dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie

    W tym roku pragnę postawić dom w stanie surowym otwartym, czy wykonując dachówkę należy wstawić okna polaciowe zgodnie z projektem czy też zrobić to w następnym roku przy wstawianiu pozostałych okien.

  2. #2

    Domyślnie

    Okno połaciowe można wstawić juz po położeniu dachówki nie niszcząc wcześniejszej pracy - tak robi większość osób, bo te okna mają tendencję do szybkiego znikania - wymontować je na tym etapie jest wyjątkowo łatwo
    Finiszant

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również doradzam, po ułożeniu dachówki, wymontowanie i bezpieczne przechowanie okien do przyszłego roku.
    My tak zrobiliśmy. Otwory w dachu zabezpieczyliśmy folią.

  4. #4

    Domyślnie

    na 100% wymontuje okna polaciowe po ulozeniu blachodachowki, po co mam na wiosne nowe kupowac?

  5. #5

    Domyślnie

    Powiedzcie jakiej firmy są dobre okna połaciowe.

  6. #6

    Domyślnie

    wybralem Veluxa, bo akurat mieli dobra promocje

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    O oknach polaciowych jest w archiwum.
    Najbardziej powszechne: Velux, Fakro, Roto

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    U nas miejsca gdzie maja być okna są po prostu przykryte dachówkami, folia jes przycieta, tak, ze na wiosne wyciagniemy te okolo 20 dachowek (dwa okna) i wstawimy okna. Teraz nic nie cieknie do środka, a "luźne" dachówki zawsze mogą się przydać w przyszlości.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja ostatnio wybierałem okna połaciowe i zdecydowałem się na Fakro. Zadecydowały jakość i cena. Velux był sporo droższy, a jakość porównywalna. Kupiłem 3 małe wyłazy dachowe, jedno okienko 55x78 i jedno okno 78x140 + kołnierze (współczynnik przenikania dla szyby 1,1 dla okna 1,4 do tego szyby hartowane). Zapłaciłem za wszystko ok. 2500. Velux byłby z 500 zł droższy. Cena ta była już z rabatem 12%.
    Pozdrawiam
    Martin

  10. #10

    Domyślnie

    po próbie kradzieży naszych Veluxów (jeszcze nie założonych). Postanowilismy zamontować same ramy i zabezpieczyć je folią. Teraz gdy mamy juz wszystkie drzwi i okna i alarm spokojnie wstawilismy sobie szyby (robi sie to w minutę). Wzieliśmy Veluxy, bo dostaliśmy rabat 20%, do tego montaż w cenie robocizny dachu. Zwróć uwagę na Veluxy do łazienek (białe), są bardzo ładne i praktyczne, mają od razu funkcję mikrowentylacji, co w łazienkach się przydaje.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Jutro jadę na ekspertyzę okien połaciowych - 250 sztuk [tylko!!!] nazwy nie podaję. Jak to sobie obejrzę to Wam szczegółowo opowiem [ale bez nazwy - jest znana na rynku]. Wada zgłoszona - przeciekają.

  12. #12

    Domyślnie

    za swoje veluxy z kolnierzem o dlugosci 118 cm zaplacilem 990 PLN

  13. #13

    Domyślnie

    oczywiscie z podwojnym systemem otwierania

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że Velux'y od innych różnią się:
    1. Klamką u góry (a nie u dołu)
    2. Okna dłuższe od 150 cm.

    A to oznacza, że przy dachu o dużym spadku jest się skazanym na Velux'y
    Jasiu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony