dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 38
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 759
  1. #621
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Jeszcze trochę zaległych zdjęć wod-kan

    Zx54 - Łazienka dolna
    530


    Zx54 - Kotłownia
    531


    Zx54 - Kotłownia
    532


    Zx54 - Kotłownia (pion wody)
    533


    Zx54 - Łazienka górna
    534


    Zx54 - Łazienka górna
    535


    Zx54 - Łazienka górna
    536


    Zx54 - Łazienka górna (podejście do wanny)
    Otulina do uzupełnienia
    537


    BiU-House - Łazienka dolna
    538


    BiU-House - Druga łazienka dolna
    539


    Moje chłopaki też wybudowały domy. To ich radosna twórczość. Zabawy błotem przestają wystarczać
    540


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  2. #622

    Domyślnie

    Z oknami dopiero nabrało to wyglądu Czekam na okna w BiU Co do zabezpieczenia pianki wewnątrz weź SP925. Zdecydowanie wygodniej się tym robi, a ile nerwów zaoszczędzisz to Twoje. Naklejenie taśm od wewnątrz jest masakrą - próbowałem. U mnie w dzienniku też mam trochę zdjęć z tego etapu

    Instalacja Wod-kan mega! Zawsze podziwiam jak u Ciebie to wszystko jest przemyślane. U mnie się ten etap ciągnie strasznie.

    A wykonanie domków przez chłopaków rewelacja
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  3. #623
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Bartek, czemu drugie okna z innej firmy?

  4. #624
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post
    Z oknami dopiero nabrało to wyglądu Czekam na okna w BiU Co do zabezpieczenia pianki wewnątrz weź SP925. Zdecydowanie wygodniej się tym robi, a ile nerwów zaoszczędzisz to Twoje. Naklejenie taśm od wewnątrz jest masakrą - próbowałem. U mnie w dzienniku też mam trochę zdjęć z tego etapu

    Instalacja Wod-kan mega! Zawsze podziwiam jak u Ciebie to wszystko jest przemyślane. U mnie się ten etap ciągnie strasznie.

    A wykonanie domków przez chłopaków rewelacja
    Chyba najbardziej zmieni się wygląd po przyklejeniu styropianiu, ale rzeczywiście wygląd zaczyna się zmieniać. Zaraz pooglądam sobie zdjęcia u Ciebie.
    Chyba się mylisz co do moich przemyślanych decyzji , ale dziękuję. Chłopaki też dziękują za pochwałę domków .

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Bartek, czemu drugie okna z innej firmy?
    Coś panie po łepkach czytasz ten dziennik . Generalnie na decyzję wpłynął fakt, że MS nie chciał wsadzić szyb hartowanych do dwóch największych stałek bez podziału.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  5. #625
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Napiszesz mi co to dokładnie za kolor tego alulooka? W salonie mają zwykły antracyt i chyba ten bardziej nam pasuje, aczkolwiek ten z perełkami też się żonie podobał ale w świetle dziennym już nie. Może coś znajdzie bo nie nadążam.

  6. #626
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    AluxDB
    Zwykły grafit RAL7016 (ten co mają w KARMACIE obok tego małego Alux'a) ma prawdopodobnie najsłabszą okleinę z wszystkich przez nas rozważanych. Nie wiem jak będzie z SPECTRALEM z VEKI i Alux'em z MS'a (nowości), ale najlepsze opinie mają te okleiny z strukturą drewna. Tak wynika z rozmów w kilku salonach i z moich osobistych obserwacji (widziałem kilka zarysowań).

    Tymczasem przełożono mi termin montażu okien w drugim domu na 06-05-19.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #627
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Też mamy doprowadzoną wodę do lodówki z instalacji i ...nie korzystamy z niej. Nie wiem czy będziesz montował filtr Odwróconej Osmozy. Jeszcze przed płytkami podciągneliśmy wężyk od miejsca gdzie miał być zlew (a pod nim filtr) do miejsca gdzie miała być lodówka. Tym sposobem mamy w tej chwili krystaliczną, zimną wodę z lodówki no i tak samo czyste kostki lodu. Bez używania do tego filtra dedykowanego do lodówki.

    Wężyk jest cieniutki więc spokojnie wystarczyło małe wybruzdowanie wylewki.

  8. #628
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ostatnio na budowie trochę się działo więc najwyższy czas uzupełnić dziennik.
    Okna już zamontowane ale o tym później. Będą też filmiki z montażu, ale po kolei...

    Dla własnej dokumentacji wrzucam jeszcze dwa zdjęcia z instalacji wod-kan. Przypomniałem sobie, że nie mam jeszcze doprowadzenia wody do lodówki więc musiałem ten błąd naprawić:

    Kuchnia w BiU-Housie
    541


    Żona dostała fuchę nakładania otuliny na rurki. Tak się przejęła, że nie robi tego dobrze, że w końcu nie wykonała zadania

    Pralnio-suszarnia w BiU-Housie
    542


    Klejenie belek podokiennych.
    Belki zrobione ze sklejonych i skręconych desek szalunkowych. Deski wcześniej potraktowałem impregnatem do więźby dachowej (nierozcieńczonym koncentratem). Po wyschnięciu i skręceniu ze ścianą (śruby na wylot i dodatkowo dyble) pomalowałem folią w płynie i uszczelniłem uszczelniaczem dekarskim.

    Dlaczego z desek?
    - bo miałem
    - bo klejonka jest stabilniejsza wymiarowo (nie wypacza się tak bardzo jak drewno lite)
    - bo impregnat będzie wewnątrz kantówki

    543


    544


    Przykręcone belki

    545


    546


    547


    Wklejony styrodur pod okna w płycie fundamentowej w celu ograniczenia mostka termicznego

    548


    W następnym odcinku ocieplenie ścian w Zx54

    Pozdrawiam
    Bartek

    PS. Ten post był nad postem Wekto
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 14-05-2019 o 20:32
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #629
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Też mamy doprowadzoną wodę do lodówki z instalacji i ...nie korzystamy z niej. Nie wiem czy będziesz montował filtr Odwróconej Osmozy. Jeszcze przed płytkami podciągneliśmy wężyk od miejsca gdzie miał być zlew (a pod nim filtr) do miejsca gdzie miała być lodówka. Tym sposobem mamy w tej chwili krystaliczną, zimną wodę z lodówki no i tak samo czyste kostki lodu. Bez używania do tego filtra dedykowanego do lodówki.

    Wężyk jest cieniutki więc spokojnie wystarczyło małe wybruzdowanie wylewki.
    Witaj Wekto

    Plan mam właśnie taki, żeby nie kupować filtrów dedykowanych producenta lodówki. Domyślam się, że drogie ?! Wodę doprowadziłem do szafki zaraz obok planowanej lodówki. Tam będzie filtr węglowy lub sznurkowy. Woda z filtra odwróconej osmozy na dłuższą metę nie jest za zdrowa.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  10. #630
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Witaj Wekto

    Plan mam właśnie taki, żeby nie kupować filtrów dedykowanych producenta lodówki. Domyślam się, że drogie ?! Wodę doprowadziłem do szafki zaraz obok planowanej lodówki. Tam będzie filtr węglowy lub sznurkowy. Woda z filtra odwróconej osmozy na dłuższą metę nie jest za zdrowa.
    Dlaczego tak twierdzisz, że woda z tego filtra "nie jest zdrowa"? Jest pozbawiona minerałów, owszem, ale przecież po to stosuje się mineralizatory liniowe, aby wyrównać gospodarkę.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #631
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem, więc nie będę się wypowiadał. Mi to nie jest potrzebne do szczęścia. Piję wodę prosto z kranu od wielu lat i mi pasuje.
    Zdaję sobie sprawę z siły marketingu

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #632
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Bartek, nie wiem o jakiej sile marketingu piszesz ale z chęcią też piję wodę z kranu. Tylko po OO. Mamy własne ujęcie i uwierz, nie chciałbyś pić tej surowej. No i kwestia filtrów. Rocznie 30-40 zł i nie muszę przejmować się filtrami producenta lodówek. Ale oczywiście robisz co uważasz za słuszne. Powodzenia.

  13. #633
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Wekto, to nie do Ciebie było tylko do KLARSAN.
    Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że oczyszczamy wodę z wszystkiego, a później ją brudzimy tzn. mineralizujemy.

    Zazwyczaj wodę z własnego ujęcia trzeba odpowiednio uzdatniać więc w Twoim przypadku jest to zapewne wskazane. Ja mam naprawdę dobrą wodę w kranie. Testuję ją co dwa tygodnie w akwarium na rybach .

    Co do filtrów to często stają się siedliskiem i wylęgarnią drobnoustrojów jeśli mają dłuższą przerwę w działaniu. Choć nie dotyczy to pewnie filtra odwróconej osmozy to trzeba mieć świadomość, że nic nie jest czarno-białe.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  14. #634
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Montaż okien miał miejsce w dniach 06-08.05.2019r. Trwało to tak długo ze względu na trudności z transportem największego okna (zepsuł się jeden z samochodów). Okno o wymiarze 200x250cm miało być wyciągnięte na piętro za pomocą HDS'u ale przekonałem szefa montażystów, że damy radę zrobić to ręcznie. Lekko nie było ale ze względu na proste schody i miejsce w korytarzu na górze udało się to zrobić. Na tak długi czas montażu wpłynął również fakt wyciągania wszystkich pakietów szybowych przed montażem ze względu na konsole JBD.
    Firma montażowa "PIOTREK" spisała się bez zarzutu. Był moment, że na budowie było chyba ośmiu pracowników do tych największych okien i pięć samochodów z logiem firmy "RES-DOM". Szef firmy montażowej odpowiadał chętnie na wszystkie pytania i widać było, że wie co robi. Chłopaki pracowały dokładnie i nie śpieszyli się do następnej roboty. Firma dokonuje jednej darmowej redulacji w czasie trwania gwarancji.
    Jedyny zarzut jest do samych okien. Tutaj trochę zawaliła fabryka (KNS Śląska Fabryka Okien) dopuszczając kilka drobnych niedoróbek. Wszystko zostało spisane na protokole bez robienia jakichś trudności i mają zostać naprawione. W jednym najmniejszym okienku (wiatrołap) szef sam zwrócił uwagę na pęknięcie szyby w rogu. Jedno skrzydło będzie prawdopodobnie do wymiany ze względu na małą dziurkę w profilu.
    Do przygotowanych belek drewnianych podokiennych szef-Piotrek nie miał żadnych zastrzeżeń i nawet uśmiechał się na ilość śrub i dybli. Pewne nieporozumienie nastąpiło w sprawie wklejania pasków styroduru w płytę fundamentową, mogłem zachować tam większą ciągłość. Okna są wysunięte na 10 centymetrów tzn. prześwit między murem, a oknem ma ok. 2cm

    Okna bardzo nam się podobają. Okleina Spectral wygląda super, chociaż brudzi się nieco bardziej. Podsumowując, to jesteśmy zadowoleni i nie żałujemy wyboru.

    549


    550


    551


    552


    553


    554


    555


    556


    557


    558



    Jak zmontuję filmiki to postaram się wrzucić w następnym poście.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 17-05-2019 o 06:34
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #635

    Domyślnie

    Chata zamknięta to zacznie się inna budowa

    Pytanie mam do Ciebie. Zamierzam wykonać taras i balkon, tzn hydro i paroizolację z membrany Atlas. 15mkw za niecałe 500zl. Pod to bitum uniwersalny Atlasa (jako grunt i poprawa przyczepności) jako, że strop rownany dechą to chciałem go wyrównać. Możesz podpowiedzieć czym go wyrównać? Na wydrę myślałem o kleju do płytek (używam geoflexów atlasa zielonego i żółtego) miejscami będzie 1-2mm czyli cienko. Na to grunt i membrana samoprzylepna, potem styropian 20cm grafitu i jakaś wylewka (też na atlasa patrzyłem, poster20 albo poster80, nie znam się). Co o tym myślisz?

    PS. Zostało mi styropianu z elewacji, Knauf etixx 20cm. Jest w dotyku dość twardy. Nie wiem jaka klasa wytrzymałości na ściskanie. Na nim będzie 6-7cm wylewki i płytki (ew taras wentylowany). To poważny błąd czy ma szansę się udać?

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #636
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Widzę, że preferujesz nowinki rynkowe . Ta membrana Atlasa jest dla mnie zagadką.
    Wyrównanie klejem wysoko-elastycznym jest jak najbardziej OK. Pod lekko zbrojoną wylewkę możesz dać nawet najsłabszy styropian elewacyjny.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #637

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź membran tego typu jest kilka, Atlas jest jedną z tańszych. Klej do wyrównania będzie kosztował połowę tego co no kerakol geolite 40, ale tam warunki będą stabilne + stały docisk także nie odfrunie

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #638
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Bartek,
    strop po wylaniu miałeś całkowicie szczelny? Jak to jest właściwie z wodoszczelnością betonu?
    Ten odpowietrznik kanalizacji dałeś chyba ciut wyżej niż attyki.Wiem że powinno być wyżej, ale byłaby straszna różnica gdyby były te odpowietrzniki poniżej attyki?
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  19. #639
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Jedna sprawa to wodoszczelność betonu, a druga to wodoszczelność stropu.

    Pierwsze można osiągnąć odpowiednim zaprojektowaniem betonu, a żadne "cudowne" dodatki uszczelniające nie przynoszą oczekiwanych efektów. Musi być odpowiednie kruszywo (bazalt, granit), odpowiedni stos okruchowy, dużo większa ilość cementu niż wynika z samej wytrzymałości, superplastyfikatory itp. Beton ma wtedy odpowiednią cenę. W laboratorium wytrzymałość prawie zawsze wychodzi, a wodoszczelność już nie zawsze.

    Natomiast drugie jest dużo trudniejsze do spełnienia. Nawet jak beton będzie wodoszczelny (np. W8 ) to i tak pojawią się mikrorysy, przez które będzie kapało. Wtedy woda sączy się przez dużą powierzchnię i lepiej samemu przewiercić kilka dziurek żeby kapało w sposób bardziej kontrolowany. Gdy zaczyna padać to strop zaczyna namakać, a jak już to nastąpi to zaczyna przepuszczać wodę. No chyba, że strop ma jakiś spadek. Dużo łatwiej osiągnąć w miarę szczelny strop w warunkach 5-10 stopni Celsiusza.

    Pozdrawiam
    Bartek

    PS
    Coś w tym Twoim dzienniku cichutko.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #640
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    A ten odpowietrznik kanalizacji koniecznie musi być wyżej od ściany attyki?
    Nie pamiętam albo nie robiłeś przelewów awaryjnych?
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

Strona 32 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony