dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 38
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 759
  1. #601
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Druga opcja do BiU-House to okna od ADAMSA na profilu VEKA SL 82 w okleinie SPECTRAL ultramat antracytowy i zgrzewem w nowej technologii (prawie niewidoczny)
    a ja bym uważał z tym spectralem, zamawiałem w vetrexie takiego HSa w antracycie i w jednym miejscu okleina nie jest idealna, ale obniżyli cenę o 3k więc to przeszło. Co więcej te ich super zgrzewy nie są super mocne, jak będę pamietał to zrobie ich zdjęcia i drobnych mikropęknięć właśnie na zgrzewach.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #602
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    Tylko jak już, to nie w Panicie, a w IrfanView. Darmowy, bardzo szybki i można rozdzielczość zmienić masowo, np. dla 20 zdjęć na raz.
    Ja polecam FotoSizer. Prosty, szybki i darmowy.

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    a ja bym uważał z tym spectralem, zamawiałem w vetrexie takiego HSa w antracycie i w jednym miejscu okleina nie jest idealna, ale obniżyli cenę o 3k więc to przeszło. Co więcej te ich super zgrzewy nie są super mocne, jak będę pamietał to zrobie ich zdjęcia i drobnych mikropęknięć właśnie na zgrzewach.
    Zburzyłeś właśnie mój wewnętrzny spokój . To ja poproszę te zdjęcia w miarę szybko jeśli łaska.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #603

    Domyślnie

    Ja mam 150mb ram w tym HST w tej okleinie i niczego do tej pory nie zauważyłem.

  4. #604
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andnk70

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć „agb”! Napisałem na forum Floryda 3 w lesie pod Warszawą, ale nie wiem czy tam jeszcze ktoś zagląda Budujemy z żoną też Florydę 3 w Warszawie i też w lesie Czy można się jakoś z Panem skontaktować żeby zamiwnić kilka słów na tenat samej budowy i jeśli to nie problem ewentyalnie zerknąć na Pana już postawiony dom? Nie wiem jak tu można się bezpośrednio skontaktować, więc zosatwię mail kontaktowy ([email protected]) Prosilibyśmy o kontakt Pozdrawiam, Leszek.
    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja mam 150mb ram w tym HST w tej okleinie i niczego do tej pory nie zauważyłem.

  5. #605
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Wszystkich czytających ten dziennik przepraszam za "zniknięcie zdjęć", mocno biję się w pierś, to moja wina
    U. (żona B.)
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  6. #606
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Ja polecam FotoSizer. Prosty, szybki i darmowy.



    Zburzyłeś właśnie mój wewnętrzny spokój . To ja poproszę te zdjęcia w miarę szybko jeśli łaska.

    Pozdrawiam
    Bartek

    Ja też czekam na te zdjęcia mikrozgrzewów okien z okleiną spectral. Spać nie mogę po nocach przez te okna.
    U.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #607
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    To była moja żona, bo my jesteśmy BiU (Bartek i Ula)

    Zapomniałem napisać jak przebiegał u nas transport styropianu.
    Jak pisałem kupiliśmy około 300m3 styropianu grafitowego na dwa domy (dachy i elewacje). Przyjechało to wszystko trzema transportami.
    Pierwszy transport, starszy gościu, spokojny i nieśpieszący się, ponarzekał tylko, że ciężko było się wyrobić na skręcie w moją uliczkę ale poza tym żadnych komplikacji.
    Transport drugi innym samochodem i inny kierowca. Ponarzekał na zakręty i na nisko zawieszone kable elektryczne, które "nieco" naciągnął. Musiał wyjąć jedną deskę z burty przyczepy i pracownik z okolicznego warsztatu podnosił mu kable. Na budowę przyjechał nieco poddenerwowany.
    Transport trzeci. Zadzwonił, że będzie za pięć minut, a był za godzinę. Samochód ten sam co za pierwszym razem, kierowca jeszcze inny. Na budowę przyjechał z eskortą policji, która towarzyszyła nam podczas całego rozładunku. Sam nosiłem więc zeszło 2 godziny. Okazało się, że zahaczył o przebiegające nad drogą kable elektryczne. Kable się nie urwały ale pociągnęły cztery słupy, z których jeden poleciał na garaż. Mówił, że aż podniosło mu kabinę do góry. Po dwóch godzinach pisania policjantów musieliśmy czekać na inny patrol "ze specjalizacją" od katastrof w ruchu lądowym.
    Dostał mandat 500PLN za wjazd w uliczkę 3,5tony i 200PLN za nie zachowanie szczególnej ostrożności. Policja mną się w ogóle nie interesowała do czasu gdy przedstawiłem im dokument zezwalający mi dowozu materiałów budowlanych. Przypominam, że taki dokument wydawany jest na okres dwóch lat. Nie dotyczy on dowozu betonu, gdzie pozwolenie musi być wydawane każdorazowo. Dopiero wtedy wzięli ode mnie dowód osobisty. Sprawiali wrażenie jakby pierwszy raz widzieli takie pozwolenie. Pytali gdzie są dane pojazdu .
    Skończyło się anulowaniem mandatu pięciuset złotowego, a kierowca już nie jechał tą samą drogą, tylko przez pola. Życie Boba Budowniczego jest pełne wrażeń.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #608
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Bartek, jak chcesz okna poza murem zobacz czy Ci sie rolety w ociepleniu zmieszcza. U mnie byl z tym problem i doklejalem 2 warstwe styro... U Ciebie jak okno ma 80mm + skrzynka rolety 20cm z okapnikiem to musisz mieć ze 30cm ocieplenia. U mnie tylko okna wysunalem okolo 1~2 cm i rolety duzych okien nie zmieściły sie pod styro wiec polowe domu doklejalem dodatkowo styropianem 3cm.... dodatkowa niepotrzebna robota, nie mówiąc o kosztach.
    Cene za rolety masz gigantyczna - mnie 12tys wyszły a i tak dużo mi sie to wydawalo

    Wycena rolet, którą podałem była rzeczywiście przesadzona ale weź pod uwagę, że tych okien mamy sporo. Właściwie jest tylko 21 okien ale ich łączna powierzchnia 53m2 robi wrażenie (przynajmniej na nas).

    Za okna do Zx54 zapłaciliśmy około 23000PLN, a to też dosyć przeszklony dom. Do BiU-Housa zapłacimy ponad 40000PLN. Wszystko fajnie na etapie projektowania, później zaczynają się problemy techniczne a wycena boli .

    Rolety zamówimy prawdopodobnie za kwotę ok. 13000PLN + 9000PLN za osprzęt (silniki radiowe ELERO, 2xpilot itp.) = 22000PLN.

    Jeszcze małe wyjaśnienie.
    Pierwotnie nie byliśmy w ogóle zainteresowani roletami. Miały być żaluzje fasadowe. Jednak jak oglądnąłem te drugie to mi się odechciało. Bardzo liche to jest. Dodatkowo opinie sprzedawców wpłynęły na decyzję. Wszyscy sprzedawali, a nikt nie polecał. Bardzo się tłuką na wietrze, a na elewacji muszą być czujki, które w razie potrzeby zwiną żaluzję. Jeszcze te materiałowe sznureczki zapewne nie zniosą długo naszego klimatu. Idea żaluzji fasadowych podoba mi się o niebo bardziej od rolet, jednak z wyścigu zdecydowanie odpadły.
    Cechami rolet, które mnie przekonały to ochrona dużych przeszkleń (zwłaszcza na parterze) przed fruwającymi przedmiotami przy silnym wietrze, a także odseparowanie się od wzroku przechodniów wieczorami przy włączonym świetle. Energooszczędność domu z roletami mnie nie przekonuje, zwłaszcza gdy ktoś ma za kasetą 2cm styroduru. Sprzedawcy w trzech miejscach twierdzili, że 2-3cm styroduru zastępują 10-15cm styropianu . (nie wierzcie takim brednią; lambda XPS=lambda styropianu grafitowego). U nas będzie ok. 9cm ocieplenia za kasetą jednak dla mnie to i tak mostek termiczny. Rolety na pewno zmniejszają deltaT okna, ale oszczędności na pewno nie są warte 22000PLN. Myślę, że w statystycznym domu: zyski energetyczne = straty przez mostki term.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 26-01-2019 o 10:45
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #609

    Domyślnie

    Ja już przestałem reagować na opowieści że 2-3cm styroduru zastępują 10-15cm styropianu

    Mam rolety i w zasadzie ich nie używam. Jak zasłonię tyle ile potrzebuję to za ciemno, jak mniej to nie spełniają roli. Mimo wszystko zdecyduję się na żaluzje. Przy czym zamiast samego czujnika wiatru chcę użyć stacji pogodowej, która poza wiatrem będzie miała czujnik nasłonecznienia i w połączeniu z czujnikiem temp. wewn. będzie sterowała żaluzjami.

  10. #610
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eprz

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć Bartku, mógłbyś mi napisać na PW jaki rekuperator planujesz zainstalować w ZXie i jakie są koszty jego montażu?

  11. #611
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cześć. Nie udzielam się na privie. Zx54 zmieni właściciela prawdopodobnie w stanie pomiędzy SSZ, a stanem deweloperskim. Raczej powstanie sama instalacja bez rekuperatora.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #612
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Właśnie teraz mieliśmy podpisywać umowę na okna do BiU-Housa z firmą DAWKAR. Pomiar był robiony dwa tygodnie temu. Umawialiśmy się w piątek na podpisanie umowy właśnie dzisiaj o godzinie 16:00. Gdy żona zadzwoniła żeby przełożyć spotkanie na godzinę 18:00, panowie stwierdzili, że jednak nie zamontują nam okien na konsolach ponieważ ściany murowane są na zaprawę poliuretanową. Dwumiesięczne chodzenie po salonach musimy rozpocząć od nowa i jesteśmy kilka tysięcy do tyłu przez utratę promocyjnych ofert. Rozumiem, że firma ma jakieś swoje założenia ale chyba informuje się o tym klienta wcześniej np. podczas pomiaru, a nie na kilka godzin przed podpisaniem umowy i wpłaceniem zaliczki.
    Gdybyśmy nie zadzwonili to nawet byśmy się nie dowiedzieli o bezcelowości spotkania. Panowie od początku kręcili nosami na montaż poza murem, w końcu znaleźli sobie pretekst. To brak profesjonalizmu. Firma ta jest dla mnie spalona i nie warta uwagi. Nie nadążają za współczesnymi trendami.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  13. #613

    Domyślnie

    Współczuję Wam, niestety niewiele jest firm, które faktycznie nadążają za wspołczesnymi trendami. W takim zapyziałym Ciechocinku to już całkiem wiocha/ dziura milion lat za murzynami. Całe szczęście domów z gliny czy cegły nie budują...

    PS. U mnie mieli ogromny problem by okna wysunąć 2cm poza lico ścian. Gdzie tylko się dało jets max 1,5cm a czasem mniej. Partacze i tyle. Mam wrażenie, ze sporo firm od okien powstało z chęci łatwej kasy przy całkowitym braku wiedzy czy chęci jej zdobycia. Zresztą prawie cała budowlanka taka jest, wyjątków jest mało

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #614

    Domyślnie

    A może wyjdzie Wam to na zdrowie? I traficie na dużo lepszą firmę?
    Nie ma tego złego....

    Nie wiem, czy nie pisałeś już o tym, nie jestem też pewien "lokalizacji", ale wydaje mi się, że cenionym montażystą z Twojego terenu jest CINEK.
    Z tego co czytałem od ładnych paru lat, to wiele osób go chwali.

    pzdr i głowa do góry.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  15. #615
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Poszukam.
    Jestem już tym zmęczony. Gdybym musiał budować dom nie "swymi ręcami", to chyba kupiłbym gotowy.
    Dzisiaj w nocy wyjeżdżamy daleko na wczasy. Przez 3 tygodnie nas tu nie będzie. Po powrocie spodziewam się wiosny.
    Mam trochę zdjęć ale to już po powrocie.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  16. #616
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    A może wyjdzie Wam to na zdrowie? I traficie na dużo lepszą firmę?
    Nie ma tego złego....

    pzdr i głowa do góry.
    Chyba miałeś rację.
    Zaraz po przyjeździe z wczasów, na następny dzień pojechaliśmy do czterech salonów z oknami. Dwa były zamknięte z karteczką: "jestem na pomiarze", a dwa wzbudziły naszą sympatię i zainteresowanie. Z jednego dostaliśmy wstępną wycenę z warunkiem, że musimy się zdecydować do następnego dnia rano, później podwyżka. Drugi salon nas olał z wyceną. Ponieważ jedyna oferta była lepsza od tych z przed wyjazdu szybko wpłaciliśmy zaliczkę. Wszystko trochę "na wariata". Umowa na podstawie pomiaru z innej firmy, dopiero po kilku godzinach pomiar wiążący i drobne korekty. Padło na Veka Spectral antracyt.

    Montaż odbędzie się na konsolach po bokach i na górze, a od spodu kantówka drewniana. Firma elastyczna i słuchająca klienta ale ostateczną ocenę wydam po montażu.
    Dobrze, że z "DAWKAREM" nie wyszło, sąsiad też na nich strasznie psioczy po montażu u siebie.

    Moja rada dla tych którzy chcą montować w płaszczyźnie ocieplenia: jak nie macie więcej niż 25cm styropianu na ścianie to odpuście sobie. To się nigdy nie zwróci nawet przy ogrzewaniu prądem za 1PLN/kWh.
    Ja pewnie też bym sobie odpuścił ale te 30cm styro to już duża wnęka się robi. Druga rzecz to ocieplenie pod roletami, wtedy nie miałbym tam w ogóle ocieplenia, a tak będę miał 8-9cm.

    Jutro montaż w Zx54 MS Alu Look i bramy garażowej KRISPOL

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #617
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Tak mi się nie chce ale chyba muszę wrzucić jakieś zdjęcia .

    518


    519


    520


    521


    522


    523


    524


    525


    526


    527


    528


    529


    Montaż przebiegł bez większych zakłóceń. Jedynie panowie mieli problem z przeniesieniem dwóch największych okien z dużymi stałymi szkleniami. Ciężar coś około 250kg (szyby 6mm), a z wyjętym skrzydłem blisko 200kg. Nawet mnie poprosili do pomocy. Cały montaż z bramą trwał od 9:00 do 17:00.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 03-04-2019 o 19:15
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #618
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Tylko 2 tygodnie czekales na okna? Napisz mi na meila, kiedy będziesz na budowie w następnym tygodniu bo chciałbym podjechać i obejrzeć. Żadnych wad nie było? Rozumiem że zostawiasz tak bez taśm zewnętrznych żeby tynki wewnętrzne lepiej wyschły.

  19. #619
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Właśnie szukam okien i rozważałem właśnie Dawkar. Wiele osób ich w okolicy poleca, a ty piszesz co innego. Czy możesz podać nazwę firmy która finalnie zamotowała Ci okna?

  20. #620
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Tylko 2 tygodnie czekales na okna? Napisz mi na meila, kiedy będziesz na budowie w następnym tygodniu bo chciałbym podjechać i obejrzeć. Żadnych wad nie było? Rozumiem że zostawiasz tak bez taśm zewnętrznych żeby tynki wewnętrzne lepiej wyschły.
    Przypominam, że buduję dwa domy jednocześnie i piszę o pracach w obu. Staram się jednak zaznaczać którego domu dotyczą wpisy w dzienniku. Na okna dostałem termin 4tyg. ale ze względu na wczasy sam wydłużyłem do 6tyg. Żadnych wad jak na razie nie stwierdziłem. Gdy okna montowane są w płaszczyźnie muru i zapiankowane przyklejenie taśm jest utrudnione. Zastanawiam się nad Illbruck sp925. Tynków jeszcze nie mam, jedynie ściana, na której montowana była brama garażowa została wyrównana klejem.
    Do odwołania niańczę dzieci. Wszystko w rękach pana Broniarza


    Cytat Napisał Laczak Zobacz post
    Właśnie szukam okien i rozważałem właśnie Dawkar. Wiele osób ich w okolicy poleca, a ty piszesz co innego. Czy możesz podać nazwę firmy która finalnie zamotowała Ci okna?
    Ja nie twierdzę, że źle montują (chociaż sąsiad niezadowolony). Rzecz w tym, że zachowują się jak rozkapryszona księżniczka . Są stosunkowo nową firmą i nie znają pewnych rozwiązań w budownictwie takich jak: płyta fundamentowa, zaprawa chemiczna, drążenia w silikatach itp. Mądrzą się, że nie popełniają błędów przy pomiarze, a jeden zrobili całkiem poważny (okno nie mogłoby w ogóle zostać zamontowane). Jedna kaseta rolety też nie zmieściłaby się pod podciągiem na co ja zwróciłem im uwagę.
    Jeśli jesteś klientem bez jakichś indywidualnych założeń montażowych to pewnie będziesz zadowolony. Klient jednak nie ma prawa głosu więc będzie musiał zgodzić się na wszystko (oczywiście słono płacąc za dodatki), albo podpisać stosowną klauzulę. Co do wyceny to też za każdym razem doliczali sobie po tysiaczku lub dwa.

    W Zx54 montowała mi firma KARMAR - jestem zadowolony chociaż szef robił trochę fochy, że jeden dom, a liczył na dwa. Ale co do montażu są elastyczni i idzie się dogadać. Okna ALULOOK bardzo się nam podobają. Ula nawet chciała zmienić dom . Bramę o dziwo udało się dobrać kolorystycznie w 100%. Kolor jak na głównych folderach MS.

    W BiU-Housie montaż 26 kwietnia. Firma RES-DOM. Veka Spectral antracyt na konsolach i belkach drewnianych. Opinia po montażu.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

Strona 31 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony