dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 130
  1. #121

    Domyślnie

    Historie z montażem poza licem muru identyczne jak u mnie. Finalnie mam Veke Softline 82 na kotwach Knelsen. Sam kupiłem kilka sztuk (nie są takie drogie), żeby pojechać do tych okniarzy, których uznałem za najrozsądniejszych i pokazałem im, że nie taki diabeł straszny... i przystępny cenowo. Zgodzili się zamontować bez dopłat jak im dostarczę kotwy. Więcej u mnie w dzienniku - na pierwszej stronie znajdziesz link do okien.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Historie z montażem poza licem muru identyczne jak u mnie. Finalnie mam Veke Softline 82 na kotwach Knelsen. Sam kupiłem kilka sztuk (nie są takie drogie), żeby pojechać do tych okniarzy, których uznałem za najrozsądniejszych i pokazałem im, że nie taki diabeł straszny... i przystępny cenowo. Zgodzili się zamontować bez dopłat jak im dostarczę kotwy. Więcej u mnie w dzienniku - na pierwszej stronie znajdziesz link do okien.
    dzięki,
    patrzyłem już u Ciebie na to rozwiązanie, ale ostatecznie boję się że to nie da rady u mnie. Mam BK i to bardzo "miękkiej" odmiany więc mocowanie może być kłopotliwe no i później też gwarancji nie ma że nie siądzie okno.
    Stanąłem puki co na montażu w murze - może z wysunięciem 1-2 cm poza lico. Na pewno xps pod i na boki (jak annatulipanna miała u siebie) co do taśm to na razie nadal nie wiem. Firma tego nie zamontuje, a jak nawet to i tak spierniczą bo z 1 czy 2 razy to widzieli, więc albo mi się uda w międzyczasie samemu lepić przy nich, albo coś będę próbował wyrzeźbić po zamontowaniu.

  3. #123

    Domyślnie

    Te okna też mnie przerażają, ale na szczęście na razie martwię się murami

  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Te okna też mnie przerażają, ale na szczęście na razie martwię się murami
    i tak trzymaj, koniecznie trzeba małymi etapami brać budowę, bo jak się chce za dużo tematów na raz to człowiek głupieje

  5. #125

    Domyślnie

    No u mnie prawie wszystkie długie okna to dolne kotwy montowane do płyty.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    No u mnie prawie wszystkie długie okna to dolne kotwy montowane do płyty.
    i tutaj zaleta płyty bez wylewki dodatkowej i styro na płycie.
    Mógłbym niby wylać "próg" z betonu ,ale to kosmiczny mostek którego nie chcę.

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Mam problem, i sam nie wiem jak poważny.
    zauważyłem obecnie (zimą musiało to się pojawić) że na 3 rogach domu mam pęknięcia bloczków. Rysy są przez całą szerokość bk, a w jednym rogu to widoczne jest że dół ściany jakby opadł, bo powstała ok 1-2 mm szczelina w poziomej fudze między warstwami. Wyglądałoby to jakby siadała płyta na rogach - masakra, nie wiem co z tym robić. Miał ktoś z was coś takiego

    najgorszy róg:
    Załącznik 408679Załącznik 408680

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180306_082206.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	408683Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180306_082213.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	408684
    Ostatnio edytowane przez marcko ; 06-03-2018 o 10:52

  8. #128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Musisz poprawić zdjęcia.

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Kierownika budowy wzywaj. I tak musi zatwierdzić ewentualne naprawy.

  10. #130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Oczywiście wezwany.
    a w między czasie mam już swoją teorię. Ze względu na to że jak się przyjrzałem to w górnej cześci są te rysy to wgląda na to że od stropu coś.
    Nawet w między czasie słyszałem o tym ale nie uwierzyłem. Strop nad ścianami ma tylko niewielkie obciążenie z dachu (bo cały ciężar jest przeniesiony przez podciągi na środek stropu i ściany nośne wewnętrzne), nie ma ściany kolankowej. Przez to jak osiadł na środku to same rogi delikatnie się musiały unieść (zastanawiam się czy drewniana murłata w przypadku skręcania nie wspomogła tego procesu) i to spowodowało rysy w najsłabszych miejscach. Zobaczymy czy kierownik potwierdzi. I tak wydaje mi się to najlepszym możliwym wyjściem. Gdyby osiadała płyta - dziwnie bo na 4 rogach okazuje się - to raczej w dolnych warstwach powinno być pęknięcie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysy.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	408716

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony