dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Co wiecie na temat możliwości wykorzystania jednego przewodu dymowego o przekroju 400 cm2 do odprowadzania spalin z kotła węglowego C.O. i z kominka?
    Komin projektowany był dla kominka, lecz życie wymusiło zainstalowanie kotła na węgiel do C.O. Kocioł podłączony jest w piwnicy, zaś kominek miałby być podłączony na parterze, więc różnica poziomów wynosi 3 m. Norma PN-89 B-10425 nic nie wspomina o ilości palenisk podłączanych do komina.
    Instrukcja dostarczona z wkładem wymaga dedykowanego przewodu dymowego. Co poradzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    war.techn. mówią, że piece na paliwo stałe posiadające hermetyczne zamknięcie mogą być przyłaczane do jednego przewodu o przekr min. 0,14x0,14 pod war. min. różnicy poziomu włączenia 1,5m; nie więcej niż 3 piece do jednego przewodu; a te, które są na najwyższej kondygnacji muszą mieć oddzielny przewód
    Paleniska otwarte muszą mieć samodzielny przewód dymowy

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Alanta!
    Wynika z tego, że kominiarz nie powinien robić kłopotów - kominek ma wkład zamykany szczelnie. O ciąg się nie boję, całą zimę paliłem w piecu węglowym

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym jednak pogadała najpierw z kimś, kto się na tym lepiej zna (może z kominiarzem ?). Może trzeba rozwiązać w jakiś specjalny sposób dopływ świeżego powietrza do kominka i pieca, żeby nie następowało zasysanie z przewodu zużytego powietrza poprzez powstanie podciśnienia przy spalaniu...Spaliny w domu to zbyt duże ryzyko...Nie znam się na tych problemach niestety...

  5. #5

    Domyślnie

    Do kotłowni mam rurę napowietrzającą fi 160, do kominka fi 110. Do rozmowy z kominiarzem muszę przygotować się merytorycznie, podobno strasznie upierdliwy i przepisowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony