dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 38
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 759
  1. #241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Generalnie murowanie na piankę oceniam pozytywnie. Jest to na tyle szybka technologia, że aż szkoda brać jakąś ekipę do murowania. Pianka jest na tyle wydajna, że chyba jest to też najtańsza metoda albo porównywalna z klejem cementowym lub zaprawą. Połączenie bloczków jest wystarczająco mocne. Czas korekty jest wystarczający i nie ma tu problemu. Spojrzenia niewtajemniczonych obserwatorów są bezcenne. Na pewno zdecydował bym się na ten system ponownie.

    Teraz minusy:
    - na rynku nie występują materiały budowlane z dokładnością wymiarową podaną przez producenta pianki, a nawet są od tej dokładności bardzo daleko;
    - przeszkadza większy wiatr (zdmuchuje nałożoną piankę);
    - nie można za bardzo przesuwać pustakiem, żeby nie "rozetrzeć" pianki ponieważ połączenie będzie słabsze;
    - idealne wypoziomowanie pierwszej warstwy nie zawsze jest wystarczające; dokładność wymiarowa pustaków nie jest wystarczająca; wtedy trzeba robić tak zwane "schodkowanie" albo co którąś warstwą oblecieć na klej cementowy, który pozwana na drobną korektę pionu (w przypadku BK można zeszlifować);
    - na piance nie wyrównasz absolutnie nic.
    - jest też problem z większymi dziurami w murze, nie ma ich czym zakleić na etapie murowania (można jednak zrobić to po wszystkim zwykłą zaprawą)
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  2. #242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jakie miałeś maksymalne odchyłki na bloczkach w pionie? U mnie zdarzały się po 3 mm, pojedyncze bloczki nawet więcej - wypoziomowana pierwsza warstwa nic nie dała, jak później pojawiały się takie rodzynki (najgorsze, że pojawiały się losowo i ciężko je było wyłapać przed ułożeniem na kleju).

  3. #243
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Schody
    Punkt mocowania ( podparcia ) jest dużo węższy niż balkonu i przy długości stopnia 1 m musi być ugięcie stopnia. I teraz w zależności od rodzaju materiału , solidności mocowania itd stopień np. skrzypi lub nie.
    Widziałem montaż takie konstrukcji - kratownica spawana , mocowana do ściany , a do kratownicy przykręcane specjalne profile , szkielet stopnia , który później miał być obłożony drewnem klejonym jesionowym. Moim zdaniem duże wyzwanie.

    Tak czy siak schody ładne nowoczesne.

  4. #244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Bloczki trzymały normową tolerancję tzn. do 2mm. Tylko z bloczkami połówkowymi było dużo gorzej. Czasami musiałem wziąć szlifierkę kątową i nieco zeszlifować.

    U Ciebie wydaje mi się, że powinieneś dawać więcej kleju (grzebień 8mm) i co którąś warstwę dodatkowo poziomować nakładając z jednej strony dodatkowo gęsty klej. No chyba, że już skończyłeś? .
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  5. #245
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Schody
    Punkt mocowania ( podparcia ) jest dużo węższy niż balkonu i przy długości stopnia 1 m musi być ugięcie stopnia. I teraz w zależności od rodzaju materiału , solidności mocowania itd stopień np. skrzypi lub nie.
    Widziałem montaż takie konstrukcji - kratownica spawana , mocowana do ściany , a do kratownicy przykręcane specjalne profile , szkielet stopnia , który później miał być obłożony drewnem klejonym jesionowym. Moim zdaniem duże wyzwanie.

    Tak czy siak schody ładne nowoczesne.
    U mnie beton raczej nie będzie skrzypiał . To będzie monolit ze ścianą.

    Punkt mocowania może i mniejszy ale i na powierzchni schodka nie będzie stało kilka osób, a na balkonie i owszem. Jakbyś zebrał te wszystkie schodki "do kupy" to tworzy się balkon o powierzchni 4,4m2.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  6. #246

    Domyślnie

    Dzięki za info o piance, jej zaletach i wadach.

    Jak patrzę na swoje wyceny na murowanie ścian parteru (15 kPLN), to jestem co raz bliższy, zakupu nawet betonu komórkowego i DIY.

    Jeszcze jedno pytanko, robisz mniejsze rekuperatory?
    Tak 300 - 350 m3?

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Bloczki trzymały normową tolerancję tzn. do 2mm. Tylko z bloczkami połówkowymi było dużo gorzej. Czasami musiałem wziąć szlifierkę kątową i nieco zeszlifować.

    U Ciebie wydaje mi się, że powinieneś dawać więcej kleju (grzebień 8mm) i co którąś warstwę dodatkowo poziomować nakładając z jednej strony dodatkowo gęsty klej. No chyba, że już skończyłeś? .
    Zazdroszczę dokładności bloczków
    Na razie skończyłem ściany zewnętrzne parteru, czekają mnie jeszcze nośne wewnętrzne (mam nadzieję, że tam bloczki będą trzymały wymiar), potem jeszcze ściany szczytowe i kolankowe.
    Klej nakładałem skrzynką DIY (jak znajdę chwilę czasu zamieszczę zdjęcie u siebie w dzienniku).

  8. #248
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    ...
    Jeszcze jedno pytanko, robisz mniejsze rekuperatory?
    Tak 300 - 350 m3?

    pzdr
    Raczej wycofuję się z tego biznesu, no chyba, że miałbym dużo zamówień na zimę. Wtedy mógłbym zrobić z dowolnym wymiennikiem.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #249
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Bartek,
    jakbyś mógł mi zdradzić jak mocowałeś deski wieńca opuszczonego do silki? rozumiem że kołki rozporowe - tylko kwestia jak z tym sobie poradzić, najpierw w desce dziura i później innym wiertłem w silce (po ustawieniu deski) i dopiero kołek i to wszystko do kupy? bo nie mam pomysłu. Zastanawiałem się żeby je tylko podeprzeć jakoś rzadziej stemplami i skręcić gwintami przez środek.
    Poczytałem tak z tymi szalunkami u Ciebie i już sam nie wiem co zrobić. Znajome majstry mi podpowiadali calówkę wszędzie (tyle że ta na podpory szersza jakieś 15 cm co najmniej) i takich nakupiłem, ale jak patrzę porzadnie zrobione u Ciebie to moje takie zabawkowe wychodzi, tyle że strop sporo cieńszy więc i trochę wagi mniej.

    co do murowania jeszcze - bo planowałem sobie już działówki lecieć na pianę (nośne klej był) tylko jak to z tym sobie poradzić, że czasami (a nawet często) po prostu powierzchnia pozioma muru skacze schodkami. Czyli następna warstwa na mijane to w jednym miejscu na styk w innym np luz jakieś 1-2mm. Czy piana po prostu tam będzie i uzupełni to wszystko? (miałeś tak?

    A tak w ogóle to lux dziennik, i jeszcze bardziej lux budowa - gratki i dużo wytrwałości

  10. #250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    A więc jako samorób robiłem to tak:
    1) Obliczałem gdzie mniej więcej będzie dolna krawędź deski i zaznaczałem na murze.
    2) Na tej linii wierciłem dwie dziury fi6 (przy końcach planowanej deski) i wbijałem tam kołek szybkiego montażu tak żeby wystawał ok. 3-4cm.
    3) Na tych dwóch kołkach opierałem deskę (w moim przypadku w większości to OSB) i podpierałem jakąś lekką deską żeby mi na głowę nie spadło.
    4) Tak przygotowaną deskę przebijałem wiertłem do betonu z udarem prosto do muru (dużo szybciej to idzie niż wiertłem do metalu/drewna).
    5) Otwory zazwyczaj nieco powiększałem wiertłem do metalu fi6,5 ponieważ plastik od kołka łatwo się zgina i nie chce przejść przez deskę wierconą z udarem; trzeba tu uważać żeby za bardzo nie stępić wiertła na murze.
    6) Wbijałem nylon od kołka a następnie trzpień metalowy z podkładką (lub bez)

    Kołki szybkiego montażu traktuję bardziej prowizorycznie ponieważ przy większych siłach często wychodzą ze ściany. Liczą się szpilki.
    Trzeba planować miejsca wierceń żeby nie trafiać w drążenia silikatów, wtedy kołek nie trzyma prawie wcale. Kołki najlepiej 6x80 lub 8x80.

    Ścianki działowe przed stropem to nie najlepszy pomysł. Przeszkadzają i nie powinny być obciążane stropem. To, że bloczki nie przylegają całą powierzchnia w ściance działowej nie ma się co przejmować. Co innego w nośnej.

    Dzięki, za pozytywne słowa.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  11. #251
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Schody i ściana

    258


    259


    Szpilki fi8 klasy 8.8 (o zwiększonej wytrzymałości) z nałożonymi wężykami, które mam nadzieję pozwolą mi usunąć później szpilki

    260


    W ścianie jest pion kanalizacyjny i podejścia do umywalki i akwarium. Żeby spadający beton nie uszkodził mi rur to zamiast nich przybiłem kantówki drewniane do płyty OSB. Później te kantówki zastąpię rurami kanalizacyjnymi. Metoda nie najlepsza ale nic lepszego nie przyszło mi do głowy.

    261


    262


    263


    264


    Co trzeci schodek ma mieć podświetlenie. Przeciągnięcie tylko kabli przez płytę szalunkową byłoby kłopotliwe przy wierceniu pod puszkę elektryczną. Wstawienie gotowych puszek to duże ryzyko oderwania ich przez spadający beton. Zrobiłem więc taki patent:

    265


    Pręty fi12 po 5 szt. na każdy schodek. W tym celu kupiłem fi16 ale nawet nie próbowałem tego giąć.

    266


    267


    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 05-02-2019 o 17:04 Powód: Zdjęcia
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Jakbym widział swoją ścianę... Podpowiem Ci żebyś nie miał takich dylematów jak ja:

    - kabel do oświetlenia zmień na mniejszy bo jak znam życie będą jakieś LEDy a te nie potrzebują grubych kabli. Ja dałem 3x1 drut i bardzo mocno się gimnastykowałem żeby to potem podłączyć bo schodowe lampki są bardzo niewielkie więc i dziura pod nimi musi być mała a zmieszczenie tam kostki czy wago graniczy z cudem. Jeśli już musisz zostawić grubszy kabel to obierz go z izolacji i zostaw same żyły. Ja teraz dałbym 2x0,75mm.

    - zabezpiecz wszystkie wystające do wieńca czy stropu pręty przed deszczem/wodą bo porobią Ci się rdzawe zacieki które później jest trudno usunąć żeby ściana nie straciła uroku bo jak mniemam beton zostanie tak jak u mnie??

    - wibruj umiarkowanie podczas zalewania, ładniejszy beton jest z tzw. rakami niż uklepany do spodu że nie ma nawet pęcherzyka. Beton powinien być gęsty. Nie rozrzedzaj wodą.

    - dobrze zwibruj natomiast same trepy

    - wężyk ochronny na szpilce nie może być na styk bo nie wyciągniesz szpilki. Ja miałem kilka takich ciaśniejszych i niestety dwa mi zostały ze szpilką którą później musiałem odgrzebać z drugiej strony w styropianie.

    - zrób włącznik schodowy - na dole schodów i na górze, ale oprócz tego w miejscu bardzo łatwo dostępnym w strefie dziennej żeby nie trzeba było podchodzić do schodów żeby zapalić to oświetlenie. My używamy go codziennie mimo że góra domu jest nieużywana na razie. To najfajniejsze oświetlenie w całym naszym domu.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  13. #253

    Domyślnie

    Piękna robota
    Malujesz osb czymś? Jeśli tak to czym? Mi osb na szalunku wieńca już się opiło wodą bo były deszcze. Chciałem chociaż olejem jakimś tanim pomalować ale już się spóźniłem przed pierwszymi deszczami, chciałbym przed następnymi się uchronić.

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dzięki M.A.G za wszystkie rady. Już myślałem, że dałeś sobie spokój z forum. Z tymi rdzawymi zaciekami to słuszna uwaga, pewnie bym na to nie wpadł. Na szczęście pręty będą mi głównie wystawać na "lewą" stronę tej ściany. Szpilki mam nadzieję wykręcić z betonu. Wężyk ma dziurę 8mm (tyle co szpilka) i ściankę 1,5mm. W ostateczności szpilki obetnę i dam nakrętki kapturkowe. Przy grubszym wężyku powstałaby mi duża dziura, którą też musiałbym jakoś zaślepić. Ty czym to zatykałeś? Ściana będzie kontynuowana jeszcze na piętrze ale na razie do zalania 3,1m. Wytrzyma szalunek? Trochę go jeszcze wzmocnię ale będzie bardziej lichy niż u Ciebie. Jaką miałeś grubość ściany (tej zalewanej)?

    Karster, do OSB zużyłem jakieś przeterminowane lakiery do drewna, przepracowany olej z kosiarki, olej po frytkach. Ale i tak większość mam niczym nie zabezpieczone. Jak masz coś kupować to kup płyn antyadhezyjny specjalny do szalunków.
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 27-06-2017 o 06:38
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6025671

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6034991

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6049331

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6063438
    szczególnie ostatni z powyższych postów pokazuje jak bardzo baliśmy się że beton rozsadzi szalunki. Kantówka była słusznych rozmiarów i do tego dość gęsto.

    a tu zdjęcie ściany i obraz tego jaka jest różnica w wyglądzie betonu z rakami i bez. Dolne płyty wyszły pięknie ale trzecie od dołu są mocno zwibrowane i praktycznie gładkie z niewielkimi pęcherzykami powietrza.

    Dziury po szpilkach zostały dziurami. Był pomysł żeby je zaślepić śrubami z gładkim łbem ale po przymiarkach okazało się że wiocha

    Ty masz ścianę w centralnej części domu prawda? Nie chcesz zrobić z niej grzejnika? Uważam że to świetne rozwiązanie. U nas sie sprawdza.
    Ostatnio edytowane przez M.A.G. ; 27-06-2017 o 09:00
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  16. #256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    O Twoich obawach związanych z parciem betonu przeczytałem już wcześniej. Bardziej chodziło mi o to, żebyś mi napisał, że spokojnie wytrzyma .

    Co do gładkości betonu to mam mieszane uczucia. Gdyby "raki" rozłożyły się w miarę równomiernie i nie były jakieś duże to OK. To trudne do przewidzenia. Na pewno bezpieczniej jest dobrze zawibrować.

    Ta ściana będzie kontynuowana na piętrze i tam prawdopodobnie puszczę kabel grzejny. Generalnie wolę kable w podłodze, ale że na piętrze będą panele to planuję wszędzie kable w ścianach.

    Jak ostatecznie wykończyłeś górne powierzchnie schodów?
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    O Twoich obawach związanych z parciem betonu przeczytałem już wcześniej. Bardziej chodziło mi o to, żebyś mi napisał, że spokojnie wytrzyma .

    Co do gładkości betonu to mam mieszane uczucia. Gdyby "raki" rozłożyły się w miarę równomiernie i nie były jakieś duże to OK. To trudne do przewidzenia. Na pewno bezpieczniej jest dobrze zawibrować.

    Ta ściana będzie kontynuowana na piętrze i tam prawdopodobnie puszczę kabel grzejny. Generalnie wolę kable w podłodze, ale że na piętrze będą panele to planuję wszędzie kable w ścianach.

    Jak ostatecznie wykończyłeś górne powierzchnie schodów?


    blachą ryflowaną malowaną bardzo mocną farbą do metalu. Na tą chwilę jest więcej niż super. Nie rysuje się, śliskość porównałbym do drewna z delikatną korzyścią jednak dla blachy.

    W tle widać też raki.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  18. #258

    Domyślnie

    Bartek, zdjęcia wysiadły :/

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Bartek, zdjęcia wysiadły :/
    Dodam od siebie, że czekam z niecierpliwością na zdjęcia jeszcze nie zamieszczone z prac wspomnianych w dzienniku Karola - układanie betonu na ścianie ze schodami, ściankach przy kominie, słupach, nadprożach itd.

  20. #260
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Tak, zdjęcia wysiadły . Przy Fotosiku po 20, przy photobucket po 267 zdjęciach. A ja polecałem ten hosting. Oprócz limitu miejsca dyskowego (u mnie dopiero 21%) trzeba uważać na ilość transferu danych i linkowanie na inne strony.
    Obecne dziennik jest w remoncie, trwa wymiana linków. Zdecydowałem się na "photos.google.com". Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pewnie kiedyś trzeba będzie bulić .
    Jak wiecie z przecieków () w czwartek miałem zalewanie szalunków betonem. Na razie było to 16 słupów, części nadproży, wzmocnienia studni, dwóch małych ścianek i jednej dużej wraz z schodami wspornikowymi. Żeby zachować chronologię, seria zdjęć jeszcze z przygotowań:

    268


    269


    270


    271


    272


    273


    Ze względu na to, że ściana będzie kontynuowana na piętrze i nie chciałem mieć przerwy na grubość stropu, będę musiał go zawiesić na tych wystających prętach, a nie oprzeć na ścianie.

    274



    Pozdrawiam
    Bartek

    P.S. Regius, dzięki za zainteresowanie.
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 05-02-2019 o 17:34 Powód: Zdjęcia
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

Strona 13 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony