dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie blaszak czy wiata?

    Cześć!

    Dom jednorodzinny z małą działką. Do tej pory za garaż w sezonie zimowym robiła ...altana. 3m x3m. Auto małe więc kawałek tylko tyłu wystawał. No ale na zimę jak znalazł. Zero odsypywania śniegu, skrobania szyb. Bo altana z 3 stron obita deseczkami, więc jako garaż w sezonie zimowym się doskonale sprawdzała.

    Altany obecnie nie ma. Została w całości przesunięta w inną część ogrodu. Po altanie została betonowa płyta 3x3 z kotwami.

    Mogę w to miejsce kupić najtańszy blaszak, w trochę większym rozmiarze, brakujący beton - zebrać ziemię i zasypać kamieniem.

    Opcja druga to postawić samą wiatę - ale tylko sam dach na kotwach 3x3 - coś dach 4x5m bez ścian, bowiem i tak z dwóch stron rosną drzewka chaszczowate z pnączami, nie jest to na wolnej przestrzeni.

    Zaleta samego zadaszenia to to że będzie to jakoś wyglądać, a blaszak to blaszak - straszy.

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pod blaszakiem przynajmniej śniegiem nie zasypie ..... chociaż i tak zamarznie .
    Darek B

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Są blaszaki tynkowane np. pod kolor domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź w planie zagospodarowania, czy nie masz wymogu odnośnie dachu garażu/blaszaka. U mnie musi być 2-spadowy z określonym kątem. Ewentualnie innego przepisu ograniczającego Twój wybór.

    Wracając do tematu. Taki typowy blaszak jest trochę nieestetyczny...
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #5

    Domyślnie

    Z blaszakiem są same problemy.Ja postawiłam na betonowej wylewce a po miesiącu musiałam rozebrać bo kochani sąsiedzi mnie podkablowali.Potrzebne jest zgłoszenie do starostwa,mapki,numery działki,rozrysowany plan,zaświadczenie z elektrowni i gazowni,mapki zagospodarowania przestrzennego itp itd...nie polecam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony