dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 23
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 450
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Sitoo, czy to oznacza, że masz salon z antresolą?
    Witaj Jolka, tak, mamy salon z antresolą. To jest zdjęcie z dołu (dzieciaki podczas przyjęcia urodzinowego starszej córki urządziły sobie zabawę z balonami )


    Na pewno w pierwszych kilku tygodniach po zamieszkaniu musieliśmy się przyzwyczaić do przestrzeni jaką mamy w salonie, mówię o tej przestrzeni od podłogi do sufitu, bo jest to jakieś 5,5 metra wysokości. Ale przeprowadzając się z mieszkania w bloku do domu do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić. Na dzień dzisiejszy idąc do sąsiadów, którzy nie mają antresoli w salonie czegoś mi brakuje W salonie nie ma pogłosu (dźwięk podczas rozmowy nie odbija się od ścian i nie wraca echem do uszu rozmówców). Salon jest dla nas przytulny, bo nie ma w nim chaosu meblowego, kolorystycznego i jest porządek. To pomieszczenie w naszym domu kojarzy się nam z odpoczynkiem. Przestrzeń w górę nie działa na niekorzyść, ponieważ ludzkie oko ogarnia tylko część przestrzeni w jakiej przebywasz i nie rejestruje tych 5,5 metra przestrzeni do sufitu kiedy akurat patrzysz w kominek. Ważne jest też na pewno oświetlenie. Oprócz głównego światła mamy również lampkę nad rogówką, i jeszcze 4 tuby wzdłuż sufitu nad kominkiem (bo tam jest już sufit tradycyjny). Bardzo żadko włączamy główne światło, raczej używamy dwóch pozostałych źródeł światła, które przed chwilą wymieniłam. Ja osobiście uważam, że każdy z nas jest inny i każdy ma inne potrzeby, ciężko mi powiedzieć jak Ty będziesz się czuła w salonie z antresolą, ale życzę Ci abyś czuła się w nim wspaniale
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 19-03-2019 o 09:18

  2. #422

    Domyślnie

    Wczoraj zapaliliśmy w kominku, pierwszy raz w tym sezonie

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Napisał sitoo Zobacz post
    Obecnie okna 3 szybowe mają podobną przenikalność cieplną jak ocieplone ściany. (
    Raczej około 10-krotnie wyższą. Jedno 0 tobie uciekło po przecinku

  4. #424

    Domyślnie

    Cytat Napisał sitoo Zobacz post
    Nie wiem czy zauważyliście, ale mamy już obraz w dolnej łazience , obraz mamy już od jakiegoś czasu, ale nieustannie się z niego cieszę


    Widzę gniazdo wtykowe w złym stopniu ochrony (powinno być co najmniej IP44) i nie wiem czy zachowana jest minimalna odległośc od umywalki.

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Ja w obronie kolorów we wnętrzu. Świetny wątek a propos. Muszę poczytać trochę o tym oddziaływaniu kolorów bo mnie tym zaintrygowałaś. Ja jestem akurat fanką kolorów i tylko w takich wnetrzach dobrze sie czuję. .
    Po pierwsze primo, dziękuję bardzo za komplement
    I odnośnie kolorów... Brawo Jolka właśnie o to mi chodzi, że pomimo panującej mody każdy z nas powinien tak urządzić własny dom , aby czuł się w nim dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Dlatego właśnie trzeba dokładnie przemyśleć jakie mamy potrzeby i preferencje, oraz wziąć pod uwagę potrzeby naszych domowników. Szalej z kolorami jeśli czujesz się w nich dobrze. To jest Twój dom i jego wielkość oraz wystrój idzie za Twoimi potrzebami a nie za potrzebami ludzi, którzy bywają u Ciebie kilka razy w roku (dla tych drugich powinnaś na pewno posprzątać zanim przybędą i co do tego nie mam wątpliwości i tyle )

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Widzę gniazdo wtykowe w złym stopniu ochrony (powinno być co najmniej IP44) i nie wiem czy zachowana jest minimalna odległośc od umywalki.
    Cześć Brencik, mógłbyś rozwinąć temat? Co z tym gniazdkiem wtykowym (bardzo ładnie to nazwałeś ), co to jest IP44 i jaka powinna być odległość ?

  7. #427

    Domyślnie

    Rozumiem że wybudowałaś dom i tego nie wiesz?
    Dla mnie szok.

  8. #428

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    świetny patent z tym gniazdkiem, napisz o tym tutaj:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...�c-jeszcze-raz
    Potwierdzam, że to jedna z tych rzeczy, o których mało kto myśli, a warto (link do posta nr 1 i do posta nr 2 ).

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Rozumiem że wybudowałaś dom i tego nie wiesz?
    Dla mnie szok.
    Skąd założenie, że każdy inwestor zna się na budowaniu i normach? Inwestor zatrudnia fachowca, któremu płaci i wymaga, żeby takich rzeczy pilnował.
    Ostatnio edytowane przez Tern ; 20-11-2018 o 11:48

  9. #429

  10. #430

    Domyślnie

    Berciiik... poprosiłam żebyś napisał, a nie załączył link. Ostatnio wiele osób tu zagląda i na pewno z chęcią przeczytaliby o problemie, który poruszyłeś.
    Nawet jeśli moje gniazdko nie jest bezpieczne ze względu na wilgoć i zachlapanie to ja już tego nie zmienię, ale Ty możesz doradzić osobom, które są jeszcze na etapie budowy "przed instalacjami".
    Napisz proszę co wiesz.

  11. #431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zmienić akurat można prosto, bo wymieniasz tylko wkładkę gniazdka w ramce.
    W miejscach, gdzie jest ryzyko zachlapania gniazdka, lepiej używać gniazdek z klapkami i gumką izolującą przed wnikaniem pary wodnej do wnętrza.

  12. #432

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zmienić akurat można prosto, bo wymieniasz tylko wkładkę gniazdka w ramce.
    W miejscach, gdzie jest ryzyko zachlapania gniazdka, lepiej używać gniazdek z klapkami i gumką izolującą przed wnikaniem pary wodnej do wnętrza.
    Ramkę zmienić jest prosto, mam taką w tej łazience przy podłodze, chodziło mi raczej o odległość od umywalki.

  13. #433
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sitoo Zobacz post
    Witaj Jolka, tak, mamy salon z antresolą. To jest zdjęcie z dołu (dzieciaki podczas przyjęcia urodzinowego starszej córki urządziły sobie zabawę z balonami )


    Na pewno w pierwszych kilku tygodniach po zamieszkaniu musieliśmy się przyzwyczaić do przestrzeni jaką mamy w salonie, mówię o tej przestrzeni od podłogi do sufitu, bo jest to jakieś 5,5 metra wysokości. Ale przeprowadzając się z mieszkania w bloku do domu do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić. Na dzień dzisiejszy idąc do sąsiadów, którzy nie mają antresoli w salonie czegoś mi brakuje W salonie nie ma pogłosu (dźwięk podczas rozmowy nie odbija się od ścian i nie wraca echem do uszu rozmówców). Salon jest dla nas przytulny, bo nie ma w nim chaosu meblowego, kolorystycznego i jest porządek. To pomieszczenie w naszym domu kojarzy się nam z odpoczynkiem. Przestrzeń w górę nie działa na niekorzyść, ponieważ ludzkie oko ogarnia tylko część przestrzeni w jakiej przebywasz i nie rejestruje tych 5,5 metra przestrzeni do sufitu kiedy akurat patrzysz w kominek. Ważne jest też na pewno oświetlenie. Oprócz głównego światła mamy również lampkę nad rogówką, i jeszcze 4 tuby wzdłuż sufitu nad kominkiem (bo tam jest już sufit tradycyjny). Bardzo żadko włączamy główne światło, raczej używamy dwóch pozostałych źródeł światła, które przed chwilą wymieniłam. Ja osobiście uważam, że każdy z nas jest inny i każdy ma inne potrzeby, ciężko mi powiedzieć jak Ty będziesz się czuła w salonie z antresolą, ale życzę Ci abyś czuła się w nim wspaniale
    Sitoo, strasznie się cieszę, że nie ma pogłosu. Uspokoiłaś mnie. To mnie troche martwiło ale nie na tyle, żeby nie czekać z niecierpliwością na swoja własna antresolę.To właśnie ona zadecydowała o wyborze takiego a nie innego projektu. Zresztą są podobno sposoby na poprawę akustyki ale wolałabym jednak nie musieć kombinować. Tak jak Ty wolę światło że tak to określę "lokalne" . W domu tylko takiego używamy. Górne zapalam tylko jak mamy gości. Choć mąż akurat inne przyzwyczajenia wyniósł ze swojego domu ale jakoś to zaakceptował. W ogóle oprócz tych kolorów to widzę, że mamy bardzo podobny gust. Cegła, ciepłe drewno na podłogach, beton, trochę czerni i bieli. Taka klasyka, zawsze modna. W nowym domu też całkowiecie z tego nie zrezygnuję choć jak wspomniałam pójdę troche bardziej w klimaty loftowe ale głównie za sprawą mebli i dodatków.. Żeby było troche inaczej niż mam teraz no bo w przeciwnym razie po co się przeprowadzać? Niestety obecny dom nie nadaje się do kompletnej przebudowy - ograniczenia techniczno-projektowe. A z tym gniazdkiem to wyczuwam, że Brencik sobie zażartował. Jak niby woda mogłaby się do niego dostać? Nie dajmy sie zwariować, to nie obiekt publiczny..

  14. #434

    Domyślnie

    Nie wiem Jolka czy żartował, ale nawet jeśli nie to miał prawo wyrazić własne zdanie z największą uprzejmością na jaką go stać było w tej sytuacji
    A poza tym bardzo się cieszę że wtrącił swoje 3 grosze w moim wątku, bo to co napisał jest interesujące i potrzebne

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Rozumiem że wybudowałaś dom i tego nie wiesz?
    Dla mnie szok.
    Brecik mam nadzieję ,że w związku z szokiem jaki Ci zafundowałam nie doznałeś uszczerbku na zdrowiu, martwię się bo nie odpisałeś...

  15. #435

    Domyślnie

    Odnośnie jeszcze kwestii, którą poruszył Brecik.
    Mamy bezpieczne gniazdko w łazience dolnej przy podłodze, ono tak wygląda:



    Nie jest najpiękniejsze na świecie

  16. #436

    Domyślnie

    W naszej szkole jest zbiórka na szlachetną paczkę dla rodziny potrzebującej. Pani jest samotną matką z czwórką dzieci i w tym roku dostała od miasta mieszkanie w kamienicy, gdzie łazienka jest w korytarzu na półpiętrze. Ten post miał dotyczyć łazienki w naszym domu, ale sytuacja ww. tak mnie poruszyła, że nie mogłam o tym nie wspomnieć. Nie mogę sobie wyobrazić czwórki dzieci w mieszkaniu bez łazienki.
    A teraz na temat. W naszym domu są dwie łazienki.
    Dolna łazienka ma ok. 6 m2, a górna ma 15 m2. W obu łazienkach jest prysznic ale tylko w górnej jest wanna. O niektórych kwestiach pisałam już wcześniej, więc być może się powtórzę... Łazienka dolna jest dla gości oraz dla mojego męża, który w wieku dojrzewania naszych córek zapewne nie dopcha się do górnej łazienki, więc będzie korzystał z tej na dole (być może uda nam się wtedy uniknąć rozlewu krwi ) Ja nie zamierzam przenosić się do dolnej łazienki, ale nie jestem pewna, czy będę miała coś do gadania, tak więc nie zarzekam się
    Dolna łazienka była powiększana na niekorzyść pokoju gościnnego z którym sąsiaduje jedną ścianą, ponieważ w projekcie miała ona 4,6 m2 i jej rozmiar uniemożliwiałby zamontowanie kabiny prysznicowej o rozmiarze 90 /90. My jesteśmy wysocy, więc kabina 70/70 nie wchodziła w grę, a taka była zaplanowana w projekcie i żadne z nas tego nie zauważyło wcześniej. Na szczęście zanim chłopaki postawili ściany wewnętrzne wtargnęłam na budowę z moim zestawem do rysowania i mierzenia i wyrysowałam prawidłowy rozmiar łazienki Zapewniam Was, że łazienka mniejsza niż 6 m2 nie ma żadnego sensu, bo zwyczajnie będzie za mała. Będziecie musieli upychać w niej na siłę wszystkie sanitaria i będziecie się potykać w niej o samych siebie. Nasza górna łazienka z kolei jest bardzo duża (większa niż pokoje córek) i stanowczo stwierdzam, że jest idealna dla czteroosobowej rodziny. Mówimy tutaj oczywiście o wygodzie użytkowania tego pomieszczenia. Wiem, że każdy ma inne potrzeby pod tym względem, dlatego rozumiem tych, którzy czytając to stukają się teraz w głowę stwierdzając, że jestem rozpieszczona do granic możliwości Ja uwielbiam obie nasze łazienki, ale mieliśmy też pełną świadomość ile będzie kosztowało nas ich wybudowanie i wykończenie. Musicie o tym pomyśleć zanim zaplanujecie pokój kąpielowy w gigantycznym, wolnostojącym dżakuzi z porcelany Pamiętajcie też o tym,że im większa łazienka tym więcej sprzątania
    Jedną tylko rzecz zmieniłabym w dolnej łazience, zrobiłabym trochę mniejsze okno, tak aby ktoś kto korzysta z toalety nie był widoczny z ulicy (miska WC jest przy ścianie z oknem) Natomiast zachęcam Was do przemyślenia sprawy jeśli planujecie zrobić w łazience okno balkonowe, każdy z nas w pewnych sytuacjach ceni sobie intymność.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 26-11-2018 o 10:36

  17. #437

    Domyślnie

    Cytat Napisał sitoo Zobacz post
    ..... Jedną tylko rzecz zmieniłabym w dolnej łazience, zrobiłabym trochę mniejsze okno, tak aby ktoś kto korzysta z toalety nie był widoczny z ulicy (miska WC jest przy ścianie z oknem) Natomiast zachęcam Was do przemyślenia sprawy jeśli planujecie zrobić w łazience okno balkonowe, każdy z nas w pewnych sytuacjach ceni sobie intymność.
    Można to rozwiązać w taki sposób, że wewnętrzną szybę w pakiecie zrobić mleczną. Tak jest u mnie i doskonale się to sprawdza. A jeśli ma być nowocześnie, to są takie szyby, które robią się mleczne lub przezierne w zależności od przepływającego napięcia

  18. #438

    Domyślnie

    Chciałam się z Wami podzielić moją radością Mamy już kostkę na podjeździe





    Sprawa z kostką nie była taka prosta.
    Po pierwsze nie jest to sprawa tania, a po drugie aby zakupić kostkę, którą wybraliśmy, w wybranym przez nas kolorze i rozmiarze musieliśmy zaczekać kilka miesięcy aż ją wyprodukują. Chodzi o to, że nie jest to kostka standard, która schodzi w brukarstwie w ilości tysiąca metrów i aby ją wyprodukować trzeba zmienić matryce w maszynach. Dlatego firmy produkujące kostkę muszą zaczekać, aż danego rodzaju, koloru i rozmiaru zbierze się większa ilość, aby interes w ogóle się opłacał. Następnym problemem było umówienie ekipy, która miała ją położyć. Z terminu "za dwa miesiące" zrobiło się pół roku. Tak więc czekaliśmy i się doczekaliśmy

    kostka jest jeszcze zasypana piaskiem, dlatego są na niej ciemniejsze i jaśniejsze plamy, ale ten wątek to przecież nie jest katalog pokazowy, więc na razie dzielę się z Wami tym co jest , a innym razem wyślę jak już będzie wysprzątane

    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 05-04-2019 o 12:13

  19. #439

    Domyślnie

    Jeszcze dłużej czekaliśmy na kostkę na taras. Wymyśliłam sobie wzór i musieliśmy znależć taką kostkę, aby te jasne płyty były podzielne przez 2 ciemniejsze pod wględem ich długości. Drugim, a w zasadzie pierwszym (bo ważniejszym) warunkiem było, iż miała być ona fabrycznie impregnowana. No i jest jedno i drugie

    Początek naszego tarasu mogę Wam pokazać już teraz. Koniec będzie dopiero w maju.



    I jeszcze jedno, tym razem z przechodniem
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 20-03-2019 o 12:00

  20. #440

    Domyślnie

    Drodzy odwiedzający mój wątek , nadeszła wiekopomna chwila. Mamy wykończony taras
    Nie macie pojęcia jak ja się cieszę
    Trochę nas panowie zaskoczyli, bo mieli być w połowie kwietnia, ale dla nas w sumie im wcześniej tym lepiej.
    Panowie w liczbie dwóch pracowali przez 2 dni po 10 godzin dziennie. Z całym przekonaniem mogę polecić firmę. Solidni, bardzo pracowici (pracowali prawie bez przerwy), bezproblemowi, samowystarczalni, wszystko zostawili czyściutkie zarówno taras jak i przestrzeń wokół której pracowalin nie znalazłam po ich pobycie nawet jednej drzazgi już o niedopałkach pierosów, torebkach po herbacie i butelkach po piwie nie wspomnę Właściciel firmy jest Białorusinem, pracownicy również. Pan Denis (właściciel) poświęcił nam sporo czasu, przed wykonaniem tarasu jak i po jego wykonaniu. Najpierw tłumacząc nam ze szczegółami jak taras będzie wykonany i z jakich materiałów, jak powinno zachowywać się drewno, które wybraliśmy na taras, jak wyglądają kwestie reklamacji itd. Podczas wykonanych prac przyjechał żeby sprawdzić, czy wszystko jest dobrze przez chłopaków wykonywane i czy my nie mamy jakichś zastrzeżeń, a następnie po wykonanej robocie czyli wczoraj przyjechał do nas aby sprawdzić czy wszystko jest dobrze wykonane, odpowiedział na wszystkie nasze pytania i wątpliwości (których oczywiście mieliśmy trochę), a następnie zapowiedział, że będzie pojawiał się u nas raz w roku przez pierwsze kilka lat aby zobaczyć czy nadal wszystko jest w porządku i jak zachowuje się drewno, za naszą zgodą oczywiście Jeśli chcielibyście namiar na firmę to na priv zeznam wszystko
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 01-04-2019 o 08:40

Strona 22 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony