dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie PODŁOGA NA PIĘTRZE

    Witam wszystkich
    Zamierzam doprowadzić piętro domku jednorodzinnego do użyteczności.
    Zacząłem od ocieplenia dachu również z waszą pomocą i zamierzam dalej prowadzić prace aby móc tam w nie dalekiej przyszłości zamieszkać. Chciałbym się dziś skupić na podłodze I kondygnacji(poddasza) i dowiedzieć od was co zrobilibyście na moim miejscu.
    Podłoga na poddaszu składa się z odpowiednich warstw :
    -folia
    -budowlana
    -3cm styropianu
    -ok 4 cm wylewki betonowej
    Niestety jakość tego wykonania jest żałosna, czego skutkiem są pęknięcia a wręcz miejscowe wykruszenia tej wylewki. Barak jakichkolwiek dylatacji nawet tych przyściennych powoduje to że na dole słychać najdrobniejsze kroki osoby chodzącej na górze. Może was zdziwić że odebrałem taką robotę od wykonawców no ale jestem 2 właścicielem i to jest stan zastały.
    Do całkowitego poziomu mam do dyspozycji jeszcze 3 cm i proszę Was podpowiedzcie mi co mam zrobić : czy wykonać dodatkową wylewkę na siatce robiąc przyścienne dylatacje czy zerwać wszystko i położyć system jaki oferuje np. ROCKWOOL (czego niechciałbym robic ze względów ekonomicznych).
    Dziękuję wytrwałym za przeczytanie do końca moich wypocin .

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    zapewno moza na to cos wylac, ale to jest rozwiazane co najmniej nie godne polacenia (zeby mie powiedziec niepowazne). Wywal ta wylewke, i na styropian daj folie, dylatacje i nowa wylewke z wloknami jako zbrojenie

  3. #3

    Domyślnie

    najlepiej było by skuć tą wylewkę i zrobić nową ale jeśli chciałbyś zrobić to mniejszym kosztem to zrób dylatację przy ścianach (przetnij beton przy ścianach diaksem -nie wiem jak to się pisze ale chodzi o szlifierkę kątową) a następnie wylej dodatkową wylewkę ze zbrojeniem są takie gotowe siatki do zbrojenia przeciwskurczowego ale tu powinno wystarczyć - nie zapomnij o zrobieniu dylatacji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony