dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Kominki francuskie-warto?

    Mam pytanie odnośnie kominnków franuskich.
    Konkretnie cheminnes de luxe.
    Spodobał nam się jeden wkład żeliwny,cena jeszcze ujdzie.
    Ale czy te kominki są w porządku?
    Nie mamy rozprowadzania, a kominek pewno na poczatku będzie częsciej,potem już rzadziej używany.
    Po otwarciu szybki i wysunięciu popielnika wydał mi się jakiś taki delikatny,ale może to złudzenie.
    Proszę o informację.
    Może warto dopłacić i wziąć spartherm albo zdecydować się na hajduka-takie oglądaliśmy,a inne z tego,co się orientuję,są już droższe?
    Rozumiem,że inne francuskie są porównywalne jakościowo?

  2. #2

    Domyślnie

    Może nie bardzo na temat, ale zanim zdecydujesz się na tego Francuza poproś o zdięcia od araman Tarnavy 18 kW jet to nowy wyrób i warty zastanowienia.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki.
    A wiesz może,gdzie w W-wie można obejrzeć kominki Tarnavy?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Jakie zimy - takie kominki.
    a bodaj byś dom budował !!!

  6. #6

    Domyślnie

    ja polecam kominek panoramiczny PANO7 francuskiej firmy Chemines Sequez Dutez (nazwę na pewno źle napisałem) w skrócie znana jest jako CSD ,gwarancja 7 lat, moc 14kw, wizualnie, cudo ładniejszego nie widziałem- szczególnie z dzwiczkami wykonanymi z mosiądzu-kolor złotawy.
    W domu mam zainstalowany w połączeniu z DGP z turbiną, ale do czasu wprowadzenia -wiosna 2005 jeszcze go dokładnie nie przetestowałem.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Moi rodzice mają Chemises Philippe. Delikatny, mała komora paleniska, brak nalezytego sterowania dopływem powietrza, brak nawiewu na szybe. W porównaniu z moją Tarnavą 18KW, ten francuski wkład to kiepska konstrukcja.
    Budownictwo to moja pasja

  8. #8

    Domyślnie

    Nie znam firmy cheminez philipe ale PANO 7 firmy CSD posiana dużą komorę spalania (drewno dł.do 55cm-sam sprawdziłem), popielnik,automatyczy szyber ,komorę wtórnego spalania, standardowo kurtynę powietrzną.Jeśli chodzi o regulację dopływu powietrza to nie mam powodów do nażekań , ale też brak mi skali porównawczej.Na pewno nie wygląda on na kiepską konstrukcję.
    Jego wadą jest cena ok.5500,00pln.Ale w nowoczesnej półokrągłej obudowie z 2 półkami i cokolikiem marmurowym ,w salonie wygląda pięknie.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Z tego,co widzę,to te francuskie nie mają aż tak złych opinii.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał opal
    Z tego,co widzę,to te francuskie nie mają aż tak złych opinii.
    oczywiście, ze są OK, szczególnie jeśli wkład ma być używany dla przyjemnosci czy też jako dogrzewanie - dla klimatu.

    ale zrobię DGP, dom segment więc odległości małe, grawitacyjne wystarczy, a i sam koszt rozprowadzenia nie jest taki wielki, więc warto i to zrobić

  11. #11

    Domyślnie

    Les Foyers i nie narzekam -chodż jeszcze nie mieszkam ale mam go już 3 miesiące i palę okazjonalnie.
    zawsze optymista

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Ja mam Suprę, model Astra, 10kw. Zamontowany mam na razie sam wkład, obudowa ma dojechać po Świętach. Nie mieszkamy jeszcze, jest to jedyne źródło ciepła w domu, a "wykończeniowcy" nawet nie narzekają na zimno. Rozprowadzenia nie mam

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wiele modeli wkładów kominkowych produkowanych przez firmy francuskie jest OK . To nie kraj pochodzenia lecz konstrukcja wkładu decyduje o klasie i zaletach eksploatacyjnych . Ciekawe sa wkłady stalowo-szamotowe produkowane we Francji ale ich cena jest stosunkowo wysoka. Taniej wychdzą np Jotule sprawdzone i mocne , odpowiednie do polskich warunków ciągłego palenia .
    Darek B

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    Wiele modeli wkładów kominkowych produkowanych przez firmy francuskie jest OK . To nie kraj pochodzenia lecz konstrukcja wkładu decyduje o klasie i zaletach eksploatacyjnych . Ciekawe sa wkłady stalowo-szamotowe produkowane we Francji ale ich cena jest stosunkowo wysoka. Taniej wychdzą np Jotule sprawdzone i mocne , odpowiednie do polskich warunków ciągłego palenia .
    kozystajac ze swiatecznego nastroju moze dorzuce pare slow co francuskie jest dobre przebywajac we francji dowiedzialem sie ze dobre to jest francuskie w kolejnosci:
    1 winio
    2 wino
    3 wino
    co do kominkow to raczej darujcie sobie
    jest to moje zdanie biorac pod uwage klimat i tu i tam nie widze sensu stosowania ichnych rozwiazan.

  15. #15

    Domyślnie

    Mam kominek Chemines Philippe 14 kw
    Jest bardzo ładny i subtelny, ma dużą powierzchnię paleniska, regulację powietrza, popielnik wyciągany z zewnatrz, ma doś długi czas spalania wytrzymuje do 10 godz., ogrzewa domek o pow. 90 m2 tak że chodzimy w krótkim rękawku, no i oczywiście dostępna cena 3800zł.
    Jestem bardzo z niego zadowolona ale muszę wyznać że to jest mój pierwszy kominek w życiu i używam go dopiero od kilku miesięcy więc niem mam jeszcze takiego doświadczenia i nie wiem jak będzie się sprawował w przyszłości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony