jak Ci się czyta?
    *Masz na myśli żucie gumy, czy przerzucanie łopatą?

    Pod względem pomocy przy budowie wyżej oceniam jak czasopismo "Murator" bo chyba o taką ocenę Ci chodzi?
    Kożystam oczywiście z obu.


    Kończę ten wątek bo wywołujemy znowu agresję.

  18. #18

    Domyślnie

    Zmień forum bo to Cię przerasta!
    Jest jeszcze coś takiego jak złośliwość rzeczy martwych, jak np klawiatura.Jak chcesz to poprawiaj zobaczymy, kto będzie poprawiał twoje błędy budowlane Jeżeli się budujesz tz. jeżeli budujesz dom, a właściwie fachowcy Ci budują, ja napewno nie będę Jeżeli to jest wszystko co możesz zaoferować to nie oszukujmy się nie jest to dużo i na tym forum posłuchu i poklasku nie znajdziesz Tych błędów nie nazwał bym ortograficznymi, jest to raczej nieobycie z klawiaturą, nie każdy klepie w pracy przez osiem godzin dziennie jak Ty.
    Żeby kogoś poprawiać to trzzeba być pewnym że samemu się nie robi byków, a Ty robisz Nie pisze się kończe tylko kończę

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał AxLe
    Tylko że jeden pracuje na jednym etacie , siedzi w ciepełku i dłubie w nosie, albo siedzi na forum muratora, a drugi ma dwa etaty fizyczno -umysłowe w terenie i na dodatek prowadzi budowę czynnie, a nie paluszkiem. Nie jestem za analfabetyzmem, ale trzeba mieć trochę wyrozumiałości dla ludzi pracy, nierzatko bardzo ciężkiej. A ty jeszcze sugerujesz zaglądanie do słownika.Ty masz dewizę "napisz coś ,a powiem Ci kim jesteś", a Ja "Pokaż co zbudowałeś i co pozostawisz po sobie, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem" I nikt nie musi się "tłumaczyć jak uczniak " i poziom" forum Muratora" nie zależy od tego jak ktoś pisze tylko co pisze, może przeż*uć się na inne forum tam lepiej będzie Ci się czytać, bo chyba Ci wcale nie zależy co czytasz, tylko jak Ci się czyta?
    *Masz na myśli żucie gumy, czy przerzucanie łopatą?

    Pod względem pomocy przy budowie wyżej oceniam jak czasopismo "Murator" bo chyba o taką ocenę Ci chodzi?
    Kożystam oczywiście z obu.


    Kończę ten wątek bo wywowujemy znowu agresję.
    Łyso Ci?


  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    A co to znaczy "wywowujemy " ? To może coś od wowy albo wowki ?
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony