dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 23
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 450
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Mmelisa- możesz mi napisać skąd masz balat? jak dla mnie tymczasówka lepsza od granitu

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post
    Ja wróce jeszcze do stołu, bo byłam akurat dzisiaj w agacie i widziałam krzesła (faktycznie super sa i jeszcze sie bujają ) ale stołu nie mieli na ekspozycji, mozesz zdjecie zbliska pokazać , szczególnie na naroznikach jak jest wykończone. I czy jestes zadowolona z tego stołu? Jak ze śladami po goracych kubkach, rozlanym winie itp Ile czasu juz go uzytkujecie?
    Cześć. Stół użytkujemy od 26 sierpnia 2016. Znalazłam go w Agacie na etapie fundamentów i nawet wtedy już chciałam go kupić, ale mąż mnie powstrzymał (postrzeloną wariatkę-zakupoholiczkę) i potem na etapie urządzania pojawiła się koncepcja zrobienia takiego na wymiat u stolarza. Dostaliśmy namiar od sąsiadów. Ale sąsiedzi mają stół rozkładany do 220 cm i wkładki są dokładane od zewnętrznej strony stołu (od str krótszych boków), przy stole 360 cm byłby problem z jego wykonaniem. Baliśmy się trochę o mechanizm rozkładania stołu, naczytałam się że mało który stolarz potrafi zrobić stół z porządnym mechanizmem.
    Paged stoły w takim rozmiarze robi już od dobrych kilku lat, więc mechanizm mają sprawdzony. Nie ma negatywnych komentarzy na temat naszego stołu w internecie. Zdecydowaliśmy się w końcu na Paged Montana i jesteśmy zadowoleni.
    Zrobiłam kilka zdjęć z bliska:





    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 24-10-2016 o 09:45

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Cześć, z jakiej firmy masz lodówkę bo też chcemy lodówkę do zabudowy bez zamrażarki.
    Witaj. Lodówka to Liebherr IK 3510 COMFORT. Bardzo ciężko jest zobaczyć i dotknąć lodówki do zabudowy bez zamrażalnika w sklepie ponieważ oni na ekspozycję takich nie sprowadzają , bo bardzo mało się ich sprzedaje. Oglądnęłam w necie wszystkie tego typu jakie znalazłam i po weryfikacji opinii i funkcjonalności w środku stwierdziłam że Liebherr to najbardziej pewna na dzień dzisiejszy propozycja.
    Co do funkcjonalności to koniecznie chciałam mieć lodówkę ok. 180 cm wysoką bez zamrażalnika, czyli dużą dwie duże osobne szuflady, podświetlenie LED oraz szklane półki i porządny plastik w środku.
    Ceny tych lodówek bez zamrażarki wysokich na 180 cm krztałują się od 1 800 do nawet 15 000, ale tej ostatniej może nie wymawiaj głośno, albo może najpierw usiądź
    Jak sprawdzisz cenę naszej to przekonasz się, że jest jeszcze w miarę rozsądna bo Liebher model wyżej to już jakiś kosmos. Ale to tylko moja opinia oczywiście Model wyżej ma taką szufladę FRESH w której jest obniżona temperatura i można przechowywać mięso i ryby dłużej niż zwykle. Powiem jednak szczerze, że nie znalazłam wiarygodnych opinii potwierdzających funkcjonalność tego rozwiązania. Bardzo chciałam mieć taką szufladę, ale nie mam i wcale mi jej nie brakuje (pewnie dlatego, że jej nie mam)
    W poprzednim mieszkaniu mieliśmy zabudowaną lodówko-zamrażarkę Whirpool i przez 10 lat chodziła. Przed wyprowadzką skraplała się woda pod szufladami na warzywa(cokolwiek to znaczy), ale lodówka i zamrażalnik nadal były sprawne. Jedyna jej wada była taka że dla 4 osobowej rodziny była za mała.

  4. #204

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o lodówki do zabudowy to jest jeden fakt, który musisz wziąć pod uwagę. Są one znacznie mniejsze w środku (pojemnościowo) niż lodówki wolnostojące. Moja Siostra miała w wolnostojącą i wymieniła na zabudowaną. Nie mogła się przyzwyczaić przez pierwszych kilka tygodni do rozmiarów tej drugiej.
    Różnica jest ok 1/3 pojemności.

  5. #205

    Domyślnie

    Sitoo bardzo dziekuję za odpowiedź i za zdjęcia, W necie widziałam te stoły z jakąś ramką w miejscu łaczenia nóg i blatu i nie podobało mi sie to, wydawało mi sie że u Ciebie tego nie ma i faktycznie masz bez. A jak z tym winem i goracymi kubkami?
    Przeoczyłam temat lodówki u Ciebie a teraz doczytalm że masz bez zamrazalnika i ja tez taką u siebie zaplanowałam, tylko wybrałam elektroluxa bo najtańszy.
    Parapety zamówiłam drewnopodobne i wystajace po centymetrze z kazdej strony, zobaczymy jak wyjda
    Wyslałam Ci jeszcze cos na priv wcześniej.

  6. #206

    Domyślnie

    Witaj Magdalena74
    Na priv właśnie Ci odpisałam
    Z tym stołem masz rację jest Montana taki jak nasz i Montana z tymi srebrnymi wstawkami. Ten pierwszy jest rozkładany do 360 cm a ten drugi do 220 cm. Wydaje mi się, że ten pierwszy nazywa się Montana II a ten drugi Montana I

  7. #207

    Domyślnie

    Teraz mi się przypomniało, że mam na komputerze gdzieś zdjęcie hydrocorku z etapu klejenia go do podłogi. Mam nawet zdjęcie kleju. Znajdę i załączę. Tylko musisz dać mi 1 dzień bo szukanie nie jest moją największą zaletą

  8. #208

    Domyślnie

    6 stron temu obiecałam Wam pokazać schody z balustradą. Dziś moja obietnica nabrała mocy prawnej

    Zrobię sobie porównanie bez i z balustradą;









    Po kilku tygodniach miaszkania bez balustrady myśleliśmy o tym żeby jej w ogóle nie robić. Wyżłobienie pod szybę by się czymś zakleiło i już. Podobała się nam taka otwarta przestrzeń. Dziewczyny schodząc na dół nie korzystały w ogóle z 5 ostatnich schodów bo z 6. schoda skakały na dół- miały niezłą frajdę. Jednak teraz dopiero te schody wyglądają na dokończone (tak ja to widzę
    A co Wy sądzicie o wesji bez i wersji z ?

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    podoba mi się "z" - szkło przecież nie zabiera nic optycznie

  10. #210

    Domyślnie

    Dzięki Wiwik I proszę o dalsze opinie

  11. #211

    Domyślnie

    Zdecydowanie z balustradą lepiej, a ta drewniana poręcz to taka kropka nad i, bardzo ładnie.

    a zdjęcia z klejenia korka z miłą chęcia zobaczę, choć ja będę musiała mieć jakiś podkład bo korek laczy mi sie z płytkami, a one będą jakies 2 cm wyzej.

    A miałam jeszcze pytać o to rozlane wino i gorace kubki na stole, dzieje się coś?
    Ostatnio edytowane przez Magdalena74 ; 25-10-2016 o 15:59

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post

    a zdjęcia z klejenia korka z miłą chęcia zobaczę, choć ja będę musiała mieć jakiś podkład bo korek laczy mi sie z płytkami, a one będą jakies 2 cm wyzej.

    A miałam jeszcze pytać o to rozlane wino i gorace kubki na stole, dzieje się coś?
    Ad 1. 2 cm różnicy? płytki mają ok. 10 mm +klej ok 4 mm to jest 14 mm. Czy macie różny poziom wylewki pomiędzy korytarzem a pokojami? U nas też wyszła różnica, ale została wyrównana klejem (podczas klejenia hydrocorku) a na łączeniu płytek z hydrocorkiem jest listwa progowa na górze, a na dole korek. Jutro prześlę zdjęcia jak to wygląda.
    Magdalena74 chciałabym wyprowadzić Cię z błędu. Hydrocork to nie jest korek, żebyś nie była rozczarowana. Korka na podłodze nie widać, on jest warstwą podłogi grubości 3 mm i nie jest to warstwa wierzchnia.


    Ad 2. Jeśli chodzi o stół to nic się nie odparza. Plamy też nie zostają. Kladę na nim szklanki ze świeżo zaparzoną herbatą/kawą, szklany dzbanek z herbatą (bez podstawki) i nic. Nie próbowałam kłaść garnków ściągniętych prosto z indukcji, ale chyba zaoszczędzę sobie takich eksperymentów, chociaż jak sobie o tym pomyślę to trochę mnie korci
    Wylane na stół było już chyba wszystko (za wyjątkiem zmywacza do paznokci ) i nie ma żadnych plam
    Ostatnio starsza córka porysowała stół pastelami olejnymi (to takie farby wyglądają jak świecowe) i zeszło wszystko wilgotną szmatką.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 26-10-2016 o 09:56

  13. #213

    Domyślnie

    Korek mówię w skrócie Nie nie mamy róznicy poziomów, jeszcze nie sa kładzione płytki wiec nie wiem ile to faktycznie wyjdzie. Ale Wy wyrównaliscie cała powierznie pokoju do równego czy tylko w okolicach drzwi?
    Nie nie stawiaj gara bo bedzie na mnie

  14. #214

    Domyślnie

    A propos mojej starszej córki. W przedszkolu jest konkurs Aquafresh. Dzieci przynoszą paragony z zakupu produktów Aquafresh i za to będą nagrody. Moje dzieci lubią oglądać reklamę tej marki i śpiewać piosenki, które puszczane są na kanałach dziecięcych. Każdy kto ma dzieci to wie, że one uczą się dialogów z reklam na pamięć i to się dzieje jakby samo. Trudno im nauczyć się własnego imienia i nazwiska ale dialogi z reklam wchodzą im do głowy bez najmniejszego trudu
    Wychodzimy do przedszkola. Alicja machając paragonem mówi do mnie :
    " Mama a Ty wiesz co w tej reklamie mówią? (to było pytanie retoryczne) Mówią tak: Konkurs Aquafresh! Nagrody gwarantowane. Patron medialny Polska....."
    I ciągnie dalej:
    " Mama a Ty wiesz kim jest ten patron medialny?"
    Poruszona geniuszem mojego dziecka zrobiłam oczy jak 5 polskich złotych i z zainteresowaniem zapytałam:
    "Kim on jest Kochanie?"
    Moje dziecko widząc dodatkowo moje poruszenie nabrało powietrza w płuca:
    " To jest ten dinuś z reklamy - ten fioletowy!!!"

  15. #215

    Domyślnie

    dzieciaki są boskie, warto zapisywać sobie najfajniejsze powiedzonka, po latach super sie do tego wraca

  16. #216

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post
    Korek mówię w skrócie Ale Wy wyrównaliscie cała powierznie pokoju do równego czy tylko w okolicach drzwi?
    Nie nie stawiaj gara bo bedzie na mnie
    No to ok. Bo już myślałam że Cię w błąd wprowadziłam .
    Nie było wyrównywane na całej powierzchni, ale tuż pod drzwiami też nie. Tylko ostatnie kilkadziesiąt centymetrów podnosili aż zniwelowali różnicę. W każdym razie gołym okiem tego nie zobaczysz.

  18. #218

    Domyślnie

    No dobra pytanie jeszcze o amortyzacje, czy odczuwasz ją na korku? Czy sie po tym chodzi jak po zwyczajnych panelach?

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post
    No dobra pytanie jeszcze o amortyzacje, czy odczuwasz ją na korku? Czy sie po tym chodzi jak po zwyczajnych panelach?
    Niestety nie mogę odpowiedzieć Ci obiektywnie na to pytanie. My mamy Hydrocork klejony do podłogi, a Ty będziesz miała podkład. To jest duża różnica, bo podkład amortyzuje. Nie chodziłam po Hydrocorku z podkładem ale chodziłam po panelach z podkładem bo takie mieliśmy w poprzednim mieszkaniu. Po naszej podłodze chodzi się komfortowo. Nie czuć pod stopami żadnych nierówności.Podłoga nie jest twarda tak jak panele, jest elastyczna, a twarde przedmioty np klucze które spadają na Hydrocork nie zapadają się w nim robiąc dziurę tylko mają moment delikatnego odbicia zanim całkiem upadną na ziemię. Jakby spadły na coś elastycznego (bo ta podłoga jest elastyczna )

  20. #220

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych edytowałam wpis na stonie 4 godz. 6:04. Dodałam tam zdjęcia akcesoriów łazienkowych.

Strona 11 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony