dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Przerobienie gotowego pomieszczenia na mieszkanie - rady.

    Witam serdecznie, otrzymałem do dyspozycji pomieszczenie, które mogę przerobić sobie na mieszkanie i w związku z tym potrzebuję porady czy opinii ludzie, którzy mają swoje mieszkania czy są doświadczeni w budowie.

    Sprawa wygląda tak, że budynek w środku ma wymiary 9,5m x 5,7m. Chcielibyśmy zmieścić w tym łazienkę, sypialnię, garderobę, pokój (może być mniejszy) kuchnię oraz salonik lub miejsce gdzie można swobodnie obejrzeć tv.

    Niestety mamy pewne ograniczenia spowodowane chociażby tym, że kuchnia w "planie", który przygotowaliśmy musi być w tamtym a nie innym miejscu ze względu na idący już komin wentylacyjny, ponadto są zrobione okna, które muszą być na tych ścianach, również wejście jest 'stałe' i nie może zostać zmienione. (postaram się to wszystko wyszczególnić na obrazku)

    Sprawy, które nas martwią to:

    1. Czy korytarz mający zaledwie 1m na takim odcinku będzie wystarczający czy iść w 120cm

    2. Jeżeli korytarz ma mieć 120cm to kosztem czego ? Przesunąć go na pokoje czy w stronę łazienki i garderoby

    3. Czy "głębokość" łazienki, która wynosi ok 1,4m jest wystarczająca?

    4. Te pokoje wydają się strasznie małe jak uważacie?

    5. Do łazienki lepiej dać drzwi 70 czy 60cm ?

    Wiadomo nie jest to duże mieszkanie i nie ma co wymagać jednak nie chciałbym czuć się "przytłoczony".

    Legenda:
    K - Kuchnia
    G - Garderoba
    S - Sypialnia
    P - Pokój
    PP - Przedpokój
    Ł - Łazienka
    SA - Salon

    Niebieska linia - Miejsce, w którym jest komin i najlepiej dać podłączenie wody
    Czerwona linia - Okna i drzwi wejściowe (skrajna lewa ściana), które już są


    PS. Przepraszam jeżeli nie ten dział.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	365018   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14060307_1262464797120243_574778124_o.png.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	365019  
    Ostatnio edytowane przez Sn4Q ; 21-08-2016 o 15:07 Powód: dopisek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Zacznijmy od początku czy to budynek mieszkalny? Bo jak nie to na początek potrzebna jest zmiana sposobu użytkowania budynku, pomieszczenia.

    Nie rozumiem po co ta klitka PP, to bym wywalił. Zastanowiłbym się również nad wydzielaniem garderoby, duża szafa zajmnie mniej miejsca a da tyle samo pólek, wieszaków. Drzwi do łazienki to minimum 70, przez węższe nie wejdzie np pralka. Pokoje nie wydają się małe, one są małe.

  3. #3

    Domyślnie

    Budynek był przeznaczony na warsztat ale murarz go przerabia. Ten pp jest zrobiony w wyniku głosowania innych ludzi aby zrobić taki przedpokoik. Garderoba taka może zostać bo chcemy wszystko trzymać w jednym niewidocznym miejscu.

  4. #4

    Domyślnie

    Takie suche rysowanie samych ścian niewiele Ci da. Zacznij od ustawienia sprzętów łazienkowych, kuchennych, łóżek. Dopiero wtedy zobaczysz czy ten układ ma sens. Widywałem już trzy pokoje z oddzielną kuchnią na ciut mniej niż 50m2 więc się da ale nie będzie zbytniego komfortu.

    Jakie masz zamiar zastosować CO i CWU?

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko będzie podłączone do teścia, który mieszka obok. Z tym ustawieniem sprzętu chodzi Ci o to aby pierw sobie to ustawić a później dodać ściany ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sn4Q Zobacz post
    Budynek był przeznaczony na warsztat ale murarz go przerabia. Ten pp jest zrobiony w wyniku głosowania innych ludzi aby zrobić taki przedpokoik. Garderoba taka może zostać bo chcemy wszystko trzymać w jednym niewidocznym miejscu.
    MI nie chodzi o fizyczne przerobienie budynku tylko o zmianę sposobu użytkowania w papierach, jest to wymagane.

  7. #7

    Domyślnie

    Takie sprawy załatwia mój teść więc tu nie ma problemu.

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze jajmar.
    Rozumiem, że teraz ten budynek widnieje w papierach jako pomieszczenie gospodarcze?
    Żeby przekształcić go w budynek mieszkalny, to MUSISZ praktycznie zrobić TO SAMO, co budując nowy dom. Czyli począwszy od projektu, poprzez przyłącza itd.
    Ja mam taką samą sytuację na mojej działce, bo płacę za użytkowanie pomieszczenia gospodarczego 3 razy więcej, niż za budynek mieszkalny.
    Też myślałem, aby przekształcić go w pomieszczenie mieszkalne, nadać nr 1A, ale koszta są takie, że za mojego życia to mi się nie zwróci.
    To nie ma sensu. Zrób sobie tam, co masz zrobić, wykończ jak drugą chałupę, podciągnij wodę, kanalizację, prąd ZA LICZNIKAMI i nawet nie zgłaszaj tego gdziekolwiek.

    Edit:
    Za licznikami, znaczy tyle, że liczniki wody/prądu rzecz jasna liczą sumaryczne zużycie domu właściwego i tego przerobionego. To tak gwoli ścisłości.
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 18-08-2016 o 18:48

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sn4Q Zobacz post
    Takie sprawy załatwia mój teść więc tu nie ma problemu.
    Jeżeli teść jest architektem, geodetą i projektantem przyłączy w jednej osobie, to faktycznie - nie ma problemu.

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystkimi papierami zajmuje się mój teść więc tu jest ok.

  11. #11

    Domyślnie

    Pytania w temacie są inne i takie rzeczy mnie interesują.

  12. #12

    Domyślnie

    Jeszcze raz zapytam.
    Czy teść zrobi ci projekt domu? Czy naniesie na mapę geodezyjną przyłącza wodno-kanalizacyjne?
    Ty czytasz, o czym tu piszemy, że przekształcenie budynku tego wymaga?

  13. #13

    Domyślnie

    Wreszcie jakąś wartościowa i sensowna wypowiedź. Dzięki

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Jeszcze raz zapytam.
    Czy teść zrobi ci projekt domu? Czy naniesie na mapę geodezyjną przyłącza wodno-kanalizacyjne?
    Ty czytasz, o czym tu piszemy, że przekształcenie budynku tego wymaga?
    Zajmijmy się pytaniami z tematu. Teść na terenie ma kilka budynków mieszkalnych i ma pracowników więc wie co robi. Temat pozwoleń zamknijmy i skupmy się na radach dot. rozmieszczenia w pomieszczeniu.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sn4Q Zobacz post
    Z tym ustawieniem sprzętu chodzi Ci o to aby pierw sobie to ustawić a później dodać ściany ?
    Nie. W tym zaproponowanym przez Ciebie układzie ścian wrysuj sobie (w dobrej skali) meble i sprzęty.
    Jak się nie mieści, wtedy przesuwaj ściany.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sn4Q Zobacz post
    Zajmijmy się pytaniami z tematu. Teść na terenie ma kilka budynków mieszkalnych
    Ano jak ma budynek mieszkalny przerobiony na warsztat, to spoko.
    Mi się zawsze wydawało, że pomieszczenie warsztatowe (czy samochodowe, czy inne) nie widnieje w rejestrze gminy, jako budynek mieszkalny, ale przecież ty sam lepiej wiesz... Różnie to bywa.
    Także już nie przeszkadzam i życzę powodzenia na nowej drodze zycia w warsztatodomie
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 18-08-2016 o 19:54

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Ano jak ma budynek mieszkalny przerobiony na warsztat, to spoko.
    Mi się zawsze wydawało, że pomieszczenie warsztatowe (czy samochodowe, czy inne) nie widnieje w rejestrze gminy, jako budynek mieszkalny, ale przecież ty sam lepiej wiesz... Różnie to bywa.
    Także już nie przeszkadzam i życzę powodzenia na nowej drodze zycia w warsztatodomie
    Pytanie po co to głupie gadanie czy dogadowanie? Widzę, że Ty wiesz lepiej. Skoro napisałem, że są tam budynki pelnoprawnie mieszkalne więc tak jest, jest też stary warsztat, który mam przerobić.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał marchew Zobacz post
    Nie. W tym zaproponowanym przez Ciebie układzie ścian wrysuj sobie (w dobrej skali) meble i sprzęty.
    Jak się nie mieści, wtedy przesuwaj ściany.
    Już tak robiłem i wszystko wydaje się spoko ale chcę też usłyszeć opinie innych. Najbardziej martwi mnie korytarz i jego wymiary.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sn4Q Zobacz post
    Już tak robiłem i wszystko wydaje się spoko ale chcę też usłyszeć opinie innych.
    Skoro wszystko już sprawdziłeś, i wszystko wiesz " jak ma być" i w teorii i w praktyce to po co to pytanie na FM? Zawracanie dupy a realu samowola i klity do których nie wejdzie dorosły człowiek.

  20. #20

    Domyślnie

    Oj w 54metrach nie upchasz tylu pokoi. Ja proponuje zaraz przy wejściu zrobić salon z kuchnią, a na miejscu salonu jeden pokój i łazienkę. Więcej nie wejdzie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony