dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86
  1. #81

    Domyślnie

    Przewody - można trafić na takie, z których bardzo trudno ściągnąć izolację, przy zarabianiu większej ilości żył, można sporo stracić czasu i nerwów. Większym problemem może być trafienie na partie materiału, który już na krążku ma małą rezystancję izolacji, kiedyś poruszony temat na elektrodzie.

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkdarkman

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-254
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    Bemko i Kanlux są głównymi produktami we wszystkich marketach, sklepach oraz w internecie. W internecie jest najtaniej. Gdyby ten osprzęt był taki groźny to dawno by go nie było na rynku. Chińskie przewody i tak są lepsze niż te aluminiowe co siedzą w większości bloków i starych domów. Nie ma już takich obciążeń jak kiedyś.

    Kolego - mnie nie przekonuj. Jak już pisałem - możesz sobie wierzyć w co chcesz i z czym Ci dobrze
    A jak już chcesz koniecznie kogoś przekonywać, to wymyśl jakieś lepsze argumenty niż to, że coś jest dobre, bo się sprzedaje w marketach...

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cała developerka robi na Chińskich kablach i Bemko-podobnych, bo liczy się uzysk z metra kwadratowego i jakoś nikogo nie zabija ani się domy nie palą.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    Byłem przed chwilą w markecie OBI. Ceny przewodów 3x1.5 1.38 zł, 3x2.5 2.08 zł.
    Co do aparatury rozdzielniowej to w OBI widziałem tylko Bemko. Gdyby były takie niebezpieczne to by ich nie sprzedawali. Ja sam mam chiński osprzęt w domu w Polsce (dom na sprzedaż) z wyposażeniem Kania. Pamiętam, że było to tańsze o połowę od całej reszty. Już mija prawie 10 lat i wszystko działa, w szczególności różnicówki i bezpieczniki. Były nawet badane wszystkie gniazdka rok temu miernikiem firmy Sonel i wszystko działa. Też się ze mnie naśmiewali że jestem dziadem ale widać miałem rację.
    Ja miałem taką umowę z moim instalatorem, daje mu swoją wycenę a on jeżeli się mieści to wchodzi z materiałem. Pierwszy raz zrobiłem odwrotnie instaltor dał swoją wycenę na alarm, chciałem go zabić śmiechem. Nie dość że ceny katalogowe to jeszcze urządzenia policzone dwa razy np. zasilacz był już w obudowie a on doliczał jako pozycja. Była męska rozmowa bo do jego roboty nie miałem zastrzeżeń. Miały być ceny rynkowe tj. najniższe dostępne czy to z hurtowni czy z internetu. Zdenerwowałem się podczas instalacji wod - kan bo materiału za 2 000 zł a ktoś na mnie chce 1000 zł zarobić. Powiedziałem nie, rozumiem, że nie da się dokładnie zrobić na wszystko zapotrzebowania, żeby wszystko kupić/wycenić na raz ale to nie powód żeby takim sposobem wymuszać zakup droższych materiałów od instalatora. Za 1000 zł mogę robić za dostawcę parę dni.
    Prawda jest taka, że jak różnicę w kwocie robi kilka pozycji. Jeżeli te pozycje zakupisz a resztę puścisz przez instalatora to nie dołożysz zbyt dużo a masz święty spokój.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Mi wykonawca dał po prostu niższą cenę za robote i wprost powiedział że torche dorobi sobie na różnicy w stace VAT, to troche może być czasami spore jesli materiał jest liczony w grubych tyś zł. Może przy elektryce to nie jest tak sporo ale taki instalator CO i wod-kan powiedział mi 2tyś mniej za robote bo tyle sobie odbił na Vacie.
    To, że Wykonawca daje Ci FV nie oznacza , że wykazany VAT jest odprowadzany do US. Często-gęsto taka FV leci do kosza i nie jest nigdzie wykazywana. Oprócz VAT-u trzeba jeszcze zapłacić podatek dochodowy.

    Tak czy siak najlepiej kupować materiał samodzielnie w hurtowniach lub przy promocjach w dużych sklepach budowlanych.
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 12-10-2016 o 14:20

  6. #86

    Domyślnie

    Żaden wykonawca nie daje faktur, a jak go poprosić to dolicza i wychodzi dużo drożej.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony