dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Zależy, o który śląsk Ci chodzi. Zapytam wykonawcę, czy sobie życzy takiego kontaktu, bo nie mam zamiaru uprawiać kryptoreklamy na forum, ale z tego co wiem mają kalendarz dosyć obłożony (robią też inne instalacje).

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    O górny. Możesz przesłac na [email protected].

  3. #23

    Domyślnie

    Odezwę się, tylko daj mi trochę czasu.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam zainteresowanych !
    Może niewiele,ale wiem trochę z niedługiego doświadczenia.
    W listopadzie 2001, po namowach znajomego użytkownika, takie ogrzewanie założyłem w swojej firmie (200m2 budynek parterowy pomieszczenia na jednym poziomie).
    Od tego czasu, po niewielkich poprawkach, wszystko jest OK.
    Po pierwsze szum. Tak jak ktoś już wspomniał ważny jest przekrój kanałów, oraz moc pieca, kratki maskujące i doświadczony wykonawca (bardzo ważne!!!). Jak takiego poznać? Proste! Niech zaprowadzi Cię tam gdzie wykonał taką instalację. Jeżeli nie wstydzi się swojej roboty zrobi to z chęcią, a Ty zobaczysz, porozmawiasz z użytkownikiem itd. Ale odbiegam od tematu.
    Co do szumu. Piec, który kupiłem ma trzy prędkości wentylatora i trochę większą moc (niewiele) od minimalnej mocy potrzebnej wynikającej z obliczeń. Powietrze jest cieplejsze, prędkość jego nawiewu mniejsza, kanały o odpowiednio dużym przekroju. Mimo to szum był słyszalny. Lekarstwem okazała się zmiana kratek. Te zamontowane na początku "wypuszczały" zbyt mały strumień powietrza. Po zmianie na inne, a w niektórych miejscach zdjęte szumu powietrza NIE SŁYCHAC!
    Jeśli chodzi o kurz, to kwestia filtra na czerpni powietrza w piecu i prędkości wentylatora. Ja nie mam z tym problemu. Co prawda alergikiem nie jestem, ale na meblach jest go mniej niż miałe przy ogrzewaniu grzejnikami.
    Jedyny minus (jak do tej pory) to podgrzewanie wody. Potrzebne jest osobne urządzenie.
    Jak się tak rozpisałem to jesze o kosztach.
    Koszt całkowity łączenie z piecem (dane pomieszczeń jw. to
    16 tys. zł.
    Podsumowując: Jeżeli przez sezon grzewczy nie zauważę innych wad oprócz braku CWU z jednego urządzenia założę taką instalację w domu jednorodzinnym.

  5. #25

    Domyślnie

    Slyszalem, ze sa piece do ogrzewania nadmuchowego z funkcja podgrzewania wody. Ktos sie spotkal?

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-03-07 15:25, ryniu wrote:
    Slyszalem, ze sa piece do ogrzewania nadmuchowego z funkcja podgrzewania wody. Ktos sie spotkal?
    Są takie rozwiązania. Oczywiście taki piec zajmuje więcej miejsca, bo dostawiony jest zasobnik CWU. Woda jest przeważnie podgrzewana w piecu do 50 stopni, pompka wymusza ciągły przepływ CWU przez piec nadmuchowy.

  7. #27

    Domyślnie

    Jeśli można prosić o więcej informacji o piecach nadmuchowych z podgrzewaniem CWU. A może są i olejowe? PJ
    ppp.j

  8. #28

    Domyślnie

    Jeśli można prosić o więcej informacji o piecach nadmuchowych z podgrzewaniem CWU. A może są i olejowe? PJ
    ppp.j

  9. #29

    Domyślnie

    On 2003-03-14 17:24, ppp.j wrote:
    Jeśli można prosić o więcej informacji o piecach nadmuchowych z podgrzewaniem CWU.
    A na diabła Wam taki piec?
    Chcecie grzać wodę przepływowo?
    Próbowaliście kiedyś eksploatować coś takiego?

    Ja nawet gdyby mój piec nadmuchowy grzał wodę i tak zastosowałbym bojler, przy piecu dwufukkcyjnym porządnie się nie wykąpiesz...

  10. #30

    Domyślnie

    On 2003-03-14 17:24, ppp.j wrote:
    Jeśli można prosić o więcej informacji o piecach nadmuchowych z podgrzewaniem CWU.
    A na diabła Wam taki piec?
    Chcecie grzać wodę przepływowo?
    Próbowaliście kiedyś eksploatować coś takiego?

    Ja nawet gdyby mój piec nadmuchowy grzał wodę i tak zastosowałbym bojler, przy piecu dwufukkcyjnym porządnie się nie wykąpiesz...

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    System ogrzewania powietrznego jest oczywiscie znany szczególnie za oceanem. Tez myslłem o tym powaznie. Chciałem z robić z limayzatorem, filtrem elektrostatycznym, nawilzaczem i podziałem na strefy (pełny wypas). Firm wykonawczych duzo (szczególnie na G.Śląsku). Dostałem wyceny - pełna opcja 40 000. Podstawowa 25000. Ceny materiałow , robocizny i rozruchu.

    Mam szwagra w USA który jest architektem, projektóje takie systemy dla prawie wszystkich w USA. Przyciskałem go o wady tego systemu. Najpierw mowił, że jest fajne , super i warto zazłozyc. Jak go zapytalem o : kurz, hałas, czyszczenie kanałów, małą bezwładność powiedział... "Tak to są oczywiste minusy, nie jest to uciązliwe ale takie trudnosci występują. Gdybym miał duzo kasy i pewnośc ,że nie zmienie swojego domu do końca zycia to wybrałbym jednak wodne ogrzewanie (podłogówka i scienne)"...

    Dlatego tez zostałem przy tradycyjnym ogrzewaniu wodnym + wentylacja wymuszona z rekuperatorem (chodzi mi o komfort a nie koszty)

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Do Cavallino

    Ja się spotkałem z takim rozwiązaniem, że jest zasobnik c.w.u.
    i woda z tego zasobnika jest przepuszczana przez piec, który podgrzewa ją do 50st.
    Nie jest to normalne ogrzewanie przepływowe.
    Przepływowe jest tylko grzanie wody w zasobniku.
    Podobnie mam przecież ogrzewaną wodę w zasobniku piecem gazowym Junkers, tylko że tam woda ogrzewająca krąży w obiegu zamkniętym (spirala grzejna) a tu jest obieg "otwarty" w zasobniku.

    MCB

  13. #33

    Domyślnie

    Ryniu przeczytaj wątek "ogrzewanie powietrzem", tam się wiele dowiesz.
    DarekRz

  14. #34

    Domyślnie

    On 2003-03-17 11:26, Anonymous wrote:
    Do Cavallino

    Ja się spotkałem z takim rozwiązaniem, że jest zasobnik c.w.u.
    i woda z tego zasobnika jest przepuszczana przez piec, który podgrzewa ją do 50st.
    Tylko do 50 stopni?
    A co dalej?
    W czym takie rozwiązanie ma być lepsze od gazowego bojlera?
    Bo tańsze wiele nie jest...

  15. #35
    Guest

    Domyślnie


    Jeżeli ktoś grzeje prądem to jest to aż 50 stopni
    Dla c.w.u. wystarczy. Okresowo mozna dogrzewać do 60st.

    Rozwiązanie o którym pisałem dotyczyło pompy ciepła grunt-powietrze a samo grzanie wody było funkcją uboczną tego ustrojstwa.
    Sama zasada podgrzewania wody (w cyrkulacji poza wężownicą) jednak taka sama.

    MCB

  16. #36

    Domyślnie

    On 2003-03-19 07:57, Anonymous wrote:

    Jeżeli ktoś grzeje prądem to jest to aż 50 stopni
    Ja grzeję prądem i wolę podgrzać wodę dużo bardziej, zamiast grzać jej dwa razy tyle (wieksze i droższe urządzenie, koszt eksploatacyjny pewnie też) lub dogrzewać w I taryfie.
    Po prostu mam większy zapas.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony