dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie czy ktos ma kominek bez wkładu?

    Poniewaz strasznie mnie sie podobaja kominki, takie otwrate bez wkładu( czy maja one jakas nazwe?)to mam do WaS pytanie czy mozna zrobic taki kominek w domu?Wiem, ze w mieszkaniu pzrepisy zabraniaja a, jak jest w domach jednorodzinnych?Jak sie taki kominek sprawuje czy jest jakoś róznica w uzytkowaniu?oczywiście nie mówimy o rozprowadzeniu ciepła tylko o walorach bardziej estetycznych.

  2. #2

    Domyślnie

    jasne, że można, trzeba tylko odpowiednio zabezpieczyć podłogi
    mój znajomy posiada kominek otwarty i wygląda super.
    bardzo fajnie ogrzewa cały salon, polecam
    Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ!

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    aj... mnie też się podobają takie kominki, ale jak na razie rozsądek przeważa nad romantyzmem i chyba będzie ''zamknięty'' (chcemy nim ogrzać cały dom).

  4. #4

    Domyślnie

    o żadnych przeszkodach w stawianiu otwartych kominków nie słyszałem, u nas też będzie otwarty w salonie, a co do walorów to zalezy co się komu podoba

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sidney
    o żadnych przeszkodach w stawianiu otwartych kominków nie słyszałem, u nas też będzie otwarty w salonie, a co do walorów to zalezy co się komu podoba
    Ja tez dopiero niedawno o tym usłyszałam, a powiedział mi facet który wykonuje kominki, ze w strefie nadmorskiej(Sopot)nie mozna budowac kominków otwartych, wtedy jednak chodziło o mieszkanie

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuczek
    aj... mnie też się podobają takie kominki, ale jak na razie rozsądek przeważa nad romantyzmem i chyba będzie ''zamknięty'' (chcemy nim ogrzać cały dom).
    Wiem, ze wydajnosc na pewno bedzie mniejsza, ale czy z otwartego kominka mozna zrobic rozprowadzenie???

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie też się takie podobają.Planuję zrobić w ten sposób kominek zewnętrzny,super na party na powietrzu.Wewnątrz jednak z wkładem,ze względów bezpieczeństwa.Widziałem jak rozżarzone kawałki drewna czy brykietu strzelały na odległość 2-3m od kominka.

  8. #8

    Domyślnie

    Żeby taki kominek działał poprawnie trzeba dobrego fachowca bobyle kto tego nie zrobi tu nie wystarczy podłączyć rury do komina musi być komora dymowa by wrazie cofki nie mieć w domu pełno dymumusi być szyber nawiew powietrza z zewnątrz . Ale prucz estetyki i klimatu pożytek z niego marny sprawność ok 20-30% wsystkie ciepło idzie w komin.

  9. #9

    Domyślnie

    Otwarty kominek jest piękną sprawą. I przyznam się że ciągle mam dylemat jaki zrobić. Obecnie mieszkam w domku gdzie jest otwarty i jest naprawdę pprzyjemnie. ale aspekt ekonomiczny mówi co innego Jednak jak narazie jesteśmy z Żoną przy otwartym.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Mnie też się takie podobają.Planuję zrobić w ten sposób kominek zewnętrzny,super na party na powietrzu.Wewnątrz jednak z wkładem,ze względów bezpieczeństwa.Widziałem jak rozżarzone kawałki drewna czy brykietu strzelały na odległość 2-3m od kominka.
    a, ja wyłoze sobie te 3m kaflami albo trawertynem

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Też mam otwarty w salonie i jest extra ALE:
    1) odkąd pojawiły się dzieci palimy BARDZO rzadko - czekamy aż trochę dorosną
    2) nie da się go zostawic po miłym wieczorze BEZ sprzątania
    3) strzelania nie zaobserwowałem (5 lat)
    4) ogrzewanie tylko lokalne tj salon
    5) patrezenie w płonący ogień POLECAM na wszelka chandrę......

    pozdrawiam

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek T
    Żeby taki kominek działał poprawnie trzeba dobrego fachowca bobyle kto tego nie zrobi tu nie wystarczy podłączyć rury do komina musi być komora dymowa by wrazie cofki nie mieć w domu pełno dymumusi być szyber nawiew powietrza z zewnątrz . Ale prucz estetyki i klimatu pożytek z niego marny sprawność ok 20-30% wsystkie ciepło idzie w komin.
    ale podobno ta nagrzana ściana tez grzeje

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Piotrek T
    Żeby taki kominek działał poprawnie trzeba dobrego fachowca bobyle kto tego nie zrobi tu nie wystarczy podłączyć rury do komina musi być komora dymowa by wrazie cofki nie mieć w domu pełno dymumusi być szyber nawiew powietrza z zewnątrz . Ale prucz estetyki i klimatu pożytek z niego marny sprawność ok 20-30% wsystkie ciepło idzie w komin.
    ale podobno ta nagrzana ściana tez grzeje
    Jasne że tak ale trzeba palić kilka godzin żeby szamot i cała obudowa się nagrzały a od strzelania dobrze chroni zasłona z drobnej siatki . Przerabiałem takie kominki i montowałem w nich wkłady bo właściciele twierdzili że to taka świeczka co dymi świeci i nie grzeje i mieli ich dość .Osobiście to bardzo mi się podobają. Te z wkładem są bezpieczniejsze i wydajniejsze a zawsze można otworzyć drzwiczki i cieszyć się otwartym ogniem .

  14. #14

    Domyślnie

    A ja założę sobie taki wkład co ma szybę podnoszoną do góry (chowaną za maskownica). I tak w zależności od potrzeb będę miał: wkład grzewczy, rozprowadzenie i kiedy tylko będdzie potrzeba kominek otwarty.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Willie
    Też mam otwarty w salonie i jest extra ALE:
    1) odkąd pojawiły się dzieci palimy BARDZO rzadko - czekamy aż trochę dorosną
    2) nie da się go zostawic po miłym wieczorze BEZ sprzątania
    3) strzelania nie zaobserwowałem (5 lat)
    4) ogrzewanie tylko lokalne tj salon
    5) patrezenie w płonący ogień POLECAM na wszelka chandrę......

    pozdrawiam
    a, na dzieciary, moze taka siatka pomoze?a dlaczego nie da sie zostawic bez sprzatania?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KFKF
    Otwarty kominek jest piękną sprawą. I przyznam się że ciągle mam dylemat jaki zrobić. Obecnie mieszkam w domku gdzie jest otwarty i jest naprawdę pprzyjemnie. ale aspekt ekonomiczny mówi co innego Jednak jak narazie jesteśmy z Żoną przy otwartym.
    Budujcie otwarty jaik szaleć, to szaleć i tak w pewnym momencie nie bedzie Wam sie chciało napalic, tylko dlatego że jest zimno

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz B
    A ja założę sobie taki wkład co ma szybę podnoszoną do góry (chowaną za maskownica). I tak w zależności od potrzeb będę miał: wkład grzewczy, rozprowadzenie i kiedy tylko będdzie potrzeba kominek otwarty.
    tez tak myślałam, ale to jednak nie to

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Trzeba posprzatać żeby rano Kot popielaty nie biegał po domu... uwielbia do rana siedzieć w nagrzanym kominie - a nawet bez kota popiół po prostu UWIELBIA się rozsiewać po całym salonie..........

    Jesli chodzi o zasłonę to dla moich chłopaków wszelkie przeszkody są tylko powodem do wzmożenia wysiłków (ale jak powiedziałem rosną więc zaczynamy się w tej sprawei dogadywać )

    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Willie my jakoś nie mamy tego problemu z popiołem. Nigdy nie sprzątamy w ten sam wieczór. Nieraz rozrzażony popiół daje przyje,mne ciepło z kominka do rana. A kiedy mamy palić następnego dnia to nie czyścimy, aby nie powtarzać niepotrzebnie tej samej operacji.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Willie
    Trzeba posprzatać żeby rano Kot popielaty nie biegał po domu... uwielbia do rana siedzieć w nagrzanym kominie - a nawet bez kota popiół po prostu UWIELBIA się rozsiewać po całym salonie..........

    Jesli chodzi o zasłonę to dla moich chłopaków wszelkie przeszkody są tylko powodem do wzmożenia wysiłków (ale jak powiedziałem rosną więc zaczynamy się w tej sprawei dogadywać )

    pozdrawiam
    O. kot to jest problem, ja mam dwa juz widze ich zachwyt kominkiem

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony