dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 364
  1. #1

    Domyślnie Co pod próg okna balkonowego ?

    Wstawili mi drzwi balkonowe, pod ramą drzi było ok 10 cm prześwitu ( nie ma jeszcze ocieplenia stropu i wylewek ),
    podmurowali pod ramą kawałkami cegły modularnej tak że została tylko szczelina ok 2cm.

    Czy to jest prawidłowe , czy nie powinno być ciągłości ocieplenia stropu i płyty balkonowej. ?
    Artur

  2. #2

    Domyślnie

    wywal cegły i wal styropian, albo piankę. Izolacji termicznej nigdy nie za wiele . Chyba, że Twoje drzi muszą być postawione na tych cegłach, to pozostaw cegły po bokach, a środek wypełnij izolacją.

  3. #3

    Domyślnie

    gdzis w tym wtku Jareko wkleil zdjcia z inwestycji gdzie robiB co[ podobnego, ale nie naceglach tylko na metalowych podporach
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2695

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldon
    gdzies w tym watku Jareko wkleil zdjcia z inwestycji gdzie robia cos podobnego, ale nie na ceglach tylko na metalowych podporach http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2695
    Witam,
    A ujmujac to dokladniej: to tutaj
    Pozdrowienia

  5. #5

    Domyślnie

    A ja podmurowałem drzwi balkonowe bloczkami z Solbetu, mam szerokie drzwi balkonowe (180 cm) i dołem muszą być do czegoś przykręcone. jak będę zalewał posadzkę to "doleję" do tych bloczków, mają akurat 12cm. Z zewnątrz są tak podcięte żeby zmieścić 3cm płyty granitowej.

    Krzysztof

  6. #6

    Domyślnie

    Czy przez te bloczki z solbetu nie będzie mostka termicznego ?
    Nie słyszałem o takich bloczkach , co to jest ?
    Artur

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał art63
    Czy przez te bloczki z solbetu nie będzie mostka termicznego ?
    Nie słyszałem o takich bloczkach , co to jest ?
    Gazobeton

  8. #8

    Domyślnie

    Solbet to producent popularnego siporeksu, czy inaczej gazobetonu. Użyłem pustaków "połówek" o wymiarach 12x24x59, gdzie wysokość 12 odpowiada grubości mojej wylewki ze styropianem (strop nad piwnicą). Nie jest to tak dobre ocieplenie jak styropian pod względem izolacyjnym, ale na pewno będzie mniejszy mostek termicznym niż cegła, a daje możliwość pewnego zamocowania mechanicznego.

    Krzysztof

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karp
    Solbet to producent popularnego siporeksu, czy inaczej gazobetonu. Użyłem pustaków "połówek" o wymiarach 12x24x59, gdzie wysokość 12 odpowiada grubości mojej wylewki ze styropianem (strop nad piwnicą). Nie jest to tak dobre ocieplenie jak styropian pod względem izolacyjnym, ale na pewno będzie mniejszy mostek termicznym niż cegła, a daje możliwość pewnego zamocowania mechanicznego.

    Krzysztof
    A może lepiej podeprzeć tylko w 2 lub 3 miejscach a resztę wypełnić styropianem ?
    Artur

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Ja jestem zwolennikiem stosowania systemowego poszerzenia ramy dolnej na etapie zamawiania okien , niestety teraz to troszke utrudnione

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Ja jestem zwolennikiem stosowania systemowego poszerzenia ramy dolnej na etapie zamawiania okien , niestety teraz to troszke utrudnione
    Szacuneczek Stary ale nie zawsze mozna dobrac odpowiedni zestaw poszerzen a poza tym nie kazdy chce za to placic - cholerka - to chyba glowny powod ze trzeba sobie radzic inaczej
    Nie jest powiedziane ze taki balkon musi w calej swojej szerokosci byc podpary - bez przesady - wystarcza w kilku punktach. Dzieki Waldon i Pagin - tak wystarczy podpierac balkony (bez wzgledu na ich wage) i reszte przestrzenie wypelniac styropianem czy inym materialem izolacyjnym.
    Ale jedno jest pewne i jesli tego nie uczynicie to pelnicie blad podstawowy!!
    To miejsce MUSI byc ocieplone gdyz bedzie to mostek termiczny - o zgrozo - jest to chyba jeden z najczesciej popelnianych bledow montazowych. Innym jest to, ze w imie unikania tych mostkow balkony sa posadawiane tylko na styropianie bez zadnej porzadnej podpory - z biegiem czasu osiadaja i cuda sie dzieja
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał stary
    Ja jestem zwolennikiem stosowania systemowego poszerzenia ramy dolnej na etapie zamawiania okien , niestety teraz to troszke utrudnione
    Szacuneczek Stary ale nie zawsze mozna dobrac odpowiedni zestaw poszerzen a poza tym nie kazdy chce za to placic - cholerka - to chyba glowny powod ze trzeba sobie radzic inaczej
    WITAM PREZESA . Coś póżno tu zaglądamy .Ale do rzeczy -teraz łatwiej jest włożyć styropian niz poszerzenie ., które w porządnym systemie dobierzemy +- co 15 mm . Jareko ,zobacz ile nieraz przez skąpstwo klienta na wydanie paru zetów musisz się natrudzić ,najeżdzić za kawałkiem głupiego styropianu (co kosztuje 5 zł) ,znależć odpowiednie kotwy ,zgroza a klient i tak powie ,że wkładasz jakieś kawałki z przeceny .Dużo sprzedajemy do Niemiec (ale zaraz na mnie naskoczą) i tam architekt już rysuje poszerzenie na projekcie
    jest powiedziane ze taki balkon musi w calej swojej szerokosci byc podpary - bez przesady - wystarcza w kilku punktach.
    oczywiście ,że nie jest ale jakie to wygodne ,systemowe i likwidujące mostki
    Innym jest to, ze w imie unikania tych mostkow balkony sa posadawiane tylko na styropianie bez zadnej porzadnej podpory - z biegiem czasu osiadaja i cuda sie dzieją
    No właśnie . A tak stoi sobie balkonik na klinach ,tfu klockach dystansowych- nieważne ilu i jest cacy

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    No coz - dla mnie ostatnio to pora typowa - a dzis dzien wyjatkowy ze sie znalazlem tutaj - jakos bez Was zyc nie potrafie hehehehe
    Oczywiscie ze poszerzenie jest rozwiazaniem idealnym ale.... juz sam sobie odpowiedziales dlaczego nie stosowane
    Wazne by o pewnych podstawowych zasadach nie zapominac i bedzie git
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    [quote="stary"]
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał stary
    Ja jestem zwolennikiem stosowania systemowego poszerzenia ramy dolnej na etapie zamawiania okien , niestety teraz to troszke utrudnione
    Szacuneczek Stary ale nie zawsze mozna dobrac odpowiedni zestaw poszerzen a poza tym nie kazdy chce za to placic - cholerka - to chyba glowny powod ze trzeba sobie radzic inaczej
    A co ze stolarka drewniana, tam chyba trzeba sobie tylko radzic inaczej bo nic systemowego raczej nie ma.

  15. #15

    Domyślnie

    Kurcze nie żebym lansował swoje rozwiązania, ale czy faktycznie jest moda na styropian żeby go wszędzie pchać ?
    Ja mam w sumie pod progiem w szerokości 36,5 cm bloczek z gazobetonu wysoki na 12 cm, czy to za mało ?

    Krzysztof

  16. #16

    Domyślnie

    A czy pod ciężkie drewniane drzwi wejściowe też styropian ?
    Artur

  17. #17

    Domyślnie

    OK, a co z oknami "antywłamaniowymi"? (okucia WK2, szyby P4 itd)
    Czy w takim przypadku nie trzeba takiego okna jakoś mocniej zakotwić na dole? Styropian wydaje mi się nie stawia zbyt dużego oporu...
    Ja zamierzam podmurować cegłą pełną lub zalać coś w stylu "podproża" ocieplając dodatkowo od zewnątrz 3cm styropianu. Na całą elewację i tak w moim przypadku daję 12 cm styropianu, ponieważ mam ścianę 2W, więc nie wydaje mi się, że takie "podproże" będzie mostkiem.
    A można do tego solidnie drzwi tarasowe czy balkonowe przymocować.
    Pozdrawiam
    Rav

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Chyba czesc moich wypowiedzi zle zostala zrozumiana lub malo precyzyjnie sie wypowiedzialem za co przepraszam
    Styropian jest tylko elementem gwarantujacym ocieplenie tego newralgicznego miejsca - NIE jest elementem konstrukcyjnym i NIE moze pelnic funkcji podpracia okna, drzwi czy czort wie czego jeszcze.
    Siporeks - no coz - tez taka funkcje spelnia ale nie jest to rozwiazanie wystarczajaca "cieple" a jesli na dodatek okno jest posadowione na nim bez uszczelnienia to bedzie wialo i przemarzac

    Co do okien drewnianych nie ma klopotow - wystarczy od spodu nabic zwyklymi gwozdziami deszczolki by poszerzenie stworzyc - toz to proste jak konstrukcja cepa Waldon - szacuneczek

    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...695&start=3300 proponuje tam zajrzec na dol strony - chyba bedzie jasne co mam na mysli
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #19

    Domyślnie

    Jeśli dobrze zrozumiałem mogę pod dolną ramę drzwi (próg) drewnianych
    ew. też okien podłożyć np. klocek o szerokości ramy i wysokości np. 10 cm ( równy 5 styropian na płyte + 5 wylewka ) ?

    Czy jeśli drzwi są dębowe to ten kątownik może być świerk lub jodła ( takie zostały z budowy) ?

    Czy muszę go czymś zaimpregnować ?

    Przepraszam za swoje dyletanctwo .
    Artur

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    material moze byc dowolny z tym tylko ze zabezpieczomy musi byc dokladnie (szkoda ze nie jest dostepny juz chyba najlepszy w historii preparat 0 Xylamit i Xylamit zeglarski - to bylo naprawde cudo)
    Dalbym klocek o szerokosci mniejszej niz rama by jeszcze w jego obrebie dodac troszke ocieplenia - chocby i 2cm styropianu
    Zasade wysokosci pojales idealnie
    Najlepszego z Okazji Swiat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony