dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Guest

    Domyślnie ma ktos dom w ktorym nosne sa tylko zewnetrzne sciany?

    szukam domow z poddaszem uzytkowym, ktore maja nosne tylko zewnetrzne sciany
    na razie znalazlem tylko D02 z muratora
    interesowaloby mnei rozwiazanie, w ktorym rozpietosc stropu w swietle to 8 metrow lub wiecej i byloby to zaprojektowane na monolita
    ( z gotowych to sa tylko wienerbergi a te sa strasznie drogie)

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    monolit na 8m? i chcesz zeby to bylo tanie? stropy wylewane są ekonomiczne do rozpietosci max.6m. Chyba ze caly dom bedzie pociety podciagami, ktore przejmą rolę scian nosnych
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    no wlasnie mysle o takich podciagach

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    czy tylko mnie to interesuje?
    ewentualnie istnieje mozliwosc zrobienia jednej nosnej miedy kuchnia a salonem
    ale czy to jeszcze to samo?
    a wlasnie robert
    mialem cos sie zapytac

    znasz projekt muratora d02?
    wymyslilem sobei ze pasuje mi idealnie tylko chcialem, zrobic u gory normalne pelnowymiartowe pieterko a nad tym poddasze nieuzytkowe (strych) ( dach czterospadowy)
    i zastanawialam sie czy te strop nad tym pieterkiem musi byc zelbetonowy, czy moze byc drewniany
    no i moj kierownik budowy powiedzial ze musi byc betonowy strop bo cos tam... jakos tak ta konstrukcja dachu... i nie da sie inaczej

    druga sprawa to mysle w tym D02 zrobic tez przesuniecie scian zewnetrznych z 7 w swietle wewnatrz do 8 i dlugosc zamiast 11 to cos kolo 12, 13

    zastanawiam sie czy to nie troche za duzo przerobek?
    czy ma sens kupowanie tego projektu D02?
    moj kierownik budowy twierdzi, ze tak bedzie lepiej i jemu to jest mniej roboty, bo nasmaruje mazakiem na czerwono i bedzie git
    co ty o tym myslisz?

  5. #5

    Domyślnie

    W moim projekcie były tylko zew. ściany nośne. Wew. tzw. przestrzeń dowolnej aranżacji, którą można było poukładać jak kto chciał. Za wyjątkiem dwóch słupów, które z uwagi na brak ścian nośnych wew. miały przejmować część obciążeń. Rozpiętość stropu jeżeli dobrze rozumiem o co chodzi to ok. 9m.
    W projekcie mam trzy rodz. stropu - cyt.:
    "- monolityczny gęstożebrowy
    - monolityczno - prefabrykowany
    - filigranowy prefabrykowano-monolityczny"
    Namiary na projekt przyślę jeżeli będziesz zainteresowany.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    mww
    oczywiscie ze jestem zainteresowany
    z gory dzieki

  7. #7

    Domyślnie

    Mam coś takiego .Parter to wewnętrzne dwa malutkie odcinki nośnych tyle,zeby podeprzeć podciągi,na piętrze jeden słup wewnętrzny z cegły pełnej i dwa duże podciągi.Stropy teriva i kawałki wylewanych.Oj Leonie męczysz decyzje współczuję - rok temu przechodziłam przez to jak przez świnkęPozdrawiam.K

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Leon, nie znam projektu, o którym piszesz, gdybys zamiescil link moze bym spojrzał. Ale jesli chcesz zrobic z parterowki z uzytkowym poddaszem pietrowy z poddaszem, a do tego wprowadzac takie zmiany z rozpietoscią to wcale sie nie oplaca kupowac tego projektu. Za adaptacje z takimi zmianami zaplacisz jak za projekt indywidualny. Wszystkie elementy konstrukcji do przeliczenia. Wątpię też ze na takie zmiany zezwoli autor projektu.
    Na rozpietosci 8m nie bedziesz w stanie zrobic stropu drewnianego, wysokosc belek musialaby byc calkem niezla no chyba ze nie bedziesz tam wcale chodzil. Zawsze mozesz uzyc tez belek klejonych z drewna. Rozwiązań byłoby masę - tylko gwarantuję, ze zadne nieoplacalne. A i rozpietosc dachu tez powoduje ze bedziesz musial uzyc płatwi, a one muszą być podparte. Bez zadnych slupków chociazby w domu sie raczej nie obedzie.

    a kierownik budowy glupoty opowiada, bo takie zmiany wymagaja aneksu do projektu budowlanego i pozwolenia na budowę a nie wpisu do dziennika czerwonym mazakiem.
    Wiesz jakie mam zdanie na temat pomysłów z Twoim oszczędzaniem, ale czym dluzej czytam Twoje posty, tym bardziej myslę, ze pójdziesz z torbami na tej budowie. I jeszcze te tysiac kilometrów hehe. zycze powodzenia ale czarno to widzę
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    no dzieki za odpowiedz
    z tym czerwonym mazakiem, to mam na mysli, ze on chce na tym gotowcu narysowac poprawki i gotowe
    tez sie dziwilem, ale podobno tak latwiej....

    kurcze juz faktycznei mnei to bardzo meczy
    ale to nie latwe dokonac tak waznego wyboru, kiedy tyle opcji dostepnych...

    a indywidualny projekt to na slasku 4000 ( odwiedzilem kilka biur i wszedzie taka sama cena)

  10. #10

    Domyślnie

    chopie! za śtyry koła to bier szwarko ino dej pozór, coby to był prawdziwy architekt z diplomom...
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  11. #11

    Domyślnie

    W moim projekcie D53L (Murator - Ciepły) nosne są tylko ściany zewnetrzne, z jednym wyjątkiem - kawałek ściany wokół dziury w stropie na schody.
    Rozpiętość 6 m, Teriva

    Stefan

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    leon_z_katowic szukasz czegos czego nigdzie nie ma wiec moze powinienes zastanowic sie dlaczego nikt tak nie buduje?

    Wszystko można zaprojektowac , stropy z monolitu o 10 metrach rozpietości również, dom tylko z nośnymi scianami zewnętrznymi i strop drewnainy na tych metrach , tylko nalezy zadac sobie dwa pytania :
    1. Po co to ?
    2. Kto za to zaplaci?
    Ad.1 Co chesz uzyskac budujac pustu parter? Pzeciez i tak go poszatkujesz dzialowkami , wiatropa kibelek, kuchnia itd, nie lepje przemyslec uklad i zrobic sciany nosne wewnatrz? Nie licz na to ze kiedys zmienisz aranzacje srodka budynku, to nie tylko przesuniecie scian to wszystkie instalacjie etc.
    ad.2. Jak juz zauwazyl robert skitek wiele mozna zrobic ale czesto wyjdzie drogo. Technologie maja to do siebie ze sa ekonomiczne w pewnych okreslonych warunkach , i daltego sie je stosuje. Robienie na sile monolitu rozpietego na 10 metrach traci sens ekonomiczny, technicznie jest to wykonalne. To samo dotyczy stropu drewnianego na którym opiera sie dach.
    Bazgranie po gotowcu na czerwono jest mozliwe jak przesuwasz okno o 20cm a nie jak zmienasz wszystko.
    Ciekawe jak kierownik zamieni Ci zbrojenia w stropie jak zwiekszysz rozpietosc o metr? W tym przedziale rozpietosc metr to duzo.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    tym czerwonym pisakiem to on se moze... wiesz gdzie. Na obliczeniach tez Ci pobazgra? a uprawnienia projektowe to on chociaz ma?
    łatwiej? no pewnie. tylko spytaj w którym urzedzie mu to przyjmą!
    Projekt i tak musisz dac do adaptacji. Przy takich zmianach jest to robienie nowego projektu.
    A na architektów trafiłeś bardzo tanich. u mnie drożej
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  14. #14

    Domyślnie

    Kupujesz projekt gotowy - 1500zl. Do tego obowiązkowo projekt zagospodarowania terenu i projekt wjazdu - 600 - 800zl oraz adaptacja do warunków miejscowych i ew zmiany 500 - 1000zł. Razem 2600 - 3300. Czyli że róznica od Twoich 4000 wychodzi max 1400zl. Nie trać czasu tylko rób projekt indywidualny. Wybierz młodego architekta, który ma najlepiej pracownię we własnym domu, umie słuchać i doradzić. Wystrzegaj się przemądrzałych i wszystkowiedzących. Ja szukając spotkałem się z cennikiem od 2,5 do 10kzł. Wybrałem za 3kzł + 0,5kzł za projekty przyłączy. Od momentu pierwszego spotkania do otrzymania projektu minęło ok. 3,5miesiąca. Jestem bardzo zadowolony z decyzji.

    Pozdrawiam Jacek ze Ślunska.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    idea ze scianami nosnymi tylko na zewnatrz byla taka, zeby obnizyc koszt fundamentow i tu jest sedno
    czy zaoszczedze w ten sposob cos, czy nie jesli chce dom 8 na 12
    a strop kategorycznie monolit

  16. #16

    Domyślnie

    "idea ze scianami nosnymi tylko na zewnatrz byla taka, zeby obnizyc koszt fundamentow i tu jest sedno"

    O ja pierniczę... Ty to naprawdę sobie jaja robisz
    pozdr

    PS: zbuduj dom 4x5, wtedy naprawdę zaoszczędzisz

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    nie robie sobie jaj
    mysle, ze skoro nosne sciany sa tylko na zewnatrz to odpadaja fundamenty wewnatrz pod sciany nosne
    a to znowu wykopki, beton, stal itd

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Leon, a szkód górniczych nie masz tam czasem? bo wtedy i tak dojdą Ci ściagi przekątniowe fundamentów, więc kopać i tak będziesz kopał
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  19. #19

    Domyślnie

    Leon, skoro chcesz tak bardzo oszczędzać, dlaczego nie wybudujesz mniejszego domu? Ileż to niby zaoszczędzisz na braku fundamentów wewnętrznych ścian nośnych?

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    u nas podobno nie ma szkod gorniczych
    mtom- ja nie chce oszczedzac na metrazu

    jak ktos chce samochod to proponujesz mu rower?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony