dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 200
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ellekarol

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie pamiętam. Ale chyba AdamY. Please z tymi rysunkami, bo żona chce mnie "ukatrupić". Moje pręty fi 12 nie dają rady. Muszę się chyba uzbroić w 18-ki. Serdeczne pozdro

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ellekarol

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    rafalek. chodzi ci o szafkę narożnikową dolną 90x90? Jeśli tak to prześlę ci wymiary. A jeśli robisz sam kuchnię to daj cynka - pomogę.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Pomysł niestety upadł. Za miesiąc przeprowadzka a czasu nie starczyło nawet na malowanie. Meble zamówiliśmy u stolarza. Całość z montarzem i dowozem troszkę ponad 5 tys.

  4. #44

    Domyślnie

    Jak można zrobić meble z drewna formirowanego?
    Mam kształt frontów jakie chciałbym uzyskać. Tylko gdzie znajde kogoś kto przygotuje mi na wymiar jaki podam?
    Potrzebne było by wyfrezowanie płyty wiórowej lub sklejkowej? (nie wiem jakich się używa przy drewnie formirowanym) obłożenie togo cienką warstwą drewna potem lakierowanie.
    Jaki byłby np koszt frontu 60x80 grubość 2cm. Frez miałby być standartowy czyli kwadratowe okienko na głębokość 0,5cm. i szerokość 3.5cm z zaokrąglonymi kantami kienka"
    Ewentualnie gdzie się pytać o takie informacjie?

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mily68

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    2

    Domyślnie zabudowa lodówki

    Witam.
    Mamy lodówkę do zabudowy i właśnie głowię się jak tu samemu wykonać odpowiedni mebel. Niestety, informacje w instrukcji od lodówy są zbyt lakoniczne, wystawki w marketowniach to zwykłe "pudełka" w których taka lodówka ugotowałaby się pierwszego dnia a w necie nie ma żadnych rysunków technicznych ani nic w tym rodzaju. Jeśli ktoś robił samemu zabudowę lodówki i mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: zabudowa lodówki

    Cytat Napisał mily68
    Witam.
    Mamy lodówkę do zabudowy i właśnie głowię się jak tu samemu wykonać odpowiedni mebel. Niestety, informacje w instrukcji od lodówy są zbyt lakoniczne, wystawki w marketowniach to zwykłe "pudełka" w których taka lodówka ugotowałaby się pierwszego dnia a w necie nie ma żadnych rysunków technicznych ani nic w tym rodzaju. Jeśli ktoś robił samemu zabudowę lodówki i mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczny.
    Szafa na lodówkę do zabudowy, to zwykła szafa, tylko bez pleców. Ma krótszą dolną i górną płytę (nie dochodzi do ściany) i kratkę w cokole. Chodzi właśnie o chłodzenie
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  7. #47

    Domyślnie

    A może ktoś pochwali sie swoją własnoręcznie zrobioną kuchnią i pokaże zdjęcia?
    Przybliżone koszty też mile widziane
    Temat ciekawy, bo kuchnie są jednak ciut drogie...... Tylko, czasu też brakuje, a taka kuchnia to jednak trochę zabawy jest
    Pozdrawiam
    Bartek

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mily68

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    2

    Domyślnie szafa na lodówkę

    _ZBYCH_'u, dzięki wielkie. W końcu w jednym sklepie udało mi się obejrzeć taką gotową szafę na lodówkę. Niestety nie miała kratki w cokole. Gmerając w necie widziałem takie z kratką (co jest dla mnie rzeczą oczywistą no bo skąd ma zasysać powietrze?). W zasadzie wszystko już wiem. Ostatnie moje pytanie dotyczy "podłogi" takiej szafy. Czy może (powinna, musi) mieś jakieś otwory coby powietrze lepiej krążyło spod lodówki na tył i do góry? Chodzi mi o takie rozwiązanie z kratką w cokole i otworami w podłodze szafy. Wydaje mi się, że wtedy wymiana ciepła będzie lepsza ale nie wiem czy jest to konieczne.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: szafa na lodówkę

    Cytat Napisał mily68
    _ZBYCH_'u, dzięki wielkie. W końcu w jednym sklepie udało mi się obejrzeć taką gotową szafę na lodówkę. Niestety nie miała kratki w cokole. Gmerając w necie widziałem takie z kratką (co jest dla mnie rzeczą oczywistą no bo skąd ma zasysać powietrze?). W zasadzie wszystko już wiem. Ostatnie moje pytanie dotyczy "podłogi" takiej szafy. Czy może (powinna, musi) mieś jakieś otwory coby powietrze lepiej krążyło spod lodówki na tył i do góry? Chodzi mi o takie rozwiązanie z kratką w cokole i otworami w podłodze szafy. Wydaje mi się, że wtedy wymiana ciepła będzie lepsza ale nie wiem czy jest to konieczne.
    Nie jest to konieczne. Podłoga i góra szafy jest krótsza niż boki, więc powietrze wpadające przez kratkę w cokole swobodnie przepływa pod podłogą szafy, za szafą i wylatuje górą. Jeśli nad lodówką będzie szafka, to trzeba do niej zrobić plecy. Szczegóły na rysunkach poniżej:





    Z kratką do cokołu nie ma problemu, bo można ją dokupić i zamontować w dowolnym cokole, np. taką:



    Do kupienia np. w firmie DACTER
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arcadiusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witam wszystkich majsterklepków, po obejrzeniu i wycenie w kilku sklepach oraz u stolarza mebli kuchenny do wcale nie takiej wielkiej kuchni doznałem lekkiego szoku, co do cen i też zastanawiam się nad zrobieniem własnoręcznie mebli kuchennych, nawet podzwoniłem tu i ówdzie za materiałami do "produkcji" i nie ma problemów, a że w życiu skręciłem kilkadziesiąt kuchni z "paczek" to temat nie jest mi do końca taki obcy, oczywiście żona nie wieży we mnie i to też daje mi bodziec do pokazania jej i jej koleżankom, które łatwą ręką wydają na meble po 10-15tys. zł.
    Co do kuchni to zastanawiam się jeszcze jaką szafkę zastosować pod narożny zlew, nie wiem która jest prostsza w konstruowaniu, ta z kontem prostym czy ta ścięta pod kontem 45', może ktoś z kolegów ma gotowe schematy szafek, zrobiłem też projekt w pro100 ale tam jest troszeczkę namieszane z bazą szafek, no i jeszcze chodzi i o słupek na piekarnik i mikrofale jakiej wysokości powinien być, pytam dlatego że do wysokości tego słupka będę wieszał szafki wiszące w bazach szafek są różne wysokości.
    pozdrawiam

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    we mnie niestety zona wierzy... ja niestety w siebie tez wierze... pewnie skonczy sie na tym ze zrobie ta kuchnie.. ale po poltora roku remontu juz mi sie nie chce jakos... zacheccie mnie jakos prosze, tylko nie mowicie o oszczednosciach i satysfakcji, bo przez te skapstwo juz tyle zaoszczedzilem ze nawet satysfakcji nie mam i jestem zryty jak koń po westernie...
    Xiff..

  12. #52

    Domyślnie

    Wysokości kuchni są różne 202 cm lub 217. W dużej mierze zależy od producenta. Jak sam robisz słupek to od ciebie zależy na jakiej wysokości powieszisz pozostałe szafki.
    Ja uważam że pod zlewozmywak prostsza w konstrukcji jest szafka pod kątem 90 stopni front możesz podzielić na dwie części. są trakie nawiasy które umożliwiają otwieranie takich drzwiczek. Mój sąsiad jest stolarzem i głównie robi takie szafki.

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    zawiasy chyba...
    Xiff..

  14. #54

    Domyślnie

    nooo zawiasy

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie zachęta :)

    Na zachetę napiszę, że ja nie wierzyłam we własnego męża jak powiedział, że to sam zrobi Tymczasem...po wielu mękach, bojach, awanturach, codziennych obietnicach rozwodu, zaciagnietym kredycie na sprzęt ... Kuchnia została wykonana i jesteśmy oboje z niej dumni Projekt był mój i to ja szukałam wszystkich śrubek, szuflad, zafiasów, drewna na fronty, płytek na ścianę, podnośników do wiszących drzwiczek, zlewu, lodówki, piekarnika okapu, zmywarki...itp i etc, etc, etc. Mąż robił ...pod moim kierownictwem - kuchnie na środku pokoju dużego jakieś 4 - mce Kuchnie mamy cholernie wąską (nie cale dwa metry szer. 3 dł, otwartą na "salon" W domu panował totalny chaos bo robił ją po godzinach miedzy jedna pracą a drugą. Znajomi obiecywali, że zadzownia do opieki, żeby nam dziecko zabrali z tego bajzlu
    Teraz wszyscy nam jej zazdroszczą i jest to najpiekniejsza kuchnia na świecie (dla nas oczywiście) Siadamy czasami sobie na kanapie w "salonie" i sobie patrzymy na nasze cudeńko jak w telewizor Przy okazji nie skopńczyło się na kuchni bo po tym trzeba było wymalować salon i zmienilismy w nim przy okazji meble. Tak się rozkręcilismy dzięi tej kuchni, że teraz zabieramy się za budowę domu (co tam taka kuchnia) !

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arcadiusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witam, czy górne narożne też robiliście 90' z dwoma otwieranymi frontami, i jeszcze jedno czy szafki dolne powinno się ustawić na maksa do ściany czy zostawić jakąś przestrzeń z 5cm, pytam bo w programie PRO100 niektóre szafki dostawiają się do końca a nie które nie, przede wszystkim narożne, jeśli wypali to z robieniem samemu szafek kuchennych to będziemy kłaść blat z granitu, i chyba do wycięcia takiego blatu opcja szafek narożnych 90stopni chyba będzie najbardziej prosta i tańsza.

  17. #57

    Domyślnie

    Witam

    Jesli ma sie smykalke do majsterkowania da sie zrobic meble kuchenne jako dowod zdjecia













    Koszt tej kuchni to: plyty (z docieciem i oklejeniem frontow pcv) 2500 zl, blaty (bylo duzo odpadu) 800 zl, akcesoria i okucia ok 1000zl

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arcadiusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    128

    Domyślnie

    Dobra robota pabelo76, jakich okuć użyłeś? Ja jestem zdecydowany na 99%, że będę sam robił meble do kuchni już byłem w firmie (twardogóra takie zagłębie stolarzy)która zajmuje się wycinaniem i oklinowaniem formatek na korpusy, mają też ofertę na fonty ale laminowanie, ja się zastanawiam czy nie użyć drewnianych chociaż niektórzy odradzają do kuchni. Mam program PRO100 na którym mam praktycznie już zaprojektowaną kuchnie, tylko kwestia szafek narożnych pod zlew nie zdecydowałem się jeszcze bo żona znalazła zlew pod szafkę ściętą w na narożniku, a nie pod kontem 90 stopni i nie wiem jaki będzie to miało wpływ na blat z granitu - chodzi o kwestie wycięcia dziury pod zlew.

  19. #59

    Domyślnie

    Tam gdzie sa podnosniki pneumatyczne sa zawiasy fgv, reszta to zawiasy Rejsu ze spowalniaczem.
    W kwestii blatu granitowego nic Ci nie pomoge ja mam zwykly laminowany. Wolalbym granitowy ale koszty mnie przerazily

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arcadiusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witam
    projekt wykonałem, zamówiłem formatki i płytę pilśniową na plecy korpusów, dzisiaj będą już do odbioru, wybrałem już kolor i wzór frontów i jeszcze czeka mnie wizyta w sklepie z okuciami i narzędziami, może ktoś podpowie jakiej wielkości kupić konfirmaty i zawiasy puszkowe, zastanawiam się skąd wziąć jakieś schematy montażu wysokości zawiasów, gdzie wiercić otwory itp.. może przy zakupie okuć będzie coś takiego no i szerokość frontów od szafek narożnikowych ale tutaj chyba wymierzę po złożeniu korpusów - dążę do tego żeby wszystkie fronty były w wymiarach standardowych wtedy będzie można uniknąć dopłacania do niestandardowych frontów.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony