dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie Cena samej robocizny bez materiału

    Ile w waszych rejonach bierze elektryk za poprowadzenie instalacji inteligentnej wg. schematu w nowo budowanym domu?

    Mam na myśli alarmówkę, gniazda, światło, RGB, ethernet, TV, temperatury, ogrzewanie, sterowanie kotłownią, rekuperatorem, domofony, bramy, wszystko... Czyli ile to wychodzi u was?

    U mnie w okolicy ceny są za punkt liczony tak:
    Każde 10m położonego kabla to punkt zakończony puszką.
    Czyli poczwórne gniazdo na 20m kabla to 2 punkty + wliczona 1 puszka + dopłata za 3 puszki.

    Sama robocizna około 20PLN od punktu liczonego j.w. plus każda puszka dodatkowa 10PLN. Materiał zapewniam ja.
    Oczywiście osobno dochodzi obszycie rozdzielni.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Ile w waszych rejonach bierze elektryk za poprowadzenie instalacji inteligentnej wg. schematu w nowo budowanym domu?
    Każdy elektryk liczy to inaczej i u jednego włączniki są punktem, u innego nie. Jeszcze inny za puszki łączone policzy 50% ceny.

    Jeżeli masz projekt to daj do wyceny całość. Określ tylko jak sobie życzysz prowadzić np. posadzkami i tylko wyprowadzenia na ściany w bruzdach.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Piszcie konkretnie. Ile za co chcą Wasi elektrycy, jak sobie liczą punkty i ile ten punkt kosztuje PLN-ów.
    Niektórzy chcą dawać swój materiał ale lepiej materiał kupić samemu, bo elektryk przytnie niepotrzebnie na kablu.

    W mieszkaniu na Śląsku przykładowo jeden elektryk zaoferował, że chce za każdą puszkę czy zakończenie kabla 35 PLN za robociznę bez względu ile metrów kabla będzie w każdym obwodzie. Czyli za podwójne gniazdo TV czy ETH chce po 70 PLN, za czujkę ruchu 35 PLN, za lampę 35 i za wyłącznik 35. Każdy koniec kabla 35 PLN.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Piszcie konkretnie. Ile za co chcą Wasi elektrycy, jak sobie liczą punkty i ile ten punkt kosztuje PLN-ów.
    Powtórzę się, bo chcesz popełnić błąd . Jeżeli chcesz uniknąć problemów to wyceń samą robociznę za cały projekt. Nie sugeruj się ceną za punkt. To jest nieporównywalne, bo nie wiadomo co się pod tym pojęciem kryje u danego elektryka. Później jak dojdzie do rozliczenia to się zdziwisz.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Piszcie konkretnie. Ile za co chcą Wasi elektrycy, jak sobie liczą punkty i ile ten punkt kosztuje PLN-ów.
    Czy to problem wpisać w google "cennik usług elektrycznych"?

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Niektórzy chcą dawać swój materiał ale lepiej materiał kupić samemu, bo elektryk przytnie niepotrzebnie na kablu.
    Elektryk jeśli ma zgłoszoną działalność (tak powinno być) ma niższe ceny niż klient końcowy. A czy to coś złego że elektryk "przytnie" na kablu?

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    W mieszkaniu na Śląsku przykładowo jeden elektryk zaoferował, że chce za każdą puszkę czy zakończenie kabla 35 PLN za robociznę bez względu ile metrów kabla będzie w każdym obwodzie. Czyli za podwójne gniazdo TV czy ETH chce po 70 PLN, za czujkę ruchu 35 PLN, za lampę 35 i za wyłącznik 35. Każdy koniec kabla 35 PLN.
    To nie są wygórowane ceny. Oczywiście jak przychodzi elektryk Zenek na emeryturze z niezgłoszoną działalnością to może sobie pozwolić na 10 zł za punkt i przy okazji schrzanić rynek cenowy. Na szczęście elektryk Zenek nie zna się na inteligentnej automatyce więc na dzień dzisiejszy nie jest w stanie schrzanić rynku automatyki. Elektryk Zenek często też jest w stanie schrzanić samą instalację a o gwarancji zapomnij, ale biorąc kogoś po takich cenach trzeba się z tym liczyć.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Ile w waszych rejonach bierze elektryk za poprowadzenie instalacji inteligentnej wg. schematu w nowo budowanym domu?
    Powiedz mi mistrzu @palacz997 jakim cudem elektryk biorący 85 PLN od punktu wycenia instalację na 6200 PLN, a elektryk biorący 24 PLN od punktu wycenia na 6500 PLN. Wycena dotyczy klasycznej instalacji dokładnie tego samego obiektu i tylu samo tzw. punktów z kwietnia 2016?
    Wytłumacz mi też jakim cudem na elektryka biorącego 90 PLN od punktu plus materiał trzeba czekać 2-3 miesiące, a elektryk biorący 20 PLN nie ma pracy? Sytuacja dotyczy elektryków z jednej miejscowości.

    Mam na myśli alarmówkę, gniazda, światło, RGB, ethernet, TV, temperatury, ogrzewanie, sterowanie kotłownią, rekuperatorem, domofony, bramy, wszystko... Czyli ile to wychodzi u was?
    A to niby w jakim celu?
    U mnie w okolicy ceny są za punkt liczony tak:
    Każde 10m położonego kabla to punkt zakończony puszką.
    Jak mam wycenić gniazdo zewnętrzne, kiedy jedno jest 5m od rozdzielni, a drugi 30 m i trzeba przejść przez cały budynek?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ja nie chcę polemizować tylko pytam jakie są ceny robocizny i kto co usłyszał od elektryka chcącego podjąć się wykonania instalacji.
    I czym jest ten punkt?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    I czym jest ten punkt?
    Nie istnieje definicja punktu, więc nie można określić jego ceny.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #9

    Domyślnie

    Coś z tą definicją punktu jest na rzeczy.
    Przyjmujemy punkty jako:
    1-sza puszka pod gniazdo 1x100% kolejna puszka w typie łączonym 1x50% ceny inna cena będzie dla "standardowej" instalacji, inna, jeżeli ktoś zażyczy sobie każde z gniazd oddzielnie prowadzić do rozdzielnicy głównej.
    wypust oświetleniowy 1szy cena x 100%, kolejny x50% - np. przygotowanie przewodów pod "oczka" w łazience.
    Instalacja alarmowa - każdy wypust x100% ceny (np. 5 czujek, jeden sygnalizator, linia tel. manip., zasil. centr. - razem 9pkt)
    Instalacja antenowa - każdy wypust x100% ceny
    Oczywiście cena uzależniona jest od warunków lokalnych, wliczony jest w nią projekt (rysunek) z usytuowaniem punktów elektrycznych, dokumentacja powykonawcza, pomiary instalacji z protokołem odbioru. Wykańczanie inst. - montaż tzw. biały - osobna wycena.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Coś z tą definicją punktu jest na rzeczy.
    Jest na rzeczy. To w takim razie piszcie ile kosztowała robocizna przy ilu metrach kwadratowych domu. Ile wyniosła całkowita wycena i ogólnie za jakie rodzaje obwodów?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Jest na rzeczy. To w takim razie piszcie ile kosztowała robocizna przy ilu metrach kwadratowych domu. Ile wyniosła całkowita wycena i ogólnie za jakie rodzaje obwodów?
    UAHHAHA. Po co? Co metry kwadratowe mają do kosztów instalacji?
    Robiłem sypialnie 20-30m2 z 8 obwodami świetlnymi.
    Robiłem korytarze/przedpokoje z 10 obwodami.
    Każdy ID jest szyty na miarę, jak porządny garnitur
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cena za garnitur na miarę jest zwykle taka sama u krawca. Może różni się materiał ale za uszycie ile?
    Przedstaw swój cennik.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Cena za garnitur na miarę jest zwykle taka sama u krawca. Może różni się materiał ale za uszycie ile? .
    Wszyscy krawcy w danym mieście mają takie same ceny? Od kiedy?
    Przedstaw swój cennik.
    200 PLN + Vat za godzinę.
    Ceny za projekt od 6000 PLN +Vat.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Wszyscy krawcy w danym mieście mają takie same ceny? Od kiedy?

    200 PLN + Vat za godzinę.
    Ceny za projekt od 6000 PLN +Vat.
    To są ceny z górnej półki ale racjonalne. Kilka tysięcy za projekt instalacji w domku średniej wielkości - tyle to kosztuje. Ja już nie płacę, bo projektuję sam.

    Natomiast 200zł za godzinę roboczą to więcej niż bierze programista. Ale jak masz pracowników to średnia stawka.
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 21-08-2016 o 14:46

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Ja już nie płacę, bo projektuję sam.
    Twoje mapy, twój cyrk.

    Batomiast 200zł za godzinę roboczą to więcej niż bierze programista.
    I co z tego wynika?
    Dealer narkotyków zarabia tyle, co ja i programista razem wzięci.
    Znam ze trzech programistów, żaden nie zarabia ponad 20 tys. PLN miesięcznie.

    PS.
    Ja nie narzekam.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #16

    Domyślnie

    W okolicy Warszawy buduje się kolega. Cena za punkt 75zł z materiałem. W PL już nie mieszkam, mieszkam w UK i nie mogę pozbyć się nieruchomości, bo ceny są poniżej ceny budowy. Może napiszę artykuł jak to wygląda w UK, a mieszkam już tu trzeci rok.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Rozmawiałem z człowiekiem trudniącym się niewielką developerką. Buduje po kilka domków, szeregowiec czy bliźniaki i sprzedaje. Pytałem go czemu nie robi instalacji żeby miała namiastkę automatyki albo aby w ogóle dało się założyć najprostrzy sterownik. On mi na to, że nawet nie robi instalacji pod alarm gdyż liczy się uzysk z metra kwadratowego. Jak przekroczy koszty to będzie kłopot ze sprzedażą.
    Nie łudźmy sie, cała ta opowiastka o IB to mżonka.
    Ci z nas, którzy rozumieją zagadnienie nie kupią nic gotowego ani nie zapłacą 75zł za punkt.

    Pozostaje jeszcze wąska grupa milionerów i chyba o tych jest ta cała wrzawa tym na forum i dyskusje o wyższości systemu nad systemem, gotowym oczywiście za nie wiadomo ile z usługami za nie wiadomo ile. Ale to są jednostki, często przestępcy szastający wyłudzonym VAT-em.
    Przeciętny świadomy kowalski kupi sobie sterownik PLC, a kable połączy sam i będzie to tak samo dobre jak gotowy system.

    Ciężko zarobionych pieniędzy, nawet dużych nie wydaje się tak po prostu. Niekiedy szkoda na samochód wyższej marki, a niekiedy mimo dużej firmy nie ma się dochodów jak by się wydawało.
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 22-08-2016 o 12:25

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie


    Chłopaki wiecie kiedy to zejdzie pod strzechy?
    Kiedy wasze ceny zejdą do tych jakie są wstanie zapłacić ludzie mieszkający pod tymi strzechami.
    Zaraz będą gromy.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez APZ ; 22-08-2016 o 12:54
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post

    Chłopaki wiecie kiedy to zejdzie pod strzechy?
    Kiedy wasze ceny zejdą do tych jakie są wstanie zapłacić ludzie mieszkający pod tymi strzechami.
    Zaraz będą gromy.
    Pozdrawiam
    Żadnych gromów, ja Ciebie popieram w 100%. Zrobienie instalacji kosztuje mnie tyle co pensja pracowanika. Za tyle można wynająć kogoś kto poprzybija przewody wg. schematu. Czyli na rękę 2-2.5 tys. Do tego koszt materiału.
    Na pewno nie 75 PLN od punktu. Ma się gość wyrobić z robotą w miesiąc. Jak będzie ich więcej to odpowiednio szybciej.
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 22-08-2016 o 16:04

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie był ryczałt za wszystkie instalacje.
    Każdy dodatkowy punkt 15zł przy założeniu, że robota idzie z marszu. Bez dodatkowych dojazdów.
    Alarm w ryczałcie około 2000 zł 8 czujników pir, 11 rolet. Kontraktony, kamera, + dwa urządzenia sterowane on/off. Instalacja na satelu wrl128 ma być sterowanie przez app. Jakiś bajerancki wyświetlacz dotykowy ( tutaj dodatkowa trudność - programowanie ). Materiał po mojej stronie ( instalator oszalał z cenami )

    Aby z kimś dogadać się na ryczałt trzeba mieć dobrze zrobiony szkic instalacji - wszystko przemyślane. Można zastrzec od razu ile kosztuje dodatkowy punkt, jeżeli coś wyskoczy. U mnie instalatorzy nie narzekali. Ważne jest żeby wiedzieć co się chce. Tak ma być i koniec. A nie rano mąż ustalił jedno, przyjedzie kobieta i 80% do poprawy.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony