dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Mnie zastanawia czemu masz te drzwi na środku ściany za drzwiami masz 47cm za mało na szafę, za dyzo na pustą ścianę. Drzwi bym dosunął w prawo tak aby zamiast 47 było 15-20cm. Wejściowe otwarłbym na zewnątrz a środkowe bym zrobił przesuwne, chowane tam w lewo w szafę.

  2. #22

    Domyślnie

    jajmar -dzięki wielkie, czyli zrobiłbyś tak jak na szkicu?
    Nie wiem czy nadproże pozwoli o przesunięcie otw. drzwiowych o 18cm, bo są już gotowe, ale chyba warto zrobić tak jak mówisz...
    W tej opcji drzwi zewn. mogłyby nawet otwierać się do wewnątrz,
    Drzwi przesuwane byłyby chyba po stronie wiatrołapu, bo tam jest więcej miejsca, czy tak?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiatrolap4a.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	366853  

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Dokładnie jak na szkicu, drzwi te miedzy wiatrołapem a domem w większości domów jaki znam to 90% sa otwarte zamykane sporadycznie w wielkie mrozy. Jak masz przesuwne schowasz w ścianę a w razie konieczności użyjesz.

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki! Wracam jeszcze z pytaniem o szerokość drzwi w łazienkach. Ponieważ KierBud zgodził nam się na otwieranie drzwi do środka obydwu łazienek, to stąd pomysł aby zmniejszyć drzwi z 80 na 70cm. obecnie otwory drzwiowe wynoszą 91cm, byłyby ok. 81cm -co o tym sądzicie, jakieś minusy "70"-tek?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wjedziesz wózkiem inwalidzkim?

  6. #26

    Domyślnie

    Ależ złośliwy argument i tylko taki? Uffff!!! Sprawdziłam, że niektóre wózki mają <70cm. A choćby nawet to i tak nie wjadę, bo schody zabiegowe, więc jak już jutro będę kaleką to przerobię cały dom! Panie Boże daj nam wszystkim zdrowie. Amen!

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Dzięki! Wracam jeszcze z pytaniem o szerokość drzwi w łazienkach. Ponieważ KierBud zgodził nam się na otwieranie drzwi do środka obydwu łazienek, to stąd pomysł aby zmniejszyć drzwi z 80 na 70cm. obecnie otwory drzwiowe wynoszą 91cm, byłyby ok. 81cm -co o tym sądzicie, jakieś minusy "70"-tek?
    Hmm, kierbud się zgodził ale to niezgodne z PB. Drzwi 70 to troszkę wąskie są powiedziałbym nie współczesne. Co do drzwi otwieranych do środka łazienki to weż pod uwagę że ona zawsze mogą wiecej moknąć niz te otwierane na zewnątrz.

    A kominiarz co na to ? Zapytaj go bo do obioru potrzebujesz protokół odbioru wentylacji. Ciekawe co powie.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Ależ złośliwy argument i tylko taki? Uffff!!! Sprawdziłam, że niektóre wózki mają <70cm. A choćby nawet to i tak nie wjadę, bo schody zabiegowe, więc jak już jutro będę kaleką to przerobię cały dom! Panie Boże daj nam wszystkim zdrowie. Amen!
    Nie złośliwy. Miałam złamaną nogę i wiem jakie to ważne, jak kilka tygodni trzeba jeździć po domu w wózku. Odpowiednia szerokość drzwi, łazienka z brodzikiem bez progu, taka w której da się obrócić wózkiem, drzwi otwierane na zewnątrz.
    Przecież nie będziesz przerabiać całego domu, bo sobie nogę złamiesz.

    Przytomności również nigdy nie planujesz stracić?

  9. #29

    Domyślnie

    Wiatrołap, nazywany również przedsionkiem lub sienią, jest pomieszczeniem usytuowanym pomiędzy drzwiami zewnętrznymi a drzwiami wejściowymi do mieszkalnej części domu. Wiatrołap ma za zadanie wyrównać różnicę temperatur między dworem a wnętrzem budynku, a także chronić od wiatru i wilgoci. Wiatrołap może również pełnić funkcję garderoby, z miejscem na pozostawienie kurtek, butów czy parasoli. Wiatrołap, zgodnie z przepisami, nie jest rozwiązaniem koniecznym. Jednak w umiarkowanym, polskim klimacie sprawdza się bardzo dobrze i jest projektowany w większości nowych domów jednorodzinnych.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Tez mam watpliwosci czy drzwi otwierane do srodka lazienek to dobry pomysl. Nie wiem jakie masz wymiary tych pomieszczen ale takie rozwiazanie zabiera duzo miejsca. Sprawdz czy nie bedziesz nimi uderzal w kibelek, wanne, umywalke czy kabine prysznicowa. 70 cm na drzwi to za malutko moim zdaniem. Nigdy nie wiadomo co sie bedzie wstawialo do czy wystawialo z danego pomieszczenia i wtedy moze byc problem. Ja mam szerokie drzwi a non stop czyms wale w futryne bo z koszem na pranie, odkurzaczem i ekwipunkiem sprzataczki jestem troszke szersza niz 70 cm

  11. #31

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim! Zostawię jednak 80, natomiast łazienki spore i otwieranie do wewnątrz na ścianę z grzejnikiem drabinkowym -grzejnik chyba może być za drzwiami? Po prostu na zewnątrz byłyby trochę konflikty na klatce, więc tak wyszło.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Przeczytaj

    § 79 tech. war. budynków
    Drzwi pomieszczeń higienicznosanitarnych
    1. Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części - otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.
    2. W łazienkach i ustępach, z wyjątkiem ogólnodostępnych, dopuszcza się stosowanie drzwi przesuwnych lub składanych.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jajmar - to wytyczne dla budownictwa, ale nikt nikogo nie ukaże mandatem, jak zrobi we własnym domu po swojemu
    W pierwszym mieszkaniu musiałam też bardzo zwęzić drzwi do łazienki (bodajże 60 cm), bowiem nie dało się wstawić nawet małego prysznica 70x70 cm.
    Nie twierdzę, że to było wygodne rozwiązanie, ale miniaturowy metraż nie dawał innej szansy na sensowne zagospodarowanie łazienki.
    Natomiast nie polecam takich oszczędności we własnym domu, zwłaszcza takim, który jest projektowany od podstaw. Jeśli takie wygibasy trzeba robić, znaczy, że projekt ergonomicznie jest do bani.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jajmar - to wytyczne dla budownictwa, ale nikt nikogo nie ukaże mandatem, jak zrobi we własnym domu po swojemu
    .
    Niby tak, ale warto aby inwestor wiedział jak powinno być i dlaczego.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a to oczywiście warto.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony