dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Loggia a jasność pokoju

    Witam,

    Zastanawiam się nad zakupem mieszkania od dewelopera. Mam wątpliwości czy przy zaprojektowanej powierzani okien salon będzie wystarczająco doświetlony. Pokój jest w kształcie kwadratu z loggią zabudowaną ze wszystkich stron. Jedyne okna to balkonowe o wymiarach 150x220cm. Ekspozycja zachodnia. Układ i wymiary jak na poniższym rzucie.
    Proszę o poradę czy to okno będzie wystarczające do doświetlenia salonu?


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Rozumiem że tego mieszkania jeszcze nie ma by móc w nim stanąć i ocenić?
    Nie bardzo masz wpływ na projekt. Możesz tylko kupić lub nie..
    Proporcja okna spełnia górne założenia "podręcznikowe"(mowa o 12-15% powierzchni podłogi) z nadwyżką o 30%.
    Ale.. powiedz.. czy z powodu tego co ktoś napisał na forum kupisz mieszkanie?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Rozumiem że tego mieszkania jeszcze nie ma by móc w nim stanąć i ocenić?
    Nie bardzo masz wpływ na projekt. Możesz tylko kupić lub nie..
    Dokładnie tak jak piszesz budowa jest na etapie garaży podziemnych więc nie ma jeszcze możliwości zobaczyć tego układu na niższych kondygnacjach.
    Zmiany jakie może wprowadzić deweloper to tylko układ instalacji wewnątrz mieszkania lub rozmieszczenie ścianek działowych.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Proporcja okna spełnia górne założenia "podręcznikowe"(mowa o 12-15% powierzchni podłogi) z nadwyżką o 30%.
    Normy spełnia bo też usłyszałem to od dewelopera, że "wszystko zaprojektowane zgodnie z normami". Zastanawiam się jednak jak w praktyce takie zabudowane loggie wpływają na jasność całego pokoju?

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ale.. powiedz.. czy z powodu tego co ktoś napisał na forum kupisz mieszkanie?
    Jeżeli pojawiłyby się powtarzające wypowiedzi, że będzie to ciemny "bunkier" to na pewno byłby to sygnał, że trzeba się mocno zastanowić i może lepiej szukać dalej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Ech,
    w dzisiejszych czasach na forum czasem długo czeka się na odpowiedź. Bywa że bezskutecznie.. Ja bym wrzucił to pytanie na jakąś grupę budującą na fb. Przynajmniej będzie dużo odpowiedzi. Większość nie na temat, ale będą
    Ja wychodzę z założenia, ze deweloper nie budowałby takiej lipy, z której ludzie nie będą zadowoleni..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ech,
    w dzisiejszych czasach na forum czasem długo czeka się na odpowiedź. Bywa że bezskutecznie.. Ja bym wrzucił to pytanie na jakąś grupę budującą na fb. Przynajmniej będzie dużo odpowiedzi. Większość nie na temat, ale będą
    Ja wychodzę z założenia, ze deweloper nie budowałby takiej lipy, z której ludzie nie będą zadowoleni..
    Ok, dzięki za pomoc, spróbuje jeszcze tam dopytać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony