dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    A może by tak jakieś kompetentne informacje na temat kominków z płaszczem wodny. Bardzo mało pisze się na ten temat, a jest to system coraz popularniejszy. Przymierzam się do instalacji takiego kominka w domu 140 m2 ogrzewanym dotąd kotłem olejowym Buderusa.
    Wiem, że termokominki można podłączać do istniejącej instalacji c.o. oraz montować w układach z takim i z innymi kotłami, ale chciałbym wysłuchać bezstronnych i rzeczowych opinii na ten temat. Tymczasem pan Koper, który pisze w MURATORZE o kominkach wałkuje tylko system DGP, bo sam prowadzi dużą firmę kominkową. A o kominkach z płaszczem wodnym albo źle, albo wcale.
    Panowie i panie redaktorki napiszcie coś o kominkach do c.o..
    No chyba, że nie pracuje u was żaden producent albo nie płacą wam za to.
    Pozdrawiam wszystkich "kominkowców"

    Grzesiek Wilk, Poznań

  2. #22

    Domyślnie

    Tez rozpatrywalem kominek z plaszczem wodnym , tak zeby mozna bylo stosowac rozne zrudla ciepla kominek i np piec gazowy.Tylko ze kominek z plaszczem musi miec system z otwartym naczyniem wzbiorczym, natomiast inne zrdla ciepla np gaz olej musza miec system cisnieniowy.Tak ze jesli chcemy sie zdecydowac na podwojny system grzewczy a jest to chyba najpraktyczniejsze, to trzeba tez zastosowac podwojny system rozprowadzania . Bo niestety kominek jest najtanszy ale wezmy pod uwage ze nie zawsze czlowiek jest zdrowy i silny ( akurat sam dzisiaj wrucilem po malym zabiegu ze szpitala i mam problem zeby zalozyc skarpety) i co w takim wypadku robic ktos musi zostac w domu nie poto by opiekowac sie chorym tylko zeby dokladac do kominka. A co z wychodzeniem do pracy srednio z dojazdami jestesmy 9 do 10 godzin a niestety z doswiadczenia wiem ze co 4 godziny trzeba dolozyc .8 godzin z reklamy to mozna miedzy bajki wlozyc.

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    rozprowadzenie ciepła to jedna sprawa ale ważniejszym jest jaki wkład kupić ceny są od 1000 do 6000 i bądz tu mądry.

  4. #24

    Domyślnie

    No i powinno się wspomnieć o płycie fundamentowej legalett, która ma możliwość dystrybucji ciepłego powietrza z kominka w fundamencie. Szczególnie korzystne w domach parterowych.

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    Legalet jest rzeczywiscie wcale nie zly tylko w parterowych ,bo juz te z poddaszem mieszkalnym podwajaja koszty.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony